Skocz do zawartości

Pan reklamujacy-reklamacja


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawil nam sie nowy user, nie ma awatara, nie wnosi nic do dyskusji, nie wypowiada sie na temat,

 

wszyscy wiemy o kogo chodzi?

pewnie sie juz tu gdzies dopisal...

 

czy nie mozna dac na glownej stronie odnosnika do sponsorzy?

wpisac tam kto jest kto, dac odnosniki do ich stron, wpisac kto ile dal na serwer (transparentnosc rulez),

 

poniewaz firmy sie reklamuja, proponuje akce spoleczna:

daja tam maile, wyslijmy im taka propozycje finansowania serwera,

z zaznaczeniem ze ostatnie "udogodnienie" okazalo sie "nieeleganckie" i najwyrazniej dziala quadrat inverse niz zamierzenie,

skutek jak na razie jest taki ze Pan reklamujacy dziala na czesc uzytkownikow forum jak fastfood na antyglobaliste;

reklama ktora nei bedzie nikogo wpieniac, a bedzie wymieniac zaslugi moze byc efektywniejsza;

 

uzasadnienie:

forum to miejsce dla ludzi, nie dla botow, zeby zarejestrowac sie na forum trzeba przejsc testa na umeijetnosc odczytania literek; nawet jak sie nie umie wpisac ich po koleji;

 

postulat:

niech admin zrobi dzial rachunkow:

ile kosztuje utrzymanie serwera, kto na to lozy, ile dal;

bedzie wtedy jasne kogo mamy lubic i jak bardzo;

 

dygresja:

reklamy njie sa umeiszczane miedzy wierszami tekstu nawet w brukowcach;

 

poniewaz widze ze niektorzy wyjadacze nie rozumieja:

slowa klucze:

audyt, koszty, przejzystosc;

sprawdza sie w wiekszosci cywilizowanych krajow, od razu wyjezdzacie z obawami ze adek jest nieucziwy i sie bedzie bujal s klasa, tak jakby lista wplacajacych byla tajna,

skad wiecie ze za te posty nie buja sie juz teraz?

ja proponuje rozwiazanie alternatywne od tego nagannego wpisywania automatu miedzy wypowiedzi ludzi, na razie wyrwali tyle, kiedy zplaca adkowi zeby co drugi pisany przez nas wyraz wstawiac reklame?

a moze co litere?

jesli nie da sie pokojowo, firmy z tej listy beda musialy miec dobre zabezpieczenie antyspamowe, kto ma smoka, nie zawacha sie go uzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

była już kiedyś taka inicjatywa żeby dawać dobrowolne datki na utrzymanie forum ale nie została podjęta przez szefostwo. Co do nowego usera to mi on zwisa, niech sobie jest - ignoruję go ;)

Przy ew. dobrowolnych datkach na rzecz utrzymania forum musielibyśmy uważać żeby nie stać się czymś na kształt pixelowych beretów ;) i mieć kontrolę nad Adkiem żeby nie wybudował za nasze pieniądze posiadłości pod Toruniem i bujał się S-klasą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej - jak patrze na niektórych posty to mnie za serce chwyta - zachowujecie sie jak by to conajmniej nieuleczalna choroba była - niech sobie bedzie post - jako reklama. Ostatnio były narzekania na popupy, teraz na pana reklame itd

 

vv3k70r pieje do Ciebie bo ty zacząłęs tą dyskusje - skoro tak to co niektórym przeszkadza to niech sponsorują Adka i tyle :P

 

No nerwicy mozna dostac widzac post z tekstem Reklama - rzeczywiscie, nie wiem z której strony jest to tak denerwujące. A czy nikt z Was nie pomyslał o tym ze sprzet chodzi 24/dobe i to też kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie: ile wynosi transfer miesięczny na tym serwerze na którym teraz działa forum? 50GB? 100GB? jestem za wprowadzeniem dobrowolnej inicjatywy sfinansowania nowego (bez reklam) serwerka. koszt takiego w nazwa.pl wynosi ok 300zł rocznie. jeśli więc zbierze się ok 100userów mozna by to rozdzielić po 30zł za rok.

w ten sposób pozbylibyśmy się wszelkich niedogodności w stylu reklamy, popupy, bannery i inne pierdoły.

kto za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej by było dać reklamę nad/pod/obok wątku (coś jak na cgtalku). Ten pan jest wybitnie drażniący (i nie mam nic przeciwko reklamom, ale raczej ich formie). Alternatywą byłoby wprowadzenie abonamentu, po zapłaceniu którego dany user mógłby reklamy wyłaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto za kto za :P a jak przyjdzie co do czego to wyjdzie na to że wpłacą 2 osoby. Dodatkowo Adek będzie uzależniony od userów i będzie meksyk jak pojdzie w swiat ze userzy utrzymuja portal. Potem wez to wszystko zbieraj itd - może spnsor zazyczył sobie że chce w kazdym wątku post i tyle. Przestanie płacic kasiure to i zniknie pan reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorygowalem postulat, wytlumaczenia sa na dole:

poniewaz widze ze niektorzy wyjadacze nie rozumieja:

slowa klucze:

audyt, koszty, przejzystosc;

sprawdza sie w wiekszosci cywilizowanych krajow, od razu wyjezdzacie z obawami ze adek jest nieucziwy i sie bedzie bujal s klasa, tak jakby lista wplacajacych byla tajna,

skad wiecie ze za te posty nie buja sie juz teraz?

ja proponuje rozwiazanie alternatywne od tego nagannego wpisywania automatu miedzy wypowiedzi ludzi, na razie wyrwali tyle, kiedy zplaca adkowi zeby co drugi pisany przez nas wyraz wstawiac reklame?

a moze co litere?

jesli nie da sie pokojowo, firmy z tej listy beda musialy miec dobre zabezpieczenie antyspamowe, kto ma smoka, nie zawacha sie go uzyc

 

gdzie jest na wierzchu strony link: wesprzyj dzialanie serwera i numer konta?

nie ma, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety--> z ta "inicjatywa" zeby userzy placili jest jeden felfer gdyz znajac nasza mentalnosc, to wszyscy by sie burzyli ze skoro placa to chca aby bylo jak "my" chcemy adek i modki nie maja nic do gadania "chca nas zbanowac?? o nie teraz to my ich pobanujemy" ;)na 100 procent ludzie by tak sie czepiali skoro placimy wymagamy i bylby burdel a po drugie to juz wole te reklamy niz wydawac 30 dychy na rok aby forum obejrzec bez reklam :)

choc nie powiem ze tez mnie ten pan denerwuje az mnie skreca jak go widze juz chcialem zglosci "bed post" do adka ale sie powstrzymalem ;P :)

ale na serio moznaby inaczej rozwiazac kwestie reklam nie wiem jak ale zawsze jakos mozna

 

a tak na marginesie co ile postow pan reklama sie pojawia??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z abonametem który kasuje reklamy to jest dobry pomysł ale nie wykona sie go nalezycie, potem dojada kolejne reklamy które tez bedzie mozna wylaczyc za kase, potem kolejne i kolejne czyli sprowadzi sie do tego ze bez $$ nie bedzie się dało tu życ wiec lepsze juz mniejsze zło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - niekoniecznie.

 

Masz wybór - płacisz, nie masz reklam, nie płacisz, masz reklamy. Znów przytoczę CGtalk, tam można wykupić abonament, możesz wówczasz wyłaczyć reklamy, ale nie zwalnia Cię to z zachowania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot: osoba moderatora musi istnieć. cgtalk jest dobrym przykładem. powiedzmy, grupa ludzi która płaci zostaje superuserami, albo dostają powiedzmy możliwość założenia swojej galerii. kiedyś była galeria na głównej. może warto do tego wrócić ale udostepnić ją osobom opłacającym istnienie forum.

była by to dobra autopromocja dla płatnika (gallery na głównej? wow!) oraz niezły system płatności za serwer.

te 30zł/rok to tylko tak dla przykładu. być może uda się zbić tą kase niżej nawet do symbolicznych 5zł :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie mozna zalozyc sponsorom dzialu? zeby mogli sie tam pochwalic ile wplacili?

 

bedziemy wiedzieli ile ten reklamator wart, czy lepiej robic sciepe i sie z nim nei meczyc, czy tez go pochwalic za hojnosc,

 

czyli ja chce:

koszty serwisu;

przychody z reklamy;

w jednym dziale, gdzie adek bedzie sie mogl wyspowiadac czemu nagrzeszyl i za ile byl odpust, bo reklamy byly-forum dzialalo, czyli starczalo, jest wiecej reaklam - czy otworza mirrora zeby to nie padalo? czy to nei mzoe byc przejzyste?

chodzi mi o przejzystosc, wtedy sam zdecyduje czy cos wplace na podane konto, czy tez nie,

 

na razie userzy-reklamodawcy dyktuja adminowi co chca, i zachowuja sie bezczelnie i nagannie "bo my placimy"

nei podobaja mi sie wypowiedzi i komentarze pana reklamujacego;

 

/vote transparency

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck--> dobry pomysl :)

tweety--> wiem ze modki musza istniec, jesli chodzi o galeria to ja pamietam :)

tzkie rozwiazanie jak piszecie (empeck i tweety) ma jaknajbardziej sens i wydaje mi sie ze dla adka to moglby byc tylko i wylacznie dodatkowa kasa a dla "superuserow" tez mozna by cos znalesc np. jak piszesz galeria(portfolio) albo zrobic cos takiego jak na cgtalku z portfolio tylko ze u nas do niego mialby dostep tylko superuser :) takie rozwiazanie bylo by ciekawe i chyba z korzyscia dla kazdego :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , to lepiej by było założyć Max3d.pl Society (i ikonki pod nickiem jak na cgtalku) a z tego mieć jakieśtam bonusy....

 

Płatność sms'em bądź przelewem np 3 warianty

 

- 5 złotych na miesiąc

-12 złotych za 3 miesiące

-30 zł za pół roku

 

Pozdrawiam.

 

PRZYKŁAD CGSOCIETY:

 

Pod avatarkiem ładne cgtalk-member-badge.jpg

 

Your own URL

(http://yourname.cgsociety.org) Guestbook Unlimited displayable portfolio images Unlimited network links Blog Customizable CGPortfolio header image Customizable CGPortfolio cover image

 

 

 

 

 

 

Access to broadband video content Access to exclusive CGSociety articles Ad-free browsing - turn off banner ads

 

Forum posting privileges Image attachments Private messaging Your own avatar Access to CGS Member private forums Additional image attachment space (20MB) Additional private messaging space (10,000 messages) Ad-free browsing - turn off banner ads CGS badge in your profile and all your posts

 

A ponadto zniżki na soft w sklepach (CGtalk uzyskuje to Za banery reklamowe -NIE POPUPY) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam proponuje sie ogarnac, bo ten pan reklamujacy nie jest taki zly, a kaska max3d.pl sie przyda moze wreszcie nie padal co 2 dni.

 

Jezeli my bysmy mieli placic to znowu by byla dyskusja i tak do usranej smierci jak nie zrobisz to zle :) hehe

 

Szkoda tylko ze nie mozna wlaczyc ignoracji dla tego pana bo w ogole nie ma panelu uzytkownika :( (:P)

 

Zgadzam sie z wami ze mimo wszystko za czesto sie pojawia ten pan i dlatego moze draznic ... Co do osob placacych i nie placacych , qrcze mimo wszystko wsrzymal bym sie od tego zeby byly jakies super konta i dodatkowe przywileje np. miejsce na porfotlio , czy dostep do materialow . Moglo by to podzielic ludzi.

Wolal bym cos w rodzaju darowizny za np. 1 pkt przy awatarku tak jak bylo kiedys i tyle, 30 zl to nie majatek w dodatku na rok czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti - 60 zł / rok kupa kasy ...

co do samego watku to fakt ze dobrze by bylo gdyby userzy sponsorowali badz co badz stronke bez ktorej wiekszosc z nas nie mogla by zyc

ale czy pan reklama jest denerwujacy? jak jest to niech bedzie a jak sie da cos zrobic zeby go nie bylo to tez tak moze byc..czyli z mojej strony pelen konformizm :D

jednej osoby mi brakuje w tych wypowiedziach znaczy sie Adka ktory na pewno rozwazal nie raz jak uczymac forum, a skoro wybral taka opcje gdzie userzy nie placa to nie rozumiem czemu sie czepiacie..hehe sie w kraju porobilo :D sie domagaja placenia

ale ja tez jestem za oplata bo to moze zarowno wspomodz portal jak i np nagrody do bitew czy cos

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ludzie chyba powoli podchwytują pomysł finansowania serwisu. no bo jak długo można stawiać serwerek na darmowych (albo sponsorowanych) hostach?

 

kto za?

ja

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

 

kto jeszcze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mi tak bardzo nie przeszkada sama treść reklamy.. co bardziej to sam napis REKLAMA -> aż mnie zdusza na sam widok tego wyrazu.. niewiem może jak by to usunąć lub zmienic na inny napis-

. np.. Ogłoszenie lub coś w tym stylu.. wykasowac te pierdoły .. a reklama może być :) już się lekko przyzwyczajam.. niestety.

image11oh.gif\

Co od waszych pomysłów o opłacie.. to dla mnie to narazie odpada 30 zł za rok.. nie zajmuje się grafiką na poważnie jeszcze więc ozczędzam JAK TO MA BIEDNY STUDENT ;)..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej nie pisac wtedy kiedy ja pisze bo mi sie chrzani zrozumiano ??:D

rudylew no ja tez student i nie chrzan mi ze 30 kapusty rocznie nie uzbierasz bo to przeciez mniej niz co tydzien zlotowka do swinki co tydzien... a jak juz by ruszyla inicjatywa to i mozna by sie pokusic o wyslanie jakiegos moda na wycieczke zagraniczna bez dostepu do neta :D:D:D:D

tweety - nazbieramy zaluzmy 20 osob i co wyslemy petycje do ministra oswiaty ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od waszych pomysłów o opłacie.. to dla mnie to narazie odpada 30 zł za rok.. nie zajmuje się grafiką na poważnie jeszcze więc ozczędzam JAK TO MA BIEDNY STUDENT ;)..

pozdr

 

nie obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu wyjezdzacie z obawami ze adek jest nieucziwy i sie bedzie bujal s klasa, tak jakby lista wplacajacych byla tajna,

skad wiecie ze za te posty nie buja sie juz teraz?

 

vv3k70r- całkiem opacznie zrozumiałeś mojego posta , nie chciałem poddawać pod wątpliwość uczciwości szefostwa !! jak już to właśnie wszelkie niedomówienia wynikające z "dobrowolności" opłat - rozwiązanie rodem z CG Talku jest bardzo dobrym pomysłem w/g mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras-istotnie opacznie, niech juz beda oplaty, to przeciez normalne ze serwer pieniadze zre, tylko czy to mozna zrobic po ludzku? przejzyscie?

 

ta reklama to jest zwyczajne przegiecie, bo zajela meijsce wypowiedzi czlowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ludzie chyba powoli podchwytują pomysł finansowania serwisu. no bo jak długo można stawiać serwerek na darmowych (albo sponsorowanych) hostach?

 

kto za?

ja

empeck

nielot

chveti

Ag

maverick

javor

 

kto jeszcze?

 

Pozdrawiam

 

Dopisz mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO pomysl z ta reklama jest dobry, tylko gdyby pan reklama rzadziej sie pojawial, u mnie 4 razy pojawil soe w tym temacie do postu Chvetiego (16:20). To jest juz przesada :/ Jeden post na strone ok, 4 mowimy stanowcze, zdecydowane nie :) Na strone 1 i wsio, a nie 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem założyć firmę ? - albo spółkę z najbardziej zaufanymi moderatorami - to wszystko można skalkulować (ZUS i inne opłaty) i przeliczyć na wysokość ew. opłaty dla użytkownika ( mam na mysli oczywiście tylko tych co chcą płacic - tak jak na cg talku , jedynie co to dobrze by było w jakiejś formie im to wynagrodzic - czy to przez jakieś upusty na niektóre rzeczy czy to przez umozliwienie założenia jakiegoś bardziej rozbudowanego portfolio. Pomysł jest warty chyba przemyslenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie znam;

musi wyslac do sadu informacje o zalozeniu stowarzyszenia, wpisac non profit, wydawac coprzyjdzie na obsluge (czyli tez pracownika-adka moze i innym) a jesli mu przypadkiem zostanie nadwyzka, fundowac nagrody, zusu od tego nie ma,

i mzona to sobie prowadzic na kolanie;

statut juz przeciez jest na forum... wystarczy dopisac pare regolek

 

w pl to sie chyba nazywal KRS, ale nei dam sobie za to paznocki obciac, od pieciu lat nei otwieralem w pl stowarzyszenia,

 

druczki o ile nei da sa w necie, to na pewno u najblizszego prawnika (w sadzie tez sa);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie sadzilem, ze w ten sposob zareagujecie na reklame. Rozumiem, na banery.

 

Faktycznie byl blad i wlasnie go usunalem. Taka reklama pojawia sie tylko raz po peirwszym poscie. To nie jest uzytkownik. Po prostu w tym miejscu.

 

Co tu duzo mowic. Reklamy kontekstowe sa moim zdaniem do zniesienia. Dlatego kupiony zostal wlasny serwer aby o tym decydowac. Jesli faktycznie macie lepsze pomysly na oplaty (3000zl/rok przy tej konfiguracji z ograniczonym transferem) jestem otwarty.

 

Oplat wprowadzic poki co nie moge. Zwiazane jest to chocby z forma serwisu. Nie moglbym tego rozliczac. Aczkolwiek byc moze sie to zmieni.

 

Naprawde nie sadzilem, ze tak Was to urazi. Oplaty za serwer sa, nie da sie tego ukryc. Nie ma wyskakujacych popupow, "Pan Reklamujacy" pojawia sie tylko raz w watku (moj blad ze byl wiecej razy).

 

Troszke mnie podlamaliscie. Nie sadzilem, ze az tak beda wadzily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek zle zrozumiales nas tak mi sie wydaje , nikt nie placze ze pojawila sie reklama nie jest ona przeszkadzajaca poprostu wszystko co nowe jest dziwne i jest to dobrym tematem do dyskusji :) nie powinienes sie przejmowac.

 

Jezeli zdecydujesz sie wprowadzic oplaty to pomozemy napewno, najlepiej wprowadzic 1 oplate za rok, zeby nie robic miliona przelwow i nie rozdrabniac sie zbytnio.

 

A jak teraz juz bedzie sie pojawial tylko po zalozeniu tematu to w ogole miod wiec nie pekaj jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostaje tylko jedno pytanie, komu ufamy na tyle zeby zbieral kase,

jesli chodzi o rozliczenie,

nie ma problemu, znajdzie sie wiele firm ktore chetnie to rozlicza jako podarowane pieniadze pochadzace ze zbiorki na cel, tylko wystawia papier, nawet odliczen za to nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adku :) jak sie bedzie tylko raz na caly watek pojawial to nie jest zle,nawet sie tego nie zauwazy(ale jak by to malo byc co kilka postow to szlo by sie wnerwic ;)) :) ale czy bedzie sie pojawial raz na strone czy raz na caly watek(nie zlaeznie od ilosci stron)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska, reklamy czy nie reklamy, czy beda czy nie, serwer kosztuje tak czy siak, i w koncu trzeba zaczac skas te pieniadze brac, zeby sie dziadostwo nei wieszalo, nei wysypywalo, zeby transfer byl wiekszy, miejsca wiecej,

poniewaz na razie nie wiadomo czy to wypali, proponuje zostawic sprawe jak jest, a zaczac program pilotazowy "sciepa", jesli to bedzie dzialalo, to zobaczymy ile tego wyjdzie, i czy cos z tego bedzie (czyli czy ze zrzutki caly serwer bedzie pokryty, czy tez tylko czesc i wtedy moze bedzie user-sponsor)

 

proponuje to przedyskutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano widziałem co kilka postów reklamę - to było trochę denerwujące. Jeśli będzie tylko jedna to nawet może być (chociaż lepiej było, gdy reklama była pod szybką odpowiedzią).

Jeśli już jest ta reklama, to niech taka pozostanie. Bo gdyby z tej obecnej miała zrobić się jakaś pstrokata na pół ekranu to mówię stanowcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności