Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Szklanki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no fakt .. może i racja że można mieć lęki :) Ale w takiej scenie liczą się przedewszystkim zaawansowane efekty ..wyłączając je .. popsułeś prace. Odwarzniak z Ciebie że renderujesz mentalem .. "respect" :) Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kompa jesli mozna wiedziec ? Ciekawi mnie to bardzo ;]

A co do pracki to ....ciekawsze to niz pracka z tutka :D

 

Proponuje ci nie tworzyc kolejnych tematow dla swoich pracek tylku tutaj dawac wszystkie , chyba ze zrobisz cos naprawde EXTRA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to nie najgorszy sprzęt, u mnie podobne renderują... moment ja mam klaster z 2 duronów (900MHz i 14007MHz po 256MB przy każdym) oraz semprona 2500+ 1Gb przy tym, ale kiedyś miałem tylko tego d1407MHz ze 128Mb i nie narzekałem, mental jest szybki :), povray i renderer z blendera tyż jeżeli zapytać o szybszy soft na taki sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie najgorszy nie jest, ale jak próbowałem ustawić wszystkie zaawansowane efekty na maximum i zmienić rozdzielczość obrazka na 640x480, to pisało że coś około 16 albo więcej godzin będzie renderowało, a tak było tylko ok. 4h.

Boje się zostawić włączony komputer na tyle godzin bo jeszcze mi się coś przepali albo jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwarzniak z Ciebie że renderujesz mentalem .. "respect" :)

nie dość, że z błędem to jeszcze pierdoły. pff...

 

ale ja nie o tym: nie wiń tutaj słabego sprzętu. dożyłuj ustawienia i wrzuć render na noc. gwarantuję, że twoja maszynka nie spali się z nadmiaru obliczeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniacie moją pracę jak na wiek? (mam 13 lat)

 

eee.... a co tu ma do rzeczy wiek? ja mam 15 lat i jakos nie rozpowiadam zeby oceniali mnie po wieku... a co by bylo jakbys byl profesjonalnym grafikiem i mial 60 lat? twoje prace bylyby gorsze od moich? i don't think so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się masater, ale nie zapominaj o tym, że jak party zaczynał, to miał 9 lat i ledwo co kumał kompa :) Ja siedze w maxie od ponad 1,5 ale wraz mało mi do móżdżka wchodzi... :/ W każdym razie party -> Twoje pracki mogłyby być lepsze, gdybyś:

 

1. zrobił scenki w VRay'u, ponieważ trochę szybciej renderuje niż mental,

2. zaryzykował i zostawił włączonego kompa na 20 czy tam 16 h,

3. włączył dodatkowe efekty, co jest logiczne :D , ale mówię to dla przypomnienia.

 

Ps. Ja też mam dysk 40 GB :P :D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi party oryginalny VRay kosztuje podwóną wartość 3ds max, a z tego, co wiem max kosztuje ok. 1400 $ (dolarów x 4 = 5600 zł, jeśli się nie mylę). Jak się mylę, to niech mnie ktoś "sprostuje" :) Poza tym lepiej kupić nowy procek z wiatraczkiem standart i cały osprzęt, nawet używany. Wiem, jak to jest z kasą.... :/ z tym zawsze jest problem :) No w każdym razie powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zrobił scenki w VRay'u, ponieważ trochę szybciej renderuje niż mental

koniu: nie wiesz nie pisz - żelazna zasada :/

owszem vray renderuje szybciej ale np: interiorki. rendery z kaustyką są najbardziej czasożerne (dal obu rendererów), ale tutaj liczy się dobre dożyłowanie ustawień. jeśli poprawnie ustawisz scenkę i dobierzesz optymalne ustawienia gwarantuję, że w miarę szybko ci się wyrenderuje.

a poza tym szybciej nie znaczy, że lepiej...

zajrzyj do wątku CausticContest: jest tam kupa testów kaustyk i szkła. jak na razie Mental i FinalRender mają najlepsze wyniki.

vray jest dobry (nawet bardzo), ale jeśli robić kaustyki to lepiej wyżyłować ustawienia a nie kupować kolejnego pluginu i wywalać na niego 1k$

 

Patry: przeglądnij cały wątek Falcoma:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=21025

tam dowiesz się duzo ciekawych rzeczy nt. kaustyk i róznych rendererów w tym również jak w miarę poprawnie ustawić scenkę aby kaustyki nie były nazbyt przepalone, czy nazbyt małe.

wiem, że trochę duzo tam stron ale pierwsze 10 da ci małe pojęcie o temacie.

 

poza tym polecam:

http://www.forum3d.kom-net.pl/f3dwork.php?md=sa&id=22

wspaniały opis MentalRay'a po polsku autorstwa Adama Guzowskiego. warto go przeczytać "od deski do deski".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności