Skocz do zawartości

Pojazd 3D:Ferrari 360(LightWave)


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

od wczoraj ucze sie lightwave ;) i chce zrobic samochod :D:D wiem ze porywam sie z motyka.... ale kusi mnie

hehe

ulozenie splajnow wzielem z tutka z ktorego bede to robil to co wam pokazuje to sam zrobilem bez tutka :D wiem ze jest zle dlatego jutro bedzie od nowa i lepiej

wogole nie mam pojecia o lw ale bede probowal :P

mam nadzieje ze czegos sie naucze

hmmmmm tylko mnie zastanawia czy ktos tu wogole uzywa lw i mi pomoze??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

GRiPi--> interface jest wlasnie fajny mi sie podoba

RA--> hehhe tez mi sie wydaje ze to glupi pomysl;)

lpshinoda--> hehe dobrze ze sie nie znasz na lw bo bys mnie wysmial teraz troche juz lepiej kumam lw spline patch i dzisiaj pokaze co wymodelowalem malo ale zawsze cos ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimmy--> dzieki mi tez sie wydaje ze UI jest super proste przejzrzyste.....

a tutaj zaczelem robic od nowa bo tamto jest zle ;)

sorki ze nie pokazuje po "ms" ale cos tam jeszcze nie gra

a chyba siateczka ladna co nie?? ;P

ps. super program

ps2. sorki za takie dziwne ujecie ale jeszcze nie zbyt dobrze umime tym sie poslugiwac :D:D

 

edit w przyszlosci (niedlugo) planuje zrobic samochod w maya :D:D pozniej moze wkoncu wezme sie za rhino (choc watpie) zostanie juz tylko cinema 4d i zmod i wszystkie programy sprawdzone :D:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mój stary kolega nielot ;) robi cosik nowego, na LightWave'ie nie bardzo sie znam, nigdy go nie używałem, ale patrząc na to co prezentuje pracka, jest dobrze - przynajmniej porównując z prawdziwą fumą ;) niezły masz dorobek prac (podpis) btw :) życze powodzenia.

 

ps nie pogardziłbym taką siateczką :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem ze sam nie wiem bo nie wiem czy dobrze robie ale wydaje mi sie ze nawet prosty duuuuzo funkcji jeszcze nie umiem (ej ja jeszcze nic nie umiem) ale to co zobaczylem i to co zrobielm to mi sie podoba i prosy do opanowania tylko mnie jedno denerwuje to to ze jest masa skrotow klawiszowych i jak ogladam tutki (video) to nie moge skumac co oni wciskaja bo gadaja niewyzraznie ;) mi sie podoba funkcja knife bardzo przyjemna i nie wiem jak to sie nazywa skrot (w) ale mozesz zaznaczyc wszystkie edge z 4 krawedziami 3 pointy itp. super sprawa

a jesli chodzi o opanowanie no to po 3 dniach juz robie samochod :D to chyba mowi samo za siebie hehe nie ktore rzeczy wkurzaja ale ogolnie bardzo fajny i prosty w OBSLUDZE program bo jako program graficzny (rzeby cos fajnego zrobic) to jest trudny. ale sie rozgadalem nie wiem co juz napisalem.

ok

lightwawe jest prosty do opanowania mozna sie szybko polapac co gdzie jak ale najogrsze sa te skroty klawiszowe chybaze 100 ich jest:D

ps. ale co ja moge o lw wiedziec po 3dniach nauki :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobom uczacym sie LW polecam strone SimplyLightWave. maja bardzo duzo bardzo fajnych darmowych video tutkow:

 

http://www.simplylightwave.com/movie_pages/category.mhtml?cat_id=23

 

swoja droga maja tez strony o maksie, mayi i pshopie. w kazdej sporo darmowych vtutkow. nic tylko sie uczyc. polecam. oprocz darmowych sa oczywiscie tez platne, ale sa tak tanie, ze nawet biednych polakow stac.

 

http://www.simplylightwave.com/

http://www.simplymaya.com/

http://www.simplyphotoshop.com/

http://www.simplymax.com/

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot ... w sumie to narzędzia wiesz jak działają z maxa albo przynajmniej do czego mogą ewentualnie służyć, no i wiesz co zrobić żeby wymodelować "C.O.Ś." ... w żadnym programie 3d nie będzie dla Ciebie magii pewnie już .. kwestia wprawy i wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim mee--> napewno pomaga moje "doswiadczenie" z maxem

Pawelkos-> ja tam sie ucze z videotutkow duzo lepiej mi wszystko skumac:D

ehhhhhhhhh po ciezkiej meczacej pracy (2dni) zrobilem ten kawalek malutko ale naprawde sie staram 2 razy utknalem i przez kilka godzin (dni) nic nie robilem bo niewiedzialem ale dzieki pomocy ludziom z forum3d zaczelem bardziej to kumac

powiem wam ze ciezko to idzie najgorsze sa te spline gdyz aby stworzyc patch musza byc 4 splajny ciezka praca oj ciezka ;)

mam nadzieje ze teraz bedzie mi to szlo szybciej bo wpraw coraz wieksza

ale co mnie pociesza ze w tym watku naprawde duzo sie naucze juz tyle rzeczy sie nauczylem ze glowa goli

aha ja to robie z pomoca tutka ale robie sam duzo zeczy sam musialem wymyslic ale wkoncu na tuym polega nauka......

ko a o to obrazki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kwestii predatora sie nie wypowiadam

 

nielot jeśli ktoś zrobiłby w ciągu tygodnia od pracy z lw taki samochód powiedziałbym że to cud (ew. baggins)

 

TY TO ZROBIŁEŚ W 3 DNI

teraz moja ocena tego autka jest już chiba znana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Marvey dzieki:) teraz bedzie mi szlo jeszcze szybciej ;) bo wiem jak podzielic szybciej splajana ;P ;P

Predator--> :D zawsze chcialem zrobic samochod maxowymi splajanami ale nie moglem sie za nie zabrac;) zobaczymy jak sie bedzie mi dalej modelowalo jak bedzie sie dodawalo szczegoly jak jakos do du** to zostawie lw ale narazie nawet fajnie sie pracuje hehe

aha tu tak przypominam ze ulozenie splajnow sciagnalem bo chyba nie ma wielkiego problemu ulozenie splajnow?? ;) tylko ze mi by sie nie chcialo ich ukladac ;P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kwestii predatora sie nie wypowiadam

 

nielot jeśli ktoś zrobiłby w ciągu tygodnia od pracy z lw taki samochód powiedziałbym że to cud (ew. baggins)

 

TY TO ZROBIŁEŚ W 3 DNI

teraz moja ocena tego autka jest już chiba znana...

 

 

Jestes jeszcze typowym NooBem :] koniec komentarza w tym topiku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala uwaga - pytanie, czy na samej gorze dachu musi byc az tyle podzialow? i wydaj mi sie ze na srodku dach sie chyba troche zapada, ale to poczatki i na penwo to poprawisz.

 

pozdro

 

PS. Troche mi glupio pytac ale jak nie zapytam to sie nie dowiem, a wiec kto to jest Noob? (tylko sie nie smiac;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kwestii predatora sie nie wypowiadam

napisałem tak nie ponieważ uważam że modelowanie splajnami w maxe jest fee albo że mam coś do predatora tylko dlatego że sie na tym nie znam (w tym wypadku rzeczywiście można mnie uważać za nooba)

 

sory predator że to tak zabrzmiało

 

jednak nadal uważam że po trzech dniach zrobienie czegoś takiego to znaczny wyczyn

 

ciągni ciągnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

pare dni nic nie wrzucalem ale za to teraz wrzucam ;)

mam prawie cala karoserie skonczona..........

aha wiem ze jest strasznie krzywy!!!! wiec prosze sie nie smiac to teraz bede prostowal:) ale i tak jest nie najgorzej!!

zaznaczam ze od ponad tygodnia ucze sie lw i odrazu robie car wiec prosze o litosc:D

wszystko sie wyprostuje

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności