Skocz do zawartości

Postać 3D: Głowa


kubi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kąciki ust troche nie tego... choc mi sie nigdy nie udalo stworzyć lepszych :P

to takie mięsiste w uchu (tam gdzie sie przekłuwa na kolczyki) jakoś dziwnie się łaczy z głową

niektóre krawędzie w małżowinie są za ostre, chyba dałes za małą wartość chamfera

oczy za głęboko osadzone

 

pokaż jakieś ujecie mniej wiecej z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... Jak to mi powiedziała pewna osoba - na anotomii to się nie znam totalnie :D, ale ta głowa mi się poza uchem wydaje perfekcyjna... Sam robię jedną... Zaczynam właściwie do bitwy... Też bez referek... Ciężko będzie jak nie wiem co... No ale co do głowy to jest WeRy giT :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wedlug mnie nie jest najgorzej;) ale:

1.popraw usta bo sa nie teges

2.cos przy nosie sie zrypalo(to po bokach)

3.moglbys troche uwydatnic na boki kosc policzkowa

to tyle z mojej strony. jest dobrze. z porfilu wyglada bosko:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem powiedzieć, że wieką trudność sprarawia mi pisanie w drugiergo stycznia, ale to co mówicie wziąłem do siebie i postram sie poprwaić .

NO cuż jestm pijany, pobaie sie ty dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oczy troszkę za małe, albo za blisko siebie... + lalkosilikonowe kąciki ust i zbyt wklęsłe brwi po zewnętrznych częściach czaszki.

 

edit: ale w pierwszym poście ładnie to ukryłeś - dobre światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama głowa jest spoko. ocena zalezy też od tego, co chcesz osiągnąć, bo np. na pierwszym ujęciu wygląda na skrzyżowanie Golluma z alieniem ;)

wiec jako tako jest dobrze, ale jesli ma byc to portrecik normalnego człowieka, to jest tu dużo rzeczy do wymiany

co do ucha to powinno bardziej odstawać, a ty zrobiłeś tylko mały rowek między małżowiną a czaszką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka jest zla(hehe tzw tak mi sie wydaje ) nie ma edgeloop'ow :)

i troche zaczynasz przesadzac z ta "zabawa" (ostatni obrazek) wiem ze jest to fajna zabawa bo sam sie lubie tak bawic ;)

ja bym polecal robic nowa glowe ta zostawic i zaczac od nowa poogladac siatki itp. skoro sam pisales ze debiut, a bedziesz nabieral doswiadczenia itp. wiem to po sobie teraz sie tak bawisz w koscipoliczkowe itp. a wedlug mnie lepiej zrobic nowa glowe ktora bedzie na pewno lepsza i nabierzesz doswiadczenia :)

aha nie pisze tak ze twoja glowa jest zla i wogole do kitu bo jak na debiut to b.ladnie ale dlatego ze wiem po sobie jak to jest :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja cos dorzuce - zanim zaczniesz nowa glowe, moze uda sie podreperowac stara - tam gdzie zaklada sie kolczyk w uchu, ta dolna czesc jest dobrze oddalona od policzka, tylko nie powinna byc taka gruba, powinna tam byc po prostu widoczna przerwa. Tak mysle.

 

A nielot007 moze miec racje, przy tworzeniu nowej glowy wykorzystasz poprzednie doswiadczenia. Warto ja skonczyc, bo robiac coraz lepiej zaczniesz chciec robic jeszcze lepiej i pewnie dopiero przy 3-ciej glowie bedziesz naprawde zadowolony. Ja tak wlasnie mam. W czwartek wrzuce WIPa z moja glowa i tez na pewno bede szukal pomocy u doswiadczonych ;) moze to juz Ty cos mi wtedy podpowiesz?

 

Wiec do roboty, zbieraj doswiadczenie, bo licze ze sie nim podzielisz :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej, ale kaciki ust chyba powinny byc ostrzejsze. Koles tak wogole to wyglada jak Murzyn z tym nosem ;)

 

Ja tu gadugadu, a swojego WIPa nie wstawilem - za malo mam jeszcze do pokazania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za programik?

 

dobra - bez sciemy, mam zrobione tyle: oczy, nos, usta, uszy. Teraz to jeszcze polaczyc... Wreszcie bede mial 3 dni wolnego od jutra, to sie wezme do roboty, bo juz obiecuje a nie wstawiam swojej glowy ;)

 

Pokaz siatke, wydaje sie gestsza od tych poprzednich. I mam pytanie: jaka metoda tworzysz? Ja zaczalem od line, potem poly i teraz wyciaganie edge'ow.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zaczynam od boxa, tne i ustawiam, tne i ustawiam :) trzeba tylko przewidywać co dany krok w poczatkowej fazie, da potem (mi czasem przewidywania nie wychodza). Poza tym jeszcze ucze się panowania nad siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr -> rzeczywiscie dobry tutek. Ja korzystalem z video tutkow ze strony http://www.exodus-art.com, ale gosc ktory to robil juz nie udostepnia tych tutkow.

 

Tak czy siak mam nadzieje, _kuba_, ze ta siatka jest juz z MS ;))

 

A ja jak zwykle obiecuje, ze w czwartek wrzuce swojego WIPa ;) Tak tylko dla usprawiedliwienia - pracuje po 12godz/dzien przez 4dni/tydz albo 3dni/tydz i wiem ze mam duzo wolnego, ale jakos tak ciagle pod gorke ;)

 

Dawaj _kuba_ ostro i mysle, ze czas juz na jakies zabawy teksturami, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teksturki przyjdzie czas, 5 głowka juz jest wymodelowana. Narazie ucze sie modelowac, i to mi sie chyba najbardziej narazie podoba. Teraz robie cos więcej niż głowę, jak skończe to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem anatomia troszke leży, ale ta główka to eksperyment mały tak jak mówiłem. Może się z nią jeszcze pobawie bo tam i na siatce błędy są.

Vorekona była najpierw modelowana w zb (ucze sie tego programiku), a potem topology brush w silo :), i meczarnia z siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności