Skocz do zawartości

Projekt opakowania na figurki


Woznkt

Rekomendowane odpowiedzi

"Armie XVII wieku" - system opakowań na metalowe figurki 1:72

 

Mój projekt licencjacki na uczelnię :]

Króki opis tytułęm wstępu. System zawiera 3 rodzaje opakowań: małę pudełko na "oddział, większa obwoluta tworząca "armię" i dwie armie w pudle "bitwa". Każda Armia posiada swój unikalny kolor (razem jest ich 5) Ilustracje na opakowaniach nie są moje jak by ktoś pytał.

Cóż mogę więcej powiedzieć. Jutro oddaję i dowiem się czy projekt przeszedł komisję :P Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

 

ps. no w sumie wygląda to na 3d, ale jednak traktuję to jako projekt 2d więc wsadzam tutaj.

 

zestawik

1.jpg

zestawik rozparcelowany

2.jpg

3.jpg

i zbliżenie na opakowanie jednostkowe

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

#Loreena - Może to dziwnie zabrzmi ale jestem na Wzornictwie Przemysłowym :P (jakoś ta nazwa nie przystoi do współczesnych czasów he he)

#mentaller - w tamtym okresie duża litera U istniała właśnie w formie V, przynajmniej takie udało mi się znaleźć przykłady starych druków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#SansSerif - kolorki wybierałem z Pantona co by było full professional, ale oczywiście za każdym razem w każdym programie i druku wychodziły inaczej, wiec właściwie brak mi słów....:P

 

ej no sorry ale mój poprzedni koment był do obrazka przed edycją. komentowałem takie ładne niebieskie i brązowe pudełka. dużo ciekawsze niż to co wyżej :>

 

 

edit: teraz to już nie wiem czy sam ciągle edytujesz pierwszy post podmieniając obrazki czy po prostu masz kiepski serwer że raz wyświetla a raz nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak zestaw encyklopedyi. Czy ktoś na pierwszy rzut oka rozpozna o co chodzi?

Czy klient sięgnie po zestaw figurek niewidząc jak tak naprawde wyglądają? Innymi słowy czy zaufa okładce? Ładnie zgrane kolorystycznie widać że komplet puzderek ma stanowić pewną całość, ale gdzie nagroda? Zbieracz-kolekcjoner jak powszechnie wiadomo lubi zbierać, więc pewnie mając komplet figurek i zgrabnych opakowań chciałby by te opakowania coś mu jeszcze dały, nie dostaje wiele, w zasadzie nic ponad hipotetyczne figurki.

Jednakże elegancka forma mogłaby rewanżować to niedopatrzenie i zbieracz mógłby się skusić ( no gdyby były okładki skórzane ). Ogólnie niezłe, fajne i spójne :]

Sam w domu mam piękne wydanie Don Quixota, w skórę oprawny, cały widz polega na tym że wśrodku miast potencjalnych zapisanych stronic jest whiskey :D tak jak tu figurki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie powiedzianie Mkaszpirze :] Istotnie opakowania mialy być takie "książkowe". Co do zawartości pudełka, to z tyłu opakowania są linearne obrysy figurek, oczywiście można też zajrzeć do środka i dokładnie wybadać co i jak wyglada. Po drugie chciałem odejśćod oklepanych wzorców w stylu kolorwa ilustracja albo zdjęcie pomalowanych figurek. Po trzecie chodziło też o koszty, dlatego pudełka są jednokolorowe. Łącząc to wszystko w całość wydaje mi się, że udało się stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego. Widząc te pudełka w sklepie modelarskim na pewno nie pomylisz ich z czymś innym.

 

ps. he he mam nadzieje że na poniedziałkowej obronie też będę tak wygadany :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woznkt - coś mi nie gra - na codzień pracuję w pantonie - i nie widziałem jeszcze aby kolor z wzornika różnił sie od koloru drukowanego (mówię oczywiście o duku w drukarni) chyba że drukowałeś to na drukarce domowej lub cyfrowej - wtedy panton możesz schować bo i tak druk cyfrowy ich nie obsuguje gdyż z założenia były to gotowe zestawy barw (może jedynie symulować - a to już w nazwie źle brzmi :) a co dopiero po wydruku - podmienia się je na CMYK - a to nigdy dobrze się nie kończy) czasem w tej chwili już mozna zrobić cromalin przy użyciu pantona - jednak jest to cholernie drogie a i takowa firma zadaża się często nie ma wszystkich kolorów lecz posiada tylko te najpopularniejsze.

 

P.S. no widziałem różne jaja z pantonem - ale jeśli nie zgadzało się z wzornikiem - to drukarnia robiła mi druk od nowa :) - ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooba ja się z tobą zgadzam, bo drukowałem to na wszystkim tylko nie w Pantonie :P (ciężko sobie na to pozwolić w warunkach studenckich). Ale to i tak nie zmienia faktu że za każdym razem wychodzi to inaczej, obojętnie na czym bym tego nie drukował czy oglądał (no ale to już chyba trzeba się z tym pogodzić i zbierać po prostu doświadczenie)

 

pozdrawiam Woznkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - wiesz każdy ma swoje profile - kazda drukarka również - i wszystko będzie podmieniać to na swój sposób - więc jedyne wyjśce w twojej sytuacji - to zrobić kolor w CMYK (taki jak ci się podoba) i dopasować po wydruku pantone - choć to wyjście karygodne - ale przynajmniej w finalnym efekcie oddaje kolor z wzornika :D

Trzymam kciuki za ciebie - bo to dobe opakowanie (choć oczywiście na rynku by nie przeszło brutalnej rzeczywistości i globalnego gustu - czyli marnego do granic mozliwości) - ale tu nie o to chodzi aby sprzedać tylko aby zrobić coś dobrego i ciekawego - a to ci sięudało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no i tu właśnie dałem troszke d***. Projekt miał nawet bardzo duże szanse pojawienia się bo robiłem to dla gościa z Krakowa, który już wydziergał częśc figurek i niedługo mogą się tam pojawić w jakiś sklepach modelarskich. Tylko że troszeczkę przegapiłem sprawe, miałem dużo zajęć i takie tam, i jak w końcu mu wysłałem prawie finalną wersję, to się okazało że on już sobie zrobił swoje własne pudełeczka :/ . No i taki finał jak ludziom brakuje cierpliwości...brak mi słów....

 

ps. Dzisiaj to obroniłem i w sumie poszło bardzo dobrze, niedługo wyniki, to dam znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ot już na sam koniec mogę się pochwalić. Obroniłem i dostałem 5 !!! :]

Z tego miejsca chciałem podziękować panom Grzegorzowi Niewczasowi i Albertowi Salomonowi za pomoc w prowadzeniu projektu.

 

Pozdrawiam

Woznkt - fakin dizajna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności