Skocz do zawartości

Piękna i Bestia: "Ethereal Warp"


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

refka niezla :) - pomysl na pracke tez mi sie podoba -nieco sie usmialem jak zobaczylem nowa wersje ale to bylo pozytywne odczucie- tamta wczesneijsza wydawala mi sie zbyt pompatyczna (ta teatralna poza) - to jest bardziej naturalne...tylko miejsce w ktorym siedzi dziad ( bestia?) srednio mi odpowiada a- niewygodne pozycja do malowania - modelka z boku?...no i po glowei ciezko poznac ze jest to czlowiek-wrecz gnom i to niezbyt urodziwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rysowania martwej natury czasem tez sobie ustawialem sztalugę bokiem... zalezy jak komu wygodniej, pozatym ustawiając sztalugę... myślę, że to nie jest aż tak istotna sprawa.

Co do tego co będzie na płótnie niestety zostawię to na koniec ... poprostu tak mi będzie łatwiej, niż malowanie tego co na płótnie równolegle do reszty.

Kolejny update już niedługo, ale niestety jeszcze nie dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany update... w końcu mnie sprowokowaliście i zrobiłem małą próbe tego co będzie się znajdować na płótnie...

Co do twarzy to męczyłem się trochę z poprzednią... nie wychodziłami tak jakbym chciał, więc wykorzystałem twarz poprzedniej mdelki troche ją przemalowywując.

Co do płótna to być może zrobie z niej jakąś majestatyczną wapirzycę z zomibie u stóp... jeszcze nie wiem... zobaczymy.

 

szkic283zn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i wczesneijze swiatlo lepsze ale to chyba wynika z tego ze refka sie wszystkim przypomina :P

hehe - ale wiesz co - twarz to nei wiem czy dobrze dopasowales- ta "refkowa" jest lepsza... nie koniecznie dlatego ze orginalna :D ale po prosty sam wyraz twarzy jest fajniejszy - bardziej tajemniczy - mozna by rzec ze to wasnie w tej lasce siedzi bestia ..ktora moglby zdemaskowac wlasnie malarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twarzy... może i na refce ona świetnie pasowała, ale malując twarz z referki nie wychodziła mi ona tak jakbym chciał... zawsze tej która teraz jest moge zamknąć oczy w podobny sposób jak tamtej ;).

Światło - czyli na modelce dać bardziej żółte?

 

Staram się brać pod uwagę wszystkie uwagi, ale nawet nie jestem w stanie wszystkich wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update... tu i ówdzie podmalówki... pobawiłem się trochę texturą w paru miejscach (między innymi na ścianie)... jaki jest efekt - każdy widzi. Sufit prawdopodobnie też potraktuję texturą ...może nie jedną... zeby uzyskać ciekawy efekt. Troche zmieniłem kolorystykę modelki tak jak pisaliscie - na bardziej ciepłą.

Co o tym myślicie?

 

Obecny stan pracy:

 

szkic298db.jpg

 

I wyżej wspomniana textura:

textura3df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej łydki to mam pojęcie, że jest za cienka... posataram się ją jak najszybciej poprawić. A co do malarza postaram się zmienić troche jego barwe , podciągnąć kontrast etc. Jak już nie będzie żadnych zastrzeżeń - zabiore się do dalszej pracy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło bardziej okolory tego co malarz maluje (o kolory jego obrazu). On sam też odrobinkę inne (podobne do pani) światło mógłby dostać chyba, że chcesz zrobić kilka źródeł światła i malarza oświetlić czymś zupełnie innym. Łydkę staraj się zestawiać z tą drugą łydką oraz udem to powinno pomóc dobrać grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem lekko grubość nogi, ale musze ją jeszcze troche poprawić i dobrze oświetlić itd. Na malażu też zmieniłem światło, a co do płótna to narazie jest tylko poglądowe. Pewnie i tak to co będzie się na nim znajdować będę malował oddzielnie i dopiero puźniej wstawię do pracy.

 

szkic308er.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor cienia na jednej i na drugiej nodze jest zupełnie inny zrób go może w tej ciepłej , brązowej tonacji (chyba że to znowu mój lcd ) pozdrawiam

edit : doczytałem teraz że będziesz jeszcze poprawaił światło na nogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja ktora teraz uskuteczniasz zdecydowanie faniejsza:] (chociaz mam pewna sugestie ktora sobie pozwolilem lekko podmalowac bo nie chce mi sie pisac).Z lewa noga tez mozna by cos zrobic bo tak smetnie z glowy malarzowi wystaje.

Bardzo mi sie podobaja twarze tych modelek teraz i wczesniejsze tez i tyrazniejsze tlo.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja - ciekawie to wygląda, ale sama modelka straciła tym na "drapieżności". Zobaczymy może coś zrobie z tą jej pozycją jeśli teraz wygląda nie do końca dobrze, ale niczego nie obiecuję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk, rób swoje. jednak wg. mnie merytoryka idzie w gruzy. Widziałbym to raczej tak, na fotelu siedzi okaleczona kobieta, a malarz malują ją piękną-bardziej przejmujące, bo teraz specjalnie nie widzę związku z tematem, malrz bestia?, ale już pewnie za późno na takei rady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe postepy w pracy, ale nie wiem czy na jutro skończe :/. Sam jestem sobie winien - zbyt dużo zostawiłem na ostatnią chwilę... i jeszcze w bólach powstaje (dosłownie - złapał mnie ostry ból zeba :/ a wizytę u dentysty "zaliczę" dopiero jutro... ehh).

 

szkic33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakimś cudem dostane się dalej to postaram się wprowadzić element który da troche więcej spójności pracy... - czyli na obrazie modelka leży na podłodze, a demon na niej w takiej pozycji jak teraz...

Narazie nie mam czasu, zeby dokończyć wszystko co jest teraz nie mówiąc już o nowych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, jakos mi sie to kupy nie trzyma :/ Nie wiem o co chodzi, ale chyba cien pod butem na lewej stopie jest niepotrzebny... poza tym - dodaj troche "niezamalowanego" plotna dookola obrazu (przynajmniej ja bym tak zrobil :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek postuje, choć jeszcze mam nadzieję wykończyć pare rzeczy chociażby prowizorycznie. A jeśli chodzi o spójność tego wszystkiego, to narazie wytłumaczenie mam takie, że demon na obrazie to jest wyobrażenie artysty o modelce, jej uosobienie, byćmoże erotyczne mażenia malujacego ;).

 

szkic34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca miodzio. Jeszcze sporo masz do wykończenia, ale dobrze się to przedstawia.

Coś mi dłoń artychy nie pasuje. Coś w niej jest nienaturalnego. Może palec wskazujący powinien być mocniej wysunięty, jako podpórka podtrzymująca pędzel (???) Powodzenia w Bitwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to by było na tyle. Już nie ma co cudować. Wiele mógłbym jeszcze poprawi, czy wykończyć, ale możnaby tak w nieskończoność. nie ze wszystkiego jestem zadowolony, ale cóż...

 

Finalna Praca:

szkic361tj.jpg

 

I zbliżenie na detal:

zoom2gb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo staryy...jak zobaczyłem to zblizenie na ucho...to w pierwszej chwili sie spociłem cały...bo mi ucha nie przypominało...(patrz: usuń beret ;))...niedobrze chyba ze mna....lol

ale pracka za......sta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności