Skocz do zawartości

[scena3d] Lamborghini Diablo


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

 

 

No więc… pamiętam twoją ostatnią pracę z tym samochodem rajdowym, no i w porównaniu z tym to widać czynisz postępy. Jak byś mi nie napisał ze to jest Lamborghini Diablo to bym za bardzo nie wpadł. No, ale nie jest źle, nawet jest dobrze. Tylko zastanawiają mnie te czarne linie na tym samochodzie, te podkreślenie krawędzi, psuje to trochę ten twój modeling. Pracuj dalej, idziesz dobrą drogą.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło nie pasuje

...pod względem oświetlenia i jakości

i trochę plastikowo zwłaszcza koła

generalnie nie mogę się przyczepić do modelu bo w sumie (nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły...) jest bardzo ładny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Witam, na Twoim miejscu popracowalbym nad lakierem bo jest slaby. Nie wiem co to za czarne linie zamiast ciec na masce?? Kompletnie to rozwala model. Poszukaj na googlu zdjec lamborghini diablo i wez je poukladaj obok swojego rendera. Potem patrz patrz az znajdziesz co jest nie tak w twoim modelu. To zdjecie na ktore wkomponowales jest makabryczne. Chodzi o jakosc. Wywal je i wloz inne albo zrob render w studio. Po za tym goraco Ci polecam tutorial na 3dtotal o modelowaniu fiata 500. Przerob go a sam zobaczysz ile bykow robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to wygląda jakby komuś wyleciał z gry kupionej w TESCO za 30 zł model low-poly samochodu i wypadł przez okno na ulicę. W porównaniu z poprzednimi faktycznie postęp, ale bez rewelacji. Przód jakiś dziwny.

 

Nie poddawaj się i walcz. A jak ci nie będzie sżło, kup resoraka, sfotografuj, wyretuszuj,wrzuć na forum i rozdawaj autografy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te szczeliny to są splajny ewidentnie....ale pierwsze autko też takie miałem .. :D na splajnach więc działaj dalej

 

Jak najlepiej zrobić te szczeliny? W innym aucie próbowałem je wycinac tak jak było w tutorialu ale wyglądało to jeszcze gorzej niż tutaj:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej zrobić te szczeliny? W innym aucie próbowałem je wycinac tak jak było w tutorialu ale wyglądało to jeszcze gorzej niż tutaj:/

ja robię tak(poly) - zaznaczem edga wzdłuż którego ma być rowek, chamferuję go (zazwyczaj 2mm),potem zaznaczam te polygony co powstłay i daje extrude kilka razy - bardzo ogólny opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankarol-->po co kilka razy extrude ??:)

ja robie tak:

zazaczam edge ktore maja byc rowkiem daje chamfer (jaki chcesz) ja daje 0.3 (ale to zalezy) pozniej znowu chamfer zaznaczam zewnetrzne edgy i z wcisnietym shiftem przeciagam bardzo mi sie ten sposob podoba robielm kiedys extrude ale dostawlem szalu a tutaj wszystko ladnie nawet bardzo ladnie:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chindoos: pracuj na poligonach :D zaznacz poligony, daj detach, edge na krawedziach odloczonych poligonow i na krawedziach "dziury" w modelu chamferujesz tak jak koledzy napisali juz. Nielot007 daje 0.3 na chamfera, ja daje 0.2 a ty daj tez jakos tyle. Dalej jak koledzy juz napisali :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę dopowiedzieć, to że nie widzę sensu przedstawiać modelu bez pokazania wersji bez tekstury, oraz wire (bez MM).

Wtedy łatwiej jest wytknąć błędy i podpowiedzieć: zrób tak a nie tak, dałeś ciała bo..., lepiej by wyglądało to z ...

ogólnie ocena jak chveti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu jak taki piekny samochod mozna spatoczyc.... juz lepiej zebys podpisal ze to jakis concept :P dluga droga przed toba, ale ja bym na twoim miejscu poczytal o narzedziach poly, potem poogladal cudze (dobre) siatki i przemyslal jak cos takiego osiagnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm gripi spoko nie doluj chindoosa:) i sie troche uspokoj mozna sartolic tak "piekny" samochod ale i nawet piekniejsze i nie wiem po co piszesz ze dluga droga przed nim skoro kazdy kto teraz jest dobry w grafice ma za soba dluga droge i kazdy robil badziewne samochody i nawet nadal robia:)takimi tekstami dolujecie chlopaka a moze za kilka lat bedzie to znany grafik:) bedzie pracowal w porsche albo ferrari i projectowal concepty;)

kazdy musi (musial) sie nauczyc poly jak to ulozyc zeby bylo dobrze i wiez mi nawet mistrzowie robia kilka razy jedna czesc !! wiec nie lam sie tylko dawaj nastepne "badziewne" lamborghini :D:D

zycze powodzenia w nauce

i tak jak pisze gripi ogladaj "cuze" siatki!! to strasznie pomaga aha ale low poly bo ms nic nie zobaczysz [joke]

powodzonka

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra nielot masz troche racji, ale szczerze mowiac mdli mnie jak czasem przegladam zachodnie fora, a tam pod jakas hmm uznajmy ze kiepska praca entuzjastyczne badz co najmniej pozytywne komenty. krytykujac taka prace mam nadzieje zmobilizowac a nie zdolowac autora, bo taki nic nie zrobi, poczyta wazeline i uzna ze jest dobry. a guzik :P

 

kurde ale sie rozpisalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności