Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

smutno się zrobiło , dawno nikt nie postował . wrzucam scenę z którą jeszcze nie mogę sobie poradzić. moim celem jest ustawienie takiego światła które wydobędzie 100% z tej bardzo prostej sceny. tego ludka wrzuciłem tak sobie - nie przemyślane kompozycyjnie.

click to enlarge :)

20111002ps1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, no Tomik poczułem Maxwella, a już traciłem wiarę.. te kinkiety lekko wzmocnij i delikatnie doświetlaj całość. To lustro..dof ci się zaplątał. Maxwell to subtelności i mordęga w detalu, ale kurde jesteś na dobrej drodze.

 

dof jest dobry , to lustro specjalnie jest rozmazane ( rough = 3 ) żeby nie było widać gołych ścian.

 

2011101305ps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik8on69: bardzo fajny ostatni render. Jedyne co mi nie pasi to ten stoliczek - jego materiał: według mnie powinien mieć całkowicie biały 90'stopni odbicia. Bo teraz odstaję od sceny :]

 

pytanko: jak osiągnąłeś taką ostrość? Moje rendery są zawsze rozmyte mimo dobrej skali i target point kamery :/

 

A i jeszcze jedno - jestem prawie pewien, że renderowało się to wieki:] Ile się renderowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz uwaga Pytanie za sto punktów .

 

czy zauważyliście jakiś sposób na imitacje exit portals ( fryrender , Indigo ) w maxwellu ?

 

Jakieś sztuczki do oświetlenie dużego pomieszczenia z małym otworem ?

 

Próbowałem umieszczać emitery tuż przed oknem w pomieszczeniu , daje lepsze światło - efekt ale rendering trwa 3x dłużej więc pomysł odpada .

 

Jakieś pomysły ?

compeion30june02.jpg

20111020.jpg20111021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego renderera który nie radzi sobie z tego typu oświetleniem.

woonkerkxl_04_uk.jpg

__1275090681.jpg

 

 

Tutaj na 2 pierwszych widać efekt przed i po adaptacji. Generalnie jest ciemno i to jest duży problem dla Unbiased.

ultrechtciemno.jpg

 

Linki:

http://www.frankhanswijk.nl/archive/architecture_a_design/zecc_woonkerk_xl_utrecht

http://www.zecc.nl/Projecten/Herbestemming_wonen_werken/project/23/Converted_church_into_a_residence_Utrecht,_the_Netherlands?projectnav=

http://www.woonkerkxl.nl/

Edytowane przez tomik8on69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekajcie pomyliłem się , było dłużej :)

 

updatetimer.jpg

 

materiały są złe ale robiłem je na ślepo bo nie mogłem wyeksportować sceny ( ciągły crash ) dopiero po zakupie nowego sprzętu z ciekawości włączyłem żeby zobaczyć co wyjdzie z tego. teraz muszę ustawić dobre światło pod testy shaderów żeby się nie męczyć długo. Moim celem jest wskaźnik benchmark na poziomie 200- 300 bez materiałów i to się udaje ale tylko z oświetleniem typu dome sky light które jest za ciemne i nie oddaje dobrze charakteru pomieszczenia. Przydałby się jakiś trick :)

Edytowane przez tomik8on69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek

Być może to trend i moda, ale to już dawno było u bolszewików, według mnie to szczyty bezguścia, chociaż nie wątpię w brak klienteli.

@ tomik8on69

Triki są ci jak najbardziej potrzebne, bo jak będziesz szukał efektu w takich sekwencjach czasowych, to od razu zmień nick na Matuzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żarty Ci się zebrało.. jak tu się ktoś ma sensownie ustosunkować do 30sek.. ludzie tu całe dnie i noce rederują, by się z szumu wydobyć, a Ty 30sek i pytanie czy to dobry czas.. he he super tekst.. troszkę za małe obrazki żeby coś powiedzieć.. walnij rozdziałki jak należy i wycineczki pokaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja. Chodziło mi o wersje na niskich ustawieniach, bo nie wiem jak to się przekłada na wyższe rozdziałki i czy lepiej podbić ustawienia i dłuzej czekać, bo zobaczę coś istotnego czy na takiej jakości styka.

BTW. Jakby mi się coś renderowało tak długo to bym mógł zamykać biznes ;)

 

to poniżej wycinek w aktualnej rozdziałce i 26s. na scenę. Tekstury w rozdz. 4200x3500 (poza tilującym się fragmenstem siatki)

normalMap2.jpg

 

zbliżenie. madnes. 1m40s,

http://www.dontfuckmydog.com/ita2/normalMap3.jpg

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maxwellu zawsze idź w wysokie rodziałki, a potem w zależności od potrzeb zrzuć obraz na mniejszy. Szum może być stosunkowo duży na wysokich rozdzielczościach ale po zrzuceniu zniknie. Chodzi o jeszcze lepsze wrażenie fotorealizmu. Zawsze wykorzystuj multilight.. dopiero wchodzisz w Maxwella ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a już miło mi się zrobiło :)

 

taki czas na maxwella jest możliwy :

1.) scena to studio light

2.) prosty materiał

3.) niska rozdzielczość ( załączonych obrazków )

 

na mnie nie patrzcie bo to zupełnie inne warunki oświetleniowe. Duża przestrzeń z małymi oknami - to bardzo trudna scena i bez fake light w sensownym czasie się nie da.

 

@ola-f

przyznaj się , chciałeś i tu się pochwalić :) jest czym , worek jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na forum maxwella kilku userów wycisnęło z beta testerów małe ploteczki na temat tego co szykuje się w nowym update'cie ;)

pokazali kilka futer renderowanych z maxwellowym hair&fur no i się teraz wszyscy jarają.

tak też czekamy tym bardziej niecierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxwell to nie wariacje na 4-rdzenie, więc pojawiają się nowe piękne możliwości, ale nie ma co liczyć na cuda.. trzeba zapakować parę groszy w sprzęt i wtedy podejmować adekwatne wyzwania… toczyłem tu fundamentalny spór o sensowność takiej strategii i według tezy Zdena, to zbyt ambitne bydlę powinno już dawno zdechnąć, ale ciągle żyje….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ciągle żyje i IMHO będzie kiedyś standardem - jak już sprzęt taki będzie dostępny dla przeciętnego zjadacza chleba. Jeśli nie maxwell to inny unbiased. To jest logiczne - tak jak kiedyś grach fake'owało się 3D, a potem sprzęt pozwolił nawet na RT GI (Crysis 2), tak samo renderery na początku są fake'owe, a potem ... unbiased ;]

 

Tylko czekać na gry renderowane RT w unbiased :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to nowe pióra, będzie można wyniuansować realistyczną babę nie wchodząc w tkaninę… tylko wyobraźnia plus Maxwell oraz ewentualne inspiracje.. mniej kreatywni mogą zrobić świńską sierść. Zdeno na pewno przystąpił do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik8on69: wow, nie sądziłem, że można taki SL osiągnąć - mój rekord to chyba 15 ;)

 

Spyra: chrom jak to chrom - refleksyjny ;) szczerze nie wiem co tu poszukiwać. Ale rendery ładne - takie ostre i bez szumu. Ile się liczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną przyczyną porzucania prze zemnie kolejnych silników był plastik zamiast metalu, nie przypadkiem dla V2 pewne rzeczy co do metali zostały poprawione również chrom chociaż to niby tylko lustro, a wcześniej Maxwell i tak był najlepszy w tym temacie. Wszystko jest kwestią wymagań i faktu czy kończymy 800x600 czy też idziemy w konkretne rozdziałki, drukujemy itd. Liczyło się po parę godzin, to studio więc nie nastręcza specjalnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedne fajne włosy z forum maxwellowego.

 

iYmNCvtabhShj.png

 

Spyra - ja już dałem sobie spokój z maxwellem i ogólnie z wizualizacjami, nie ma czasu na pierdoły i trzeba robić normalne czarno-białe projekty. Za dużo mi to czasu zabierało no i jeszcze te moje problemy z kolorami, szkoda krwi i potu. Dlatego nie reagowałem na Twoje delikatne prztyczki.

W wolnych chwilach wpadnę do forum coś poczytać przy kanapce, ale maxwella 2.6 nawet nie ściągnąłem. Niech młodzi teraz walczą.

Ktoś tam wyżej mądrze napisał, że unbiasedy są przyszłością, bo ich ograniczeniem jest TYLKO SPRZĘT a nie algorytmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności