Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

i teraz sie zastanawiam czy lepsze bMw czy color:)

-------------------------------------------------

bajka2.jpg

a jeszcze bardziej popsute b&w (lewa strona kamiennicy rozjasniona), sorry za jakosc. Poradzcie co mozna jeszcze poPSuc:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

balans bieli:) co do gradientu, efekt przypadkowy, nie wiem jakim cudem mi to wyszlo, filtr-polar. Bycmoze to wina winety, i pomiaru swiatla albo poprostu niebo bylo takie a ekspozycja wyciagnela wiekszy kontrast (mierzone swiatlomierzem svedrlowsk 4 za 40zł, dodatkowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binc, kamienica z drzewami rzadzi :)

 

------------------------------------

 

dobra debut :) pierwsze foty odkad sie tym jaram :) robione w swieta tera jakims soniakiem, nie wiedzialem co to iso shutter white balance costam costam ale na wyczucie robione :) nie czuje sie w tym zbyt pewnie wiec zjedzcie mnie o tak :D

 

rodzinka

rodzina4nf.jpg

 

trawka

trawka3yg.jpg

 

kuzynka marysia

marysia23xk.jpg

 

siostrunia

siostrunia4tv.jpg

 

dziadkowie

dziadki7wb.jpg

 

korytarz

korytarz9dq.jpg

 

brama

brama8ng.jpg

 

wydaje mi sie ze dwa pierwsze najlepsze, w pozostalych nie umiem jakos fajnie kolorow zlapac.. bardzo malo psa na zdjeciach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uliczka się broni, można by uciąć trochę i przykadrować reszta raczej tak średnio, fotki jak fotki :)

 

Testy nowego canonka, mój braciszek w roli głównej, można powiedzieć portreciki totalnie spontaniczne :)

 

siepu1.jpg

 

IMG_0108.jpg

 

i jeszcze szybkie makro (też test)

 

makro1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binc: jak zwykle dowaliłeś niezłe foty :] szczegolnie ta jest świetna:

http://redkite.webd.pl/users/sebastian/ciag.jpg

kome: ostatnie dwie najlepsze. reszta to taki standardzik ze zjazdów rodzinnych :]

Vorek: hmm... i jak się sprawuje ten Canonek?

DOF w makro spoko, za to obiekt jest niedoświetlony z przodu. można było jakąś blendę z kartki zrobić i doświetlić front :>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tak jak pisałem, to tylko szybkie testy, o blendach nawet nie myślałem ;]

 

Aparacik spoko, zaczynam się przyzwyczajać do jego pokręconej ergonomii. Obiektyw kitowy jest do bani i planuję jak najszybciej się go pozbyć. Autofokus czasami się gubi a matówka nie ma mikrorastra niestety więc nastawianie ręczne jest nieco utrudnine, ale daje rade.

 

Menu jest spoko, łatwo wszystkie funkcje zlokazliować i szybko zmienić co trzeba. Ustawianie ekspozycji też daje radę, trochę niewygodnie jest umieszczony przycisk zmiany przysłony (który trzeba wcisnąć jednocześnie kręcąc pokrętłem do zmiany czasu).

 

Po jednym dniu testów stwierdzam że zakup się opłacał, zobaczymy jak to będzie przy nieco bardziej wymagających warunkach (jutro plener nocny więc będę miał okazję się przekonać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Maraton 2006 we Wrocławiu. Cudem udało mi się dostać na miejsce dla prasy, dzięki fajnej babce (i jej identyfikatorowi) z GW za co publicznie dziękuję :)

pomijam fakt, że ponad 3/4 zdjęć jest do wywalenia (to moje pierwsze próby fotografii reporterskiej), ale udało mi trzasnąć pare ciekawszych portretów.

 

1.

woman0yj.jpg

 

2.

oldman19bl.jpg

 

3.

boy1hc.jpg

 

Aparat: Minolta Z10

retusz w PS (barwa i jasność).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: dzięki :) zaczyna się sezon na róznorakie imprezy więc na pewno będzie ich (fotek) więcej :)

chveti: hehe. to tylko mama która jest poza kadrem a której włosy zafalowały w tym momencie wdzierając się w ujęcie :]

 

dodam tylko, że wszystko robione na manualu z przesłoną 3.3 i czasami 1/300 do 1/1000. dzień był dość zmienny (jasne słońce i naraz ciężka chmura i lekki deszczyk) więc stąd takie zmiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome - co do drugiej fotki: Idź tam jeszcze raz, ustaw nieco dłuższą ogniskową (tak żeby się obraz nie deformował) Zrób takie samo ujęcie (przycięte drzewko wygląda moim zdaniem dość interesująco) tylko że tym razem kucnij nieco i zrób tak żeby granic między czarną i białą farbą na ścianie zgadzała się z granicą białej i czarnej farby na drzewku, taka mała kontra :)

 

Teraz nieco z mojego dzisiajeszego pleneru na Ostrowiu Tumskim we Wrocku, bardzo urokliwe to miejsce :) Zapomniałem ramke na niektórych ale już mi się nie chce dorabiać. Trochę shopowania było, kadrowanie, kolorki gdzieniegdzie, kontrasty itp.

 

lonely

 

lonely.jpg

 

 

lonely2

 

butki.jpg

 

 

drzewko,światło i niebo. Ok 30 sek. naświetlania

 

niebo.jpg

 

 

lancuszek, znowu 30 sek

 

lancuch.jpg

 

 

rzeźby

 

katedra1.jpg

 

 

uliczka1 - znowu długie naświetlanie, widać "duszki" przechodzących w międzyczasie osób

 

uliczka2.jpg

 

 

uliczka2

 

uliczka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome: troche chaotycznie kadrujesz. druga fotka byłaby dobrym tłem do jakiegoś portretu ^^

 

Vorek: lonely 1 i 2: no kurde taki fajny temat a taki jakiś ten kadr jest... ja bym bardziej się położył i w perspektywe ulicy poleciał :]

rzeźby są bardzo fajne :) gdzie cykałeś?

uliczka 1 i 2 ciekawa stara architektura :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: lonely 1 i 2: no kurde taki fajny temat a taki jakiś ten kadr jest... ja bym bardziej się położył i w perspektywe ulicy poleciał :]

 

Tą fotkę będe i tak powtarzał prawdopodobnie bo trochę nieostra jest (widać to na maks. rozdziałce)

 

rzeźby są bardzo fajne :) gdzie cykałeś?

 

Portal Katedry :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - cudnie, piękne zdjęcie, przydało by się jakieś domknięcie na górze kadru ale i tak cudnie :)

 

illy - wydaje mi się że lepiej trochę dołożyć i kupić 350d, ja nie narzekam póki co :) Ale tak naprawdę czy wart/niewarto to trudno powiedzieć, zależy jak bardzo jest ci potrzebna lustrzanka, czy planujesz kupować inne obiektywy do niego i do czego chcesz aparacik użuywać. Jeżeli nie zależy Ci na wymiennej optyce, optycznym wizjerze itp. to myślę że za tą cenę dostaniesz całkiem solidny kompakt albo hybrydę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: dzięki, gołabek strsznie się ruszał bo nie mógł usiedziec na parapecie i mam chyba z pięć ujęć. to jest w sumie dzieło przypadku :)

 

Jeżeli nie zależy Ci na wymiennej optyce, optycznym wizjerze itp. to myślę że za tą cenę dostaniesz całkiem solidny kompakt albo hybrydę.

illy: polecam Konicę Minoltę Z10. wszystkie foty nią robiłem.

właśnie noszę się z zamiarem sprzedania: na gwarancji, stan bdb. cena 750zł.

oferty na PMa proszę ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome 2 fota mogla byc swietna:) Złamałes wszystkie standarty jakimi wiekszosc ludzi by sie w takich wyp. kierowala (krzywy kadr, troche za duzo dolu, sciete drzewo) terazz pytanie czy swiadomie?;d Osobiscie kadr bym wolal bardziej prosty albo z kątu jakiegos zeby oddac perspektiven. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o jakiś mocny punkt (głowny temat zdjęcia). w przypadku i jednej i drugiej foty głowne obiekty (np: antena i drzewko) uciąłeś pozostawiając sporo wolnego "nietematycznego" miejsca. w niektórych przypadkach to jest dobre zwłaszcza jeśli chcemy podkreślić np: samotność jakiejś osoby czy majestat budowli.

pierwsze pominę bo nie wiem co jest poza kadrem za to drugie bym rozwiazał tak:

 

gif5zn.gif

 

przesuń się nieco w prawo i obróć tak aby uchwycić persp. zwezającego sie budynku.

 

wtedy drzewko będzie w mocnym prawym punkcie pozostawiając wolny lewy plan skłaniający widza do głebszej refleksji: co tam jest :]

tyle mojego, ale pamiętaj, że ja też amator i nie traktuj tego jak wytyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :* kiedys tam jeszcze pojade ;] jak kupie polar, da sie do tego zamontowac? http://www.ultraline.ru/images/photo/canon/canon-a60.jpg

 

Będziesz musiał kupić taką http://www.fotoexpert.pl/king-tulejka-do-canona-a60-i-a70-kamery-cyfrowe-produkt-251.html lub podobną tulejkę, wtedy będziesz mógł sobie zamontowac filtr, osłonę przeciwsłoneczą, soczewkę makro itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binc - świetny klimat wydobywasz z fotek, te są trochę niepokojące, kojarzą mi się z jakimś kataklizmem, burzą, sądem ostatecznym i tego typu sympatycznymi zjawiskami ;]

 

Masz może jakąś swoją galerię on-line ? Chętnie bym zobaczył Twoje fotki w jednym miejscu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności