Skocz do zawartości

Scena 3D: Biblioteka


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Widzialem fotke z Bagginsem :D ktora robiles na Wratislavia 3D :))) ALe niewazne :) Scenka spoko... Czytalem Pratchetta (nie raz) :D Podoba mi sie, niezle kolorki :) Twórz dalej i czekam na koncowy render, z mam nadzieje duzo lepszej jakosci renderem... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki za komentarze

 

wrzucam coś żebyście o mnie nie zapomnieli ;] W związku z wrocław non-stop nie miałem za bardzo czasu podłubać scenki, myślałem troszkę nad teksturkami i zrobiłem taki mały teścik, same domalówki w shopie :)

 

test_teksturki.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by wygladało, ładna pracka będzie, plus jeszcze jakis displejsment i bedzie cacy, ewentualnie normalmapke strzelic w zbrushu, bedzie szybszy rendering, raz dwa na podstawie foto, bardzo szybka metoda, efekty miodzio.

P.S tylko w takim wypadku te cegielki modelowane smiesznie wygladaja, chyba ze to przycisk do ukrytych dzrzwi to wybaczam . ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Narazie układ światełek jest taki: jeden vraylight na dole, za kamerą, pomarańczowy, drugi vraylight nad sceną, robi za niebo, jeden direct - słoneczko i 2x omni we wnęce. Nie jest to układ ostateczny i napewno będę go modyfikował. Co do ustawień to nie ma tu żadnych czarów, unikam białych świateł, staram się tak dobierać kolory żeby poszczególne fragmenty sceny i plany wyodrębniały się i dopełaniały pod względem natężenia światła i jego temperatury. Tak naprawdę 50% roboty z kolorystyką to postprodukcja :]

 

http://www.octavo.webd.pl/max3d/lib/swiatla1.jpg

http://www.octavo.webd.pl/max3d/lib/swiatla2.jpg

 

Cieszę się że scenka się podoba, postaram się ruszyć z pracą nieco szybciej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj, co ja tu widze?!?! największy zwolennik (no, moze obok tweetyego) mentala na tym forum i korzysta z v-raya? :D no ale przeciez nie renderer jest najważniejszy, tylko koncowy efekt

 

kadr masz juz przemyslany czy to raczej zostawiasz na później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a - kadr jest raczej już ustalony (pierwszy post) chociaż biorę pod uwagę lekkie modyfikacje, nie chciałbym jednak robić ich za dużo bo modeluję tylko to co jest widoczne i potem mógłbym się wpakować w dodatkową robotę ;)

 

Georgas - nie wiem, może chciałem spróbować, nauczyć się conieco, w sumie nie robi mi to wielkiej różnicy czym renderuje póki efekt mnie zadowala a z vrayem bardzo miło mi się pracuje, zwłaszcza z jego światełkami, naprawdę świetna sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Klimatycznie, kolorowo, pachnie Pratchett'em...:)

Czekam na finish i bede obserwowal.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , ekstra, bajer, i wszystkie inne pozytywne określenia mogą się pojawić w tym wątku coś pięknego ........nie jestem doświadczonym grafikiem jak większość komentujących ale jako zwykły odbiorca i podoba mi się to za mało powiedziane Pomysł ocena : 10 / 10 wykonanie 10/10 ........... powodzenia w pracy.....

Oooeeehmmmmm kiedy ja będę tak modelował chyba za 10lat jak nie później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Praca idzie wolno, stanowczo za wolno, ale jakośtam do przodu. Dzisiaj poprawiałem nieco ściany i zrobiłem początek podpórek, takie tam pierdoły ;]

 

podporka.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vorek - hm... myślę, że zostaniesz moim trzecim pryszczem na dupie, który zżera mi ambicje:) (bez obrazy:D to komplement) Biorę się lepiej za robotę zamiast chlać browary wieczorami, bo to niewiele mi daje, prócz kaca dnia następnego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę się starał robić jak najbardziej ludzkie proporcje, może lekko tylko przerysowane. Posiłkuję się konceptami Kidbyego z książki "Sztuka świata dysku" bardzo fajnie w niej przedstawił najważniejszych magów ;] Jak coś jest nie tak to piszcie. Jutro chyba usiądę trochę z ołówkiem żeby tą postać sobie ładnie rozplanować :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności