Skocz do zawartości

Scena 3D: Ogrod na dachu.


Lukx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze, o ile pierwsza czesć z fotelami spoko i ladny renderekto druga już gorzej się prezentuje i taki koszmarek szklarnianyCi wyszedł.

Trochę ciężko z takim gientym szkłem, po co je wprowadzasz? Do niczego nie pasują i trzeba by je było specjalnie fabrykować, czyli dodatkowe koszty bez znaczenia estetycznego, bo to dobrze moim zdaniem nie wygląda.

Inna sprawa to obleśne drzwi. Jeżeli już dajesz te szkło na órze to możę drzwi też szklane a nie rodem z prlu.

I chyba nawet więcej jest takich dziwadeł (jak te pinakielki.. ) ale ogólnie jakby się nie czepiać jakości architektuy to całkiem przyjazny klimat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Luk

Bardzo fajna pracka Milo sie to oglada tylko szkoda ze nie ma jakiegos kota na dachu :P

 

Mario na litosc boska bys mi to powiedzial w koncu siedzisz 50cm obok :). To bym szybko kota machna w szopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta atmosfera jest niesamowita! Taki wczesny zmierzch... w fotografii to się nazywa magiczna godzina. Bomba!

Słuchaj, proszę, popracuj jeszcze nad shaderami, bo to ma zadatek na naprawdę genialną pracę.

Może wprowadź jakiś nieład w te meble... poodstawiaj krzesla... niech to nie będzie symetryczne, tylko naturalne... nawet niech bedzie lekko poprzecierane... Zmień może te meble, niech nie beda takie klockowate, jak z Ikei, nadaj im klasyczny ksztalt może... jakieś poduchy, żeby się można było wygodnie oprzec i pomarzyć... może połóż na fotelu jakąś otwarta ksiązkę, na poręczy kobiecy szal... na stoliku ciasto...

Mozesz też w ogole te meble dać drewniane, takie stylizowane na zrobione z bali, ale wygodne, z poduszkami... do tej atmosfery pasuje nastrój lasu, bliski kontakt z naturą. zamiast stolika może być wręcz pieniek... albo stolik na nózkach, ale z blatem zrobionym z przeciętego w poprzek pnia...

Podloga jest za jasna, może zamień ja na takie wychodzone deski, powycierane, ale ciepłe, brązowe...

Proszę, nie skop tej sceny, ma ona naprawde wyjątkowy nastrój... jest ciepla, przytulna można sie aż zaciągnąć atmosferą letniego wieczoru, zapachu kwiatów, wsłuchac w cykady gdzies w dole, w ogrodzie poniżej...

To jest miejsce, w którym można spędzić z ukochaną kobietą niezapomniane chwile, czując na twarzy leki cieply wietrzyk i zapach jej wlosów, jej ciepło u swego boku...

EDIT: Bardzo podoba mi sie to ciepłe żółte swiatło na tej "werandzie". kojarzy mi sie z działką, z herbatą, ze zbliżającym sie zmierzchem i przygotowaniami do rozpalenia ogniska...

Z kolei światla spod donic są za jaskrawe, za mocne... takie... jak w zimnych nowoczesnych willach prominentów... błe!

EDIT 2: Waza wymiata, zielsko też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze :).

kilka odpowiedzi.

Szczegolnie do Shoguna3D.

Scena renderowana w vrayu. Glownym zamierzeniem bylo zrobienie wszystkiego w 3d co przelozylo sie na czas renderingu. I teraz...

Na poczatku chialem zrobic cos ala wlasnie tak jak pisal Shogun3D "powycierane, w nieladzie. I kto wie pewnie za jakis czas nastapi reaktywacja tej sceny ale nie za szybko ze wzgledu na sprzet:) .

Renderowalo sie to na 3GHz p4 2GB ramu. No i teraz czas renderingu. Oj az sie boje komentarzy jakie sie posypia:) Ale mowie patrzcie na drzewka:) okolo 248 godzin !. Z czego 36 to bylo sam render reszta to vrmap:). Prosze wzisac pod uwage bol istnienia zwiazany z posiadaniam komputera w pokoju gdzie sie spi pracujacego 24h :). Ogolnie praca nad scena w wolnym czasie po godzinach w pracy trwala kilka tygodni. Tak wiec "tweakowanie" rendera w nieskonczonosc jest aktulanie problemem przy tym sprzecie co posiadam.Ale jak tylko sie dorobie amd x2 na pewno powroce do scenki :) 1000%.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff... dziekuję. Jak ją podrasujesz, to masz jak w banku moją rekomendację.

BTW: co to za program do zielska, bo pierwszy raz sie z nim spotykam? To plug?

Roślinki wymiatają... jest toto już do maxa 8?

Mniejsza... zawsze można zrobić merge... :)

O, jeszcze jedno: ile ta scema ma poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny klimat, ładne oświetlenie i zdecydowana większość materiałów (wazy bardzo mi sie podobają). W przeciwieństwie do Shoguna 3D ja mam wrazenie, że to wczesny ranek... taki ranek po nocnym siedzeniu i gadaniu gdzie wszyscy juz poszli spac i zostało tylko niedopite wino... zadużo tego wina zostało jednak i to obala moją teorie, hehe.

Shogun 3D - przez ciebie co się nie napisze to brzmi prostacko... ja to bana bym ci dał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja moge powiedzieć, ŚWIETNE !!!!!!!!!! Super Klimat i wgole wszystko na ZAAWANSOWANYM POZIOMIE !! Widać że znasz sie na oświetleniu i na obiektach, świtna kompozycja, ułożenie kamery oraz klimat... no i to coś, to że widaż że tam jest taki bardzo spokojny wiczorek, jak by ktoś tam w domu czekał az ktoś przyjdzie na Imprezke :D hehe, pozdrawiam ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności