Skocz do zawartości

Wiedźmin i filmy w grze . . .


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przykra ta dyskusja. Jest taki koleś Marcin Gienieczko. Pochodzi z wygwizdowa Polski (bez obrazy dla ludzi stamtąd ale to tylko alegoria). Dla mnie to taki (podwórkowy) niesamowity przykład wyrwania się z tej wszechogarniającej niemocy i poczucia klęski. Nie chcę pisać o cechach narodowych itd., ale da się u nas wyczuć delikatnie mówiąc brak wiary.

Otóż chłopak ten w swojej naiwności wymyślił sobie, że będzie podróżował po całym świecie i realizował swoje marzenia obieżyświata. Oczywiście nikt nie dawał wiary w okolicy, że da radę, że skąd pieniądze i wogóle, że jest śmieszny i niech spada. Ale dzięki jego niesamowitemu entuzjazmowi, dobremu planowaniu i paru innych pozytywnych rzeczach jakoś udało mu się zobaczyć trochę świata i przeżyć parę przygód. Po prostu zarażał innych swoimi ideami, sprawiał, że ludzie może trochę z niedowierzaniem i może politowaniem ale jednak zapewniali ten sponsoring.

Zapewne zaraz polecą teksty, że nie ma co porównywać, że inna kasa, czas, zasoby ludzkie i inne takie. Ale to tylko porównanie. Dla mnie móc to przede wszystkim chcieć i wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że tobie hinus (nie obawiaj się, specjalnie skróciłem ;) ), bardziej przeszkadza brak milionów na reklamę niż bezpośrednio na produkcję ;)... Szkoda że tak daleko się zapędziłeś w tej dyskusji, szkoda o tyle- że pewnie będziesz mieć problem z wykaraskaniem się z -niestety- bzdurnych/dziecinnych ataków.

 

Chciałbym też zwrócić uwagę że w tego typu produkcjach niezwykle kluczowy jest scenariusz, zadania etc. czego nie poznamy w ogóle przed premierą.

 

Przykro mi że nie piszę żadnych uzasadnień takiego potępienia ;), ale niby do czego mam się odnosić? Do faktu że wśród grupy znajomych preferujecie inne gatunki gier? Czy ty jesteś poważny?

 

PS. W Polsce powstało dużo więcej gier (przeróżnych gatunków) niż te ciągle powtarzane, niektóre się dobrze sprzedały, inne dobrze były odebrane. W ogóle smutne jest że największy raban dotyczy gier nie tyle robionych co wydawanych przez polaków.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi Gotam ;) czy jest dla ciebie róznicą ile kasy poszło na gre przy produkcji bądz gdzie została wyprodukowana ? czy liczy sie efekt końcowy - jesli mam oceniac gre to chyba w stosunku do innych produkcji zagranicznych - co jezeli patrzac na aktualne screeny itd i porównując do polskich proukcji - to tak jest lepiej - pewnie że widać róznice, ale przyrównując to do produkcji zagranicznych to nei jest aż tak dobrze jak sie zapowiadają gry na 2007.r i napisze raz jeszcze - nikt nie będzie patrzył na to czy dali na to grosze czy ogromne ilosci funduszy.

 

Amrun do czego piejesz ?

 

Gotham - tak i napisałem to wczesniej - poczekajmy do premiery wtedy sie okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie tylko dodam ze bardzo mnie cieszy, po raz kolejny, ze na temat produkcji, ew. sukcesow itd. wypowiada sie osoba ktora nie ma pojecia o branzy. Powiedzmy sobie szczerze Hindus nigdy nie pracowales w game. Krytkowac kazdy potrafi, szczegolnie Polak najbardziej. Nie cieszy sie ze mnie fajnie pole obrodzilo ale zeby temu durnemu sasiadowi grad spadl. Wychodzi z Ciebie takie podejscie z kazdego twojego slowa.

 

Ja od swojej strony zycze powodzenia kazdej polskiej grupie, bo mamy potencjal ale nie mamy funduszy mimo wszystk owalczymy. I tak naprawde to jest najwazniejsze. CO to za filozofia zrobic gre jak sie ma na koncie 10 milionow zielonyc? Filozofia jest zrobic gre jak sie ma 10 tysiecy zlotych.

 

Przemysl jeszcze raz to co mowisz bo sie sam osmieszasz.

 

Edit do psota wyzej -> a widziales efekt koncowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze Hindus nigdy nie pracowales w game

 

no ty pewnie już pracowałes w pixarze jak domniemam w takim razie :)

 

Filozofia jest zrobic gre jak sie ma 10 tysiecy zlotych.

ale kto to doceni powiedz mi ? poza polakami jako patriotami to gra zginie pomiedzy masą innych produkcji - nikogo nie będzie to interesowac bo zapłaci taka samą cene za efekt koncowy - moze troszke niższą ale i tak będzie lepiej dac 50zł wiecej niż kupić 2 razy tańszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ty pewnie już pracowałes w pixarze jak domniemam w takim razie :)

i po co te złosliwości?

 

ale kto to doceni powiedz mi ? poza polakami jako patriotami to gra zginie pomiedzy masą innych produkcji

To jest problem nie tylko polskich produkcji. Poza tym ten Painkiller który 'nie jest grą' wg Ciebie sprzedał się na zachodzie tak dobrze, ze wyszła wersja na XBoxa i jeszcze są planowane konwersje na PS2 i PSP. Czy tak się robi ze złą grą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o moje osobiste preferencje to owszem, ma dla mnie duże znaczenie ile $ poszło na produkcję. Niestety nie ważne czy to film czy gra- niezwykle często te przefinansowane bardzo ciężko mi się ogląda/gra ;). Takie ostrzeżenie -uwaga produkcja wysterowana badaniami marketingowymi-. ;)

 

Na szczęście ludzie nie są do siebie na tyle podobni jakby chciały osoby od marketingu, abstrahując już od tego threadu zawsze warto uszanować różne gusta.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus, nie wiem czy pamiętasz, ale swojego czasu saga o Wiedźminie (wersja książkowa) była bardzo popularna. Film skaszaniono, ale to inna bajka - książka dla wielu jest pozycją kultową, i taką pozostanie. Oczywiście, nigdy nie jest tak, że dana pozycja podoba się WSZYSTKIM. Ale to nie znaczy, że nie można zrobić na podstawie takiej pozycji dobrej gry. Nie każdy zaczytuje się twórczością Tom'a Clancy'ego, a mimo to "Splinter Cell" jakoś sukces odniósł. Nawet kilku części się doczekał...

 

I nie mów, że Painkiller był słaby. W chwili, gdy gra została wydana, stanowiła bardzo solidnie zrobioną produkcję (no dobra, dobra... cutscenki do wymiany :D). Grało się w to bardzo przyjemnie, a wykonanie było na poziomie światowym.

 

Ogólnie, ta dyskusja przypomina mi topic Reanimatora, który poruszał temat (w skrócie) "czemu akurat wszyscy biorą się za robienie cRPG, i dlaczego jest to bez sensu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh hindus - pleciesz glupoty, chlopie :].

 

Po pierwsze: nie porownuj Wiedzmina do Harry'ego Potter'a - dwie zupelnie inne bajki, rozne style.

...to pomył a gre jest beznadziejny...

Dlaczego wg. Ciebie, pomysl na cRPG osadzony w swiecie, ktory wykreowal Sapkowski w swych ksiazkach, nie jest ciekawy? Wnioskuje, ze nawet nie przeczytales sagi o Geralcie, albo uslyszales co nie co i lecisz 'po lebkach' - nie znasz sie dobrze na temacie, to nie komentuj.

...z tego co widze wród znajomych to produkcje typu wiedzmin, hary poter itd to totalna porażka - tak też uważam i ja - wiec opieranie gry na tego typu filmach/książkach to już lekkie przegięcie...

Czytales chociaz jedno albo drugie, ze tak mowisz? Masz inne gust, gra Ci nie odpowiada - juz masz pretekst zeby zlorzeczyc i narzekac, ze bedzie syf, gniot etc? Cos tu jest nie tak...

Odnosnie wspomnianego gorkiego 17 to tez bym sie tutaj kłucił...

A co sie tak tego Gorkiego 17 (gra jaka byla, kazdy widzi [badz widzial] - zostaw ja, niech spoczywa w spokoju) czepiles? Caly czas po nim jedziesz, jakby Ci czyms zawinil. A moze brakuje Ci rozsadnych argumentow?

...Ja nie oceniam gry pod wzgledem tego czy mi sie podoba tylko pod wzgledem tego co mówią o tym inni jak jest odbierana itd...

W tym momencie opadly mi rece... Czego przeczysz swoim slowom? Post wyzej opisales Mafie jako:

...od animacji postaci, cutscenek, pomysłów autorów, poprzez najlepszą fabułe jaką widziałęm do tej pory na idealnym zakonczeniu włącznie...

No to co jest? Na czym sie w koncu opierasz? Na wlasnych doswiadczeniach plynacych z grania czy na opini ludzi, ktorzy [bycmoze] grali w nia?

Swiadek myli sie w zeznaniach?

 

...Wiedzmin nei był za dobrze odbierany przynajmniej przez wiekszosc ludzi ktorych znam - co z tego wyjdzie - totalna klapa - nei chodzi mi tego że im życze tego tylko że stwierdzam jak będzie...

Jasnowidz? Wrozka?

nie wiem kiedy wychodzi http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=25999 ale moge powiedziec że to sie prezentuje - czemu to w polsce takiego czegos nie zrobią :) tylko karmia nas wiedzminami ogorkami itd ?

W Niemczech jest kapital. Kapital jakos najpierw trzeba sciagnac - studiom developerskim sie to udalo juz pare lat temu, w Polsce jeszcze nie - swiatowy przemysl developerski zainteresowal sie [troszke, ale zawsze cos] rynkiem polskim po wydaniu Painkillera. Wiedzmin jest coraz lepiej odbierany przez swiatowa spolecznosc graczy [o czym swiadcza pozytywne recenzje, artykuly itp. w roznych pismach, badz portalach internetowych], wiec moze kapital naplynie po wydaniu takowego.

Widze u Ciebie troche spuscizny komuny - a bo Zachod taki, Zachod owaki, oni maja Cole, Pepsi, a my nie - tylko Polo-Cockte itp.

Czlowieku, uwierz w swoj kraj. Kto powiedzial, ze Polak nie potrafi? Polak potrafi i to wiele, rzeklbym, ze niekiedy o wiele wiecej od 'kolezkow' z Zachodu - przykladem jest wiele prac prezentowanych na tym forum.

 

...ja nie jade po wiedzminie...

Teraz juz spadlem z krzesla...

... ok jak wyjdzie i bedzie super pieknie itd i sprzedany zostanie jak najnowsze najlepsze produkcje to ok będe dumny z tego zę jestem Polakiem...

Fake-ass patriot? Choragiewka na wietrze?

 

Trzymam kciuki za ta produkcja, bo wreszcie ktos ruszyl [nie do fundamentow, ale to zawsze cos] rynek developerski w Polsce co dobrze rokuje na przyszlosc.

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jestem najgłupszy na swiecie itd nie znam sie nie pracuej w pixarze, nei mam pojwecia o modelingu gamarcie itd - koniec tematu - tylko nie wiem jaki jest sens patrzenaia na to ile kasy sie wydało na gre skoro i tak ktos kupi pirata mohaa za 6zł a nie gorkiego który w zestawieniu do wsp. tytułu jest o wiele lepszy - i co ktos będzie patrzył na to ile ktos wydał na produkcje przy zakupie ? w jamim wy swiecie żyjecie ?

 

knysha - nie jade po wiedzminie - pisze tylko że nei będzie za rożowo na finishu - wykonanie może byx extra ale wykonanie to nie wyszysko - czy ja napisałem ze wiedzmin wyglada jak chała ? ja napisałem ze w współczesnym swiecie nie ma szans z innymi pdorukcjami ktore przebiją go o baty w 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jestem najgłupszy na swiecie itd nie znam sie nie pracuej w pixarze, nei mam pojwecia o modelingu gamarcie itd

Nikt tego nie powiedzial.

 

...tylko nie wiem jaki jest sens patrzenaia na to ile kasy sie wydało na gre skoro i tak ktos kupi pirata...

A co sie bede - wszyscy kradna to i ja... Dopoki ludzie nie zmienia swojej mentalnosci, to dalej beda sie odbywac takie przykre procedery...

 

i co ktos będzie patrzył na to ile ktos wydał na produkcje przy zakupie?

Zlodziej przewaznie nie zwraca uwagi na to, ile ktos musial pracowac, ile musial zaciagnac pozyczek w banku, gdy kroi mu auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzucaj sobie rzucaj empeck i tak wszyscy wiedzą ze jestes najlepszy i ze musi byc po twojemu - ale zobaczysz ze wyjdzie na to co pisze - wiedzmin w porównaniu do innych gierek które wyjda w 2007 roku będzie się klasował daleko poza 20 najlepszych - dlaczego bo zyjemy w chorym kraju - moze jak by sie ekipa przeniosła do usa i wydali tam to pewnie byłby dobry ale tutaj przy biedzie jaka tutaj panuje nic dobrego z tego nie wyjdzie.

 

knysha - tyle ze złodziej patrzy co kradnie - po co ma krasc malucha jak moze ukrasc merasia jeżeli szansa wtopy taka sam.

 

Mówisz o mentalnosci ale połowa tego forum używa pirackiego softu że już o grach nei wspomne - więc po co taka uwaga ?

 

aspen nie poprostu skoro taka gadka - nic z tego nie wyjdzie - nei będe sie kłucił - poprostu uważam - nikt nie będzie na finishu patrzył - dajmy na to - 2 gry każda po 1oozł - jedna totalne dno druga totany kosmos - która kupujesz ? kiche tylko dlatego że była taniej wyprodukowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się mnie czepiasz?

 

Nigdy nie napisałem że jestem najlepszy, nie obnoszę swojego ego po forum. Wręcz przeciwnie, to czego się nauczyłem to jest pokora i że rozmówców należy szanować. Czego Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus- Nie wiem skąd u ciebie ten tor myślowy -> więcej $ = lepsza gra. Ja bynajmniej nie widzę żadnych przepaści jakościowych- jednak wolał bym nie budować takiej gałęzi dyskusji więc może na tym stwierdzeniu poprzestanę.

 

Nie podoba mi się jak prowadzisz dyskusję- masa ataków czy wręcz obelg, automatycznie pojawia się pytanie jak to się stało że jesteś niejako głosem forum- w składzie moderatorów.

 

Szczerze doradzam- przemyśl swoje postępowanie, bo sympatia wielu osób do ciebie jest już na wyczerpaniu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt scrini sie niechca zaladowac zrob cos :)

 

edit:

 

wklej same linki bez img bo tak trzeba adres skopiowac do przegladarki

 

link wklejamy w przegladarke :

 

 

No scriny sa okej , postacie fajne ale upieram sie ze wiosna 2007 troche za wczesnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus, luzuj poślady. Nie ma co robić ciśnień, wydadzą - to obejrzymy, co z tego wyszło. Zjechać grę zawsze zdążymy po premierze ;-)

 

KLICEK: screeny nie działają - otwiera się formularz rejestracyjny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham - nie wypowiadam sie tutaj jako moderator - to moje osobiste zdanie na ten temat - poprostu odpieram ataki - skoro ktos mi pisze luzuj poslady itp to jak ja mam sie do kogos takiego odezwac ? sam zresztą piszesz mi hinus - co to ma znaczyc ? nierozumiem twoich zartów.

 

Mam swoje zdanie i niczego nie zmienie - Empeck odnosnie ciebie - a kto powiedział ze ja ciebie atakuje ? możliwe ze masz racje ale nie bede dyskutował i sie kłucił tylko dlatego że zobacze pare screenow - wypowiedziałem swoje zdanie - chodziło mi bardziej o to że sam mnie zaatakowałes poprzez teksty typu 'edycja postów' któego wogóle nadal nie rozumiem - że niby co miał bym tam poprawiac ? wiec prosze nie rób ze mnie głupka. Nic do ciebie nie mam.

 

I wacale sie nie obrażam, nie udaje super niewiadomo kogo - każdy ma swoje zdanie i wcale nie będe sie boczył potem na np Empeca tylko dlatego że ma odmienne zdanie. Dyskusja to jedno koleżeństwo to drugie. Jesli ktos ma problem z odbieraniem mojej osoby tylko dlatego że mam inne zdanie odnosnie wiedzmina to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ktos mi pisze luzuj poslady itp to jak ja mam sie do kogos takiego odezwac ?

 

Hindus, pisząc "luzuj poślady" miałem na myśli "chill out", "wyluzuj", "spoko stary - ja tylko żartowałem". Próbowałem atmosferę dyskusji raczej rozluźnić, a nie zaostrzyć. Peace & love.

 

KLICEK: dzięki, tera screeny działają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że braterskie więzy na forum się przecierają w tym temacie.

Wiedźmin ma chyba tylu zwolenników, co przeciwników. Ja powiem tak..cieszę się, że w naszym kraju coś się dzieje i, że próbują coś zrobić i w czymś zabłysnąć. Skoro przygotowuja już cinematiki to znaczy, że projekt jakoś się rozwija, a że robią go już kilka lat...Ktoś już tu napisał, że nie od razu Rzym zbudowano. I jest tu Święta racja.By zrobić coś dobrego trzeba czau...a Polacy potrzebują więcej czasu by zdobys doświadczenia, którego nam trochę brak. Doom3 i Half-Life 2 też gościły chyba trzy razy na targach E3...w końcu wyszły i ludziom się spodobały a nad grafiką wciąż się zachwycają. Mamy już takie gry jak wspomniany PainKiller i chyba nie wspomniany Chrome. Te gierki swego czasu (może nie można ich porównać do niesamowitych jakichś tam tego tytułów z zagranicy) ale były bardzo dobrymi gierkami (Chrome troche gorszą...) i miały swoje atuty. Chrome miał dość ciekawy silnik o którym się roche rozpisywano na łamach stron gazet i netu...w Painkillera nie grałem w zasadzie ale jego popularność takze za granicą świadczy sama za siebie. Mamy już jakiś dorobek i teraz trzeba dać trochę czasu by móc się rozwijac dalej bo po jedną gierką czy dwoma zachodnich rynków nie zwołujemy. Nawet Wiedźmin tego nie dokona...ale może naprawde zwrócić uwage na rynek gier w Polsce, a potem może jeszcze jedna gierka...i za trzecim razem czega sława i pieniądze:) Czasy PRL/demokracja, niestabilna gospodarka i ogólny chaos opóźnił nasz kraj ok. 30 lat..dobrze by było nadrobić to w ok. 10 lat;) Mamy chęci i pomysły i to jest najważniejsze...brak nam co prawda organizacji (wg. badań społecznych Polacy nie potrafią współpracować...), i może kasy troche brak, ale jak któś nie potrafi dobrze modelowac np. postaci do gier to tu nawet miliardy nie pomogą:) Poczekamy i zobaczymy co tam wyjdzie...

 

[+] hindus ma troche racji...trzeba uszanować jego zdanie. Może troche dziwne ale jego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samego wiedźmina. Ty najeżdżasz wręcz na cały game dev z Polski. Bo w ameryce było byo lepiej - to są Twoje słowa.

 

rzucaj sobie rzucaj empeck i tak wszyscy wiedzą ze jestes najlepszy i ze musi byc po twojemu

 

co to jest jak nie czepianie się mojej osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki spokoj juz :) hehe nie ma co sie klocic o taka ******* jaka jest gra "konputerowa" . Czuje sie odpowiedzialny za rozpetanie wojny bo zdaje sie odemnie to poszlo, wiec dajmy sobie na luzno wyjdzmy na dwor raz na jakis czas e/w na balkon 10 wdechow i zapominamy o tym watku :)

 

Co do wiedzmina jezeli chlopaki dadza ciala i gra bedzie padaczkowa to bede po tej gierce tak jechal ze nie zostawie suchej nitki :P nie chodzi o grafike ludzie nie rozumiecie jeszcze ? to nie chodzi o grafike , grafika moze byc boska 1 postac 321321321 milionow polygonow i co z tego jak nie bedzie grywalna nie bedzie miala tego czegos ? jak witcher zassa ludzi tak jak Tibia to wtedy to bedzie naprawde swiatowa gierka. Ale zeby tak bylo potrzebne sa dobre pomysly i jeszcze lepsze rozwiazania, narazie nigdzie nie moge znalesc playable demo ani nic w tym rodzaju,a po scrinach nie mozna obadac grywalnosci dlatego tez wiec wnioskuje ze ciezko bedzie sie wryobic na wiosne 2007 obym sie mylil ale zazwyczaj terminy sa przekladane kilka razy nie mowie ze to zle , nie . Wiecej czasu na daprocowanie przemyslenia sa dobre ale po co mowic ze wyjdzie 2007 ? powiedzcie ze wyjdzie 2008 i zrobcie niespodzianke wydajac 2007 :)))))))

 

Pozdrawiam wszystkich wrzucamy na luz a pan moderator czysci watek z tych pierdol i zapominamy o sprawie *uścisk*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empeck - jak kiedys przypatrywałem sie rozmowie na shucie to wydawało mi sie że jestes dosc inteligentnie odbierany poprzez innych userów wiec wcale nei chodzi mi o to zeby zrobic z ciebie..osła.....ja to rozumiem - ja naprawde rozumiem o co wam chodzi - mozliwe - wyjdzie i sie okaże super produkcja - tez bym tak chciał - czas pokaże - ale nei rozumiem czemu wszyscy robicie tutaj najazd na mnei skoro ja wyrazam swoje zdanie - druga sprawa sam empeck oskarzyłes mnie o jakies nieczyste zagrywki że niby edytowałem posta - pomiedzy edycja a mergowaniem jest kolosalna roznica :)

 

Bo w ameryce by było lepiej - dostali by wiecej kasy i mogli by sie popisac, dopiesic itd a tutaj talent jest gnojony poprzez biede i brak srodkow. CO z tego że sa zdolni co widac po screenach skoro żeby wydac dobrą gre nie wystarczą super chęci i zdolni ludzie - kasa tez sie liczy, reklama promowanie produktu, export na zachdni rynek itp

 

Gotham - teraz z koleji ja nei rozumiem dlaczego i skad u was rozumowanie typu - mniej wydanych pieniedzy na gre = lepsze odebranie przez innych i doceniony trud.

 

Dobra mnie to juz nudzi - wróce do tej rozmowy jak gra wyjdzie bo teraz takie gdybanie to nic nie da. Potem sie okaże ze albo nie wyjdzie wcale albo wyjdzie super hiper - nie tego tutaj mi trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga ty masz fajnie empeck.... jak ja kiedys sie klucilem z hindus-em to od razu skasowal mi posta i dal bana na tydzien :\ (davne czasu...)

ps. wiesz co hl, cs, mafia.... czechy i ukraina.....na napevno mieli ********* budzet... chyba ze sprzedarzy fotek czarnobyla z podpisem putina :\

sprostowanie : podobno to nie hindus dal mi tego bana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus, ja się nie upieram że Wiedźmin będzie dobrą grą. To się dopiero zobaczy. Ja twierdzę że w Polsce da się dobre gry robić, i że one powstają. Game dev w kraju się rozwija i to IMHO nienajgorzej. A z Twoich postów wynika że nic nie warto robić.

 

Zresztą Dziadek Stal na samym początku to napisał.

 

Kurt - nie skłamię jeżeli napisze że tego się spodziewałem.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus najlepsze co tu prezentujesz to pośladki Twojego avatara. Lepiej wróć do maxwella bo te faszystowskie poglądy to jakas paranoja. Polacy robią gry na jakie nas stać. Jak zarobią na wiedźminie to zrobią lepszą wg. Ciebie (bo z większym budżetem). Metoda małych kroczków skutkuje także w tym przypadku.

Za szlam którym obrzucasz wszystko i wszystkich to powinieneś klęczeć przed Giertychem na grochu do końca wakacji.

Jeszcze nie jesteś Jezusem (musisz poczekać na exp.999) to narazie przyjmij do wiadomości że nie tworzysz wszechświata i założenie, że to co Tobie niemiłe nie powinno się objawić w swej fizycznej postaci jest utopią.

Masz duże zasługi dla części maxwellowej, robisz fajne tutki naprawde respect! W innych dyskusjach miałeś wyważone sądy. Skąd tyle jadu w tym wątku? Przyznaj sie że pojechałeś za mocno. Czasami zwycięzcą jest ten kto ustępuje pół kroku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra doszlismy do porozumienia - tak mysle - ja -> Empeck :) Warto robic pewnie - będe sie cieszył jak wyjdzie z tego super produkcja.

 

Zdeno - odnosnie moich poglądów jako by faszystowskich to sie nie zgodze :) nigdy nie lubiłem faszyzmu i sie nim brzydziłem. Odnosnie dyskusji - ok poniosło mnie - przyznaje bez bicia - moja wina zagalopowałem sie za daleko - warto , naprawde warto by to robili - kwestia tego czy podołaja - i czy sąsiedzi spoza granicy docenią trud i prace nad projektem. Ja juz tutaj koncze :) przyznaje - za daleko zajechałęm - może i kierowałem sie swoimi własnymi odczuciami/przkonaniami.

 

Odnosnie odzywek o których była mowa - jesli kogoś uraziłem w tym natłoku postów to serdecznie przepraszam :) i teraz zeby było jasne - to nie drwina - to prawdziwe Przeprosiny :) Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne screeny, mało jest gier tak wysmakowanych kolorystycznie i o tak cudownym świetle jak ma Wiedźmin... Jasne, że w 2007 roku ta grafa może trącać myszką pod względem polycountu i takich tam high - end efektów, ale pamiętajcie że jest to RPG... A w RPG trochę inaczej się liczy grafę niż w jakiś głupich FPS a'la DOOM III.

 

Fallout już przy pierwszej części był zapóźniony - grafika 2d, turowa walka itp. przy drugiej części to już w ogóle nie te czasy :) A jednak to najlepsza gra RPG wszechczasów i do tej pory nie do pobicia bo - grafika jest estetyczna i ma klimat.

 

A co do znaczenia kosztów produkcji - sprawa jest taka że bardzo kosztowna produkcja zwróci się tylko przy dużej sprzedarzy. A produkcja średniobudżetowa może już zająć swoją niszę rynkową :)

 

tak więc tak jak pisałem na początku - 3mam kciuki za Wiedźmina :)

 

pozdrawiam i węcej luzu życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sorry za "faszystowskie" to była zbyteczna emfaza.

brawo Hindus pokazałeś że masz "cojones".

Tak na marginesie, to ciekawe kiedy nekstlimity zrobią texture baking w maxwellu. byłoby git pośmigać po takich wnętrzach z wypaloną lightmapą made by maxwell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku tamtego roku oddałem się dłuugiej sesji Fallouta 2 (zaszalałem i sobie oryginał kupiłem ;) ). Animacje też nie są super, 8-śmio biotowa paleta kolorów itd. Ale wciąga jak mało co.

Podobnie było z San Andreas. Grafika nie była ultra genialna ale ta fabuła była tak niesamowita, że nie mogłem się oderwać. Po skończeniu pomyślałem: "ech super giera".

 

Nie czytałem twórczości Sapkowskiego ale z tego co słyszałem pomysły tego pana są bardzo ciekawe. Opieranie gier na czymś jest według mnie fajnym pomysłem bo to przeważnie wnosi coś do wykreowanego już świata. Jakieś nowe postacie, wątki itd. Poza tym nie trzeba dużo myśleć nad niektórymi aspektami bo już poprostu są ;)

 

Ja za wiedźmina trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak wolę ze wszystkich gierek Mafię. Klimat lat 30-ych, muzyka, samochody, broń i ta fabuła...po prostu genialne...no i to miasto Lost Heven:) Ale Max Payne 2 też jest jedną z moich ulubionych gierek...jedynka była taka se ale dwujka miała tą grywalność...ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się że się rozczarowałem. Oczywiście przełknąłbym to bez słowa bo wszystko nie odstaje od mocnego średniego poziomu, CDP z pewnością nie ma się czego wstydzić, to dobre intro gdyby nie fakt że to- kurza ****- PI i Bagiński, od nich oczekuję więcej niż "mocny średni".

 

Raz- ani to stylizacja ani realizm, dwa- niedociągnięcia w stylu włosów wiedźmina w ostatnim ujeciu (powiedzcie że mnie oczy mylą i to nie jest chamski plane z przezroczystością tu i tam), słabe oświetlenie ("tu damy niebieski, z drugiej strony żółty, przepalenie i musi się podobać"). Całość wygląda trochę tak jakby szef produkcji (ktokolwiek nim był) nie miał spójniej koncepcji "jak to ma wyglądać" i poszedł "po standardzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol RK a ja myslalem ze tylko ja rendruje z zoltym + niebieski LOL :D no troche masz racji , nie mozna Ci jej nie przyznac, mimo wszystko ja przymykam na to oko. Chociaz jakos cinemy z Rise of Nations hmmm byly lepsze chyba ;)

 

Z tym ze ja sie nie nastawialem na hit typu katedra , sztuka spadania , wiedzialem ze to bedzie typowo pod publiczke ;] dlatego nie jestem zawiedziony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, zresztą to nie tak ze filmik nie może się podobać- jestem na bank pewien że fani wiedźmina nie będą tak marudni jak my (no dobra, jak ja :)), że będzie dobrze promował grę itd itp- swoją funkcję spełni. Korzystam z okazji że rozmawiamy na forum przynajmniej z założenia dla grafików więc na potrzeby dyskusji tutaj możemy sobie odpuścić taryfy ulgowe. Będę pierwszym który będzie zachwalał grę Anglikom i innym eskimosom (choćby dlatego że zależy mi na rozwoju tej branży w Polsce) ale to nie znaczy że to samo musze robić w rozmowach z ludźmi którzy choćby z racji swojego hobby czy zawodu powinni wyłapywać tego rodzaju błędy lepiej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdybym na sile musial to zdecydowanie doczepil bym sie do twarzy wiedzka, mimo ze niby ten filmik mam hd to twarz jest jakby bardzo rozmazana szejder przynajmniej dziwny , do tego detal na tej twarzy jaki detal w zasadzie ? rozumiem ze to jest animowane ale chociaz jakis normal , skoro sa takie zblizenia zeby cos sie tam swiecilo itp ;)

 

Do besti nie moge sie przyczepic bo szybko mignela mi po ekranie ale zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie , ale imo nad postacia bym popracowal ;]

 

ale ja oczywiscie sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z RK, że faktycznie PI daje trochę ciała z intrem, liczyłem że dogonią chociaż W3, tymczasem raczej kuśtykają niż biegną w odpowiednią stronę wciąż jednak mam nadzieję że dobiegną.

Są dobre momenty, świetna architektura, ciekawe oświetlenie. Gorzej z postaciami, nienajlepiej z animacją, zwłaszcza twarzy w zblizeniach (o texturach nie wspomnę). Realizmem odstaje od gry, RED Studio stara się świat, podobnie jak AS, "uprawdopodobnic" tymczasem w teaserze intra jakoś niespecjalnie to czuć.

Tym bardziej że węgrzy przyłożyli się do skewencji filmowych w Wahammerze i podnieśli poprzeczkę wysoko, powiedziałbym że to np Blur musi ich teraz dogonić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności