Skocz do zawartości

Model 3D: Moje modele .:: imagestudio ::.


meiker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich istniejącyhc na formu. Postanowiłem po stracie byłego tematu stworzyć nowy, w którym będę wystawiał swoje prace, nie bedę wystawiał moich poprzednich prac, gdyż uważam że to co nowsze jest lepsze.......

 

Piersza praca to kolumny:

Czekam na wasze propozycje i komentarze......

 

kolumnyas7.jpg

 

kolumny1ie0.jpg

 

glosnikae9.jpg

 

kolumny2yd2.jpg

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

_____________________________________________________

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, dzieki za słowa krytyki, teraz wiem ze jeszcze bardziej trzeba sie starac, postaram sie poprawic studio i swiatlo, jeszcze dzisiaj cos sprobuje wystawic..

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche siedzialem nad ta scena........jezeli macie jakies konkretne porady to prosze sie udzielac, oczywiscie kazde slowo mile widziane, nawet krytyki..

 

kolumnarenderlm6.jpg

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzieki wszystkim za komentarze onosnie głosnikow, teraz postanowiłem zrobić naroznik, czekam na wasze komentarze i propozycje,......

 

narozniklw7.jpg

 

naroznik1il7.jpg

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Wasza krytyke, jest poprostu cudowna, normalnie sie zachwycam nia:) naprawde....ale czasami to jeszcze mozecie podpowiedziec cos, doradzic, pomoc...mysle ze lepsze to bedzie...

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

 

_____________________________________________________

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, teraz postanowilem zrobic wizualizacje pokoju a moze salonu......

Licze na wasze propozycje i komentarze.....moze macie pomysl jak zrobic ladna teksturke albo tapicerke do tej kanapy....??

 

pokoj1dy6.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

 

_____________________________________________________

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja myslalem ze jak wstawiles model glosnikow to po przeczytaniu uwag zamieszczonych przez chlopakow jakos je wdrozysz w swoj modele. A tu lipa:> skaczesz od modelu do modelu. Doslownie co pare dni. Moim skromnym zdaniem powinienes zaczekac z modelami i skupic sie na glosnikach. Wydaje mi sie ze najlepiej prezentuje sie ze wszystkich tzn z 3 modeli, warto byloby je skonczyc.!. Ale to jest tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz2244 - dzieki za komentarz i propozycje, a co tak na mysli masz dokladnie jezeli chodzi o te glosniki? Co mam poprawic?....teraz zaczalem robi ten pokoik i zobaczymy jak wyjdzie, robie rozne modele i rzeczy bo za kazdym razem jest cos nowego co poznaje, i w ten sposob sie ucze, a jak juz bede wiecej potrafil to bede siedzial dlugo przy jednym zeby go zrobic idealnie,,, a teraz nowy >

 

pokoj2sj7.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

 

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz ten ostatni update mi sie podoba. To tylko byla moja sugestia odnosnie modeli. Wybrales inna opcje i ja to szanuje. Dlatego bede Cie dopingowal w kolejnych modelach. Jesli taka metoda jest dla Ciebie lepsza wiec sie jej trzymaj.Kurcze fajnie Ci to wyszlo... wiecej wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche siedzialem i zrobilem jeszcze kilka rzeczy, zeby bylo ladniej, teraz bede pracowal jeszcze nad swiatlem i dodam jeszcze troche modeli.....

>

 

pokoj5qz6.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

 

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry - tak dokladnie,

dzieki za komentarze, chociaz ich nie wiele, ale to pewnie przez wakacje i wielu z Was nie ma na forum. Ja teraz robie jeszcze jaies drobiazgi i pracuje nad oswietleniem, zobaczymy co wyjdzie, potem to wystawie...

 

pokoj6cb2.jpg

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

_____________________________________________________

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także

 

zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po paru dniach, bawilem sie oswietleniem i materialami, mysle ze wyglada lepiej nic poprzedni render, ale czekam na wasze opinie, komentarze, krytyke, a byc moze mile slowo:)

 

>

pokoj8psrq6.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki za komentarze...

 

patry - dzieki, jutro zrobie nowy render i poprawie ksiazki oraz ekran, a stolik to poprostu material v-ray i ustawione odbicie lekkie oraz przezroczytosc :)

zonk - jezeli chodzi o turiale to wszystko mozna znalezc, pewnie sam sie na nich wychowales:) a ja robilem z sam, nie korzystajac z turiali...

master kiełbaster - moze jutro poprawie zyrandor na plastikowy, chociaz chcialem miec taki efekt jak mam, a material kanapy zobacze co da sie zrobic,

vojager - dzieki, nad oswietleniem pracowalem dosc dlugo ostatnio i jakos chyba mi wyszlo, jezeli chodzi o kanape to mam nadzieje ze ud mi sie cos wymysle,

a tak wogole to moja pierwsza scena nad ktora pracuje do konca aby uzyskac dosc zadawalajacy efekt.....:p

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meiker - jak robisz szkło, to dodaj jakiś kolorek w fog (np. bladoniebieki) i multipiler na 0,05. Będziesz miał takie naturalne ciemniejsze "krawędzie" (nie wiem jak to nazwać)

 

Fałrejek widze ;* Pokaż ustawienia i napisz jak długo renderowałeś

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENDER trwal jakies 2 albo 3 godzinki, ale nie jestem pewien, na pewno nie krocej!:)

voyager - odezwij sie na gg to Ci ustawienia pokaze....a jezeli chodzi o szklo postaram sie poprawic...

Mam takie pytanie do Was, czy mozna to wrzucic do Finish Work, bo jak dla mnie to ta praca bedzie jutro juz skonczona i nie bede juz nic wiecej robil przy niej, tylko zajme sie nowym projektem.??

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Meiker. Zaczne moze od innego punktu - kolorystyki. Jestem przekonany, ze na dluzsza mete dla wielu osob byla by meczaca. Odcienie troche sie niekiedy gryzą. Co do modeli to przyczepie sie do sofy bowiem sadze, ze proporcje miedzy siedzeniem a oparciem sa zachwiane. Ani na niej sie wylozyc, ani normalnie usiasc. Najprosciej polecam Tobie wbic sie na jakas stronke producenta i popatrzec na wymiary. Stolik miazdzy przekrojami podpor. Tyle. Pozdrawiam i czekam na nastepne rendery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim. Oto mje ostatnie juz doszlifowanie jezeli chodzi o ta scenke. Nic juz wiecej nie poprawiam. Jutro wystawie to do Finish Work, w koncu to moja pierwsza taka praca!! Czekam na wasze komentarze....

 

pokoj9aev8.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wystawiam moj nowy projekcik z probnymi juz teksturami i swiatlem, nie wiem co o tym sadzicie wiec czekam na opinie, komentarze, propozycje,

projekt oczywiscie nie jest jeszcze skonczony!:) Zrobie jesze okienka i drzwi....w ogole chcialem zrobic jeszcze caly srodek (wyposazenie wnetrz) i wszystko pokazac, ale nie wiem czy mi czas na to pozwoli bo ostatnio malo siedzie w maxie, ale mam nadzieje ze to sie szybko zmieni i dalej bede mogl sie szkolic!!

 

domekbny7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze z architektura nie chcesz miec nic wspolnego;) Uzasadnij mi sens istnienia schodow wejsciowych? Po co tak wysoko trzeba sie dobijac do drzwi?Po pierwsze sprobuj fizycznie zatrzymac sie przed drzwiami i np szukac kluczy w plecaku. Ktos zmeczony lub lekko miętowy po imprezie dosyc szybko ponownie przywita sie z trawa. Wysokosc schodow na ogol oscyluje pomiedzy 15-16 cm. U Ciebie to blisko 30 cm, czyli tyle ile wymagana jest dlugosc stopnia a wiec odwrotnie niz przedstawiasz. Poczytaj troche w polskiej normie odnosnie budowy schodow zanim sie do tego zabierzesz.Kolejna magiczna sprawa jest dla mnie poziome okienko z lewej strony. Generalnie cos takiego widzialem w bunkrach. Reszta okienek wielkoscia przypomina budownictwo krajow bliskiego wschodu gdzie robia male okienka by sie od temperatury z zewnatrz ochronic. W ogole dlaczego by wejsc do domu....musialbym zejsc z drogi, wchodzic na trawnik (dobre zwlaszcza po burzy) by dobijakc sie gdzies z boku? Gdzie jest np rynna? Jakis parapet? Kompozycyjnie nie do przyjecia. Sam budynek - do rozbiorki. Kolorystyka do bani :( Jednym slowem plan ambitny, ale zacznij od nowa. Pozdrawiam i owocnej, bardziej analitycznej pracy zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jezeli chodzi o ten budynek, to tak naprawde jest w rzeczywistosci, schody sa tak wysoko, bo tak jest zbudowany ten budynek, jest to budynek gospodarczy z ktorego zrobiono domek i daltego schody sa tak wysoko.

jezeli chodzi o okno z lewej strony, to okno ktore jest w garazu, sorry Z-Brush jezeli nigdy nie widziales takiego okna! A jezeli chodzi o okna parapety i inne drobiazki, to napisale w pierwszym poscie ze to poczatek pracy i musze jeszcze troche rzeczy dorobic (CZYTAJ DOKLADNIE), ale oki, nie bedziemy sie scierac o slowka, jeszcze duzo pracy przede mna, i dzieki za komentarze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzedzie bez problemu, zostalo przepisane na budynek mieszkalny i wszystko gra!, ale widze ze nikt nie ma pomyslu na ten projekcik co i jak by tu zrobic, wiec moze zrobie cos bardziej ambitnego....

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

_____________________________________________________

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia nie mam, a jezeli pisze ze jest tak naprawde to uwiez a nie czepiasz sie i dochodzisz jakbys bym nie grafikiem tylko kontrolerem z urzedu skarbowego...:) (sorki).

 

Dla odstresowania w pracy i przed wekeendem zrobilem sobie cos innego i zajrzalem do wyobrazni: (komentujcie i dawajscie propozyjce)

 

potworekabn8.jpg

 

 

Pozdrawiam, niedługo wystawię coś nowego.

__________________________________________________ ___

"Nie zawsze złe słowo jest czymś złym, ale pamiętaj że możesz także zranić nim!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam sie bo mam takie prawo, zwlaszcza ze moje studia (niestety) sa z budynkami zwiazane i jesli jest faktycznie jak mowisz, to uwazam powyzszy budynek za prawdziwe ufo architektury ( nie obrazajac jej samej ). Poza tym czepliwosc zazwyczaj dotyczy pierdół maloistotnych a nie rzeczy podstawowych jakimi sa np. schody czy sama droga do budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentujcie i dawajscie propozyjce

 

bez komentarza...

bez propozycji...

 

meiker: nie rozumiem za bardzo sensu w takim "modellingu"... uczysz się jak umiejętnie rozplanowac siatkę? nie. Unvrap UVW? nie. Reactor? nie.

po trzykroć nie czyli:

praca nic nie wnosząca, kadr nieciekawy, oświetlenie, materiały, modelling do poprawki.

 

w skali od 1-5 daje 0,1 (za odwage wystawienia na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widze ze nikt nie ma pomyslu na ten projekcik co i jak by tu zrobic, wiec moze zrobie cos bardziej ambitnego....

 

nie no jesli juz ktos powinien miec jakies pomysly i propozycje zwiazane z Twoim projektem to chyba tylko ty :) tutaj raczej nikt ci nie bedzie bez przerwy mowil co masz robic.. albo robisz cos w miare jakietakie i pokazujesz, albo sie uczysz i chomikujesz na dysku ;]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności