Skocz do zawartości

Scena 3D: piwnica


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość blackhat

Witam

Po pierwsze: ten Twój wstęp:

'ocencie to jakos pozytywnie plose'

jest żałosny... Wygląda na to, że Ty sam nie wierzysz w to, że potrafisz stworzyć porządną pracę, która może się spodobać ludziom. Nie pisał byś czegoś takiego, jeżeli byłbyś chociaż odrobinę przekonany, że twoja praca zasługuje na laury. Sama praca, delikatnie mówiąc, nie powala.... Piwnica to dlatego, że są takie ściany jak w windowsowym wygaszaczu? ("labirynt 3D bodajże"). Tekstury sam robiłeś? A, i jeszcze jedno pytanie- co to jest to na schodach? Bo jeżeli to jest człowiek [a raczej jego nogi], to ta, jak Ty to mówisz, piwnica jest od niego wyższa jakieś 3x! Jejq! to tak, jakby moja piwnica miała 6 m wysokości :|. Totalnie nie zachowujesz proporcji...

tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca jest bardzo słaba... modele są mierne, zresztą prawie nie ma modeli... tekstury całkiem do wymiany, przerabiaj jak najwiecej tutoriali, zapoznaj się z narzędziem uvw mapping. to piwnica czy klub dyskotekowy?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, myslalem ze ktos mi sie wlamal do mojej piwnicy i pstryknal fotke. Mistrzostwo, bez kitu, myslalem ze to zdjecie...

 

A tak na serio to... hehe. Ale nie martw sie takim pijaczkiem jak ja, moj mozg aby stworzyc taka scene uczyl sie napewno cos okolo 2 miesiecy, ale nie mialem neta - dostepu do tutkow, ale o czym ja tu gadam. pracuj miszczu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogles pomyslec ze ktos to oceni pozytywnie ,na to trzeba sobie zasluzyc ,niektorzy ciezko trenuja przez 3 lata zeby ludzie zaczeli pozytywnie oceniac ich pracki a ty co ,siedzisz w maxie pewnie pare dni i myslisz ze bedą oklaski brawa.trenuj trenuj i jeszcze raz trenuj i bac cierpliwy i nie zniechecaj sie nie odrazu Krakow zbudowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az musialem szczene zbierac z podlogi :]

 

na poczatek polecam brac do modelowania to co masz pod reka.. zegarek monitor, cokolwiek mi to w kazdym razie pomaga odkryc najkozystniejsze techmiki a w kazdym razie najwygodniejsze dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jak ja zaczynałem, ( jaszcze przed długą przerwą w branży 3D, którą zamierzam skończyć ) istniała taka strona 3dsmax.pl. Kiedyś zajmowałem tam w rankingu pierwsze miejsce z tą pracką http://www.fre3dofart.republika.pl/images/truck_at_night.jpg .Byłem wtedy w Twoim wieku (hehe brzmi jak reklama cukierków od dziadka:-). Dzisiaj jak na nią patrze, to widze jaka jest niedoskonała, ale jak popatrzyłem na to co Ty zrobiłeś to niebo - ziemia. Masz sporo większe możliwości rozwoju, niż ja miałem wtedy, masz necik i o wiele więcej zasobów w nim, no i xążki. Jeśli chcesz być dobry - pracuj, zacznij od czegoś prostego, najlepiej pojedyńczy obiekt, całe sceny to wyższa szkoła jazdy. Jestem przekonany, że ludzie z tego forum chętnie Ci pomogą konstruktywną krytyką, o ile Ty sam dasz z siebie więcej. PRACUJ więc. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to tak zajmuje sie okolo 8 miechow ;] i tak nie bralem sie wogole za rendering i nakladanie txtur bo mnie to nie bawilo ;] robilem np glowy rozne abstrakcje uczylem sie nowych programow typu photoshop ;] az tu nagle nauczciel poweidzial abym cos zrobil na konkurs o grafice komputerowej to ja wpadlem na pomysl zeby zrobic ta scenke i ja wyanimowac bipetem i zrobic takie cso jak kino ze po powenym czasie pokazuje sie glowa i mmowi tam cos o mnie glowe juz mam teraz tylko muse jakos fanie zrobic ta piwnice ;] a stronka to juz jest banal ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu postaw znaczek ze zawiera sceny przyprawiające o sam niewiem co :)

 

Dobrze ci idze ale to jest wstręnte bleeee

 

5+/10

 

hmm no to tak zajmuje sie okolo 8 miechow ;] i tak nie bralem sie wogole za rendering i nakladanie txtur bo mnie to nie bawilo ;] robilem np glowy rozne abstrakcje uczylem sie nowych programow typu photoshop ;] az tu nagle nauczciel poweidzial abym cos zrobil na konkurs o grafice komputerowej to ja wpadlem na pomysl zeby zrobic ta scenke i ja wyanimowac bipetem i zrobic takie cso jak kino ze po powenym czasie pokazuje sie glowa i mmowi tam cos o mnie glowe juz mam teraz tylko muse jakos fanie zrobic ta piwnice ;] a stronka to juz jest banal ;]

 

Z taką scenką nie wygrasz absolutnie, z głową mozesz sie znalesc w pierwszej 5 albo 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm.... no scena na konkurs na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem, co to jest za konkurs ze takie modele tam bedą ? Naucz sie dobrze modelowac i texturować, jezeli nie masz vraya albo podobnego rendera to pobaw sie w maxowym sky lightem z advance ustawieniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to jest konkurs ogolnie o jakiejs nauce ;] ja wybralem grafike komputerowa i prubuje zrobic jakies logo animowane i zrobic stronke w photoshopie i ja wyanimowac rownierz w flashu zeby wsyztko tak ladnie z saba wspolgralo hmm a moldeowac o co dokldanie wam chodzi ;/ tutki przestudiowalem i nadal nie umim takich sytych modeli ze szczegolami ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszytko robie poly modelingiem i czasem boxmodelingiem ;] ale glownie poly i z jakichs zdjec prawie wogole ;( a glow zrobilme W CIOLA !!! i nic probowlem tymi Quad Patchami i nic ;( probowalem box modelingiem i nic jednynie co mi wyszlo to czach i ta glowa i tak nie do konca ale najlpeiej wyszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siateczkę zrób tak. rób dokładnie krok po kroku i nic więcej nie naciskaj.

1. Zaznacz obiekt(głowę)

2. Wywal modyfikator MeshSmooth.

3. Edit -> Clone (zaznacz copy)

4. Panel Modify. znajdz modyfikator Push i wpisz wartość 0,1

5. otwórz Material Editor i zaznacz jakiś nieużytu slot. zmień kolor na czarny i zaznacz wireframe.

6. wyrenderuj i wstaw na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co porpawa tej piwnciy ?? ;] btw jak mozna nalozyc texture na tamto co mi sie rozmylo na scianie ;/ prubuje i nic ;/ a oto macie wiecej siatek:

http://img452.imageshack.us/my.php?image=12oj1.jpg

http://img463.imageshack.us/my.php?image=24cu.jpg

http://img455.imageshack.us/my.php?image=31an1.jpg

http://img455.imageshack.us/my.php?image=45mw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności