Skocz do zawartości

Scena 3D: moje biurko


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh jak pojedziesz extra z shaderami i wyrenderujesz z najlepszymi ustawianiami vraya to już ci mówie że masz naprawde fajną pracke do portfolio :] co do roślinek to spytaj giraffe ona ma fajowe w swoich prackach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poszedłeś nie w tym kierunku co bym chciał :(

shader monitora, kubka i tych pierdół leży :( kubek daj na biały i reflect jakiś aha i daj coś naprzeciw monitora żeby odbijało coś sie :P

 

aha dawaj rendery lepszej jakości jeśli masz jakiś lepszy sprzęt bo tu to poracha teraz :(

 

ps do białej sciany pasował by czarny shader na monitorze :P na biuko zapodaj może taką texture jak ma kome u siebie w dziale architektura - ona dobrze by leżała na twoim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - hm, ziarna nie dodawałem celowo. to niskie ustawienia światła

hindus - no ten kubek faktycznie troche nie wyszedł, teraz jest nieco lepszy, ale jeszcze musze zwiekszyc reflekt. monitor jest jakby "chromowany" (nie taki standardowy szary), wiec jego wygląd bedzie jeszcze zalezał takze od niewidocznych elementów sceny.

ściana nie jest biała, tylko szara (lekko wpadająca w niebieski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego ale użekają mnie takie sceny.. może dlatego że połowę życia swojego spędziłem przed na i pod biurkiem :D:D:D

__________________________________________________-

 

co do pracy:

>> Zielona lampka.. bardziej w głąb sceny bym radził, wygląda jak by chciała się bardzo pochwalić, że ma włącznik... reszta spoko czekam na tą roślinkę doniczkową...

 

>> dla Ciebie to relaks a dla innych mniej doswiadczonych "cięrzki kawałek chleba"

:D thx za uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pracka podoba, jednak najbardziej mnie interesuje jak zrobisz roślinkę - chętnie to zobacze

 

 

Jak wy robicie te prace ?! Ja sie lepiej ze swoją prościzną nie pokaże :)

 

Ja też tu jestem nowy - i powiem, co następuje ... jedynym źródłem mojej wiecy są tutki ... moje prace mają wiele braków, ale ludzie tu potrafią zapodać konkretne informacje - na gg pogadać ... od momentu stosowania tego forum moja wiedza o maxie rośnie znacznie szybciej ... Dajcie mi człowieka który na początku był w stanie tworzyć katedry, a nie jakieś "coś" co przypominało w sumie nic - każdy zaczyna od prościzn - zapodaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, no to w koncu znow sie zabrałem za to biurko.

Cześć modeli została, ale wszystko jest inaczej poukładane, bo w miedzyczasie miałem kolejne przemeblowanie. Doszła m.in. deska kreślarska, którą juz częściowo wymodelowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, śmiało - komentujcie ;)

 

generalnie, jesli chodzi o modeling, to ukonczone jest z 80%. pozostały rózne szczegóły - właczniki światła, pościel, drobiazgi na biurko, na półkach itd. no i krzeslo :) choc je juz kiedys robiłem jako 'speed' wiec nie bede od nowa modelował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anJek - to jest deska kreślarska, na której sie robi rysunki techniczne. a rysuje je sie na kalce techniczne przy pomocy rapidografów.

 

kurde a nie mozna by sie juz przesiasc na Cada??

skoro niezle ci idzie w grafice to czemu jeszcze nie robisz projektow w kompie?

no taki lekki bezsens... no chyba ze nie mozecie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety no wiesz... tez przez to przechodzilem, ale jak na pierwszym roku o godzinie 4 nad ranem zalalem sobie kalke kawa 2dni przed oddaniem proj. to mnie tez zalalo i w tedy stwierdzielm ze przesiadam sie na cada...

 

co do pracy, to gdzie sa klamki w oknacg, bo ich nie widze... moze slepy jestem czy cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna kompozycja, czekam na materialy,

 

i wdam sie w polemike z Tweetem, ja tez twierdze ze najpierw trzeba sie nauczyc liczyc, a jak sie bedzie pracowac to dadza kalkulator, ale co do klawiatury, to pioro mi dali dopiero w szkole, i do dzisiaj nie umiem pisac (a dokaldnei tego pozniej przeczytac), a klawiature mialem juz wtedy dosc opanowana, teraz mecze ten durny, szwedzki rozklad klawiszy,

jestem zdania ze z tymi deskami kreslarskimi to jest przesada, to tak jakby uczyc murarza wyrobu cegly suszonej na zaliczenie zawodowki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anJek - to jest deska kreślarska, na której sie robi rysunki techniczne. a rysuje je sie na kalce techniczne przy pomocy rapidografów.

 

Nie zrozumielismy sie ;) Pytalem o lewa strone sciany, na ktorej jest okno, ale juz mam odpowiedz - jest tam tekstura jakby korka, wiec podejrzewam, ze to taka tablica do przypinania kartek/notek pinezkami, zgadlem?

 

Pozdrawiam

 

PS: Fajne niebo za oknem masz, tez chce takie ;)

PS2: taka deska kreslarska i rapitografy niestety sporo mi mowia - na studiach mialem taki przedmiot, z ktorego zreszta mialem powtorke, brr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie :) zawsze masz tak czysto w pokoju? czy tylko jak render puszczasz? ;)

aha: będzie wersja nocna? już widzę ten blask od zapalonej lampki nad tą tablicą kreślarską... i nocny ksieżycowy blask wpadający przez okno :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, wszyscy sie tak zachwycacją obrazkami ze nie widzą co napisałem w poprzednim poscie :)

więc:

 

CZEMU NIE MOGĘ DODAWAĆ ANI USUWAĆ ZAŁĄCZNIKOW? :((

 

pierwszego postu tez nie moge wyedytować, aby chociaz była nowsza miniaturka obok nazwy wątku...

 

wersje nocną chyba tez zrobie. moze byc klimatycznie ;)

co do porządku - jest podobnie :)

z rzeczy ktorych nie ma na renderze a są w realu: pare kartek (doslownie pare), ksiazka, licznik od roweru, paczka paluszkow i 3 kubki po piciu (po jednym na kakao, soczek i herbatke:). generalnie staram sie utrzymywać porzadek na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności