Skocz do zawartości

SCENA 3D: Renault Megane - nowe rendery :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cze, autko fajne :) takie normalne z ulicy i z krzakami w tle a nie bolid w nieskonczenie wielkim pokoju :P

 

renderki troche nie ostre. za duzy depth of field, nawet w miejscu gdzie niby ma byc ostro jest jakis blurek :) ujecie wyglada jak z jakiegos szerokiego ką

 

 

 

ta, a takie obiektywy mają

 

dużą

 

głębie ostrości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i słowa krytyki (ale tej konstruktywnej). Autko może i wygląda dla niektórych jak zabawka, ale ten efekt powoduje rozmyte tło. No niestety, jak się ma mapkę na tło w rozdziałce 512x256 to nie ma siły - trzeba ją rozmyć. A jakoś nie bawią nas full realistyczne renderki modeli na białym plejnie i białym tle:(. Zresztą spokojnie, jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - pracka jest tutaj, bo model jest ukończony, ale jego wykorzystanie - nie:). Tak więc śledźcie wątek:). A blur jest na każdym ujęciu bo filtrowanie jest ustawione na gausowskie.

 

Pozdrowienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dorzuce swoje trzy grosze ;)

tak wiec :

1.Megane ale sport hatch 5-d a to nie to samo co poprostu megane.

2. model wyglada na amatorszczyzne bo nawet przy HDRI widac brak ciaglosci pomiedzy elementami calej bryly tego pieknego autka, pomiedzy elementam pomiedzy elementami niema nawet malenkiej szparki a to zle ba nawet bardzo juz nie mowie oo ksztaltach niektorych elementów ktore nie pokrywaja sie z orginalem jak chocby lusterka.

3. to teraz rendering nazwales/liscie scena hym plane z textura diffuse i bump i hdr i do tego MRarea light no jakos na scene outdoor mi tu nie pasuje delikatnie zaciemny cien wyglada to jak o wschodzie lub zachodzie slonca. material felg to powinien byc aluminium a jest chrom a sam dof wyglada badziwnie a prawie zapomnialem sam lakier wyglada jakby nie bylo efektu frensela wszedzie taka sama sila odbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam zly dzien i wstalem nie ta nogą ;).

wiedze ze nie lubisz/cie krytyki heh fajnie sie pisze do osoby/osob ale "doskonały" ciezkie slowo a byc doskonałym hym jeszcze ciezsze czy ktos czy cos takiego istnieje ?? chyba nie wiec pominmy to slowo.Czy wy jestescie amatorami to ja nie wiem sam to powiedziales a ja pisalem o modelu Renówki takie jest moje zdanie poprostu lubie meganke a dokladniej PSA i Renault widze wile bardzo wiele niedociagniec o ile mozna je tak nazwac. Krytyka dobrze robi serio kazdemu sie przydaje ludzie sie poprawiaja nie robia tych samych bledów i kto wie moze nastepny bedzie o wiele lepszy a ten to jak juz mowielem moze nie rating_1.gif ale rating_2.gif wystarczy.

 

A i rendery lepiej robic jakies bardziej wyrazne bo na takich to nic nie widac przez tego smiesznego dofa dobrze ze to nie motionblur bo by bylo co komentowac dopiero ;) a moze jeszcze dofa z motionblurem wow...

 

Ciapaty-> to bylo w moim kierunku ?? bo jakos tak mi sie zdaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku,

Nie chodzi o to, że nie lubimy krytyki. Po to umieszczamy prace na forum, aby ją otrzymać. Kwestia jak jest przedstawiana. Jeśli wymieniasz błędy jakie popełniliśmy to ok, poprawimy. Ale teksty typu "badziewnie (...), amatorszczyzna(...)". Czyjeś zdanie, jeśli tak uważa jego sprawa, liczymy się z tym, ale niektórych może to urazić i zniechęcić do dalszej pracy...

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pixel ... domyslam sie jedynie ze opinia bzyka ... poparta wlasnymi doswiadczeniami ... i tym co zaprezentowal nam na forum loozack ... robiac praktycznie idealny model tego wlasnie autka ... nie miala na celu zniechecic ciebie/was do pracy ... tylko uswiadomic wam ze nie ma sie szczegolnie czym zachwycac ... bo zarowno rendery jak i sam model pozostawiaja wiele do zyczenia.

 

osobiscie z naprawde duzym zainteresowaniem i podziwem obserwowalem prace loozaka nad tym modelem renoweczki ... i powiem tak mam nadzieje skromnie ... ze wasz/twoj wypada przy nim "blado"

 

pozdrawiam i zycze owocnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. mam nadzieje ze nie pomyslisz sobie ze na sile sie czepiam ... ale wlasnie jestem po odwiedzinach na waszej stronie ...musze przyznac ze design jest bardzo przyjemny. wasze pomysly tez mnie w wiekszosci przekonuja ... nie mniej jednak wiekszosc prac mimo ze robi swietne wrazenie w miniaturce ... to juz zdecydowanie blednie przy widoku "full size" moze to akurat dobry model zeby nad tym troche wiecej posiedziec ? gdyby odrobine dopiescic niektore renderki to prace naprawde bylyby na 5+

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi zipper ja robilem meganke a Loozack clio :P :D

 

pixelforge sorki jesli kogos urazilem ale jak to zipper powiedzial nie chce nikogo zniechecac a wrecz odwrotnie krytyka przy nastepnym tego typu obiekcie jakim jest samochod sie przyda bo wsumie nie chcialem sie nawet wypowiadac ale skoro bez zadnego normalnego powodu zdublowales jeden i ten sam wątek z tą !!!""""sceną"""!!! to mi sie zachcialo. A wyciaganie beledów tu byl by problem i to wielki bo chyba by bylo tego duzo w samym modelingu ogladnij/ogladnijcie modele AcidBoyXL tu na forum a tu juz sie do czegos przycepic to trzeba sie naprawde dobrze przyjrzec i porownac ze zdjeciami no ale nic zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie nowego wątku kwestia jest taka: uznaliśmy, że w starym i tak praktycznie nikt tego nie obejrzy. Jeśli to kogoś wkurzyło - sorry.

Tak jak stwierdziliśmy wyżej, krytyka (konstruktywna) jest zawsze mile widziana i wszelkie uwagi przyjęliśmy. Swoją drogą ciekawe Bzyku jak wyglądał Twój pierwszy model samochodu;). Tak więc przyjąwszy wszelką krytykę popracujemy i podrzucimy niebawem (w starym wątku;)) rendery całkowicie bez dofa i bez graina - niech się bronią.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono Zipper, "pała" z historii :D

 

a co do Meganki, hmm... samego modelingu nie będe się za bardzo czepiał, bo poza takimi niedociągnięciami jak brak szpar w karoserii (te które są to szpareczki a nie szpary) model jest zrobiony całkiem starannie, chodzi mi zwłaszcza o gładkość, jednak jeżeli chodzi o przedstawienie modelu, ojojoj ;) piszesz/piszecie, że rendery samochodu w studiu są nierealistyczne, czyli wychodzi na to, że profesjonalne zdjęcia robione w studiu też są nierealistyczne, tak ? :) realizm można osiagnąć w każdych warunkach poprzez odpowiednie operowanie materiałami, kolorami i oświetleniem, chociaż mam całą e-książkę, w której jest napisane, że realizm definiowany jest poprzez zabrudzenia i niedoskonałości (rysy, rdza, itp.), bzdura totalna, gdyby to była prawda to czyściutkie, nowiutkie i pachnące auta prosto z salonu byłyby nierealistyczne :> polecam zapoznanie się z modelem Bzyka - Renault Fluence, autor spędził wiele czasu na znalezieniu odpowiedniego oświetlenia i według mnie uzyskał efekt bardzo zbliżony do zdjęcia, natomiast wy chyba założyliście, że samo dodanie tła spowoduje urealistycznienie renderów... no nie bardzo ;) podłoże jest niebieskie (albo ja ślepy jestem), w dodatku widać, że to kwadratowy plane, który w ogóle nie pasuje do tła... a skoro jesteśmy przy tle to pozostaje mi tylko powiedzieć "oł maj gad", według mnie robi się coś albo dobrze, albo wcale, zwłaszcza, że reprezentujecie się tutaj jako firma czyli pewnie szukacie też klientów chętnych na wasze usługi... skoro nie mieliście pod ręką mapy HDRI w wysokiej rozdzielczości mogliście to rozwiązać inaczej, na przykład mogliście wkomponować auto w zdjęcie, ewentualnie wymodelować kawałek otoczenia/sceny, poza tym wasza scena ma przesycone kolory, polecam na przyszłość znaczne zmniejszenie saturacji, chyba nic tak nie kłuje jak pełne kolory (R 255 G 0 B 0), których w naturze raczej się nie spotka... chciałem również zwrócić uwagę na drugi render, na którym przód auta oraz bok mają praktycznie to samo natężenie koloru, bok powinien być zdecydowanie ciemniejszy, ten sposób jaki wy przedstawiliście pozbawia auta głębi, wydaje się ono zupełnie płaskie, pod tym względem lepiej wypadły rendery 1. i 3., chociaż na pierwszym zrobiliście "zdjęcie" od strony auta znajdującej się w cieniu, a w końcu do "fotografa" należy znalezienie najlepszego ujęcia :) odnoszę wrażenie, że każde ujęcie było robione przy tym samym oświetleniu, co dało ten a nie inny efekt... na koniec polecam zapoznanie się z renderami Ribina ( http://www.ribin.net/eng/3d-03.htm ), jest tam ukazane idealne zgranie modelu z otoczeniem a także perfekcyjny modeling :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Loozack Loozack, dzięki za słowa krytyki, tyle że część z nich jest zbędna. Nigdzie nie napisaliśmy że rendery studyjne są nierealistyczne, albo że outdoory są bardziej realistyczne niż te ze studia. Chodziło nam tylko o to, że wolimy sobie dorzucić choćby najzwyklejszego plejna i nawet najbadziewniejsze tło - to wszysktko, nasz wybór. Do oceny wrzuciliśmy skończony model, a nie render.

Po drugie na pewno nie jesteśmy firmą, tylko grupką ludzi którzy zajmują się po pracy grafiką i których to interesuje, a jeśli im wpadnie coś do zrobienia - jest fajnie.

Za resztę uwag dzięki, przydadzą się w przyszłości:).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi zipper ja robilem meganke a Loozack clio :P :D

hehe ja tez nie wiem ktory co robil bo wy jestescie tacy sami jak blizniacy:D nieodruzniam was hehe

aha piszcie krotsze posty bo sie nie chce czytac albo rozbijcie go na kilka postow:D

nie wiem o co chodzi w tej dyskusji ale krytyka sie przyda

model ladny ale jedna rzecz mnie dobila(moze jest) ze nie ma siatki!!

ja chciec siatke leee;P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Do oceny wrzuciliśmy skończony model, a nie render.

(...)

 

no to powiem inaczej, popsuliście model renderem :( a raczej za bardzo się do niego nie przyłożyliście, skoro mamy oceniać sam model a nie render to prosiłbym o ujęcie z szarym materiałym na plane'ie i kilka screenów siateczek, oceniam to co widzę czyli w tym wypadku scenę a nie sam model :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nielot :) dzieki za oslone ;] poza tym co mi za roznica czy pod renderem jest podpis Bzyku czy Loozack ... i tak oba sa super ... ;]

 

ja juz sie wypowiedzialem i nic wiecej dodawal nie bede :P

 

PS. kazdy rok konczyl sie zaliczeniami z historii w technikum wiec wcale sie nie dziwle ze mi sie pokaszanilo :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to chyba taka lokalna przypadlosc (dotyczy ziem pomiedzu Odra, Bugiem, Tatrami i morzem Bałtyckim) .... im lepszy render tym bardziej ludzie sie czepiają ... zawiść, zazdrość. Rozlużnijcie poślady, kolo zrobił kawał dobrej roboty ... Dajcie mu szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności