Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no przecież napisałem że pochodzi z pluginu "szczecina" do robienia futra, włosów i innych takich, do trawy też można zastosować coś jak vrayfur.

 

 

a tak "SERYJNIE" to trawa w maxwellu bierze się "stądsamąd" co w scanline mentalray vray i innych. z displacementu, z płaskich textur albo wklejana w postprodukcji, jak ktoś ma maszynę potwora z 8Gb RAM to może sobie wymodelować i scatterem porozrzucać źdźbełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za dużo energii w scenie - obniż saturację kolorów i pamiętaj aby żadna ze składowych RGB nie sięgała wyżej niż 230-235 bo powstają nierealne kolorowanki całych pomieszczeń

 

dużo (wszystkie?) materiały mocno odblaskowe, w tej wersji renderera to się nigdy nie odziarni z powodu kaustyki z odbić.

 

ale scenka mocno ciekawa i oryginalna ... czekam na dalsze postępy

 

może na cele testowe pozbądź się tego DOFa to będzie można lepiej ocenić materiały.

 

podsumowując jestem na tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz źle ustawione materiały, odbijają za dużo światła, przez co energia w scenie krąży w kółko bezustannie , ten sam efekt powinien się pojawić już po 1,5 h.

 

z drugiej strony przy takiej ilości "kaustycznych" obiektów ziarno przy tej rodziałce może NIGDY nie zniknąć, o wiele lepsze rezultaty uzyskasz renderując przez 4 godziny o dwa razy większą rozdziałkę i potem zmniejszyć w fotosklepie , paradoksalnie tak jest w wiele lepiej i w tym samym czasie.

Jakoś nie mam siły jeszcze raz tego tłumaczyć , gdzieś o tym już pisałem w tym wątku.

 

może lepiej poczekać na V2 maxwella zamiast teraz się katować tymi czasami renderu, bez min. 8 rdzeni to nie ma co zaczynać testów , bo one trwają najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiej to rozdziałce szło ? trochę komprasja zabija detale i mało widać, może lepiej wytnij kawałek tych patyczków i pokaż jak sobie poradził z detalami.

Poza tym jak już wszyscy wiemy maxwell nie ma problemów z GI ;) tak też czekam z niecierpliwością na testy z materiałami.

 

obiekt mega ;) Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obiekt wyczesany ;) widać ogrom pracy, ale jako architekt ;) muszę zwrócić uwagę, że okna powinny siedzieć trochę głębiej w ścianie, no chyba że to w klimacie tropikalnym i ścianki chudziutkie bez ocieplenia .

 

ale w maxwellu w zasadzie cała praca to ustawianie materiałów tak też dużo rzeźni jeszcze przed Tobą, no chyba, że już się z tym mocowałeś.

 

przy okazji to i ja wrzucę testa, renderowałem sobie scenkę aby potem potestować obcinanie hdrki , ale coś nie mogę tego rozmóżdżyć w fotoszopie.

 

archinteriortest02.jpgarchinteriortest03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast zapytam o maxwellowy displace , kiedy renderuje pokazuje mi szachownice na modelach tzn siatkę ( i tutaj zdeno możesz zrobić maaxwell wire ) i czytałem manuala , kombinowałem z wartościami samplingu , zmieniałem zagęszczenie siatki ale nie pomaga jedyne co mogę zrobić to zagęścić siatkę tak aby nie było jej widać ( wtf? , no na renderze kratki będą bardzo małe ) . a takie rzeczy dostaje na ręcznikach , i dywanie dziwne ...

 

kiedyś już renderowałem poprawnie displace ( da się na pewno ) ale zapomniałem jak do tego doszedłem , help me !!!

 

http://img192.imageshack.us/img192/2609/019n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( i tutaj zdeno możesz zrobić maaxwell wire )

tego nie pojąłem , widać coś wcześniej napisałem ale teraz skleroza nie pozwala mi dopasować Twojej wypowiedzi do zaistniałych faktów.

 

co do displacementa, problem ten pojawia się podobno przy meshach które mają różnej wielkości polygony. Wygląda to na jakiś bug, ale na forum maxwella pisali o tym userzy. zagęszczanie siatki nie za bardzo pomoże. Jedynie zmniejszy krateczkę tak jak pisałeś.

 

nie spotkałem się osobiście z tym problemem, ale możesz potestować. w tym dywanie możesz odjąć od siebie obrzeże dywanu od jego zasadniczej części, aby każdy był osobnym elementem i strzelić testa. Prawdopodobnie każda z części będzie miała podobnej wielkości fejsy.

 

Może też przeszkadzać co innego, ale na początku próbowałbym z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

sofe sobie cwicze...

Z tego co zdazylem sie zorientowac, materialy z Maxwella 1.7 srednio pasuja do 2.5.

Wlasnie taki material przerobilem na potrzeby tej sofy ;) i jako tako wyglada, chyba?

Z aperture mam jeszcze problemy, srednio to rozmontowalem i trzeba bedzie nad tym posiedziec, bo to mocna rzecz.

 

sofamaxwell.jpg

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

bawilem sie aperture i moze dlatego... wydaje mi sie tez troche za swiecaca.

Sprobuje jeszcze raz ostrzej wyliczyc i dam dofa w innym programie.

 

no nie wiem czy lepiej.

 

dupay.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty

 

myślę, że maxwell sam sobie winien, że nie posłuchał woli ludu i pozostał w swojej niszy. Niszy perfekcjonistów i paranoików z mega jakością bez żadnej drogi na skróty, ale zawsze to w jakimś stopniu strzał w stopę.

 

Do pracy z tym renderem trzeba mieć naprawdę solidne zaplecze sprzętowe z 48 rdzeniami na każde skinienie aby to miało sens. Tak też pewnie wątek będzie powoli wygasał.

 

Ja czasami coś tam sobie testowo wypalę bo nie trzeba tracić czasu na render setup jak w vrayu tak też całą robotę odwala komp, ale czekanie nockę na render testowy to trochę porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności