Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Honda S2000 -> Sikham VS Loozack


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

hello :) pobawiłem się trochę i coś tam zaczęło wychodzić :D

 

hpl1.jpg

hpl2.jpg

 

a że zamiast HDRI użyłem plane\'a to i czas się skrócił do 53 minut (mimo że mam włączone GI [cfaniak]), krótko mówiąc... może jeszcze coś z tego będzie ;)

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. ale mi się dzisiaj nie chce iść do szkoły :( zwłaszcza, że przerąbana pogoda jest dzisiaj w Zgierzu (koło Łodzi jakby co :P:)) ale jak to mawiał mój wujo... \"NAJWAŻNIEJSZE... że jestem przystojny\" :) oczywiście on tak mówił o sobie a nie o mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 500
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie. Tylko, że zgubiłeś praktycznie wszystkie detale. Najbardziej szkoda wnętrza, które zamieniło się w jedną czarną plamę. Musisz to jakoś poprawić, bo nie wygląda to realistycznie.

 

Ps. Wynik 53min jak na tak skomplikowany model, jest naprawdę świetny. Nie wiem jak ty to robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił to, co Ty mi radziłeś podczas pracy nad lancerem i hummerem, czyli obniżył kamerkę, tak, żeby była na poziomie oczu człowieka. No i tak jak mówi Batou zrób coś, żeby było widać całe wnętrze. Model jest naprawde super, ale jak się patrzy na ten render to widać tylko kilka plam w różnych odcniach szarości:( My wiemy, że tam jest dużo więcej, ale \"inni\" nie muszą mieć takich informacji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolej :D

 

@Batou&Pablo, jak dla mojego sprzęta to te 53 minuty to świetny wynik (Celeron 800, 256mb DDR), a jak ja to zrobiłem to sam niewiem :) wyłączyłem wszystkie programy w tle (oprócz Overnet ;)) i poszedłem spać :D rano zobaczyłem, że czas renderingu wyniósł 53 minuty (tego drugiego, bo pierwszego przespałem :)), ale konsolę w Brazilu mam wyłączoną więc nie wiem ile czasu poszło na poszczególne etapy renderingu... powiem tylko, że bucket renderer miałem ustawiony na 64, samples min 1 max 2, GI min -3 max 0... i to chyba wszystko co najważniejsze :)

 

@Kozioo, kamerę specjalnie tak ustawiłem żeby było widać trochę wnętrza (a i tak go nie widać :P), no i żeby nie było widać czarnego tła, bo nie ustawiłem sfery :)

 

@Giegiel, beżowego wnętrza jakoś nie mam zamiaru robić (chociaż [hmmm]) ale co do tarcz hamulcowych to z zupełności się z tobą zgadzam :) tylko nie wiem jak je zrobić :(

 

@Sikham... :P:P:P;):)

 

@All :D jak wrócę ze szkoły to jeszcze coś pokombinuję, dam jeszcze chyba białego plane\'a z boku i zmienię światło...

 

pozdrawiam i dzięki za posty [piwo][piwo][piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu próby... z fotonami :)

 

hp1.jpg

hp2.jpg

hp3.jpg

 

... i znowu mała porażka, to już chyba standard :D po pierwsze... zapomniałem włączyć meshsmooth kierownicy, a po drugie... tylnie światła mi odbijają czarny zderzak, przez co same są czarne i brzydko to wygląda :|

 

jednak myślę, że to już końcówka mojej pracy nad Hondą i updaty będą się teraz pojawiały coraz rzadziej (drobne poprawki i jazda do galerii skończonych prac ;)), więc bardzo chciałem Wam wszystkim podziękować za pomoc, bez Was ten model napewno by tak nie wyglądał [piwo][piwo][piwo]

 

niedługo zabieram się za tworzenie nowego modelu i postaram się tym razem zmieścić w 100tys. face\'ów, co będzie pewnie dla mnie trudne :D

 

dziękuję Wam za zainteresowanie i pozdrawiam [piwo]

 

P.S. to nie jest jeszcze 100-procentowy koniec :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.

 

Model super, ale te rendery nie są do końca zadowalające, satysfakcjonujące... chciałoby się z takiego ładnego modelu wycisnąć coś więce...:D Może zapaliłbyś wszystkie lampki wewnątrz oraz reflektory. Myślę, że wyglądałoby ciekawiej.

 

Samochód sam w sobie mi się nie podoba (Ogólnie Hondy do bani...;)), ale model I klasa powtarzam jeszcze raz...

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie że mają :P ale tylko boczne :D a teraz jedna uwaga... ta Honda jest przeklęta !! ciągle jakieś dziwactwa się dzieją :| teraz naprzykład okazało się, że tylnia szyba jest przesunięta... no ludzie, przecież to jest chore :(

 

hp4.jpg

hp5.jpg

hp6.jpg

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, tak se myślę, że jednak narazie odpocznę od Hondy i zajmę się nowym projektem (już nawet wiem jakim :D), więc w najbliższym czasie nie spodziewajcie się updatów (no chyba, że coś mi odbije :)), mam zamiar zrobić model jakieś 10 razy lżejszy jeśli chodzi o ilość face\'ów (przypominam, że ten ma około 680k face\'ów) i poćwiczyć na nim renderingi, bo na tym modelu trudno jest eksperymentować (czas renderingu wacha się od 35 minut do dwóch godzin), więc bądźcie cierpliwi, do Hondy jeszcze wrócę :)

pozdrawiam [piwo]

P.S. (geez, ale tych nawiasów :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko Beeper, jak już wcześniej pisałem jeszcze do tego projektu wrócę, ale z większym doświadczeniem (mam nadzieję ;)) i walnę takie rendery, że całej Polsce szczęki poodpadają :D taaa, jasnee :| no w każdym razie bardziej się postaram :)

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam być szczery to tak:

-dlaczego masz takie ogromne pręty na tylnej szybie jako ogrzewanie???? powinny być sporo ciensze

-na tych renderach bez kitu nic nie widać

-jak już robisz czarny lakier to nie bardzo mi pasi do tego białe podłoże

-a co do niewidocznego wnętrza to moim zdaniem ciekawie wygląda czarny lakier z białą skórą we wnętrzu (gdzie nie gdzie troche szarego i czarnego)

-no i te niebieskie boki drzwi do niczego mi nie pasują

 

no ale i tak jest nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie :) postaram się to poprawić ale dopiero jak skończę mój nowy projekt... ale bez obaw, ten idzie szybciej więc nie będzie za 4 miesiące... tylko za 3 i pół :P nie no, żartuję [lol2];) chcę go jednak wrzucić dopiero jako skończony, więc nie będe się narazie chwalił :) poprostu muszę odpocząć od Hondy...

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello, narazie odpoczywam od tej Hondy ale wezmę się za nią ponownie (rendering, bo modelling jest już skończony :)) w okolicach sylwestra, co by razem z forumowiczami zalać naszymi pracami (ale mi się rymnęło :D) galerię na www.3dcar.kg :) pośpiesz się Kingwins ze swoim Mitsubishi to też się w styczniu dorzucisz :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello, miło, że ktoś tu jeszcze czasem zagląda :D

zbliża się nowy rok, a więc zacząłem powoli pracę nad renderkami, oto jedna z pierwszych prób...

 

sn2.jpg

 

...jest jeszcze masa błędów, ale chciałem żebyście zobaczyli mniej więcej jak to ma wyglądać :) ten znaczek Hondy na górze prawdopodobnie zlikwiduję i zostanie tylko napis S2000, no i mam zamiar zmienić lakier... może na żółty, lub granatowy :)

 

trzymajcie się [piwo]

 

P.S. mocniejsze odbicia na lakierze zawdzięczam Bartq, to on mi podpowiedział, że można się bawić RGB Output w Falloff :D [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja jest oczywiście lepsza. Poza tym ładne renderki. Tylko błagam, tchnij w ten obrazek trochę życia. Światełko, kamerka itp.... zresztą sam wiesz najlepiej.

 

No i jeszcze offtopic`owo zamieszczam link do świetnie wykonanego modelu lamborgini murcielago. Jak widać i bez tła można uzyskać niesamowity klimat. Render nie jest fotorealistyczny, ale co z tego..... Jeden z najlepiej wykonanych samochodów, jakie widziałem. Może cię zainspiruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności