Skocz do zawartości

Scena 3D: Romeo & July


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśnienie:

Scenka ta powstała na projekcie Andre Kutscherauer - Selfillumination

jak widać na rysunku poniżej

andrekutscherauer4ss.jpg

 

Tak bardzo spodobał mi się pomysł Andre Kutscherauer że postanowiłem się na tym wzorować i zrobiłem "Romeo i Julia". Biedny Romeo jak zastał Julię roztrzaskaną w pył pragnie popełnić samobujstwo podłanczając się do sieci 5kV

 

Zakrawa to na plagiat ale cel był całkiem inny, w razie czego szybko usunę posta

 

romeoijulia8mk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hehe:) Istnieje sieć średniego napięcia 5kV? Zdaje mi się, że są: 0,4kV i 15kV:) Ale nie ważne...:) Wrzuć jakaś HRDI, bo chyba nie ma żadnej. Popraw głowę Romeo. Julia składała się z samej żarówki? Ten Romeo to jakiś zboczeniec?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no... jest HDR ale słabo widoczne, daj bardziej panoramiczne. I jedna propozycja: zciągnij tutek Ziomusia o normalach, zrób w miejsce tego modelu jego odpowiednik max 10 000 trisów, choc da się zrobić to nawet z 5 000 i wypal do tego normale z tego dużego modelu, nałóz na ten maly i zobaczysz jak ci render smignie.

I w tło zamiast tego ciemnego rogu daj studyjne tło, czyli zagięty płynnie w górę plane. Będzie jaśniej, i więcej będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiujesz pracę Andre, nie wnosisz praktycznie nic nowego, nawet części z których składa się ów Romeo są takie same. To już nie jest inspiracja pomysłem tylko kopia. Jeżeli to ma być Romeo to wystylizuj chociaż nieco tą żarówkę na "tamte" czasy, niech to będzie bardzo oldschoolowa żarówka, podniszczone otoczenie starej pracowni, odrapany stół...Można by się nawet pokusić o ubranie tej żarówy w strój zgodny z epoką ;] Zmień pozę, kadr.

 

Potem możesz taką ustyzliowaną wersję wysłać do autora jako "tribute" i spytać czy mu się podoba ;]

 

A tak wogóle to nie jest do końca jasne że on popełnia samobójstwo, wkońcu nie każdy zna się na zawiłościach elektryki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok do Ziousia już się zgłosiłem po te normale ale to potrwa, zamin się ich nauczę

 

Vorek to jest myśl z ubraniem w tamtą epokę, taki kołnież biały z falbankami jakiś kapelusz z piórkiem. thx za pomysł trzeba to rozwarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma napiecia 5kV no chyba ze sobie ktos wygeneruje i ta wtyczka z gniazkiem i kabelek taki cienki nie pasuja do wysokiego napiecia, zreszta 5kV wcale nie jest takie wysokie to tak technicznie

a z grafy to za romeo widac w tle kant boxa a material wtyczki dziwny jakis i nie widac tych zagiec na niej spojrz na oryginal

 

a swoja droga popelniasz te same bledy czyli kopiujesz (nie ma zmiluj tak to nalezy nazwac) te raczki i nozki to tak doczepione to "tulowia" w jednym punkciku zamiast wyrastac jakos bardziej logicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na kawalki szkła leżące obok napisu 5kV. Caustyka jest dziwnie rozmyta, nienaturalna, w tych dalczysz caustyka wyszła ładnie, jak to usunąć, wprowadzić dodatkowe światło, bo zmieniająć parametry chrzani się caustyka w tych kawałkaszk szkła leżących koło pręcików

I tak samo bok wtyczki jest chropowaty (wydaje się) czy to będzie kwestia ustawienia światła czy to jest brak uvwmap

I jeszcze jedno czy posiada ktoś hdri z oknami, albo kawałkiem pokoju, albo coś co pasowało by pod tą scenkę, bo ja dalem hdri nieba ale może trzeba to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanie czyjejś pracy w swoim wątku jest politycznie podejrzane ;) na początku myślałem że pierwszy pic jest twój...

 

Powinieneś dać po prostu linka najlepiej do tej pracy na cgtalk, a nie wklejać ja tak po prostu... Proponuję edycję, bo wprowadza ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie w miare ciekawe ale ten nieszczesny v-rey :( ja nigdy nie zrozumiem czemu ludzie pokladaja w nim takie nadzieje (O_o jakkolwiek to ujac) moje rady ? wywal v-reya, pokombinuj z kontrastami i dopracuj zarowe bo nawet nie jest okragla :P w miejscu gdzie teoretycznie byc powinna. i tyle, a pozniej zabieraj sie za nastepna robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie skopane. przykro mi to pisać, ale nie spisałeś się. widać błedy w scenie (urywający się plane, i boxowe ściany tła), materiałach (noise na nózkach), photonki kaustyki etc.

sam przekaz też jest słabo czytelny. jak dla mnie bylo to nadal Selfillumination tyle, że raz jeszcze - po nieudanej próbie. Taka metafora reinkarnacji.

 

Kopiowanie czyjejś pracy to nie jest, ale za bardzo zbliżyłeś się do granicy plagiatu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

oryginal miodniejszy, wiecej w nim "zycia"...

 

a tak na marginesie... Co to ma do Romea i July? :p

No i gdzie taka wtyczka na 5kV?! ;] (skromne dzordzowe zdanie...;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności