Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Acura rsx | Honda integra / s-type 2005


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny wip ktorego nie mialo byc ale jest i pierwsza maszyna z innego kontynentu niz europa narazie S-type moze bedzie dodatkowo r ale zobacze czyli 4 in 1 roznica miedzy honda a acura brak bocznego kierunku chyba wiecej roznic nie zauwazylem

 

rsxtypes05_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TNX

Sens niestety rhino a ST wykorzystuje tylko w szczegolnych przypadkach a dokladniej gdy mnie rhino dobija :D np. nadkole to krzywe z rhino ale surfy to ST i bylo szybko milo i przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku zmien nazwe watku na: Pojazd 3D: Acura rsx | Honda integra / s®-type 2005 (uwaga! Nie dla ludzi wrazliwych, nerwowych i poczatkujacych).

Zawsze chcialem to powiedziec. :D

 

edit:

I zapoznaj sie z regulaminem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus -> troche podstawe nadwozia chyba w 4 moze 5 dni a potem sie poobijalem bo trzeba bylo pociac na czesci :( ... :D

RA-> moze byc i tak ..

 

....a loozack cos tam widzial conieco :D znaczy wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda od acury rozni sie jeszcze znaczkiem na atrapie :) [joke]

 

to sie bzyku takie bledny nie zdarzaja wiec pewnie wydaje mi sie ze przednie nadkole troche za mocno wystaje na zewnatz, ale jak napisalem tak mi sie wydaje

 

pozdro i czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos no tak i napisem z tylu tez a nawet niewiem czy wystepuje wersja europejska to jeszcze kierownicą nie po tej stronie co trzeba ;) a i kierowcą tez :D a blotnik chyba jest dobrze przod sie zwerza wiec im blirzej przodu tym bardziej odstaje od lini nadwozia choc i tak ladnie jest wkomponowane w linie...

 

Tnx hindus ale maly bo juz wczesniej mialem tyl tylko bez wycietych szyby ooo i musialem drzwi od nowa zrobic bo cos mi sie pomieszalo i szpary wyszly 6mm a to przynajmniej 2x wiecej niz powinno byc ale juz jest ok 3.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja poszedlem na latwize chcialem w rhino ale ze po hym 0.5h walki doszedlem do wniosku ze w Studio tools zrobie to w 5 min bez zadnej walki :D ale jak to : tu krzywa tam krzywa razem 4ry 2rail(surf) - trim - blencurve - 2rail i koniec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego ze ST to alias ktory ma kupe kasy na dobrych programistow iiiiiii ten soft uzywaja projektanci chyba wszystkich koncernow samochodowych a rhino to taki prosty programik ktory moze robic podobne rzeczy ale roznica polega na tym ze w rhino czlowiek chce uzyskac G1 czy G2 stara sie mecy sie a i tak niezawsze jest w ST wyglada to troche inaczej trzeba niechciec miec G1 czy G2 najwieksza rozniac jest wlasnie w narzedziach takich jak 2 rail 1 rail 2+rail itd. gdzie mozna na startowym profilu i na koncowym ustawic jakią chcemy ciaglosc do nastepnego surfa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus moze ST nie jest tak lopatologiczne jak Rhino ale niestety cos zacos a technika modelowania podobna lub jak ktos sie uprze moze modelowac tak samo ale to sie nie oplaca :).

 

pawelkos bez przesady najpierw wszystkich nowych narzedzi by sie trzeba nauczyc ale potem napewno szybciej.

 

Small update jak tam blotnik sie styka z tylnia szyba to przez lowquality mesh normalnie wszedzie szczelina jest 2mm no to teraz pokrywa bagarznika ...

 

acura65th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mojego cennego czasu na komentowanie ;) i tak wiesz co napisze :P to cie zmyle i zrobie takie coś ;) : te rowki mówisz że po 2mm wszędzie, czym to robiłes ?? tzn pewno przez slice,trim czy czego tam używasz ale chodzi mi o to jak uzyskałeś te 2 mm grubości ? płaszczyzna, pipe na edge'u czy jak ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelina = odleglosc pomiedzy szybą a powiedzmy slupkiem = dziura :D no to projektuje splituje duplikuje edgesy lacze te kawalki tworze pipe i odcinam z kazdej strony 1mm i to maso z drogiej co daje na koncu 2 mm = dobry sposob na uzyskanie rownych odleglosci pomiedzy elementami a jesli chodzi o zaokraglenia to wszedzie 2.5mm ja juz niewiem kiedy ostatnio uzylem filletedge wszystko to pipe's

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danilo2 wiesz gdybym mial to co masz w sygnaturze to napewno bym uzywal ST serio choc rhino tez jest fajne gdyby poprawiono 2rail 1rail i ztym zwiazaną ciąglosc to wpelni wystarczylo by mi do szczescia Rhino

 

i zapowiadana klapa heh

acura77ze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tu zgłębiam st ale powoli idzie :o mało tutków i wogóle ciężkie przynajmniej dla mnie srodowisko - przytłacza na pewno ilośc przycisków, funkcji i tym podobnych, a juz bajer ze ci wyskakuja jakies przyciski i panele w viewporcie mnie osobiście naprawde przeszkadza - rhino samym widokiem okna głównego nieodstrasza wręcz przeciwnie. A powiedz bzyku bo my tu gadu gadu a ty wrzucasz updaty - instnieje mozliwosc jak zrobi cos w rhino odpalenia w st i tam stworzenia surfaceów z uzyciem sweep etc i potem powrót do rino ? pozdro mkniesz szybciej niz lozack w tej chwili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, oczywiscie jest .igs lub .iges choc to to samo :) no i .stp lub .step toz to samo :D niewiem jak w stepe ale przez igesa jeszcze mozna krzywe przepuszczac to moze byc handel wymienny choc raczej w ST czesto surface'y maja brak jakiegokolwiek G no moze poza G0 a w druga strone tez trzeba uwazac bo nieraz choc w ST obiekt sie polaczy to w rhino sie nieda e takie paranoje czasami wychodzą. a co do wyskakujacych okienek hym no tak ale jak tu mozna by pomiescic w jednym pasku tyle komend :) znaczy opcji ile ma taki nawet 2rail hehe

 

--edit--

sens -gdzie gdzie ;PPPPP...

 

a ps. ale wy tak nie myslcie ze ST lepsze to odrazu zacznie wszystko wychodzic nie nie to nie to jest to lepsze narzedzie ale o wiele trudniejsze w zalapaniu niz nurbsy rhinowe nawet ctrl+z niechce dzialac jak sie niewie naco i kiedy dziala i wtedy trzeba swietnie nauczyc sie mieszac historie i cofanie tu niema miejsca na bledy i mozna sie na poczatku pochlastac hehe ale powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wychodze z założenia że najpierw lepiej dobrze opanować rhino a potem można myśleć o przesiadce na st - napewno nie jest potem trudniej ;) pozdrawia.

 

ps zapodaj więcej screenów nawet bez progresów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzednikow:) Ja osobiscie zaczalem od ST i zbyt wiele z tego nie wyszlo bo w necie jest zbyt malo tutoriali aby opanowac to cudo... dlatego wrocilem do Rhino... najpierw Nosorozec a potem caly swiat:P

 

Bzyku -->> sprzedaj mi troche swojego talentu i cierpliwosci... bo w porownaniu z Twoimi projektami to moja Akula nie moze sie rownac...

POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepiej zaczynac od rhino poznac ideologie nurbs potem mozna oczywiscie ST i inne choc jak kto tam woli :).

 

Tnx kome.

MohSETH-> trzaba siedziec i cos cudowac zrobic jedno gorzej to nastepne bedzie lepiej, a no i zapamietywac gdzie sie robilo bledy by ich ponownie nie popelniac i troche dokladnosci sie przyda bo no ... wiadomo

 

--update--

no zderzak gotowy jedynie jeszcze tam pare szczegolow do zrobienia moze nie na zderzaku co na listwie plastikowej i spoilerku ale to juz pozniej a tera to do progow musze sie dobrac :)...

acura89fn.jpg

acura90vt.jpg

acura102bl.jpg

acura111xq.jpg

acura123yw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoooooo ktoś nas znowu zaskakuje ;) oj masz bzyku zdolności, masz...będziesz miał...nie już masz - wspaniałą galerie pracek ;) nie podoba mi sie jedynie okolica przedniego nadkola tam gdzie łączy sie to załamanie co idzie wzdłuż drzwi ale to pewno wina słabego wyświetlania czy jak wy to tam nazywacie ;) pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak skonczysz to bedzie swietna pracka :) sam mam zamiar zainteresowac sie nurbsami za jakis czas... ale dobra tam na razie jeszcze tego nie tykalem nawet, wiec nie bede sie wypowiadal o technice :P btw: DonVito, z niecierpliwoscia czekam na murcielago, jak ci sie nie chce go robic to chociaz wrzuc to co zrobiles gdzies :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnx wszystkim.

a siatki siatki wszedzie tylko siatki :D no niech bedzie.

 

no i update wreszie usiadlem i zrobilem te hym progi do S-type pozniej czekaja mnie rtypowe

 

acura140fe.jpg

 

acura153yc.jpg

 

acura167ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niska jakosc wyswietlanego mesha w viewportach ;] nic powaznego ;]

 

a co do modelu to ekm ... no model jest swietny ale ogolnie ten sam. mi sie nie podoba ;] a raczej tylko tyłek mi sie podoba ... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności