Skocz do zawartości

Scena 3D: Laboratorium (Testy na myszach) [Materiały]


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chciało mi się zaczynać nowego modelu więc pobawiłem się materiałami. Jak wam się podoba Lupa w kolorze ? po za tym ze wygląda jakby latała ;)

 

WIP8_8.jpg

 

Urzyte tylko 4 materiały (Hindus > dzięki za pomysł na scenę testową ;]):

Ten czarny materiał miał służyć jako "car paint" ale tu też pasuje :]

 

WIP8_mat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki mały off-topic w moim temacie jako że zrobiłem sobię krótką przerwę w robieniu sceny. Próbuję stworzyć bibliotekę w miarę uniwersalnych materiałów (jeżeli jesteście nimi zainteresowani i chcecie żebym stworzył wątek to piszcie ;]) i kilka z nich można było zobaczyć w poprzednim poście. Zabrałem się teraz za lakier samochodowy. Co o tym myślicie?

 

mat-test4_thumb.jpg

 

Materiały różnią się tylko zmianą kolorku w jednym miejscu, żeby było łatwo ustawić kolor lakieru.

Czekam dalej na opinie na temat materiałow od lupy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było update'ów więc złożyłem coś na szybko... Generalnie taki jest mój pomysł na ujęcie (render 1h 40min):

 

WIP10_2_thumb.jpg

 

Dojdą jeszcze ze 2 lampki i lupa (patrz wyżej) na stanowisku, do tego jeszcze koło okien po lewej jakaś półeczka na laboratoryjne graty ;] i stanowisko komputerowe na prawo od klatek. Jeśli stanowisko główne (z labiryntem) nie będzie satysfakcjonująco zagracone to popracuje więcej też nad nim.

Prawdopodobnie w przyszłości daruję sobie też (aż do finalnych testów) renderowanie półki z klatkami, bo wydłuża czas moich renderów o 40 min :(

 

PS. te drzwi i okna po lewej nie prowadzą na zewnątrz budynku tylko do jakiegoś większego korytarza tak jak tu lub tu ... na oknach będą jeszcze żaluzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, to naprawdę dobrze motywuje :]

 

Dziś nie pracowałem zbytnio nad scenką, ale zrobiłem na szybko korytarz oraz żaluzje i przerenderowałem jeszcze raz ... niestety jakość nie powala więc od teraz będę Mentalka zostawiał na noc z lepszą jakością ;]

Nie wie ktoś może jak zaplanować kilka renderków (najlepiej ze zmianą kamer) które by Max zapisał do oddzielnych plików ?

 

Scenka zrobiła się ciut ciemniejsza bo zapomniałem zwiększyć multiplier'a po renderku myszy :/ Mam nadzieję że jednak wszystko widać...

 

WIP12_thumb.jpg

 

pozdrawiam

 

PS. jak się przyjrzeć to na powiększeniu widać plecaczek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysz nadal może wyskoczyć z labiryntu. połóż pleksi szybę na labiryncie, wytnij w niej dziury, dokręć ją dużymi śrubami i po kłopocie :)

poza tym jak kiedyś gdzieś indziej napisał Leru: "pusto, pusto, pusto..." mam nadzieję że pojawi się tutaj więcej przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jak się przyjrzeć to na powiększeniu widać plecaczek :]

szkoda, że tylko plecaczek ;-)))

 

co do pracy to myślę, że jest wystarczająco szczegółowa, zachowaj dany poziom. a co do myszy do gratuluję, że zrobiłeś co czego nie musiałeś robic bo w pracy tego nie widać, modelik bardzo fajny, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawe że będziesz potrzebował naprawde highres renderka pod koniec żeby to wszystko było dobrze widoczne ? mysz klatki i te sprawy ;)

Wiem, np. mysz pokażę w ten sposób:

 

WIP14.jpg

 

Render bardzo niskiej jakości i lepszy już całej sceny wstawie dopiero jutro ... głównie chodziło o to żeby pokazać zmiany: lampki, lupę, szybkę na labiryncie, żeby było widać plecak i kabelki zmieniłem kolor skóry myszki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj render 3000x3000 ;)

Render końcowy planuje na szerokość pomiędzy 1200 a 1600 ;] ostatnie zdjęcie było kawałkiem renderka o szer. 1000 więc powinno być wszystko widac :D

troche ciezko zalapac ze to mysz

Tutaj liczę na spostrzegawczość odbiorcy ;] po za tym końcowy render będzie większy, lepszy jakościowo i z odpowiednimi (mam nadzieję) materiałami więc będzie można się domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na właściwy Update (Render trwał AŻ 12 godzin i 35 minut więc muszę to "trochę" zoptymalizowac :/) Efekt oceńcie sami ... wg. mnie w tym czasie da się dużo lepiej (nawet Mental Ray'em ;])

Przy okazji ten render mial stestowac czy wszystko dobrze widac przy szer. 1200:

 

WIP15_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają jakby lewitowały ;)

Przecież napisałem "świerzutkie i latające" :P

 

No i obiecany render scenki (udało mi się skrócić czas renderu do 6,5 godziny :D) ... teraz już zostało do wymodelowania pare drobiazgów a potem materiały...

 

WIP17_thumb.JPG

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO troszku za gruba ramka: winna mieć 1.5 cm. przewidujesz jakiś komputer na stole?

rzeczywiście troche gruba, zmniejszyłem ją nieco (pokażę na przyszłym renderze jak zrobię jeszcze coś), a co do komputera to będzie i jest następny na liście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę że idzi Ci świetnie, monitorek milutki :D

 

Chyba proporcje coś nie teges (krzesełko) ale mi to nie przeszkadza akurat w tej scenie. Generalnie jest super, obyś dał radę z materiałami i renderem (a jako że to mental, będę tymbardziej trzymał kciuki :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorek ma zawsze rację :D

dodam tyko że przydałaby się mała lampka na biurku no i sterta książek do genetyki, biochemii, biologii molekularnej etc. poza tym brakuje mi typowego laboratoryjnego bałaganu: dziwnych urządzeń na biurku, probówek, butelek etc. jeśli chcesz to postaram się wrzucić zipa z refkami laboratoriów jakie zebrałem do poprzedniej bitwy.

popieram wybór Mentala - koniec z Vrayowcami!! ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności