Skocz do zawartości

Klan białych twarzy - ilustracja


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to ilustracja do pewnej histori, rozgrywającej się na tle szkolnych perypetii trzech dziewczyn, które postanawiają zemścić się za swoje krzywdy. Ubierają się w eleganckie, teatralne stroje, malują twarze na biało i straszą okoliczną młodzież. To tak w skrócie. Na obrazku dwie z pań właśnie w wydaniu białotwarzowym. Stylistyka typowo komiksowa, lekka odgórna perspektywa, media: photoshop 7, tablet.

Mam nadzieję, że się spodoba. Konstruktywne uwagi mile widziane :)

 

WhiteFacesClan.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Deus - staare ale jare, jak to się mówi :) Ale znów nie takie stare, bo tegoroczne :]

Swiatlo pada z dwoch stron, bo jest glowne rozproszone swiatlo, plus mocne boczne od ziemi.

Tablet pentagram XXL, stary, rozklekotany, ferelny, ale i tak go lubie :]

 

_kuba_ Dzieki, rzeczywiscie mozna go bylo zrobic inaczej.

 

BLADE - jak wyzej, moglo byc lepiej. Nastepnym razem podczas rysowania zwroce wieksza uwage na takie detale, thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie doczepil do piersi tej pani po lewej :D

tzn, chodzi mi o to ze wygladaja jakby byly zbyt posrodku klatki piersiowej, tak ze zostawiaja duzo miejsca po bokach ;)

 

edit: moze nawet nie do piersi, tylko tego kawalka boku/plecow po prawej stronie ( jej lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarzyczki najmniej mi sie podobaja w tym wszystkim. Odcinaja sie od reszty, zupelnie jak inny twor. Brakuje jakiegos spoiwa z reszta ciala - moze pokazanie, ze to makijaz, pokazac przebijajaca skore. No chyba, ze one tak po prostu wygladaja, ale tak czy inaczej nie lubie. ;)

 

Od kiecki (tej po prawej) w dol - super.

 

Ogolnie bardzo fajnie.

 

Jeszcze pytanie, przepraszam - czym one strasza? ;)

 

 

"Manga też była pozbawiona anatomii."

 

Bzdura zupelna, albo conajmniej uproszczenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - ale własnie te białe twarze się odcinają, bo to maska, jak u Maski była zielona, tutaj jest biała tylko pozbawiona pseudomagicznym mocy. A jak straszą? Podstępnie, z zaskoczenia, łapiąc ludzi w półapki, wysyłając anonimowe listy, pojawiając się w okolicy cmentarza na drodze mało spodziewających sie laseczek szkolnych :]

Manga była pozbawiona wielu rzeczy, dlatego nie przepadam za wiązaniem mnie z nią, mimo że naleciałości paru lat rysowania cięzko się ot tak wyzbyć -_-

 

Mortom , -Dino- - dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trochę racji Reanimator ma, nie widać że to maski paprostu, co najwyżej wybielone twarze. Może gdybyś dodała wycięcia na oczy albo dała jakiś inny błyszczący materiał.

Ale mnie się bardzo podobają ciałka, to jak je narysowałaś i pomalowałaś.

Co mi się jeszcze nie widzi to trochę banalny trik na roziazanie tła - efekciarski i nie potrzebny.

 

Co do mangi, nigdy specjalnie nie przepadałem ale trudno totalnie zignorować że jednak anatomia jest tam bardzo ważna, bardzo przestylizowana i zamknięta w ramy kanonu a jednak często na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky - w pierwszej wersji to i tak wygladały gorzej te białe maski. Tutaj jest malowane bezpośrednio z myślą o białości, nie rozjaśniane.

Szczerze mówiąc oczekiwałam, że efekt białbych twarzy będzie ciekawszy na obrazku i się dośc rozczarowałam :/

Tło jak tło - wypełnienie, bo nie chciałam zostawić szarego. Miały być tam twarze pań bez masek,w normalnym "dziennym" stylu, ale... nie doczekały się jeszcze realizacji.

Dzięki za uwagi

 

kolegaalek - kolorowanie mangowe? Err, kolorowanie mangowe składa się z koloru podstawy plus kolor cienia, włosy na ogół są góra wubarwne, jezeli w ogóle, ubranie również niezbyt szczegółowe i niezbyt kolorowane. A może chodzi o dobór kolorów albo coś? Bo mi osobiście manga kojarzy się z lipnym kolorowaniem, a wzorem dla mnie pod tym wzgledem jest komiks amerykański już dośc długo.

Bosh, ta praca co zalinkowałeś jest... przykra. Rzeczywiście Klan Białych twarzy może być bardzo dwuznaczny :D

Dzięki za uwagi.

 

Może kiedyś uda mi się wyjść poza ... mange ... bleh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, aż chciało by się zapytać- jaką ty mangę widziałaś że kojarzy się z nieanatomiczną krechą i lipnym kolorowaniem , no ale żarty na bok.

 

Dla mnie główne wady w pracy to anatomia- ta w tle wygląda jakby wszystko od klatki piersiowej w górę było o jeden kroczek za resztą- takich krzaczków jest za dużo niestety, kolejny aspekt to przepucowane cieniowanie, owocuje to strasznie plastikowymi włosami itd., brakuje mocniejszych akcentów czy niedomalowań. Hmmm, chyba też charakteru... Wyglądają się być narysowane dla bycia ładnymi, niż charakterkowatymi ;).

 

A tak poza tym to ciekawa praca, pociągające projekty strojów i sporo fajnego detalu.

 

 

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Err, kolorowanie mangowe składa się z koloru podstawy plus kolor cienia, włosy na ogół są góra wubarwne, jezeli w ogóle, ubranie również niezbyt szczegółowe i niezbyt kolorowane. A może chodzi o dobór kolorów albo coś? Bo mi osobiście manga kojarzy się z lipnym kolorowaniem, a wzorem dla mnie pod tym wzgledem jest komiks amerykański już dośc długo. "

 

Dajcie mi egzorcyste, bo te dziewczyne szatan opetal i mowi od rzeczy! ;)

 

Jak mozesz wrzucic cala Mange do jednego wora i powiedziec, ze jest nieciekawa i nieszczegolowa. Moj Boze, nie widzialem nigdzie bardziej wydzierganych rysunkow, niz w japonskich komiksach.

 

Amerykanski wzorem do nasladowania? Egzorcysty!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o mandze miałam tutaj na myśli mange w znaczeniu zjawiska wielkich oczu w animacji i komiksie.

Jeżeli już chcecie być tacy ściśli, to manga jako styl komiksowy ogólnie jest ... czarnobiała. Nie licząć okładek i wkładek, plakatów i posterów, artów promocyjnych których jest wystarczajaco mało, żeby określać to mianem mangi. W komiksach amerykanskich jest podobnie - nieraz wydziergana okładka, jak np. w wypadku "Arii: Anacleto, ale wnętrze nie jest już tak wybajerzone jak wszystkie świetne arty promocyjne.

Manga jest czarno- biała, szczegółowa, rastrowana, operuje zjawiskami jakimi nie operują inne style komiksowe, łączą delikatność z brutalnością, po prostu jest specyficza. Co do nieanatomicznej kreski - w mandze częsciej występują swoiste przekształcenia anatomi niż w innych formach komiksowych, np. twórczość CLAMP, Takeuchi, SD, Ghost In The Shell.

Anime natomiast mało które dorównuje jakościowo mandze i generalnie jest dość oszczędnie wykonane, podobnie jak amerykańskie kreskówki typu X-men. Szczególnie w kolorowaniu, detalach tła. Ale - nie rozmawiamy tutaj o animacji, prawda?

Mówiąc o komiksie Amerykańskim miałam na myśli np. Wildsiders, albo NYX, twórczość Middletona, Emme Frost, wg mnie są bardzo fajnie wykonane, ładne manewry kolorystyczne, cieniowanie cżesto na bazie gradientów (tak mi się zdaje). A ponieważ lubię stosować kolory, więc taka forma jest mi bliższa od rastrowanej mangi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukienki git bardzo. I twarz z avatara mi sie podoba. Najgorzej z tym brzuchem wygietym po lewej. Uroku jej to nie dodalo na pewno. Chyba, ze to kobieta guma, wowczas ladnie nam sie przedstawila ;)

 

Dla klanu i dla Ciebie Katarzyno wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - klan serdecznie dziękuje :)

No i ten brzuch. Nie zauważyłam wcześniej, rzeczywiście. Next time będę na to uważać.

 

misiekhc - cieszy mnie, że się spodobało :) Stroje to to co lubię robić najbardziej. Szkoda, że w PL tak trudno zostać projektantem mody :|

 

Pablonardo - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zakomunikowac, ze moze niekoniecznie nadajesz sie na projektanta mody.

Więc pozwól, że osoby bardziej kompetentne bedą mi mówić do czego się nadaje. Jasne jest raczej, że nie każdy rysujący domy zostnie architektem. Nie o tym jest topik. Dodam tylko, że miałam okazje poznać ludzi, którzy zajmują się lub próbowali zajmować modą w Polsce i głównym powodem - jak w wielu innych pracach - są kumoterskie realia polskie oraz wykształcenie artystyczne w zakresie projektowania odzieży, czego nie mam. Fakt zajmowania się tym z zainteresowania to tylko drobny ułamek tego "trudno".

 

Zajmijmy się ilustracją, a nie moim "nienadawaniem się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek/ilustracja/praca jak dla mnie bardzo fajna. Szczególnie szatańsko podoba mi sie spódnica pani po mojej prawej. Jedyne co mnie troche razi to lewy but pani po lewej -jest chyba trochę zbyt gruby w okolicach kostki, co nadaje mu dziwny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baardzo podoba mi sie ten watek jest cieplutki i pelny zgrzytow hehe

 

pracka spoko w konwencji, ale troche nie trzyma sie kupy tak jak juz wczesniej padlo pas dzieli na 2 czesci, no i te nieszczesne maski, ale ogolnie rys daja rade :)

 

ps. czytac sie nawzajem uwazniej panowie i panie...pownien powiedziec moderator hehe

oki jakis glupi humor mnie opetal ech chyba niewiele wnioslem noweg hehe

psII. ja lubie rysowac domki i miasta i jeszcze wam przyjdzie w tym mieszkac bo chcieli(tu kazdy moze wlozyc co mu sie podoba: np los, moc uszatego misia) zebym zostal architektem hehe

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności