Skocz do zawartości

Najstraszniejszy film/książka jaki/ą kiedykolwiek widziałeś[aś]/czytałeś[aś]...


*NicoN_

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM U PROGU PIEKIEŁ !!!

Muahahahaaaa

 

 

Tym oto uroczym akcentem pragne utworzyć NOWY WĄTEK :p

Nazwa tematu nieco pokrętna ale trzeba było jakoś dopasowac.

Bedzie to wątek poswiecony tematyce GR:mad:ZY.

Chciałbym zebyście komentowali tutaj najstraszniejsze, najbardziej budzące strach dzieła...

Istnieje już dział "ostatnio obejrzane filmy", ale tutaj chciałbym zmieścić wszelakiej maści HORRORY,książki o wspomnianym klimacie...

Mam nadzieję żę wątek bedzie w miarę popularny :)

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

GUY N. SMITH "FOBIA"

 

"Budynek nr 13 przy ulicy Schooner był typowym domem w południowej dzielnicy Londynu. Tak przynajmniej myśleli państwo Strike, kiedy wprowadzali się tam razem z dziećmi.

Jednak już wkrótce nocne koszmary zakłócają spokój całej rodziny. Dręczące wyobraźnię, okrutne wizje przemocą wdzierają się w sfery podświadomości mieszkańców, zostawiając w nich trwały ślad. Powodują chorobliwe reakcje na najprostsze, codzienne sytuacje.

Złapani w sieć własnych, najgłębszych obsesji, po kolei stają się ofiarami bezgranicznego lęku.

FOBIA - niesamowita powieść o strachu. Dowód na to, że żaden nocny koszmar nie jest tak makabryczny, by nie mógł stać się prawdziwy."

 

 

nie wiem czy ta ksiazka bylaby teraz dla mnie taka straszna, ale jak czytalem ja kilka lat temu (okolo 7) to byla przerazajaca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za 1post thorgal... /

DAm oklepane, nowe :

SaW 1 i 2 -> Świetne filmy... Studium ludzkiego lęku, do czego jesteśmy zdolni by uratowac życie ?

Film skłania do przemyśleń, refleksji...

Uświadamiamy sobie ze życie to dar który nalezy cenić.

p.s. to są raczej trillery+Łażnia krwi/na pograniczu horroru zdaje mi się.

_____KOME_____

Wymyśl cos zgrabnieszego mi się nie chce* :]

hmmm... "DE MOŁst SkEry Muwi, HEw Ju EweR SiN" ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażnik Teksasu się liczy?

 

Jako dzieciak obejrzałem dość staryy już film "Lalkarz". Nie pozwólcie swoim dzieciom tego obejrzeć. Jak ja się bałem po tym filmie. Brutalna rzeźnia w wykonaniu kukiełek. Już sama fabuła straszna a jeszcze do tego wygląd tych "maleństw".

 

Również jako dziecko obejrzałem film "Piątek 13ego" - klasyk. Po tym filmie miałem uraz do zawodu drwala.

 

Jest jeszcze jeden film, który zmasakrował mnie jako dzieciaka ten film to "Piekło" - bardzo bardzo chory film. Tytuł nie jest prznośnią. Widziałem również 2gą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem maly obejrzalem cala serie Koszmaru z ulicy Wiazow...wtedy sie balem a teraz to jak bajka jest :)

nie przypominam sobie jakiegos horroru czy czegokolwiek co by mnie jakos bardzo przestraszylo a widzialem sporo "horrorow". Moze tu dacie jakies ciekawe tytuly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych :p

DAWAĆ :

-jakieś trailery [oczywiście nie komedii]

-filmiki flash o podobnej tematyce...

-artykuły

-jak ktos narysoje coś strasznego moze to zamiescic rowniesz tutaj [jako BONUS]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedy byłem mały oglądałem film który zdecydowanie nie był dla dzieci.(oczywiście chodzi o gatunek zwany horrorem:-) a mianowicie "Dwa oblicza zła". Film ten strasznie wrył mi się w pamięć i tak silnie na mnie wtedy wpłynął, że w środku nocy zobaczyłem w drzwiach faceta w białym golfie który był oczywiscie postacią złą w tym filmie (był trupem jeśli chodzi o ścisłość). Czy ktoś widział kiedyś ten film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu czytywalem po nocach Lovecrafta i potem zastanawialem sie czy gasic swiatlo, wtedy tez Cliva Barkera ksiazki byly dla mnie dosc mroczne niektore Kinga ksiazki tez maja kliamcik ale juz nie taki, na pewno smentarz jest git, teraz malo rzeczy jest mnie w sanie przestraszyc, ostanio co pamietam to jak ogladalem Klatwe Ju On japonska wersje sam w nocy to podobal mnie sie a skwierczaca baba, Blair jedynka tez nielzy jest na noc, z gier oczywiscie Silent Hill i chyba jest to jedyna pozycja, kiedys dawno jak gralem po nocach w Clive's Barker Undying to byly momenty ciar, ale ostatnio to moze miejscami Doom 3 troszeczke ale do tego jest potrzebne zgaszone swiatlo i sluchawki na uszach

 

ju on:

feb29juon2.jpg

rev_juon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horrorów ostatnio oglądałem od cholery, ale nie ma nic rewelacyjnego :(

Choć jestem zdania że wszystko zależy od atmosfery w jakiej dany film się ogląda. Najlepiej tak jak napisał mw4d - przy zgaszonym świetle i ze słuchawkami (tylko może bez latarki ;)) A ja na nieszczęście rzadko mam taką możliwość :(

 

Jak miałbym wybierać to może Texas Chainsaw Massacre (2003) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film 'Lsnienie' :D Ogladalem go jak jeszcze bylem maly ;] straszny jest sam fakt ogladania (rzeka krwii na korytarzu i te dwie male dziouchy ;]), potem nie ma sie czego bac :)

Zawsze ogladalem i zawsze sie balem 'Archiwum X'. To byly te lata, kiedy emitowala je jeszcze tvp2, a przed nim dawala taki smieszny niebieski plakat: 'Uwaga, film tylko dla doroslych' :D

Ogladalem stara wersje 'Teksanskiej masakry pila lancuchowa' i jest swietna :D

Film, który za chwilę będziecie mieli okazję zobaczyć przedstawia tragedię, która pochłonęła życie pięciu młodych ludzi.

Istota tej tragedii nie polega jednak na tym, iż byli oni młodzi, lecz na tym, że w całym swoim cholernym długim życiu nie pomyśleliby oni ani nawet nie chcieliby zobaczyć takiego obłędu i takiej makabry, jakiej mieli doświadczyć właśnie tego dnia.

Co do ksiazek Knyshy to dodalbym jeszcze Chlopow :D

Gry to Silent Hill i wszystkie inne akcji przy zgaszonym swietle i pozno w nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmów zdecydowanie Ring, Ju-on i Dark Water (wszystkie trzy japońskie)... ten ostatni chyba najmocniej mnie przestraszył.

Descent, film ogólnie kiepski ale potrafi wystraszyć.

Do tego jeszcze wspomniany Blair Witch Project :)

 

A z gier na pewno nocna sesja Half-Life i headcraby w przewodach wentylacyjnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdeka nie na temat, ale do końca życia chyba zapamiętam taką gierke

(chyba z 1998 roku albo coś koło tego) pt. SANITARIUM. Po prostu masakra, w nocy sie nie dało grać, a miałem 15 lat :D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier - Silent Hill - seria i w tym klimacie blair witch project.

 

Filmy? hmm... najbardziej mi zryl psychike film "szczeki" mialem z 10 lat.. gdzie byli moi rodzice zeby mi zabronic tego ogladac? Od tego czasu nawet w wannie sie balem nurkowac :D

 

no zdeka nie na temat, ale do końca życia chyba zapamiętam taką gierke

(chyba z 1998 roku albo coś koło tego) pt. SANITARIUM. Po prostu masakra, w nocy sie nie dało grać, a miałem 15 lat :D

 

pzdrw

 

jakies miales slabe nerwy - gierka byla klimatyczna, fakt, ale zeby sie bac? skonczylem ja w kilka godzin :>

 

Z filmów zdecydowanie Ring, Ju-on i Dark Water (wszystkie trzy japońskie)... ten ostatni chyba najmocniej mnie przestraszył.

 

jaka ta percepcja ludzka jest wzgledna - wedlug mnie Dark Water to cholerna mega-szmira ktora chciala zarobic jadac na slawie wlasnie takich filmow jak ring i ju-on. Nie balem sie w ogole, co wiecej - mialem tendencje do zasypiania. NIE POLECAM

 

p.s. dark water byl japonski... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serie 'Alfred Hitchcock przedstawia' po angielsku neiwiem jak to, ale serial był niesamowity, i straszny i ciekawy. Jak to mówią; straszne jak cholera :D

 

[edit]

taki tam smieczny znaczek na poczatku zawsze byl:

index1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Event Horizon" (tytuł pl to chyba "ukryty wymiar"). Niby nic szczególnego, ale oglądałem w nocy, po ciemku - creeeepy!

 

"Zagubiona autostrada" Lynch'a - nie tyle straszny, co "niezdrowy" w niektórych momentach. Lynch lubi smyrać po podświadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach osiemdziesiatych byl taki film ale jaki tytul nie pamietam chyba "Ksiega zmarlych"-chodziło o ksiege zmarlych oprawiona w ludzka skóre,czytajac tę księgę na głos zostają uwolnione złe moce które mordują szukających schronienia ludzi gdzieś w górskiej chacie.

Chyba wyszły 3 części ostatnia to "Armia ciemności"-moge się mylić,jesli ktoś pamieta coś takiego lub ma destęp do tych filmów to chetnie się z nim skontaktuje:D

Te filmy wywarły na mnie ogromne wrażenie w dzieciństwie.Chciałbym je jeszcze raz obejrzeć

Gorąco polecam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teletubisie. Matko...ja psychicznie tego nie wytrzymywałem. Coś takiego...stworzone...ludzka reką. Okrutne!!

 

A tak na wogóle to jestem chyba jedyna osobą na forum co horrorów nie oglada. Dopiero nie dawno oglądnołem 3 częsci Obcego. Fajny film. Obcy fajny. Jeszcze jak kiedyś mały byłem to widziałem taki film co koleś przenosi się do innego wymiaru...piła łańcuchowa ucina mu ręke...i w tym innym wymiarze walczy z kościotrupami. Nic więcej nie pamietam bo byłem za mały by coś z tego wynieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zabrzmi głupio ale : Wojna Światów.

W sumie to oglądałem dużo horrorów uważanych za straszne i co najwyżej czułem obrzydzenie tą całą krwią i flakami.

Ale na WŚ byłem w kinie na 22 i sam seans nie był straszny ale powrót do samochodu, bo mi się wydawało ze za chwile zza jakiegoś z budynków wyjdzie trójnóg :-) ale zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "Efekt Motyla"-być może nie horror w czystej gatunkowo postaci, ale swietnie jedzie po psychice i zmusza widza do uruchomienia szarych komorek. Nienawidze tych wszystkich szmir z kościotrupami, czaszkami itp.

Dawno temu pamiętam był też taki film z klownem, "It" czy coś w tym stylu, też straszne wywarł na mnie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam REAnimatorA :D heh A tak ogolnie to nie ma strasznych filmow, sa tylko ludzie ktorzy sie boja :) Do tych nowszych dorzuce tylko 28dni pozniej, duzo krwi?? ja bym bardziej polecal hellraisera 1 od 6, jak ktos nie lubi dentysty to polecam 1 i 2. ALE I TAK NIE MA NIC STRSZNIEJSZEGO NA swiecie NIZ MARTWE ZLLLLLOOOOOOOOOOOOOooooooooooooooooooo. I wszyscy razem ZLLLLLOOOOOOOOOOOO ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!!! równiez jestem zagorzałym fanem Martwego Zła (Campbel rulezzzz!!!!) i prawda jest, ze jedynka Martwego jest jednym z najlepszych horrorów (2 pozostałe to troszke takie bardziej luźne traktwanie tematu :) ) Ale i tak musze przyznać, ze nastraszniejszym horrorem jest Egzorcysta, zarówno 1 jak i 2 czesc (może swiadczyć o tym fakt, co sie działo w amerykanskich kinach podacz premiery czesci 1 ) IMO najlepszy horror, do tej pory na mnie tak działa. Polecam również filmy z wytwórni Roba Zombiego (2 filmy nakrecił do tej pory ) filmy na podstawie ksiazek Kinga czy Mastertona (np Miasteczko Salem) no i oczywiscie "starą" Noc żywych trupów. Z ostatnich produkcji na uwage mysle zasługuje Widmo oraz film, którty powstał jakies 2 lata temu ( nie pamietam tyt, chodzilo o lódź podwodna ) Pamietam, ze również swój specyficzny klimat posiadał film pt: Oni żyją... niby taki nedzny, ale coś w sobie miał :) Jeżeli ktos lubi filmy gore tom polecam Necromantic 1,2 Shraum (niemieckie produkcje)

PoZdRaWiAm horrorowych maniaków !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/co myslicie o tym Silent Hill'u ? trailer o.k...

Osobiscie mysle ze to bedzie najlepsza ekranizacja gry[ o co zresztą nie trudno...] ale czy film bedzie sam w sobie dobry ?

Martwe zło rulezzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności