Skocz do zawartości

Architektura - studia


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

to myslisz ze 2 lata na rysunek trzeba chodzic, nie wystarczy np. rok jak pisali inni?

 

edit: ps, zrozumiec temat zrozumiem(np. pan tadeusz) tylko ze zajmnie mi to z 0.5h. ostatnio na polskim tyle mi zajeło zrozumienie fragment pana tadeusza(głównie) i iliady. a zajmowalo to jedną a4:D porażka wiem. zawsze niestetty ma sie mniej czasu na reszte:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ja wlasnie zacząłem sie uczyc rysowac(z 3 tyg temu, z 0.5h/d) tylko ze samemu, czyli pewnie dwa lata, ale jeszcze sie zobaczy(ciężko bedzie z dojazdami).

 

nie mieszkam w miescie z politechnikom, najblizej gdansk ze 150-200km. mozna sie tak po prostu wbić na zajęcia pierwszego roku? a moze ktos z was moglby cos pokazac? moglbym porownać mniej więcej ile mi zajmnie czasu osiągnięcie takiego level'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rysują tam komiksy a potem je wypełniają ołówkiem. Dośc powszechnym narzędziem w tym roku była linijka i a jeszcze bardziej powszechny był ołówek automatyczny 0.7mm (i to nie do samej konstrukcji powiedzmy).

;)

Tak przynajmniej było na tegorocznych egzaminach, a skoro gro osób tak rysuje to znaczy, że kursy są tam takie dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat rysunku w Krakowie nie nazwałbym takim jak wszędzie indziej. ;)

 

architektura Dariusza Kozłowskiego jest równie wyjątkowa. a do tego, dziś o świcie w gazecie przeczytałem, że Kraków wyprzedził łódź o jakieś 2000 mieszkańców. wyprowadzam się X(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem slowo prawie. wiem dobrze, ze krakow to inny swiat i wlasciwie tam wg mnie podejscie do projektowania jest troche inne... nie mowie, ze gorsze, ale osobiscie ten styl mnie nie kreci. na zajeciach z rysunku bylo kilka osob, ktore uczyly sie rysowac wlasnie w krakowie i powiem, ze te czarne plamy cienia skontrastowane z bialymi powierzchniami nie sa zbyt piekne... i w dodatku olowek automatyczny - bueeeee...

 

ale nie o rysunek w zyciu zawodowym (pozniejszym) i na studiach chodzi.

wazni sa prowadzacy... w wiekszosci sa to teoretycy, ktorzy raczej nie projektuja.

a ci ktorzy pracuja zawodowo raczej nie maja tyle czasu na konsultacje. :|

 

i tak jeszcze dodam, ze mozecie uczyc sie rysunku u prowadzacych zajecia z rysunku z WA. wiem, ze gro ludzi tak dorabia uczac rysunku do egzaminu. . . wystarczy przyjsc na wydzial, badz poszukac studentow, ktorzy wlasnie w ten sposob sie uczyli.

ale, co wazne, nauka ta jest duzodrozsza od np kursu -tzw. - masowki... ale pewnie wiecej daje i bardziej mobilizuje do pracy.

 

pozdrawiam przyszlych studentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Krakowie jest zupełnie normalnie, są teoretycy i praktycy jak wszędzie, projektowanie się wybiera więc można pójść do kogo się chce.

o ołówku automatycznym to też mit :)

zasada jest jedna : trzeba trochę mieć wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie peter, to nie mit, niestety. Od Twoich czasów musiało się wiele zmienic widocznie. ;)

Wyobraźnię oczywiście należy miec, ale oni takimi naukami tę wyobraźnię niszczą i paskudnie manieryzują. Zresztą wychodzę z założenia, że uczelnie winne wybierac kandydatów perspektywicznych, a nie gotowych, ale to akurat chyba w całej Polsce jest kompletnie na odwrót. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałabym zdawać w czerwcu na architekturę na PG. podejrzewam, że są tu osoby, które mogłyby mi poradzić w jaki sposób się przygotowywać do tych egzaminów. chciałabym pójść na jakiś kurs, ale to po nowym roku. w przyszłym roku ma obowiązywać konkurs świadectw + test z predyspozycji zawodowych (rysunek odręczny i test z wyobraźni przestrzennej i kompozycyjnej).

chciałabym też przygotowywać się sama w domu. czy moglibyście mi polecić jakąś książkę do nauki aksonometrii? czy taka pozycja będzie przydatna: Perspektywa i aksonometria; Reiner Thomae.?

a może znacie możecie polecić mi jakies książki do samodzielnej nauki rysunku odręcznego?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie peter, to nie mit, niestety. Od Twoich czasów musiało się wiele zmienic widocznie. ;)

Wyobraźnię oczywiście należy miec, ale oni takimi naukami tę wyobraźnię niszczą i paskudnie manieryzują. Zresztą wychodzę z założenia, że uczelnie winne wybierac kandydatów perspektywicznych, a nie gotowych, ale to akurat chyba w całej Polsce jest kompletnie na odwrót. :)

heh dziwne masz zdanie na ten temat :) co do kozłowskiego ww to jak kogoś nie kręcą sześciany tak jak mnie to może w ogóle nie mieć z nim styczności to raz.. dwa moja ex studiowała w Gliwicach i bylem parę razy na zajęciach + coś tam klikałem dla niej czy jest taka różnica to raczej bym nie zauważył poza docinkami ze krakusy maja wysoko nos postawiony i są pępkiem świata ale to nie pamiętam czy było personalnie czy ogólnie ;) zresztą studia techniczno artystyczne wymagają dużego wkładu jak ktoś chce sie uczyć to sie uczy jak ktoś nie chce to robi dla papierka..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do studentów arch.

Jestem w 3 klasie, od wrz chodzę na rysunek, od zawsze marzyłam o studiowaniu arch, chodzę na dodatkową mat. ale zdałam sobie sprawę z tego że jest ona u mnie na najniższym poziomie:/:/ i chyba przez to zrezygnuję z arch na konto arch wnętrz,

Ale za nim podejmę ostateczną decyzję, chciałabym się dowiedzieć jaki jest poziom mat na arch?

A jak jest na arch wnętrz?

Z góry dziękuję za odpow.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna, jak będziesz robic z tą matmą cokolwiek (jakieś zadania w umiarkowanych ilościach), to w Gliwicach powinno byc luźnie. Gorzej jak się kompletnie nic nie robi. ;)

A dostac się można dzięki samemu rysunkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocku w tym roku próg punktowy wynosil 480 punktów, z samych egzaminów z rysunku mozna było zdobyc nieosiągalny max 600 punktów (czy tam 660).

 

Ja też aby sie dostac na wydział arch. musze nadrabiac punkciki rysunkiem bo z matmą u mnie średnio na podstawowym poziomie (technikum) :/

 

Pytakna: czy gdziekolwiek w Polsce na wydział arch. brane są pod uwage oceny ze swiadectwa czy tylko sama matura + ezgaminy wstępne? I czy trzeba gromadzic jakies swoje prace tak jak "teczka" na ASP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna M

Cześć!

Jestem tu nowa mam na imię Justyna i chciałabym isc na studia .... na architekture wnetrz :( i w sumie nie wiem co z soba zrobic ;) bardzo mi zależy! Od czego powinnam zacząć ? Jak zrobić by udoskonalać swoje predyspozycje xD do jakich przedmiotów sie przyłożyć, żeby mi się to przydało na studiach i najważniejsze gdzie warto studiować ?

Proszę o wskazówkę.

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałabym zdawać w czerwcu na architekturę na PG. podejrzewam, że są tu osoby, które mogłyby mi poradzić w jaki sposób się przygotowywać do tych egzaminów. chciałabym pójść na jakiś kurs, ale to po nowym roku. w przyszłym roku ma obowiązywać konkurs świadectw + test z predyspozycji zawodowych (rysunek odręczny i test z wyobraźni przestrzennej i kompozycyjnej).

chciałabym też przygotowywać się sama w domu. czy moglibyście mi polecić jakąś książkę do nauki aksonometrii? czy taka pozycja będzie przydatna: Perspektywa i aksonometria; Reiner Thomae.?

a może znacie możecie polecić mi jakies książki do samodzielnej nauki rysunku odręcznego?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie :-)

 

proponuje kilka lekcji u profesorkow z Polibudy w gliwicach, + troche wytrwalosci i nie bedzie problemow mysle, mam wiele znajomych na tej Architektorze, fajna sprawa ale chyba wszysy brali udzial w tym kursie (oczywiscie nie jest on konieczny ale jakis nauczyciel by sie przydal a w tym roku bylo podobno latwo sie dostac bo bylo 2 x wiecej miejsc :) )

 

sry ze bez polskich znakow ale na swieta mam tylko neta odpalanego z live cd ubuntu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunrise17

Chciałabym złozyć za 2 lata papiery na WA PG ;> Jest tu ktoś z Polibudy studiujący.. ? chociaz na 1 roku. Chciałabym się dowiedzieć pewnych szczegółów. Byłabym wdzięczna. ;>

 

nr gg: 7373527 i prosze o kontakt. Mam troche pytan.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem tegorocznym maturzystą. Na maturze zdawać będę matematykę na poziomie rozszerzonym. Jeśli chodzi o ten przedmiot to nie mam z nim zbyt wielkich problemów. Zastanawiam się właśnie nad wyborem studiów. Bardzo podoba mi się architektura, mam jednak problem, gdyż mam wadę wzroku --> "brak widzenia/wyobraźni przestrzennej":( Polega to ponoć na tym, że mogę mieć problemy w ocenieniu odległości, oraz trudności w wyobrażeniu sobie "w głowie" pewnych bardziej skomplikowanych brył geometrycznych. Nie wiem, czy człowiek jest w stanie to "wyćwiczyć". Dlatego zgłaszam się do was o pomoc w celu ewentualnego odradzenia mi tego pomysłu. Zainteresowany byłbym studiami na Politechnice Krakowskie na wydziale Architektury i urbanistyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, lekarz powiedział mi, że nie mogę pracować na wysokościach, bo trudno mi jest ustalić odległości, ponadto zawody typu pilot również nie do przyjęcia. By sprawdzić, czy mam taką wadę, dali mi okulary 3D i jakieś obrazki do oglądania, zdrowy powinien widzieć dla przykładu 4 motylki :-), a ja widziałem jedynie 2. Okulista mówił jeszcze, że mogę mieć problemy z geometrią przestrzenną, ale jak sam przyznał, nie potrafi tego sprecyzować w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich;)

 

Mam takie małe pytanie. Ma może ktoś dostęp do testów na PG "z wyobraźni przestrzennej i kompozycyjnej"? Wiem, że kilka lat temu można było taki zbiór testów kupić(w dziekanacie chyba), ale teraz nie są już dostępne:(

Te, które są na stronie PG przejrzałam już.

Czy ktoś chciałby może sprzedać takie testy? Na politechnice w Warszawie też są tego rodzaj testy, wie ktoś może jak/gdzie można je zdobyc?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

 

PS. Jeśli nie testy to może ktoś ma jakieś materiały, które pomogą mi w nauce aksonometrii? Może jakieś polecane książki? Na kurs na PG mnie nie stać:(

 

Znalazłam kilka pozycji na allegro, ale nie wiem, czy się nadają...

http://allegro.pl/item304925506_geometria_wykreslna_b_grochowski.html

http://allegro.pl/item304928625_geometria_wykreslna_w_jankowski.html

http://allegro.pl/item301056451_nauka_o_rzutach_geometria_wykreslna_szerszen.html

http://allegro.pl/item300191056_rysunek_zawodowy_kazimierz_straszak.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BerQ

Mam pytanie odnośnie egzaminu na Politechnice Warszawskiej...

 

Pewien użytkownik gdzieś na początku tematu mówił, że praktycznie nie ma szans na dostanie się na PW, jeśli rysunek na egzaminie wykonuje się ołówkiem... Że trzeba zastosować jakąś bardziej wymyślną technikę, aby zwrócić uwagę oceniających na pracę.

 

Jako, że niczym poza ołówkiem rysować zbyt dobrze nie potrafię, mam pytanie, jak to jest... Cóż, moje rysunki są, hm, niezłe, ale czy rzeczywiście prace wykonana ołówkiem nie będzie miała większych szans? Zwłaszcza, że nie chodzę do warszawskiej szkoły rysunku, a krakowskiej. Podobno przygotowuje do egzaminów na wszystkich uczelniach w kraju, ale podejrzewam, że to taki bullshit, co by więcej klientów nazbierać.

 

Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym olowkiem to nie jest prawda...znam osoby ktore dostawaly ponad 90/100 za prace wyłącznie olowkowe...natomiast nie wiem co z tym Krakowem...tam sie ponoć jakos inaczej rysuje :)

hehe koniecznie trzeba lewa ręką a w prawej można tylko gumki trzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BerQ

Z drugiej strony... 90 minut na rysunek ołówkiem to trochę mało ;) W Krakowie egzamin trwa, zdaje się, cztery godziny... Wątpię, czy z tego powodu w Warszawie dopuszczają rysunki trochę gorszej jakości ;) Akwarelą pewnie by i się zdążyło... Ech, sam nie wiem, czy startowanie do Wawy nie będzie po prostu stratą czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BerQ

Powiedziałeś, że znasz osoby, które dostały 90 punktów za prace ołówkiem... Ale czy większość osób, które się tam dostają, również rysowała ołówkiem? Jakie techniki preferują egzaminatorzy?

 

I... Jak zdążyć w 90 minut? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dwie najpopularniejsze techniki to wlasnie olowek i akwarela + piorko jakies...tak bylo przynajmniej jak ja zdawalem....a 90 min to kupa czasu :)...pamietaj ze rysunek nie musi byc idealnie skonczony...niektore fragmenty mozna tylko zarysowac a przysiedziec nad jednym..(tzw. wezel rysunkowy)..ale wazne zeby od poczatku miec ustawiona cala kompozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ya'akov

Tym postem witam wszystkich, Kuba jestem :D

 

Tak więc mam problem. Od dziecka bardziej kręciły mnie zabytki niż ogólnie jakieś "wygibasy". Chciałem zostać konserwatorem zabytków. No ale czasy się zmieniają ja też. Od paru miesięscy sam na tylę ile potrafię "projektuję" . Polega to na tym, że robię jakieś szkice, a potem przenoszę je na komputer (SketchUp). Niestety nie przybyło mi przez to mięśnia matematycznego i cały czas siedzę w trójach. Czy jeżeli chciałbym zostać w pzyszłośći architektem muszę mocno podszlifować matmę? Czy przedmioty takie jak historia i polski przydadzą mi się w przyszłości? Co polecicie mi do nauki przez następne cztery lata? Rozumiem, że rysynek musi być opanowany do perfekcji?

 

Jeżeli ktoś byłby miły i rozwiał moje wszelkie wątpliwości- Serdeczne dzięki!

 

Chodzę to 3 gim.

 

PS: Żebyśmy się, źle nie zrozumieli cały czas lubię wszelkiej maśli zabytki... z wyszczególnieniem Bauhausu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresl sobie na jaka uczelnie chcesz zdawac i pod jej/ich katem przygotuj sie. Rysunek do perfekcji nie musi byc , na kurs nie chodzilem , zaliczylem go i gdyby nie wlasnie 3 z matmy a ladne 5 to bylbym na dziennych a nie wieczorowych ;] , wiec ucz sie wszystkiego co wymagane na egzaminie. Co ci sie przyda hmm cierpliwosc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rysunek to wiadoma sprawa.

Polski sobie daruj, bo sztuki w nim niewiele, a tylko to mogłoby się jakoś przydac.

To właśnie historia sztuki czy jak to się tam na maturze zwie może ci się przydac, ale wiadomo, uczysz się tego praktycznie sam. Jednak nie wszystkie uczelnie tego wymagają.

Gdzieśtam chcą też język czy inną tego typu bzdurę, ale język to raczej luźna sprawa.

Mata... Jak dobrze rysujesz, to i bez maty się dostaniesz, ale jeżeli mazianie ci nie idzie, to parę procent z maty nie zaszkodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pytał o PG...od kilku lat obserwując egzaminy to powiem wam ze starają się jak mogą żeby się nie nudziło...czyli jak na moje oko co roku cos innego jest...zawsze byla postac, a ostatnio jak mne pamiec nie myli polibude rysowali...na realu...ps.fajnie to wyglądało...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lemoacid

czy ktos wie jak trudno czy nie jest się dostać na studia II stopnia na PW?

zastanawiam się czy warto, jesli sie jest zwykłym człowekiem bez znajomosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co myślicie o tej szkole

http://www.certyfikaty.wsg.byd.pl/beta/szkolenia_architektura_urbanistyka_rysunek_akademicki.html

, bo w tym roku chce sie zapisac na kurs i nie wiem czy tego typu szkola mnie dobrze przygotuje. chce zdawac do gdanska ale gdansk daleko i nie da rady dojezdzac co chwile wiec mysle ze to najlepsza alternatywa.

 

 

edit: czy program tego kursu pokrywa sie z programami innych kursów??

i czy ten kurs ktory jest chyba pod inną uczelnie bedziepodobny do gdanskiego?

 

 

prosze o odpowiedz

Edytowane przez BARTUS000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicy otrzymują uczestnictwa Certyfikat i wystawiany przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji przy WSG

 

buhahah i na co to komu ;]

 

a tak ogolnie to ok , wyglada rozsadnie mysle , jesli jakis maly talent masz i idzie ci to to sie sporo mozesz nauczyc i przygotowac do egzaminu , nie musza to byc kursy akademickie , mit w sumie ze niby latwiej , nie robilem kursu zadnego a egzamin zdalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam pytanie czy jest jakas szansa dostac sie na studia architektoniczne jeśli nie ma sie zbyt dużego talentu plastycznego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no to extra będę próbować !!!!!!!!!!!!!!! A jeśli zacznę kurs teraz czy dam rade sie wyrobic na czerwiec ? jestem w 3lo i czas zacząć myśleć na jakie studia :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności