Skocz do zawartości

Scena 3D: Mój pokoik


Darmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i nowym użytkownikiem maxa gdyż grafiką 3ds maxem zajmuję się dopiero od 2 miesięcy, więc moja praca nie będzie rewelcujna;). VRaya mam dopiero kilka dni więc mój render nie jest dobry i zamieszczę też zwykłego scanline rendera. A Więc ta praca to mój pokoik, modele robiłem w miare szczegółowe. Mam już ogóln y zarys ale brakjuje sporo szczegółów na półkach itp.

A więc to moja próba VRaya:

http://img314.imageshack.us/my.php?image=pokoikprba3vraylights4dc.jpg

A to zwyskły scanline:

http://img311.imageshack.us/my.php?image=pokjforum3ry.jpg

 

Więc proszę o sugestie do pracki:P

Pozdrawiam

Darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ello ello. Nice nice. Fajnie jak na początek.

Ładnie meble wyszły.

Ten render z V-raya STRASZNY! AAAAAAAaaa

 

No a Scanline to Scanline :-)

 

Nie no. Ja też sie nie znam na renderach ale wiem że i ze starego defaultowego rendera maxa da się kosmiczne renderki skroić. Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby pozbyć się przepalenia w oknach na pierwszym renderze ustaw exponential (albo coś takiego w ustawieniach v'raya) na HSV.

 

hmm , HSV jest niby ok gdy przepalają sie obiekty w scenie ale to tak jak bys na obraz wylal rozcieńczalnik , wszystkie kolory sie mieszają

 

lepiej ustaw na Exponetial w zakladce color mapping w ustawieniach vraya , mniejsz moc swiatła i jesli bedzie za ciemno to wartoscią Dark multiplier mozesz je rozjasnic (radze nie wykraczac poza wartosc 2,0 bo wtedy powstaje efekt grzyba i ciemne obszary wyprzedzają te jaśniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem Color Sampling na Exponential i pojawiły się jakieś dziwne czarne plamy przy oknie. Mam 2 VRay lignts umieszczone w oknach i dodam że parapet ma mapę Plat mirror. Co zrobić żeby nie było takich plam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bawiłem się troche w VRayu i daje małą aktualizacje. Co sądzicie o tym renderze? Mam mało czasu ale postaram się skończyć tą prackę jak najszybciej i wziąć się za coś poważniejszego ;-)

 

Pozdrawiam

Darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlona XP 3000 i 512 DDR Ram na Dualu, ale w czasie gdy się renderowało to sobie jeszcze coś robiłem na komputerze więc dlatego tak długo :P

a Co to teksturek: jakie standardowe? co mas zna myśli? Ja robiłem zdjęcia tych szafek i póxniej z tego tekstury ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejny postęp w pracach. Jest to render drugiej strony pokoju, tam właśnie śpie :D Na ścianach troche pusto ale niedługo sie to zmieni, czy żeby mieć materiały Raytrace to musze używać VRayMaterial ??

Zapraszam do oceny :)

Dzięki

Darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h!!!!!!!!!! Jezu , Vraya też trzeba potrafić ustawić :O

 

No właśnie trzeba umieć, jak już wcześniej pisze jestem początkujący a w VRayu kompletny laik... właśnie to dlaczego tak długo, co za to oodpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Teraz osiągnąłem o wiele lepszy efekt w krótkim czasie. Było tak długo zapewne bo renderowałem z Photon map, jak to zmieniłem tak jak w ustawieniach Koniu_1990 to jest już wszystko o wiele lepiej :) Dodam ponownie że grafiką 3D zajmuje się dopiero od października więc malutko...

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że leżą ale co zrobić żeby było lepiej...? Ja dopiero uczę się 3ds maxa od połowy października więc chyba źle nie jest. ?

 

z góry Dzięki za wyrozumiałość

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fajne, ma przyjemny klimat..jesli tak wyglada twoj pokoj to podziwiam porzadek XD aha, zauwazylem ze kazdy kto robi kompa wrzuca na ekran zrzut z włączonym 3dsudio :)

 

powodzenia w dalszej pracy, naprawdę ładnie CI to wychodzi wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kurde, powiem cie ze masz duzy mozg bo sie szybko uczysz:) Ladnie idzie tobie. Heh troche nurtuje mnie tylko "od polowy pazdziernika" w co drugim twoim poscie:) ...everybody knows. A pokoiku to ci tylko pozazdroscic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHe

Dzięki za wsparcie :) bo już myślałem że całe moje wysiłki na marne a jednak nie :)

Tak właśnie wygląda mój pokój tylko musze w nim zrobić mały nieporządek(artystyczny nieład) ;P zeby oddać cały klimat :) Na feriach postanowiłem troche poczytać o 3d i vrayu i nie chce ich zmarnować tylko nauczyć się czegoś nowego, więc do roboty :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto w pełni 'wyposarzony' kącik komputerowy. Myśle że ten element pokoju jest cały skończony ale czekam na sugestie, może coś wg Was niepasuje albo czegoś tu brak ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ za szczegóły choćmam nadzieję że coś jeszcze dojdzie :)

- za mały render (nioemożna nic o nim zbytnio powiedzieć) no i shadery niepowalają ale pracuj bo pracka dośc przyjemna ale czeba jeszcze dużo poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZAMPEK - One nie koniecznie powinny pasować ale racja- trzeba tam dodać listwe.

GEORGAS - zawsze robie tylko 'próbne' rendery i dlatego mała rozdzielczość ale mysle że w końcu zrobie nocną sesje i będą większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności