Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: [concept design] xbox game console #1


SansSerif

[concept design] xbox game console #1  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. [concept design] xbox game console #1

    • game over
      14
    • play next level
      24


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedziesz, jedziesz!

Przynajmniej z tego powodu, ze chcialbym zobaczyc jak robisz cos bardziej podchodzacego pod wzornictwo przemyslowe. ;)

 

Ktos tu chyba jest zauroczony firma zwana jabuszkiem...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie średnio - nie wybijasz sie z tłumu ;) a tak serio to średnio :] zobaczymy jak przyjdą detale etc - dlaczego nie nurbsy ? pozdro - tak btw Sans chyba pierwszy raz widze jakiegoś Twojego wip'a :]

 

ps wara od Nielot'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javor dobrze mowi albo to albo to

a tutaj boki organicznie uchwyty czy co to jest:D kanciasto albo to albo to

ale nie rezygnuj napewno ci sie to przyda:D

aha i ta obudowa nie musi miec krztaltu szesciana mozesz jakos to piknie wymyslic aby bylo ciekawie a nie standardowo szescianowo;)

ale ogolnie nie podobaja mi sie te organiczne boki

ps. czyzbysmy mieli bugi w modelu:) na ostatnim zdjeciu ten odgory czy dolu:) po lewej stronie takie przerywane linie??

powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Albo to albo to" - troche bezsensowne rozumowanie. Do niczego nie prowadzi. Nie oddzielalbym "organiki" od czesci czysto technicznych.

To prowadzi do braku roznorodnosci i znudzenia sie bryla... tak mi sie wydaje. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game over imo, ale tez moze Play next level [jesli zmienisz pare rzeczy]. Wypisze to co mi sie nie podoba:

- zbyt prosta budowa - konsole sa przeznaczone dla mlodziezy [najwiekszy rynek odbiorcow], wiec nie powinny byc 'proste' w budowie - tu zaslepka, tam obnizenie, pelno 'rowkow' itp. itd.

- uchwyty - z kazdej strony jednakowe - hmm konsola gdzies musi miec odtwarzacz, wiec dobrym rozwiazaniem byloby umieszczenie uchwytow na frontowej scianie urzadzenia [tam gdzie wysuwana tacka badz szczelina na DVD/CD]

- konsolke raczej bym uwypuklil, przynajmniej od gornej czesci urzadzenia [skoro Xbox, to mozna dac znak Xbox'a, ktorego boki lekko opadaja i wkoncu pokrywaja sie z gorna oslona konsoli].

 

Hmm narazie chyba tyle :). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-->moze zle napisalem nie chodzi mi(napewno:D) o to zeby robic albo organicznie albo "kanciasto":D tylko aby to jakos wygladalo a tutaj (na razie) takie cos nie pasuje:D

aha zapomnialem o pytaniu:D

sansserif--> czy ty ten concept wymyslasz na poczekaniu czy np. siedziales nad nim kawalek czasu i na papierze (albo w glowei) wszystko ukladales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha a przeczytałeś co napisałem w pierwszym poście? to wstępna koncepcja bryły detalu będzie jeszcze dużo, bardziej chodzi mi o ogólny zarys kształtu pudła.

sony proponuje kształt ekstrudowanego listka, m$ kształt butelki na płyn do mycia naczyń a ja chciałe się zapytać co tak naprawdę się podoba grupie docelowej czyli Wam :)

 

 

edit do nielota: koncept jest robiony w nurbs bo nie mam warunków na zorganizowanie pracowni z gliną. na papierze (2D) nie potrafie wymyslać bardziej skomplikowanych kształtów (3D) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na nie, bo nie jest zle, ale malo oryginalnie, jak na Ciebie nienajlepiej. Troche przypomina starsze makowki. Nie twierdze, ze nie moze z tego wyjsc cos fajnego, ale pokusilbym sie na Twoim miejscu o cos bardziej oryginalnego. Zabawne, bo wlasnie sobie pomyslalem, ze jakbys wrzycil boxa, to bylbym na tak. Jakos mnie ta bryla nie zaintrygowala, a chyba powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem hmm ... calkiem niezle moze byc z tego pudlo ... ja jednak chccial bym bryłę bardziej prostą , bardziej funkcojalną (np. taką gdzie mozna bylo by "zaportowac" ciagle walające sie joysticki)

 

szkoda ze nie masz warunkow do gliny bo bylo by ci latwiej przedstawiac formy ;]

 

w miare mozliwosci ciekawie bylo by zebys przedstawil jeszcze kilka wstepnych form ...

 

mysle ze dzisiejsze spoleczenstwo powoli wyrasta z form organiczych (byc moze sie myle)

 

no ale dawac co ci tam wyjdzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze.

 

Na wzornictwie się za cholerę nie znam więc wypowiem się jako typowy, pospolity tłumok : nie podoba mi się.

 

O ile na pierwszym renderze w pozycji stojącej prezentuje się ok. (bryła wydaje się ciekawsza, bardziej na moje oko spójna) o tyle leżąc wyrazie rzucają się w oczy ostro zarysowane otwory i słupki na rogach. Dodatkowo, w sumie ciekawy i niespotykany pomysł z organicznym kształtem boków sprawie ... hmmm.. nieprzyjemne wrażenie (tak jak ktoś przez przypadek na tym usiadł).

 

Nie znam się ale może zastosować bardziej uproszczony kształt boków... coś na kształt trzymanej za rogi serwetki... nie wiem... może wewnętrzne ścianki otworów na rogach by lekko zaokrąglić do środka...

 

ps. Sama idea bardzo mi pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mi w pracy pod biurkiem stoi Mac G4 i Twoj koncept bardzo mi sie z nim kojarzy (zebys pozniej nie mial problemow z Apple :P )

 

nie podoba mi sie wgniecenie/przydrepcenie, moim zdaniem powinienes sie zdecydowac sharp albo smooth jak juz Ci ktos wczesniej doradzal (IMHO sharp).

 

P.S. Moze postawisz minibitwe, wspolzawodnicy napewno sie znajda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się czepiają kształtów ale w sumie chyba dlatego wszyscy się tak czepiają bo to "szeryf" od długiego czasu wymiatający jeśli chodzi o wizualki :). Jak dla mnie model przyzwoity narazie wygląda to +/- średnio, jednak jak dojdzie co nieco szczegułów to mogło by byc ciekawie. Co do minibitwy to w sumie mógłbym sie przyłączyć, rywalizować z sansem hmm ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w pracy pod biurkiem stoi Mac G4 i Twoj koncept bardzo mi sie z nim kojarzy (zebys pozniej nie mial problemow z Apple :P )

 

to jest właśnie siła potężnej marki, że wielu ludziom jeszcze długo pudło z uchwytami będzie kojażyć się wyłącznie z tym produktem.

 

 

co do bitwy, proszę bardzo, jeśli są chętni to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

game over man :/

wstępna bryła jest powyginana i wygląda jak poduszka.

Trochę mało praktyczne (w końcu teraz takie się robi konsole, żeby mogły wytrzymać stojący na nich telewizor, a tu by się pewnie przewrócił ;) )

 

I czemu akurat Xbox ? To X bardzo ogranicza ;)

 

EDIT: z drugiej strony, po co komu praktyczna konsola ? W końcu ona ma służyc do grania. No ale ładny wygląd dalej jest ważny ;) Mimo to game over

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek bryła poglądowa :P Na wzornictwie kompletnie się nie znam-ale przedstawiam swoją wizję XBoxa-który by mi podpasował :D

To samo pytanie co Serif - Play next Level or Game Over ?

 

Acha i pytanie do Serifa czy mogę to tutaj kontunuuować... Coś wspominałeś o Mini Bitwie (Mini porażce:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol widze zostałem zjechany :P No od czegoś trzeba zacząć

 

Knysha - no jest to konsola XBox :P To kółko co widzisz na górze to miała by być klapka od CD :D No ale chybiony pomysł-no nic koniec tej rozpusty ide zamknąć się w sobie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh szeryfie dajesz zły przykład :). Nie możesz się poddać :). Jak się poddasz to Adek powinien ci dać kare za dawanie złego przykładu, która by mogła brzmiec naprzykład tak: "Szeryfie od dziś twój nr. gg zostanie umieszczony na stronie głównej z dopiskiem 'jesli czegos nie wiesz zapytaj : gg'" to taka oto propozycja ode mnie :) A co do konsoli to jak popracujesz to będzie naprawde fajnie :). nie można się ograniczać tylko do jednego typu prac, w twoim przypadku wizualek :). Podsumówując czekam na update ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności