Skocz do zawartości

Texture Reference Disc vol. 1 od MAX Digital ?


Rascal

Preferowana rozdzielczosc.  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Preferowana rozdzielczosc.

    • 1024 pix - jest wystarczajace do moich zastosowan.
      5
    • 1280 pix - to optymalny dla mnie format.
      13
    • 1600 pix - mam doczynienia z renderami wysokiej rozdzielczosci, ten bylby zadowalajacy.
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Idac za przykladem Actimel Group postanowilem takze zajasc sie pewnym przedsiewzieciem skierowana do uzytkownikow forum Max3D ktorym celem bedzie przygotowanie zestawu wysokiej jakosci roznego rodzaju textur.

 

Kazdy kto skierowal swoje poszukiwania wie jak trudno znalezc dobre textury w internecie a te z kolei albo nie maja odpowiedniego wygladu lub rozdzielczosci ktora jest niczym ikona na pulpicie.

 

Mozna takze kupic profesjonalnie przygotowany gotowy zestaw jednej z firm sie w tym specjalizujacej, jednak za jakosc trzeba dosc sporo zaplacic. Chodz z drugiej strony ktory przecietny uzytkownik potrzebuje textur az w rozdzilczosci 7 tysiecy pixeli, do tego dochodzi kwestia sprowadzenie z poza granicy kraju.

 

Dlatego zdecydowalem sie na wykonanie pierwszej kolekcji tego typu, ktora bedzie latwo dostepna i w bardzo przystepnej cenie :-)

 

Jesli pomysl wypali i bedzie nim zainteresowanie pojawi sie kolejna kolekcja a ja sam bede sie staral podwyzszyc jakosc materialow ktore beda umieszczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to ja bym na vol jeden prosił beton, metal i gąbki:P nie no joke ale swoją drogą to takich tekstur właśnie szukam, mam nadzieje ze wypali, i ze pod hasłem rossądna cena w naszych wyobrazeniach jest to cena podobna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie moge zdradzic co bedzie dokladnie zawieral Vol.1 jednak AGmakonts badz dobrej mysli, a co do razsadnej ceny to jeszcze nie jest do konca ustalona, jednak bedzie ona dostosowana do aktualnie panujacych reali, aby zbytnio nie obciazac portfela.

 

Takze bede mial szczegolnie na uwadze utrzymac dobry standard jakosci wydania, tak wiec nie bedzie mowy o wysylce w postaci watpliwej jakosci nosnika blizej nie okreslonego producenta w papierowej kopercie.

 

Tweety beda sprzedawane w postaci wysylkowej, czyli otrzymasz przesylke droga pocztowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie tekstury będą na takim poziomie jak próbka, to jestem bardzo zainteresowany. :)

Tylko oprócz mapki koloru i bump zróbcie też (o ile ma to sens) mapkę odbic. To się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA jesli chodzi o jakosc to bedzie nieco lepsza niz tej ktora dla ciebie zrobilem. Textury beda sie skladac z trzech kanalow: Color, Bump oraz Specular.

 

Powoli klaruje sie sytuacja z cena ktora bedzie szczegolnie dostosowana do osob prywatnych. Prosze zglaszac swoje propozycje kwoty ktora jest dla was odpowiednia, te rozsadne wezme pod uwage w koncowej cenie :-)

 

Nie martwcie sie o porzadek watku, pozniej poprosze admina o wykasowanie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrych textur nigdy wiele - zależy ile tych texturek będzie w vol.1 ? ostatnio kupowałem kilka dvd Doscha i płaciłem 69 euro za sztukę - wprawdzie nie z texturami tylko z FX i animated backgrounds ale texy by się też przydały - tyle że za drogo by to wyszło - jeżeli pojawi się polska oferta z dobrą ceną to biorę ja biorę na 100 % :D

p.s. widze że zaraziliśmy Cię inicjatywą ;) dobry pomysł z tymi texturami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowalem ceny praktycznie wszystkich co oferuja tego typu produkty, jednak w naszych realiach stawiajac sie w sytuacji wiekszosci zainteresowanych np. na tym forum ceny te sa iscie kosmiczne. Dlatego pracuje nad swoja polityka cenowa ktora jest wlasnie glownie skierowana do bywalcow forum a takze unikniecia sytuacji warezowania, tak wiec mysle ze dajac przystepna cene skierowana wlasnie dla tej grupy odbiorcow potencjalny nabywca z checia mnie wspomoze i kupi oryginal niz straci czas na szukaniu po warezach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taka sama myśl przyświecała naszej (z Klickiem) ideii - cena 60 / 80 zł jest jak najbardziej OK na polskie warunki - tylko pozostaje sprawa nieszczęsnych podatków i VATu - jak sobie z tym jakoś poradzisz to daj koniecznie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo tego mi trzeba

jak beda jakies fajne texturki to na 100% kupuje!!

ile przewidujesz dac textur do vol1??

moglbys pokazac jakis przyklad tx moze byc malutka tylko z ciekawosci chcialbym zobaczyc jak to mniej wiecej by wygladalo ;)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Rascal będę twoim pierwszym klientem jak zobaczę próbki i "przystępną cenę" ja jej nie będę sugerował bo to zależy od jakości no i ilości teksturek. Mogę tylko zaproponować aby one były ułożone tematycznie jak to jest na TT, na pewno było by to pomocne w znalezieniu konkretnej teksturki.

powodzenia w tworzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Rascal dopiero teraz zobaczyłem że napisałeś posta odnośnie kolekcji więc to mnie cieszy i czekam na ich propozycje. ( no może do Jarasa, RA i MaGa był się dołączył ewentualnie 100, ale kolejny raz piszę że to zależeć będzie od ilości i jakości)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam witam i o zdrowie pytam, sluchaj a nie lepiej wypuscic vol.1 bardziej universalnego, tzn. jak na totalTexturkach 1 universalny czyli po trochu z kazdego tematu a pozniej juz jakos tematycznie leciec z nastepnymi. Co do ceny to ja bym nie przesadzal a zwlaszcza na samym poczatku, bo sie mozna trochu na tym przejechac. Czyli sugerowal bym cene nie wieksza niz plyty audio czyli gdzies od 25 do 65 zl gora. Nikt nie lubi kupowac kota w worku i jeszcze przeplacac. A jak by sie sprawdzila 1 seria to i wiadomo ze kolejne tez benda schodzic(juz moze za nieco wyzsza cene). Czyli im nizsza cena tym wiecej zejdzie i benda nizsze koszty produkcji takiej plytki i wiecej osob sie przekona ze warto no i szybciej sie rozejdzie taka nowinka. podaż czyni popyt (albo odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję socjotechniczny zabieg, tak popularny w dzisiejszych czasach, i ustalić cenę na poziomie 99zł;] Jeśli o mnie chodzi to do takiej kwoty jestem w stanie zakupić taki rarytas;] ...bo 100zł to już...neeee;] A tak na poważnie, to ja napewno ucieszę się z jakiś dobrych textur architektonicznych, także coś związanego z targami, chociaż tutaj, aż takiego pola do popisu nie ma;] Zwracając się zaś w stronę osób nie lubiących kupować kota w worku proponuję pójść za przykładem evermotion i udostępnić .pdf z przykładami (np. opatrzonymi "znakiem wodnym")

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne ze Vol. 1 bedzie pakietem promocyjnym i bedzie zawieral nie tylko jednego rodzaju kategorie textur, jesli dobrze sie kolekcja przyjmie wtedy zaczne ja jeszcze bardziej rozbudowywac i nie tylko pod wzgledem tematycznym. Cena zostala ustalona na dosc dobrym poziomie wiec w tej kwesti nie powinien sie nikt zawiesc.

 

Wszyscy zainteresowani nabyciem kolekcji beda mieli mozliwosc pobrania dokumentu PDF ktory bedzie zawieral informacje dotyczace danego voluminu.

 

A oto kilka detali dotyczacych Vol.1

 

promos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osoby ktore mnie pytaja o Pre-order w zwiazku z czym wyjasniam iz nie bedzie tego typu opcji, wszelkie tego typu wynalazki jak Pre-order potrafia niezle namieszac, tak wiec kolekcje mozna bedzie nabyc dopiero wtedy jak zamieszcze wszelkie informacje dla zainteresowanych lacznie z przykladami co dokladnie na plycie sie znajduje oraz dokladna cena.

 

Jesli chodzi o forme w jakiej bedzie dostarczana kolekcja to bedzie ona zgodna z tym co jest przedstawione na renderingu ktory umiescilem.

 

Darmowa wysylka takze bedzie obowiazywac na terenie calego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha nie przeliczyles sie, to w miare odpowiednia cena rynkowa. Jednak zapomniales ze jest to produkt Made by Artist for Artist :-) tu bardziej przyjazne realia panuja niz pogon za zyskami za wszelka cene.

 

Nie przewiduje popytu az takiego abym musial zlecac tloczenie, jesli wszystko pujdzie po mojej mysli LightScribe`m bedzie zrobiony Vol.2 ale to zalezy jak kolekcja zostanie przyjeta, poniewaz to wlasnie od Vol.1 zalezec bedzie czy powstanie kolejna plyta.

 

Dzis odebralem probke okladki z foto labu wyglada calkiem obiecujaco :-) Tylko z racji tego ze jest dzis sobota udalo mi sie wykonac probke tylko w studio Konica Minolta jeszcze wykonam jedna w Kodak`u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczerzę Wzruszony i bardzo mi miło z tego powodu że Polska wreszcie sie jakoś rozwija ;P a przechodząc do tematu to Bardzo ale to bardzo SUPER !! z chęcią Kupie owe textórki, zapowiadają się bardzo dobre oraz za bdb Cenę :)) nie będę płacił 100 EU + Wysyłka... no to jest masakra... wreszcie się ktoś tym zainteresował i jestem Bardzo Wdzięczny. Pozdrawiam :)) (przyszły Klient)

 

EDIT:

 

40 zł !!!! Aż dosłownie spadłem z krzesła... Prawdopodobnie będe miał wsyzstkie Volumy o ile będzie cena utrzymywła na tak niskim poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rascal - dokladnie :). LightScribe w sumie dobrym rozwiazaniem byc moze ;] - nawet maly nadruk zwieksza profesjonalizm takiej plytki :). Mysle, ze sie skusze na takie cd - wkoncu trzeba wspomagac polskich artystow :)). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez jakis czas bede nagrywal plyty sam, aktualnie nie ma innego rozwiazania w tej kwesti. Mozna tloczyc jednak i ilosci i koszty sa zaporowe.

 

Jesli chodzi o realia polski to nawet cena 42 euro jest zaporowa dla przecietnego zjadacza chleba jakim sa wlasnie my, czyli entuzjasci grafiki komputerowej.

 

LightScribe piekna sprawa widzialem w akcji, robi wrazenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlocznie chyba zaczynaja od minimalnej ilosci jaka jest 500 sztuk do tego dochodzi koszt nadruku, mysle ze dosc mala liczba osob zainteresowanych byla by w stanie zaplacic 2x wiecej za tloczona plyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak tloczyc to minimum 500- 1000 bo ponizej to juz sie nie opyla. Np tloczenie 1000cd z nadrukiem pelnym kolorowym + okladka digipacka = 15zl/szt. jakos tak. A watpie czy nasz kolega rascal zebral by tak szerokie grono zainteresowanych ludzi jak dzisiaj nasz piekne gwiazdy showbiznesu nie moga sprzedac nawet 5000tys przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja doskonale wiem jak wyglada sprawa z tloczeniem, tak sobie marudze, moge nie? ;)

 

pomysl jest fajny, plytke kupie, ale wolalbym zeby byla tloczona, tylko tyle. Mam nadzieje, ze bumpy i speculare to nie bede wersje cz-b tekstur? moze zdradzisz troche tajnikow jak te tekstury powstawaly/powstaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak Super Oko twierdzi zbyt ryzykowna akcja jak na nasz rynek pakowanie sie w 1000 sztuk, z czyms takim lepiej wiac poza granice kraju zadbac o dobry marketing i sprzedawac po kilkadziesiat euro.

 

Jesli chodzi o okladki to obeszlem ten problem, zamiast zamawiac kilka set sztuk w drukarni, robie je w foto labie z jeszcze lepsza jakoscia :-)

 

Wszystkie kanaly beda odpowiednio przygotowane w zaleznosci od textury. A jesli o chodzi o progress powstawania to bede o nim informowal.

 

O jakie tajniki chodzi Falcom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza dla textur beda zdjecia ktore beda robil aparatem cyfrowym przy uzyciu statywu aby otrzymac jak najlepsza jakosc, a wykonane zdjecia bede obrabial w programie graficznym.

 

Bump i specular bedzie wykonany specjalnie spreparowana do tego celu mapa a nie tak jak to bywa w niektorych przypadkach czarna biala wersja color mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normal mapy były by ciekawe. :)

No ale to już więcej roboty.

 

Why? AFAIK nie byłoby dobrze robić normala, nie zawsze się przyda, w większości przypadków te texturki będą bazą do tworzenia swoich, a z bumpa NVidiowym plugiem do Szopa normala zrobisz w parę chwil. Normal IMO zajmowałby za dużo miejsca na płytce, lepiej dać więcej textur koloru.

 

Być może też kupię, texturki zawsze się przydadzą. Cena bardzo przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a z bumpa NVidiowym plugiem do Szopa normala zrobisz w parę chwil.

 

w ZBrushu tez sie bodajze da, normalmapy sa na tyle specyficzne, w sumie nie za czesto uzywane, a jesli komus potrzebne w sumie calkiem latwe do zrobienia, ze sensu dawanie ich na plycie nie widze. Diffuse + bump + specular to i tak dla mnie bardzo duzo. Sam dobry diffuse jest juz ok, z bumpem dobrze zrobionym, luksus, a juz ze specularem to wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności