Jump to content
asfalton

Moment Krytyczny: Zamarcie

Recommended Posts

[PL]

Dla jury

Wielki gosc bierze zamach na biednego rycerza, ktory nie ma zadnych szans. Momentem krytycznym tutaj jest chwila, w ktorej poza postaci rycerza mowi nam, czy uniknie smierci lub zginie.

Wiele sie nauczylem podczas robienia tej sceny, ale rowniez zdalem sobie sprawe z tego, jak wiele jeszcze jest rzeczy, ktorych nie umiem wykorzystac w 3dsMax...

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------------------

[ENG]

For jury

Big man want to cut the poor footman, witch have no chances to survive. The way how I showed the pose of footman is an anserw for critical moment witch is life or death situation.

I learned much in this project, but I also realized how many things I do not now in 3dsMax...

Best regards

powiedmy.jpg

ps przepraszam za moj polski

sorry for my english

dzięki eFCeHa, za kopa na rozpęd :)

Maly update, na tym obrazku widac jakiej wielkosci sa ludzie, a jakiej schaboszczak, brzydko przedstawione(juz pomijajac zjedzone litery) ale tak juz musi byc. Zrobilem rowniez kilka renderów chmur z wtyczki afterburn, potrzebne mi będą pozniej w post podukcji...

attachment.php?attachmentid=19866&stc=1

Ok ludziska, dzisiaj spedzilem dzien na pokonywaniu barier w MentalRay'u, stworzylem HDRI dla sceny(w HDR SHOP), jeszcze musze nad tym popracowac, mysle ze wyprobowanie shaderow bedzie teraz o wiele bardziej przyjemne...

attachment.php?attachmentid=19939&stc=1

fajna kulka :) co do scenki to może być całkiem dynamiczna tylko musisz ładnie uchwycić w pozie schboszczaka to napięcie przed uderzeniem

czesc Jaras!:) dokladnie tak jak mowisz, myslalem o czaskach na lancuchu w zastygnietej lekko rozwianej pozycji(o tych ponizej mostka), mysle tez o kompozycji, w momencie kiedy zrobie schaboszczaka, znajde najlepszy kąt i oswietlenie...:)

fajne to hdri, jak możesz, wrzuć "spłaszczony" obrazek :)

Powodzenia w bitwie :)

Dzieki :)

Tutaj mapa...

attachment.php?attachmentid=19947&stc=1

Zrobilem ja za pomoca kilkakrotnego sklejania i poprawiania w photoshopie, w maxie robilem panorama export, pozniej w HDR shopie dodalem wlasciwosci HDRI, jeszcze wymaga dopracowania, ale poki co biore sie za modelowanie i shadery zbroi.

Ta scena to dla mnie wyzwanie, poniewaz uzyje tutaj SSS i MentalRay'a... a jesli chodzi o te sprawy to niestety jestem poczatkujacy :)

to musisz dać silne światełko z tyłu żeby było widać sss. Ale to może ciekawie wyjść ! schaboszczak w pozie uderzenia na tle np. zachodzącego słońca

Jakie to romantyczne:) ha ha ha(rycerze patrza na schboszczka na tle zchodzacego slonca, ktory ich zaraz unicestwi), pomyslalem sobie o swietle podswietlajacym tylko sss w formie spota lub omni(jakby Hdri nie dawalo rady)

pozdo

widzisz ja mam tendencje do takich pompatycznych i kiczowatych klimatów :) ostatnio się nasłuchałem n/t temat na forum 3d :) pozdrawiam

ok pora na maly update, ostro katuje knige do anatomi, model jest w bardzo wczesnej fazie, tak zeby pokazac ze sie nie obijam :), i tak wiekszosc ciala bedzie w zbroji, jednak to rowniez dobre cwiczenie...

attachment.php?attachmentid=20062&stc=1

attachment.php?attachmentid=20061&stc=1

Jeśli to stylizacja to wszystko ok- jeśli nie to głowa nie tak (mniejsza od pojedynczego pośladka). Dziwnie łączy się bark z ramieniem- coś tam topologia nie tak wygląda. Dawaj dalej.

Model jest stylizowany i musze uwazac zeby go nie przestylizowac, tak czy siak mam dziwna tendencje do robienia malych glow, jeszcze bede sie zastanawial co z nia zrobic, bark jeszcze modeluje :) dzieki za komentarz :D i bierz sie do ROBOTY !!! :)

jak stylizowany to luzik jest fajnie :) tak jak mowi RK przydalo by sie wyprostowac siatke na plecach z tych trojkacikow orpocz tego nie mam zastrzezen.

Powodzenia w dalszej pracy :)

zamiast 3kątów lepiej daj 5kąty a najlepiej 4kąty :) zarysuj mu piszczele i wszytkie kości (łokieć ,żebra ) wtedy model wygląda bardziej charakternie. pozdrawiam

jo man bedzie niedlugo aupdate, wlaczam niedlugo funkcjie skora na kosciach, i jszcze dodam ze w tych miejscach chce umiscic mape specular rzeby sie bardziej swiecily :)

pozdra ! :D

maly update, szczerze powiedziawszy to zaczyna mi sie troche platac siata

pierwszy raz facia modeluje

attachment.php?attachmentid=20141&stc=1

ok troche rylo podkułem, im dalej w las tym wiecej... łuk brwiowy musze poprawic, żebra, jeszcze dużooo

update

attachment.php?attachmentid=20164&stc=1

wow.. wielki koleś z niego w marvelowskim stylu superbohatera hehe... nom mordke ma fajną.. :)

No niezly bramkarz:) a ten ryjek jest naprawde fajny - jakby zrobiony z wosku swieczki;) Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy