Skocz do zawartości

kolorowe UI w maxie


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

hi,

mam pomysla:

nie znudzil wam sie kolor maxowego UI? ja od razu sie przestawilem na discreet-dark, ale ten juz po 3 latach tez sie znudzil wiec sobie zmieniam kolorki.

moze ktos chcialby sobie je sciagac albo przygotowac jakies fajne, zeby ktos inny mogl sobie maxa odmienic? fajnie by bylo,

fe: (deep green:))

max-colored.jpg

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy dluzszej pracy, najlepiej sie sprawdzaja ciemne kolory. Podobno Niebieski jest najlepszym rozwiazaniem, ale taki standardowy DARK tez daje rade ;)

 

Kurt: Swietne kolorki, co za boskie zgranie barw. BRAWO. Prosze mistrzu udostepnij ten schemat, albo nie... Sprzedaj go, za takie cudo to ludzie wydadza majatek !

 

bleech pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham: mam 2 : 20 calowy flat 1600-1200 85 Hz i philipsa 17 calowego, ktory stoii obok i zwalam na niego zbedne panele... czyli na 20 calowym zostaje sam view> fajna opcja.

a tak ogolnie to szkoda, ze nikt nie ma ochoty przerabiac maxa, gdyby tak przerobic kolorki ikonki i panele, duzo fajniej by sie pracowalo w nim, moim zdaniem,,, (ikonki :| > ile to roboty...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, kolory okropne, ale nikt nie każe tego używać.

 

Jeśli ktoś ma swoje ustawienia UI albo znalazł jakieś ciekawe w necie to podawajcie linki. Mi np jasny szary się dawno znudził a ciemny jest za ciemny. Chcąc ustawiać całą kolorystykę można się zarobić. Dlatego myślę, że ten wątek jest ok.

 

Jedno pytanie - czemu wszyscy macie ustawione duże ikony w interface`ie ? Przecież używa ich się sporadycznie, a tylko zajmują miejsce na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to rozmówka na temat Maxa, ale XSI pod tym względem rządzi. Ani Maya ani Max nie maja (chyba, że sie mylę) takich mozliwości zaplanowania przestrzeni roboczej. W parę minut uzywając dostepnych narzędzi w XSI i skryptów mozna całkowicie zmienić lub/i dostosować schematy UI do modelowania czy animacji czy czegoś tam.

Ja zaprojektowałem sobie na razie schemat do modelowania na dwa monitory. Dodałem sobie najważniejsze klawiszki (na skryptach) i jest git.

Kolorami raczej się nie zajmowałem.

Ale zgodzę sie że niektore kolory są :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nidgy tak głęboko nie dotarłem. Eh. W każdym razie może jakieś screeny fajnych UI ale nie kolorowych tylko zadaniowych. Na 1 lub 2 monitorki. Chętnie popatrzę. Ew. jakieś wskazówki lub konfiguracje w plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię to robię w takim układzie.

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/ui.jpg

 

Wszelka nawigacja viewportów to MMB, MMB+alt i rolka myszy.

Wrzuciłem sobie pod F2-F6 różne menu. Np to co po lewej widać na screenie włączam/wyłączam sobie w miarę potrzeb. UI dla dwóch monitorów to tylko kwestia przerzucenia na inny ekran narzędzi. Szczególnie pewnie było to przydatne jak się pracuje z cząsteczkami z oknem PARTICLE VIEW.

To okno jest mi przydatne jak jest większe troszkę. Tak jak na http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/particle.jpg więc czasem ciężko się pracuje. Ale to kwestia ustawień też wielkości viewportów itd. Da się przeżyć :)

 

Opcje UI (bardzo dużo ich jest) są dostępne w menu CUSTOMIZE -> CUSTOMIZE USER INTERFACE...

 

Są tam też ustawione już UI do konkretnych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wam tyle przycisków na ekranie :D

Ja całość modelingu (no, może 90% ;) robie w expert mode, przy dwóch wievportach. Jeden jest na perspective a na drugim przełączam sobie front / left/ back. Polecam każdemu expert mode, większość z was i tak pewnie korzysta ze skrótów, to trzeba się tylko przestawić żeby kożystać tylko z nich :) Ale nie ma tego znowu tak wiele, a szybkość z jaką się modeluje i pole widzenia zwiększają sie diametralnie.

 

BTW: wie ktoś jak się ustawia własne skróty klawiaturowe w maxie?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i skasowali mój cytat z Alternatywy4 :(

A kwestia ustawienia przestrzeni roboczej to tak jak pisał Leru w maxie jest ogromna, to że większość osób zostawia taki jak jest w orginale wynika z tego że nie wiedzą jak lub też nie mają potrzeby go zmieniać (co może świadczyć o tym, że interfejs maxa został jednak dobrze zaprojektowany, a tak częste zmiany interfejsu w mayi czy xsi o czymś zupełnie odwrotnym) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gordy - super UI

 

Ja bym tam zrobił toolbar z maxowym command panelem ;D

 

W sumie to już zacząłem coś podobnego budować w XSI 4.2, ale czekam na piątkę i na toolbary z ikonkami.

 

Bacry - max ma niezły interfejs i bardzo go lubię, ale nie przesadzałbym z możliwością jego modyfikowania. Jest ona niemal żadna w porównaniu z XSI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defaultowo nie ma :D

 

już w czwórce można było zrobić sobie swój toolbar i wkomponowac go 'bezszwowo' w interfejs. Niestety przyciski mogły być tylko textowe i defaultowego rozmiaru. W piątce można sobie na przycisk wrzucić bitmapkę i ustalić jego wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry -> dokładnie :) osobiście się dziwię czemu tak często graficy mają duże ikony w toolbarach maxowych i menu reactora po lewej. Przecież nie używa się wszystkiego na raz a duże ikony to tylko straszna strata miejsca do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w maksiu nie używam expert mode, ale skoro nie animuję to wywaliłem trackbar, suwaczek, menu reactora oczywiscie, ikonki mam male i pod F11 wrzuciłem sobie chowanie command panelu :)

 

xeav - afaik nie ma. hardcore'owi userzy XSI mają w pogardzie ikonkowców (podobnie jak użytkownicy LW ;))

 

wróć. Można sobie włączyć taki toolbar jak ma maksio - ten u góry. Tylko nie pamiętam jak bo mi się demo piątki skończyło i jadę narazie na 4.2. Chyba w manu View, poszukaj main toolbar czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę zrobić sobie sam klawiszki i takie jakich potrzebuję, szczególnie gdy dokopać się do nich nie można lub gdy skrótu zrobić się nie da (Xray Mode, czy statystyki dla każdego viewporta)

W XSI w zasadzie można wszystko edytować. Wystarczy rclick na jakimkolwiek okienku funkcyjnym i edytować parametry w skryptach. Troche to niebezpieczne dla laików.

Dodatkowo w XSI 5 dodano tzw. eventy dla których to można dodać funkcje także w formie skryptów czy pluginów aby aplikacja wykonywała automatycznie co nam sie podoba. I tak Przy starcie XSI można załadować konkretne parametry sceny z obiektami i ustawieniami viewportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie animuję to wywaliłem trackbar, suwaczek,

 

Emm, a można wiedzieć jak to zrobiłeś? Nie mam za dużo miejsca na moniorze a to tylko tam tkwi i wygląda :)

 

Edit: Dzięki :) A suwak wywala się podpinając klawisz pod Show Time Slider w "Customize UI" - to odkryłem sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję coś takiego wrzucić:

 

 

macroScript TimeSlider_TrackBar
category:"UI"
(
macros.run "Customize User Interface" "UI_TimeSlider_Toggle"
actionMan.executeAction 0 "407"  -- Tools: Show Track Bar Toggle
)

 

 

 

Potem podpiąć pod to np. 7demkę numeryczną (customize user interface/category ui) i w razie potrzeb przywoływać lub chować- naprawdę polecam, mam tak cały interface podpięty i komfort pracy jest bez porównania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności