Skocz do zawartości

Bitwa 3 - 20 maja - DEADLINE ...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bitwa dotarla do konca, az chce sie powiedziec BRAWO i pogratulowac wszystkim uczestnikom a szcegolnie tym z pierwszych miejsc.

Mysle ze jury bardzo trafnie wytypowało zwycięzców i mimo malej obsowy ta bitwa byla naprawde milym doswiadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Gratulacje Zwycięzcom i Wszystkim, którzy w tej bitwie brali udział - bo wygraliśmy kupę wiedzy :) no i oczywiście gratulację dla JURY, że potrafiło wśród takiej liczby dobrych prac znaleźć zwycięzcę :)

[piwo][piwo][piwo][piwo][piwo]

 

no i nie mogę się doczekać natepnej bitwy :)

 

podrawiam i lecę na urlop...

 

ps. fajnie by było dostać tego maila przed urlopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

Wszystkim gratuluję! Ekstra prace.

 

 

Teraz. Wyniki będę wysyłał od jutra w kolejności alfabetycznej (boowa najwyżej SMSem dostaniesz) jest tego 64 więc za jednym zamachem na pewno nie pójdzie.

 

 

Kolejna bitwa... Jak mówiłem regulamin... Nawet nie wiecie jak ciężko jest zróżnicować oceny dla takiej masy ludu... Dlatego te opóźnienia... Miało być jak w szwajcarskim zegarku... A było jak by ktoś go potraktował 5 kilogramowym młotkiem...

 

 

Z nowinek praktycznie pewnych. Będą dwie fazy oceniania. Pierwsza to preselekcja na forum 15 najlepszych prac przez mniejsze Jury. Dopiero potem te prace będą prześwietlone przez jeszcze większe Jury niż obecnie (kilku jurorów którym się spodobało pomoże w powiększeniu :) ). I te 15 prac... Pełen zestaw, komentarze, uwagi i gruntowna wycena.

 

 

Przy odrzucaniu przy preselekcji będą także podawane powody itd.

 

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham czyli przez ta pre-selekcje chcecie zwiekszyc poziom na bitwie?? tylko ze dzieki temu duza czesc ludzi sie zniecheci bo wiedza ze moga sie czegosnauczyc w tej bitwie ale po co jak i tak nie przejda dalej???

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Pablo

Gotham czyli przez ta pre-selekcje chcecie zwiekszyc poziom na bitwie?? tylko ze dzieki temu duza czesc ludzi sie zniecheci bo wiedza ze moga sie czegosnauczyc w tej bitwie ale po co jak i tak nie przejda dalej???

 

pozdr

 

 

Nie, ale wycena takiej masy jest nie mozliwa. Poza tym ta liczba jest rozciagliwa... Glownie chodzi aby fragmety korpusow nie doprowadzaly Jury do krwotokow wewnetrznych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by felav

Preselekcja to moim zdaniem dobry pomysl

A co do tego zniechecania to na tej samej zasadzie koles sie moze zmobilizowac zeby w nastepnej bitwe zalapac sie do tej 15tki

 

Tylko ze w kazdej bitwie bierze rozna liczba uczestnikow...a jak bedzie np. 100 to co wtedy?? rosnie poziom i wiekszosc po prostu powie \"To nie dla mnie\"

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze mamy 100 kolesi pietnastu przechodzi zostaje 85 polowa z nich mowi \'to nie dla mnie\' druga polowa zaluzmy nawet tych 40 probuje dalej i tak po trzech bitwach zostaje 10-20 z tych ktorzy zaczynali, ale sa to osoby ktore stana sie naprawde dobre, wiadomo ze nikt nie wejdzie na scene i pierwsza pracka nie wygra bitwy.

A nikt tutaj raczej nikogo z blotem nie miesza.

Prawde mowiac wasze slowa sa dla mnie wazniejsze niz ocena jury. Wiem ze robie full bledow jak zreszta wiele osob ale wiem tez ze jak bede cwiczyl to moze kiedys nawet zasluze na jakies wyroznienie, a narazie przynajmniej w najblizszym czasie nie mam zamiaru sie zniechecac...

 

[3m się][3m się][3m się] (taki pozytywny akcencik na zakonczenie mojego wywodu)[jupi][jupi][papapa][piwo]

 

 

 

A tak BTW Pablo to fajny ten twoj domek low poly kojarzy mi z taka gierka shadow company i levelem w bosni bodajze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł z preselekcją wydaje się niezły. Jak by spojrzeć na te ponad 60 prac z ostatniej Bitwy to rzeczywiście tylko jakieś 20 czy 30 było skończonych (mogę się mylić, bo nie liczyłem). Tylko moim zdaniem wtedy, prace, które np nie zostały w danej Bitwie skończone powinny być poddawane ocenie po ich skończeniu (np podczas podsumowań w nastepnej Bitwie - z tym, że wg tych samych zasad, przejdą preselekcję to będą oceniane i komentowane). Możliwe, że to wpłynęło by dopingująco na tych, którzy się uczą obsługi 3d studio. Dla nich 1 miesiąc czy nawet 1,5 mc-a to czasem za mało czasu, a możliwość oceny wykonanej sceny przez profesjonalistów lub jej prezentacja w węższym gronie \"dobrych\" prac (napisałem w cudzysłowie, bo to rzecz względna, zależna od gustu) zawsze będzie jakimś dodatkowym impulsem do działania, a o to przecież chyba w Bitwie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mnie tez troszke zdziwila kolejnosc 15stki ale mysle ze kazdy z nas mial swoich faworytow i to normalne ze bedzie cos nie pasowac.

 

Co do:

\"Glownie chodzi aby fragmety korpusow nie doprowadzaly Jury do krwotokow wewnetrznych.... \"

to jest to problematyczne. Bo z jedenj strony jesli jestem sobie profesjonalisa i zasiadam w Jury to rzeczywiscie meczace jest ocenianie oprucz zajebistych prac tych ktorym jescze powiedzmy dyplomatycznie \'brakuje\'. ALE z drugiej strony zwarzywszy na to ile kazdy z nas, bioracy udzial w tej bitwie, wloazyl pracy w swoje dzielo, czesto kosztem nocy, uczelni czy pracy, to mysle ze nalezy im sie chociaz tyle, zeby zostali ocenieni na rowni z najlepszymi. Bo osobiscie chcialbym uslyszec od profesjonalistow ich zdanie nawet jezeli to ma byc \"ale badziew, sory stary masz miejsce 1453\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gabi ale niestety wiem o tym zbyt dobrze, że na mojej ocenie pietno odbiła cała afera z modelowaniem.... mniejsza o to... dla mnie Wasz Umarły Król jest poprostu bomba i cłakowicie zmieszczony w temacie..... i niestety ale nie ma o co kruszyc kopii bo obdarzylismy to Jury zaufaniem i mamy nadzieję, że nas nie zawiedli.... pozatym o złote gacie nie walczymy... myślę, że dopiero prawdziwy konkurs dałby obiektywną ocenę, gdzie nie bawimy się ale ciężko walczymy o materialne trofea.....

 

wiem, że jest to dziwne, że bitwę drugi raz wygrywa moderator, a drugie miejsce zajmuje praca o koncepcie kreatywnym zbliżonym do katedry T. Bagińskiego, który był w Jury.... ale pamietajcie, że na siłę wszytko można wytykać a nie o to tu chodzi... sam przeżyłem koszmar z wytykaniem mi używania posera bo na siłę można było to tak zinterpretować.... - dlatego wybaczcie ale sie od tego odetnę ...

 

oczywiście sorki szanowne JURY, oraz Zwycięzców za te słowa - ale musiałem to zacytować aby dać wam do zrozumienia co się teraz wkoło bitwy dzieje...

 

a teraz powtarzam moje własne zdanie - jestem zadowolony z miejsca w 1-szej 15 bo to oznacza, że mogę się jeszcze czegoś nauczyć - może niekoniecznie w modelowaniu ale np. w teksturowaniu, w koncepcji ogólnej, w oświetleniu itp....

 

z utesknieniem czekam na następna bitwe, w której też chetnie wezme udział niezależnie od wyników......

 

Gotham - zatem poproszę ocene na adres: [email protected] - byle bez załączników - sam tekst bez formatowania.....

 

pozdrawiam i lecem na urlop :)

 

[piwo][piwo][piwo][piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke dziwą mnie wasze spekulacje na temat nieuczciwośći bitwy. Można się jedynie doczepić, żę o ostatecznej wygranej zdecydowało szczęście.

No ale na pewno nie jest to zasługą tego, że ktoś jest moderatorem. Ja też jestem troszeczke zaskoczony kolejnością pierwszej szóstki, ale to nie powód, żeby wymyślać teorie spiskowe. pracka \"męczennik\" może i jest w stylu katedry, ale co z tego?? przecież bagiński to tylko 1 z jurorów. To było głosowanie, co kogoś interesuje, że zwycięzca to moderator - (jestem przekonany, iż nawet o tym nie wiedział)

Zatem potraktujcie te wyniki jak chcecie, ale nie zarzucajcie nieuczciwości. Bo niby kto miałby w tym interes....?? - takie jest moje zdanie - możecie się ze mną niezgadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

W sumie to nie miałem w planach odpowiadać na zarzuty do wyników... Ale skoro jest tyle nieścisłości... W sumie to po prostu tyle bzdur już wyczytałem, że muszę na nie odpowiedzieć.

 

 

Zarzuty bezpośrednie... Doradzam napisać petycje do jurorów o treści:

 

 

Słuchajcie chłopaki, źle oceniliście prace, nie wiem z czego to wynika, pewnie się nie znacie. Bo według mnie...

 

 

Parabola? Jasne, po prostu dla mnie jest to żenujące... Chociaż może inne słowo by tu lepiej pasowało.

 

 

Może przypomnę co jest w ogóle oceniane?

 

 

W brew przypuszczeniom nie model, nie chęci... Ale wynik-praca. Czy praca to model?

 

Nie. Składowe to zamysł/koncept, model, tekstury/oświetlenie kompozycja i ogólnie. A o miejscu decydowała suma tych ocen (w skali od 0 do 10). Nawet matematyka na poziomie zerówki pozwala określić że tylko zadbanie o każdy aspekt umożliwiło dostanie się do pierwszej piętnastki. Zwróćcie uwagę że zawalenie jednego aspektu to strata do 10 punktów! I w końcowym rankingu trzecia dziesiątka...

 

 

Teraz może przykład. Boowa ma tu wątpliwości więc przedstawię tu sposób oceny jego pracy. Tylko pamiętajcie że jest to tylko moja ocena! Oceniając składowe wypadło że poza pierwszą dziesiątką... Po prostu koncept do mnie nie przemawia, zupełnie inaczej bym widział dhampirkę i brakuje mi w nim konsekwencji. Modelowanie... Dla mnie utopiłeś się w ściankach. Dlaczego taka kanoniczna?!? Smukła postać o długich nogach i dziewczęcą wampirzej twarzy (katharina?)... Skóra nie jest ani żywa ani martwa. Jak żywa to powinna mieć łojowość, jak martwa to ciekawe zniekształcenia czy przegnicia... A tak jest cement. Ale nie w stylu wampirzego wybielenia... Światło mi się nie podoba. Najbardziej podoba mi się kompozycja. Dobrze ją ukazałeś. Ale jakby była ocena jednostkowa to zagłosował bym gdzieś koło szóstego...

 

 

BTW. Ja się zgadzam z wynikami Jurorów.

 

 

No właśnie... Steven jako pierwszy mnie ugruntował (wcześniej były głosy) że ważniejsza jest ocena jednostkowa niż przy rozpatrywaniu każdego aspektu... To wygląda tak... Jecie tort. Smaczny? Teraz zacznijcie wcinać oddzielnie mąkę, cukier, jajka kakao...

 

 

No więc będzie inaczej. Każdy juror poustawia prace od 1 do 15... I da komentarze. Ten system uniemożliwi sytuację że fajny koncept przy ciekawym wykonaniu spadnie poza dwudziestkę...

 

 

A co do nagrody publiczność. Do tej pory dla mnie była niemożliwa do zrobienia... Ilu z was widziało wszystkie prace w bitwie?!? Ilu mogło by sobie pozwolić na przewalanie wszystkich??? Ręce do góry.

 

 

A... Oczywiście pomówienia boowy są do wyjaśnienia...

 

 

1 Poprzednią bitwę wygrał Scorpi. Który nie jest ani nie był moderatorem.

 

Ja zająłem 3 miejsce i byłem jedynym wyróżnionym moderatorem.

 

 

2 Ten zarzut to kupa śmiechu... Owszem nawiązania w pracy MareGa do Katedry są widoczne... Ale co z tego? Co ty w ogóle sugerujesz że Bagins dał mu maksymalne noty i tym samym wywindował na drugie miejsce? Policz, a zobaczysz że nawet technicznie jest to niewykonalne. Nie wspominając już w ogóle że coś takiego jest bzdurą do kwadratu...

 

 

3 W ogóle to tylko trzech jurorów wie które osoby moderują to forum! Stąd bierze się ich dopuszczenie do bitwy... Ale jeśli nie chcecie aby Moderatorzy brali udział to wyślijcie e-maile z taką informacją do Adka. Jeśli to wam jakoś przeszkadza to nie ma problemu.

 

 

4 O rzekomym używaniu posera rozmawiałem z 3 jurorami (starałem się omijać jury przy tym). Reszta (o ile nie zaglądała do twojego threadu) nigdy się o tym nie dowiedziała, bo jak stwierdzono zarzut bezpodstawny.

 

 

 

Na przyszłość doradzam jakiś tłumik na niesprawdzone lub debilne podejrzenia. Chociaż mogłeś sprawdzić wyniki poprzedniej... Przecież to są dwa kliknięcia!

 

 

 

Jak rozumiem Pablo uważasz że masz większe predyspozycje do stwierdzenia kto jest prawdziwym zwycięzcą od Jury. Jakiś komentarz potrzeby?

 

 

 

Wracając do tematu preselekcji. Sama bitwa ma być skrócona (czasowo). Przy odrzucaniu będą krótkie uwagi co poprawić do następnego podsumowania. To chyba najlepsza możliwa droga dla początkujących. Czy może się mylę?

 

 

Słuchajcie jak coś was trapi to nie tłumcie tego w sobie ale na miłość boską przeczytajcie co napisaliście nim umieścicie post na forum! Bo to co napisaliście na pewno źle nie świadczy ani o wynikach, ani o jurorach, ani o konkursie tylko o was samych. Wiele można zarzucić, ale nie temu i nie tak.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham- napisze tylko to co sie mnie tyczy....tzn napisalem ze bylem zaskoczony wynikami bitwy....wiem ze Jury sa doswiadczonymy grafikami i pewnie maja racje...a to ze ja sie nie zgadzam to indywidualna sprawa...po prostu my jako \"amatorzy\" ( jesli kogos urazam to przepraszam ) patrzymy inaczej na to wszystko i bardziej nam sie podoba ilosc sczegolow itp. jesli inni tak nie mysla to wezcie ta wypowiedz jako indywidualna...i nagroda publicznosci...na penwo wiekoszisc widziala wszystkie prace ( bynajmniej Ci najaktywniejsi ) wiec dlaczego nie mozna zrobic? wkoncu w regulaminie bylo slowko o publicnzosci...i gdzie to jest??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nagrodą publicznośći to dopiero mogłyby być niesprawiedliwości. Są osoby które mają konta i odwiedzają forum bardzo zadko, więc są wstanie przejrzeć tylko niektóre tylko prace. A dlaczego praca skazana miałaby być na niepowodzenie przez to, że ktoś na nią nie spojrzal (np. tytuł nie zwracał uwagi)

Wówczas prace które są wysoko na forum (przez częste updaty) są faworyzowane...

aczkolwiek jeżeli jakoś te problemy mogłyby być wyeliminowane to jestem za wprowadzeniem nagrody publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pomysł mi przyszedł do głowy - można by stworzyć podstronke z miniaturami prac , przy każdej pracce ocena albo oceny (np 1-10)

po kliknięciu na miniaturke wyświetliłaby się cała praca (ta ostateczna, lub te ostateczne)

wówczas każdy chcąc głosować musiałby dać ocene każdej pracy - co spowodowaloby (teoretycznie) obowiązek wzięcia odpowiedzialności za swoją ocene

 

- bo chyba nikt nie da pracy 1 pkt tylko dlatego, że jej nie widział?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..teraz ja się wypowiem

 

...szczerze mówiąc wczoraj kiedy zobaczyłem wyniki bitwy trochę mnie przytkało, i to nie hcodzi o moją pozycję...maksymalnie cieszę się z mojego czwartego miejsca i uważam to za duże wyróżnienie... co do wyników..na początku czułem zaskoczenie..ale dzisiaj przemyślałem to wszystko na spokojnie , przetrawiłem, i tak jak już wcześniej ktoś to powiedział....sami dla siebie ustaliliśmy sobie listę wygranych..stąd nasze zdziwienia...przyznaję się szczerze...wczoraj w końcu po trzech tygodniach czekania na wyniki...zmęczony,podekscytowany i podniecony, sam kwestionowałem wczoraj wyniki bitwy w rozmowach na ich temat z innymi...

 

ale dziś, przespałem się z tym...ten długo oczekiwany dzień wyników już za mną..ciśnienie i podniecenie spadło, i ustąpiło miejsca rozumowi i zdrowemu rozsądkowi... ..myślę że ilość ocen,i kategorii wedle których oceniana jest praca, oraz ilość jurorów nie pozwoliła by na żaden przekręt...pozatym ufam ADKOWI I GOTHAMOWI ..sądzę że traktują swoje role na forum bardzo poważnie i rzetelnie, podziwiam ich za to....prace jurorów są chyba większości z nas znane..i jest to naprawdęszeroki obszar działania...

wątpię żeby dało się zrobić pracę na bitwie pod każdego jurora..tak żeby każdy wywindował oceny..a jak gotham powiedział oceny jednego z jurorów nie

wywindują nagle jednej pracy. Pozatym..wątpię by tacy ludzie jakimi są jury, tzn.zawodowcy, pozwoliliby sobie na jakiekolwiek..hmm..myslę że byli najbardziej obiektywni jak tylko się da...

 

NIe było nagród...ale dla mnie największą nagroda jest własnie udział w tej bitwie..i to że mogę wam spojrzeć teraz w oczy...i w sumie potraktujecie mnie z szacunkiem..nagrądą jest też pewne uznanie w świecie 3d..w wiecie tego forum...i to dla mnie od początku było najważniejsze...starałem się wycisnąć z siebie ile tylko potrafię i to na ile czas mi pozwalał...dzięki wam wszystkim...

 

tak na prawdę dla mnie równie ważne jak głosy jurorów ważne były również wasze głosy i wasza krytyka... widzę też że jestem na pierwszym miejscu najczęściej odwiedzanych tematów..niezmiernie mnie to cieszy,że ludzie często tu do mnie zaglądają interesują się moim modelem, to równieżwielkie wyrózznienie dla mnie.

 

Ja też nie do końca tak ustawiłbym listę zwycięzców...ale po przetrawieniu tego myślę że to bardzo subiektywna sprawa(moje czwarte miejsce też przez niektórych mmoże być wątpliwe, krzywdzące, czy niesluszne)...i uważam że nie ma sensu na dociekanie, pomówienia itd.Bitwa była super..i niech taką pozostanie....nie psujmy jej na mecie..zapamiętajmy ją jako świetną zabawę...bo tak ja ją właśnie odbieram

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszce prośbę do Gotham`a...proszę..strzel mi też swoją krytykę , taką jak boowie, może być na moim temacie..to m by mnie na pewno ukierunkowało przy tworzeniu następnej pracy....chciałbym znać Twoje zdanie na mój temat...[spox]i do reszty też się zwracam z tą prośbą...[yes]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Trochę przykro mi się zrobiło czytając Wasze posty i oskarżenia. Naprawde w prowadzenie, ograzniację wkładamy bardzo wiele pracy. Nigdy nie pisaliście ,że nie chcielibyście np. aby moderatorzy nie brali udziału konkursie ,ale naprawdę - nic tutaj nie jest robione po znajomości - tym bardziej głosowanie. Jury nie zna wyników dopóki my im o nich nie powiemy. Jurorzy mogą głosować, widzą tylko oceny które oni sami dali.

 

Co do samych wyników - są efektem głosowania kilkunastu osób znających się na rzeczy. Jeżeli któryś z uczestników czuje się pokrzywdzony to proszę Was - naprawdę nie powinniście się tak czuć. Nie odcinajcie się od serwisu max3d.pl przez to.

 

Nawiązując np. do pracy boowa\'y. Szkoda ,że brakło kilku punktów do wyróżnienia ,ale naprawdę - znalazłeś się w 15 !! na 64 osoby. Twoja praca mimo ,iż nie została wyeksponowana bezpośrednio na max3d.pl została na 100% zauważona i zapamiętana przez innych - dowodem są te posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy glupia sytuacje. Wszystko dlatego ze ludzie czuja sie pokrzywdzeni i niedocenieni. I nie mowie teraz tylko o uczestnikach bitwy. Adek, ja sie tylk domyslam jakie to musi byc hamskie uczucie, kiedy stajesz na glowie bo wiesz ze Ci ludzie na rece patrza, w koncu udaje sie zakonczyc ten konkurs a tu zamiast podziekowan za prace slychac gromkie glosy oburzenia. Sytuacja wyszla glupia. Co do moderatorow. Poprostu musza byc jakies reguly, czy im wolno czy nie wolno brac udzialu. Bo mimo wszystko chodzby nie wiem jakie prace zrobili to i tak jest ta swiadomosc ze siedza w tym gleboko i wiedza (mniej lub wiecej) jak sie sytuacja z konkursem ma. Bardzo mi przykro ale jestescie moderatorami i nie kfestjonuje waszych umiejetnosci, ale chyba przyznacie mi racje ze jak sie na to z boku patrzy to sytuacja jest zgola niezreczna.

 

Nie wiem czy to bezie dobre roziwazanie, prosze o skomentowanie, ale proponuje by powiedzmy co do prac ktore zdobyly miejsca i wyroznienia w oddzielnym poscie na forum umiescic pelne komentarze, oceny i jawne uzasadnienia ocen wystawionych przez wszystkich sedziow. Mysle ze to nie problem dla sedziow jezeli w sposb jawny zostana podane ich komentarze bo ma im sie prawo cos podobac lub nie, w koncu sa sedziami. A z drugiej strony jezeli beda oficjalnie odpowiedzialni za swoje slowa to i nawet lepiej. Bo jak sie czlowiek pod czyms publicznie podpisuje to to najpierw przynajmniej 3 razy przemysli.

Jescze raz podkreślam że nie chciałem nikogo urazić i nikogo o nic nie oskarżam.

Adek, zrozum ze nam wszystkim zalezy na tym aby konkurs byl wiarygodny i miarodajny. Z edycji na edycje przyciaga coraz wiecej uczestnikow i powoli zaczyna nabierac znaczenia. Ale jesli chcesz zeby w przyszlosci konkursy na tej stronie byly naprawde wazne i byly zaowazane w kraju czy nawet na swiecie to nie moze byc zadnych niedomowien

 

Zresztą, ludzie jesteśmy dorośli, podajmy sobie ręce, uzgodnijmy nowy reguly i przystapmy do nowej rywalizacji. :) HOWK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się tej dyskusji i powoli zaczyna mnie krew zalewać!:mad:

Czy w tym cholernym kraju nie może się dokonać żaden wybór, który nie będzie przez kogoś kwestionowany!

Nie wiem, czy jest to tylko taka polska przywara, czy inni też to mają?

Jeżeli bierzecie udział w jakimś konkursie i zgadzacie się na reguły w nim obowiązujące oraz sposób oceniania, to nie powinniście mieć do nikogo pretensji, a rezultat przyjąć z pokorą.

Przecież rezultatów tej bitwy nie można rozpatrywać w kategoriach zwycięzców i przegranych.

W końcu wszyscy są tutaj wygranymi, gdyż coś z tego wynoszą, uczą się czegoś nowego, nabywają nowych umiejętności, doskonalą swój warsztat. Przecież o to przede wszystkim tutaj chodzi. A może się mylę?

 

A lamentowanie, że kolejność nie jest taka jak wam się wydawało, że będzie - to już na prawdę \"lekka\" przesada.

 

Teraz kilka słów odnośnie wyłączenia moderatorów z uczestnictwa w bitwie.

Jak to przeczytałem to ogarnął mnie pusty śmiech!

Tesaurus wygrał nie dlatego, że jest moderatorem, a MareG nie zajął drugiego miejsca bo jest moderatorem i zrobił prackę w klimacie podobną do dzieł Bagińskiego. Stało się tak dlatego, bo większość jury uznało, że ich prace były najlepsze. I tyle.

Idąc dalej tropem rozumowania niektórych z was, z kolejnych bitew w ramach wyrównywania szans, oprócz moderatorów, powinna być wyłączana pierwsza piętnastka z bitwy poprzedniej. Eee, co tam piętnastka, wyciąć wszystkich, którzy ukończyli swoje prace.

Ludzie, trochę umiaru!!!

 

 

No, zrzuciłem co mi leżało na wątrobie.

Jak, ktoś się poczuł urażony, to przepraszam, nie było to moim celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nasze meijsce cieszy w ktore osiagnelismy wsrod tak dobrej konkurencji to naprawde dobre miejsce.A jak to mowi wielki mysliciel (PENdzel go zna:D:D):\"JEBAC\". Dla mnei satysfakcja z zajetego meijsca jest ogromna, zreszta balem sie ze nei bedziemy dopuszczeni wiec i tak to dla mnei zaskoczenie ze dostalismy wyroznienie. dzeikuje wszystkim za cudowna bitwe, bylo warto.Wszyscy ejstescie kochani. papa. ja zabeiram sie za rigowanie wlasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRCN... No nie ukrywam że czytając komentarze rasowo szlak mnie trafił... No muszę przyznać że zakończenie jest typowo polskie... Nie ukrywam także że naszły mnie bardzo intensywnie myśli o przeniesieniu konkursu na inną szerokość geograficzną... Oczywiście dobija fakt że głosy są: Dlaczego on jest tak wysoko?.... Już formę: Dlaczego ja jestem tak nisko? Bym dużo lepiej rozumiał.... Po prostu zwątpiłem.

 

 

Moann- Twoje propozycje są zupełnie nie do zrealizowania. Pozycje pierwszej piętnastki są jawne ponieważ jest to niewątpliwe wyróżnienie. Oceny i miejsca są dla uczestników a nie dla widzów. A i ciekawe dlaczego i po co mają się spowiadać z własnych sądów...

 

Muszę też coś wyjaśnić. Oceny wystawione przez Jury znamy tylko ja i Adek. Ale oceny każdego jurora z osobna są utajnione! Znają je tylko sami jurorzy. Wszystko właśnie po to aby nie było żadnych przekrętów! W ogóle nie wiem jak wy sobie to wyobrażacie? (pytanie tylko do niektórych oczywiście) Że niby wysyłając informacje do Tomka, Stevena, Ulfa (czy innych) że okres ocen się rozpoczął daję info: Słuchaj XYZ jest u nas moderatorem weź postaw mu wyższe oceny. Jezu kto by się na coś takiego zgodził?!? Jak w ogóle wy to sobie wyobrażacie?!? Chyba jestem za głupi do tego... Bo niby czemu miało by to w ogóle służyć?!? Nie kapuje...

 

 

Teraz co do zakazów. Zostanie prawnie zabronione by juror był uczestnikiem. Teraz będzie jedno z dwóch. Oczywiście znajdujemy się w Polsce więc bez następnych zdań by się nie obeszło... Nigdy nie było żadnego błędu w wycenie prac. A ten zapis będzie z powódek moralnych a nie technicznych (nawet zaniżając ocenę o 3 jeden juror może w ostatecznym rozrachunku zmienić ocenę o 0.125 w skali 0->50!).

 

Natomiast zabronieniu uczestnictwa moderatorom jestem przeciwny. No bo dlaczego? Człowiek moderuje dział na przykład renderowanie... No i co z tego? Przecież dla jury niczym nie różni się od innych uczestników.

 

 

Dawid- Twój pomysł jest OK. Ja bym poszedł dalej. Będzie tworzone uczestnikom tylko konto w odpowiednim paneliku. To sami uczestnicy będą tam uploadować miniaturkę jaką chcą i obrazek jaki chcą... Tak bym to widział... Pełna swoboda.

 

 

sith_LORD- Cieszę się że otrzeźwiałeś. Dobra mogę przedstawić mój punkt widzenia, na końcu jest do całej pierwszej szóstki, ale nikogo więcej.... Muszę się zająć innymi sprawami. Pozatym przecież to jest moje zdanie a nie jury...

 

 

Tesaurus- Bez dwóch zdań najlepsza postać wykreowana w bitwie. Bardzo mi się podoba nowatorski i konsekwentny koncept obfitujący w ciekawe szczegóły. Świetnie oddane kości pod ubraniem... Brakuje mi tylko dziąseł i nieco realniejszych zębów, no i dłonie mogły by być nieco bardziej szczegółowe. Tekstury i oświetlenie są świetne! Zarówno kości, ubranie i skóra wyszły przekonująco i z polotem. Kompozycji (która w tym przypadku oznacza korzystne ukazanie postaci) nie można nic szczególnego zarzucić. Ogólnie to.... Dla mnie praca ma bardzo lekką formę, co bardzo mi się podoba.

 

MareG- Nasuwa mi się ogólna refleksja... Autor już nieco za długo tkwi w wizualizacjach... Brakuje mi tu polotu, koncept bardzo mistyczny, ciekawy ale brakuje mi tu wyrafinowanej gry światła czy większej ekspresji... Technicznie modelowi nic nie można zarzucić, teksturze skóry brakuje łojowości, ale postać staje się latoroślą... Więc taki mógł być koncept. Ogólnie jak dla mnie w pełni zasłużony Award!

 

 

Adamkos- Koncept jest zaczerpnięty z Warhammera ale za to wzbogacony o wiele ciekawych i spójnych elementów więc nie obniżyłem tu oceny. Model jest po prostu super, absolutny numer jeden w tym względzie. Tekstur praktycznie nie ma, wszystko jest budowane światłem. Udanie... Ale tu obniżyłem ocenę, jak dla mnie mogło być lepiej. Kompozycja także stoi na bardzo wysokim poziomie. Award jak się patrzy :).

 

 

Sith_LORD- Koncept świetny. Do modelowania mam trochę uwag... Twarz. Strasznie dziwną mniał by czaszkę, w sumie to szczegóły... Dlaczego tak szerokie oczy? Podbródek szerszy od ust. Korpusowi brakuje szczegółów. Tak samo stopom a mechanicznym częścią okrągłym gładkości. Tekstury są nierówne, skóra mi się nie podoba, dlaczego dwie części organiczne (ogon i korpus) nie są ze sobą w żaden sposób ze sobą powiązane stylizacją? Kompozycji nie mam już nic do zarzucenia. Pozycja zasłużona jak dla mnie w pełni.

 

 

MRCN- Do modelu nie mam nic do zarzucenia, świetna robota, tekstury też, może tylko mogły by być wyraźniejsze i ciekawsze tekstury koloru. Moje zastrzeżenia są tylko do konceptu i kompozycji. Dlaczego tak? Zupełnie inaczej sobie wyobrażam zombie... I zupełnie inaczej jest zawsze ukazywane...

 

 

PENdzel & Gabrielwigierski- Praca dla mnie bardzo nierówna. Czaszki z otoczenia sprawiają świetne wrażenie. Nawet lepsze niż główna postać. U której koncept zawiódł jak dla mnie. Nie czuje tu jego królewskości.... Bardzie samozwańca jak dla mnie. Mogliście mu wynaturzyć kościec... Druga żuchwa masywna postawa... WŁADCA! A tak jest zombie szkielet samozwańca... Ale mi najbardziej efekt psują elementy mięsne... Które jak dla mnie wyglądają jak plastelina! Tak samo nie podoba mi się ten koncept z głowami i rękoma z korpusu... Dla mnie groteska. Tekstury... Niektóre bardzo fajne, inne zupełnie do mnie nie przemawiają...

 

 

Ok... W co ja się wpakowałem... Tekst jakby jakaś wyrocznia a sam się uczę....

 

 

Dobra kończę... Druga w nocy a ja jutro od rana kopię dół w ziemi przez całą posesję... Potem kucie. Potem heroiczna próba odpisania chociaż na część zaległych e-maili. Potem regulamin. Nowa budowa forum. Na koniec wysłanie 64 e-maili z wynikami... Więc mam nadzieję że obejdzie się bez kolejnego tasiemca tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec bedzie teraz ogolna zjebka. zawsze czulem sie mlody (24 latka) ale czytajac wasze ostatnie posty poczulem sie strasznie stary, dojrzaly i wogole jak bym nagle dzieciaki w piaskownicy spotkal. nie chce tu sypac ksywkami, zeby ludzi nie poobrazac, ale ludzie przeczytajcie chociaz co sami piszecie. kilka przemyslen:

 

- te ostatnie bitwy to byla dla mnie jedna z najlepszych zabaw z 3d ostatnimi czasy i naprawde nie warto sobie psuc wspanialego wrazenia takimi dennymi dyskusjami,

 

- wydaje mi sie, ze adek i ekipa (gotham) odwalili tutaj wspaniala robote zeby cos takiego zorganizowac, a tu takie dziecinne zarzuty... naprawde tutaj nie ma pieniedzy i ja widze w was (moderatorach) prawdziwych fanatykow 3d i altruistow - mi by sie tego wszystkiego nie chcialo poprostu robic...

 

-reguly bitwy byly jasno okreslone i przystepujac do niej sie na nie zgadzamy albo nie przystepujemy do bitwy. jedna z odwiecznych zasad jest nie podwazanie decyzji jury.

 

- nie wiem jak udalo wam (gotham) sie zebrac tak wspaniale jury, ale nie ma tutaj mowy o zadnych przekretach. a wszystkim ktorym sie nie podobaja wyniki, proponuje obejrzec ich prace. i poczuc respekt i usadowic sie na wlasciwym sobie miejscu.

 

- nie rozumiem absolutnie tego zrzedzenia. mi by bylo autentycznie glupio przed ludzmi, ktorzy poswiecaja swoj wolny czas praktycznie dla nas i nie maja z tego zadnych korzysci. poza tym zdajcie sobie sprawe, ze ci ludzie to absolutni debesciaki na swiatowym poziomie - sami najlepsi z najlepszych. co bedzie jak ktorys z nich wkurzy sie tymi postami i poprostu powie pass? wielka strata dla nas - uczestnikow kolejnych bitew mam nadzieje...

 

pozdrawiam i zycze wiecej samokrytyki i mniej andrenaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do nagrody publicznosci to widze dwie drogi:

 

a) nagroda publicznosci - dostajemy najpopularniejszego grafika,

 

b) jury - dostajemy najlepsza prace.

 

 

no i to by bylo na tyle.

moze jeszcze napisze tylko to, ze tu nie chodzi chyba o to kto wygral, tylko o wspaniala zabawe wtrakcie bitwy.

 

pozdrawiam, Kos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie troche. W bitwie niechodzi o to aby się kłucuć ale o to aby się dobrze bawić. Kłutnie tu nic nie pomogą nic już nie zmienicie. Pomyślcie jak musi sięczuć Gotham i Adek jak brechtacie cos nad czym pracowali przez parę miesięcy i czy wy byście chcieli tak??

 

 

Zasmucony ale pełen nadzieji

KAIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam omijam klotnie i takie zapytanko mam kiedy ogloszone zostana temyty nastepniej bitwy i kiedy sie ona ma zaczac

oraz kiedy to dostaniaemy maile z krytykami jury ..

eh a jak sie beda ludzie tak klocic to chyba sobie poczekamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja wezcie naprawde wyloozujcie przeciez bitwa byla naprawde na bardzo wysokim poziomie i wylonienie najlepszych prac z takiej ilosci dobrych prac zawsze bedzie wzbudzalo kontrowersje, ale nie nalezy sie tu dopatrywac jakis przewalow

 

Bardzo dziekuje i doceniam prace wszystkich organizatorow tej bitwy

 

No i oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na oceny i nastepna bitwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem bardzo zadowolony z mojej bitwy i nie placze ze nie jestem w 15. Oczywiscie chcialbym w niej byc ale to byla moja pierwsza bitwa i moim zdaniem to zaskoczenie jakie mnie ogarnelo kiedy zobaczylem wyniki dobrze swiadczylo o ocenianiu bo do konca nie bylo wiadomo kto zwyciezy wiec nie placzcie tylko z zapalem czekajcie na nastepna bitwe:>

ja bede czekac

 

PS: kiedy dostaniemy maile z ocenami jury?

pozdrawiam

Szymeq:D:D:D[piwo][piwo][piwo][piwo][piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poweim tak.siedzialemprzy tej ipoprzedniej bitiwe od poczatku( od jej dzialania, organiZacja cala jest gothama) wrzucalem te pracki( jescze raz ogromn.ee dzięki Nez), maile nuemry i czesto looklaem na wyniki i musze powedziec jedno gra była bardzo ostra irżnice miedzy punktami niewielkie, czolówka była na bardzo wysokim poziomie i takie sytuacje ze niektorre praxki czasami wtdają sie lepsze od innych, mimo ze sa nizej w rankingu. tego sie nie uniknie, tak jest w rkażych konkursach , nawet zagranicznych każdy ma inne gusta, kasy ma inny ranking. a wyniki bitwy to jest średnia ocen dlatego jest objektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności