Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford Mustang 1969


torm

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie rozpoczynam prace nad pierwszym modelem samochodu i juz na samym starcie pojawil sie maly problem:P a mianowicie chce zmienic wielkosc obiektu zeby dalo sie ustawiac w pixelach a nie w mm jak to zrobic? narazie dolaczam blueprinty modelu:) i jeszcze tak btw. jak dodac miniaturke do watku?1969FordMustang.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehem... to jest siatka bez meshsmootha ? Jezeli tak (a raczej wyglada na tak) to proponuje zaczac model od nowa redukujac jej gestosc pieciokrotnie. Poprzegladaj sobie tutoriale do samochodow i zobacz na czym to mniej-wiecej polega.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie moje pierwsze auto, audi tt :D wygladalo prawie tak samo :D

 

 

http://poisoncg.com/tutorials/tutorials.html

http://67.15.36.49/team/Tutorials/fiat500/fiat500.asp

http://67.15.36.49/team/Tutorials/bruttus/bruttus_p1.asp

http://67.15.36.49/team/Tutorials/nissan_350z/nissan_01.asp

 

dwa pierwsze tutki naprawde dobre. good luck :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) a wiec dzieki kome'owi ktory zapodal tutoriale (zwlaszcza tutorial z fiatem500 jest genialny! wielkie dzieki) udalo mi sie w koncu osiagnac cos z czego jestem zadowolony:) tak wiec wrzucam siateczke:):)

 

mustang_siatka_09ed8.jpg

 

mustang_siatka1_ca56b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze:):) no na szczescie trojkaty mi wiekszej krzywdy nie zrobily.. wiekszy problem byl w weldowaniu vertexow na co mnie nakierowal vv3k70r (wielkie thnx!) i dzieki temu moge sie pochwaic juz czyms co bryla przypomina mustanga:) zarzucam wiec siateczke po smoothie:)

 

siatka_c3d37.jpg

 

siatka1_77ce6.jpg

 

P.S. zaczalem juz prace nad detalami.. ale nie jest to zbyt latwe..:/ mam duzy problem z tym wlotem z przodu, prbowalem po prostu extrude do srodka.. ale wiele ksztaltow sie zalamuje i nie wyglada to najlepiej..:/ bede jeszcze kombinowal, ale jak ktos mialby jakies sugestie to jak zwykle mile widziane:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot jesli chodzi Ci o to co zaznaczylem na czerwono to wlasnie tak ma byc, fakt ze vertexy nie sa zweldowane, ale wlasnie sie zastanawiam czy bedzie mi to przeszkadzalo w pozniejszym modelowaniu.. jesli tak to musze wymyslic jakis inny sposob na uzyskanie ostrej krawedzi:) czy myslicie ze zageszczenie siatki w tym miejscu wystarczy?

 

siatka_f9b72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy myslicie ze zageszczenie siatki w tym miejscu wystarczy?

 

Heh, pytanie... Sęk w tym, że musi wystarczyć :P Ostrych krawędzi nie załatwia się nieweldowaniem vertexów ;] A więc zdaj się chamfer i do boju :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreske poprawilem :) faktycznie chodzilo o weldowanie :) dzieki za pomoc:) siedzialem dzisiaj caly dzien nad modelem... ale mysle ze bylo warto bo jestem naprawde zadowolony z efektu:) teraz czekam na wasze opinie:) a oto i karoseria:)

 

mustang_6f823.jpg

 

mustang1_7e82e.jpg

 

(wiem, tam z tylu troche mi sie powyginalo, musze zagescic siatke, ale padam juz na twarz ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czorny - heheh ja tez;) dlatego sobie robie model zeby chociaz troche miec:P

qba - no moze i troche psuje ale nie mam zamiaru siedziec nad nim pol roku.. poza tym to pierwszy model wiec traktuje go bardziej edukacyjnie:)

 

dodalem szyby i chromowe obrecze.. wiec zarzucam screenem:

mustang_0bb6b.jpg

 

i na dokladke dorzucam jeszcze grilla:

grill_df03b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze watek stracil troche na zainteresowaniu ale co tam:) dorobilem jeszcze kilka detali i pobawilem sie materialami..:) jak narazie wyglada calkiem niezle.. jeszcze tylko swiatla i klamki i karoseria bedzie praktycznie skonczona:)

 

mustang_73ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MnC - no jak narazie to na to nie patrze specjalnie.. zageszczam gdzie sie da byle osiagnac zamierzony efekt.. moze w nastepnym modelu postaram sie bardziej:)

 

javor - no tu trafiles w samo sedno... ten wlot powietrza jest skaszaniony na maxa..:P ale jeszcze bede nad nim pracowal.. a czemu wszyscy sa tacy przeciwni Mesh Smoothowi .. nie wiem mi tam dziala ok.. w sumie to nawet nie zageszcza siatki wiec nie ma chyba problemu..:/ chociaz moze ja sie nie znam:P a ktore krawedzie naprzyklad? bo nie bardzo czaje...

 

stachu - no fakt.. ja sam jestem w ciezkim szoku... ale od kiedy zaczalem ten watek to tak sie wkrecilem ze siedze nad modelem 24h na dobe z drobnymi przerwami na sen:P dzisiaj naprzyklad bez przerwy siedze juz od ponad 36 godzin:P wiec efekty w miare sa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm... oszczędzaj się bo Ci łepek padnie na klawiaturę i tyle będziemy widzieli dalsze updat'y;] Dobrze Ci idzie jak na pierwszy model, większość błędów jużCi wytknięto, a jeśli chodzi o Twoją ostatnią uwagę na temat mesh smooth to baaaardzo się mylisz;] Mesh smooth zagęszcza siatkę, ale jest tam taka opcja, dzięki której ta siatka nie jest w viewport'cie wyświetlana...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... zarzucam pierwszym powaznym renderem:) jeszcze musze troche popracowac nad szczegolami.. ale to juz chyba bede wrzucal do finiszow:) i wielkie dzieki za wsparcie..:) zawsze jakas otucha jak ktos interesuje sie Twoja praca:) chyba odnalazlem sens zycia:P no i w sumie to nie moja pierwsza praca bo jeszcze robilem roze.. ale roza skladala sie z powykrzywianych boxow.. wiec zadna filozofia..

 

mustang6_93a62.jpg

 

mustang5_cfe1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak widziałem twoją pierwszą siatkę tego mustanga to nienapawało to optymizmem, ale widzę że szybko się uczysz, teraz to już bardzo przypomina samochód, jak byś jeszcze troche posiedział to by było dobrze, weź zmień materiał szyb i ...te białe opony, to chyba nie od mustanga:p Jednak takim chyba największym błędem jest góra samochodu (dach i szyby) niewiem jak to określić ale tam jest coś nie tak z proporcjami i dach jest za wysoko chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności