Jump to content
SansSerif

Architektura - studia

Recommended Posts

"nadaje tytuł mgr inż. arch." - Politechnika Lubelska > nie.

To kim ja bym był po skończeniu tych studiów - tak się tylko laicko zapytam ?

"nadaje tytuł mgr inż. arch." - Politechnika Lubelska > nie.

To kim ja bym był po skończeniu tych studiów - tak się tylko laicko zapytam ?

wg tego komunikatu mógłbyś być inżynierem architektem przez małe "a", bez tytułu magistra. Starsi koledzy z samorządu zawodowego jakim jest Izba Architektów przez duże "A" nie dopuściliby Cię do możliwości ubiegania się o uprawnienia zawodowe. Czyli do końca życia byłbyś wyrobnikiem bez możliwości prowadzenia własnych projektów.

no to bombki strzelił choinki nie będzie :/ :/

2005-09-28 dwa miejsca pracy !!!

Pracownia projektowa w Kielcach poszukuje absolwentów Wydziału Architektury. Posiadamy dwa miejca stażowe przydzielone przez urząd pracy ( na 4 miesiące z gwarantowaną możliwościa przedłużenia ). Zapraszamy absolwentów chcących zacząć dokumentować praktyk

Zbigniew Grządziela, Achitektoniczna Pracownia Projektowa

Czyli jak by mnie po takich studiach przyjeli do takiego biura, no i bym tam przepracował te wymagane 3 lata coby uprawnienia dostać - to potem juz moge założyć własne bióro :D ?

Jakby ktoś nie wiedział to przypomne, że do dziennika praktyk można wpisać tylko zadania projektowe (żadne wizualki) i trzeba być zatrudnionym na normalną umowę o prace ( umowa zlecenie nie liczy sie). Po 3 latach w biurze i 2 na budowie można po opłaceniu 900 zł podejść do egzaminu na uprawnienia. Na egzaminie oprócz pytań z prawa bud. i innych trzeba pokazać swoje projekty i je "obronić". Pozdrawiam i życze powodzenia absolwentom.

@siwy..

1. mozna na umowe zlecenie.. ale tylko rok w taki sposob, reszta o oprace chyba

2. "tylko zadania projektowe" tez nie do konca.. bo koncepcji sie nie wlicza - budowlanka.. budowlanka heh

..to tak z tego co sie orientuje.. jesli cos zle to poprawic! ; )

@siwy..

1. mozna na umowe zlecenie.. ale tylko rok w taki sposob, reszta o oprace chyba

a dokladniej umowa o dzieło, umowa zlecenie rzeczywiscie nic nie daje :)

zawsze mozna zrobic architekture po czym zostac malarzem i zarabiac jak Beksinski :]

cholera, chcialem isc na arch o_O i nadal chce :D

Są prognozy, że za parę lat będzie w Polsce duże zapotrzebowanie m.in. na architektów.:cool:

CZeść , wiem to napewno że jednak w formie takiej umowy o dzieło można odbywać praktykę w biurze , jednak tylko połowe z obowiązującego czasu czyli rok i jak najbardziej takie umowy coś dają . Pozatym można już po 3 roku odbywać praktyke :). Jeżeli chodzi o praktyke na budowie to trwa ona tylko rok z czego znów pół roku mozna zrobić na umowe o dzieło :) jako inżynier budowy więc nie jest tak źle . Jak ma sie w rodzinie architekta i włąścicela jakiejś firmy budowlanej to teoretycznie można odbyć taką praktykę w 2 lata :) . pozdrawiam

Jesli ktoś jest naprawdę przekonany, że chce iść na architekturę i żadne logiczne :) argumenty do niego nie trafiają, to polecam takiej osobie kursy przygotowawcze dla kandydatów na Wydział Architektury Politechniki Śląskiej z rysunku i podstaw teoretycznych na stronie http://kursy.ovh.org/rys.htm. Wiem z doświadczenia, że są to naprawdę dobre kursy (rozpoczęcie w przyszłym tygodniu).

Pozdrawiam wszystkich

Niezła dyskusja: iść na architekture czy nie. Pewnie że najlepiej to nie iść nigdzie, nie robić nic, mieć wszystko w d... i mieć z tego dużą kasę. Niestety tak mają tylko najlepsi artyści, którzy oprócz tego że śa dobrzy to mają dużo szcześcia. Jak ktoś nie chce iść to niech nie idzie. Na pewno wszyscy, którzy zdecydują się na architekture nie będą zadowoleni. Zależy kto czego oczekuje. Poza tym studia polegają też na samodzielnym "studiowaniu". Jak ktoś myśli że jak przez 5 lat będzie chodził na zajęcia, zaliczał i nic poza tym to po studiach będzie super specjalistą i prace dostanie od zaraz to sie myli.

tvshow -ciekaw jestem kto prowadzi te zajęcia -tak się składa, że właśnie kończę Arch na Pol Sl w Gliwicach.

Osobiście wybrałbym dobrą szkołę CG, ale w Polsce jeszcze takiej chyba nie ma, a może się mylę? W każdym razie nic mi o takowej nie wiadomo.

Już sobie wyobrażam te zaliczenia ;-)

-kolos z maxa, zalka z Photoshopa :)))

albo dialogi:

-co Ci dał z unwrapa?

-3.5

-luzik ;-)

Takie fora,jak np. max3d, po części spełniają funkcję edukacyjną. Większość z Was czytających tego posta pewnie sama szkoliła sie na tutkach i prowadząc własne wątki na tego typu stronach, więc doskonale wie o czym mówię :)

Powiem tak, studiowałem elektronikę na P.Warszawskiej i Fizykę na U.Warszawskim i z obu odleciałem po semestrze nawet nie podchodząc do sesji bo to taka breja była, że nie miałem czasu na rozwijanie własnych zainteresowań. Teraz jestem na drugim sem. Architektury w Wawie i mając porównanie z tymi dwoma pierwszymi to zajebiście cieszę się z tej decyzji. Jest trochę problemów z współuczniami i kadrą (można trafić nieźle eg. kuryłowicz, a można trafić fatalnie eg. Westrych (jak ktoś widział propozycję zagospodarowania centrum Wawy to wie oczym mówię)), ale generalnie naprawdę opłaca się uczyć CG, bo to przydaje się na studiach. I te studia do tego bardzo mobilizują.

Idąc na te studia spodziwałemsię czego innego i co innego dostałem, ale umiem z tego wyciągnąć tyle, zebym mógł chodzić na uczelnię bez poczucia marnowania czasu (prawie). I jak sam jesteś zaparty to nawet fakt że 3/4 studiuje w trybie - "bardzo bym chciał ale.." Ci nie przeszkadza.

Maceo... załamałem sie po wejściu na twoją stronę... chyba zrezygnuje z architektury...