Jump to content

Ogień na maxa


Shogun 3D

Recommended Posts

Chorwacka firma Sitni Sati poinformowała o planach wprowadzenia na rynek nowego plugina o nazwie FumeFX.

 

Wtyczka jest przeznaczona do współpracy ze środowiskiem 3ds max, a jej zadanie polega na umożliwieniu tworzenia realistycznych efektów związanych z ogniem i dymem oraz symulowaniu ich wpływu na całą scenę. Symulacja ma charakter fizyczny, a więc pod uwagę brane są wszystkie siły biorące w nich udział i rzeczywiste aspekty zjawisk, takie jak grawitacja, temperatura, ciśnienie, układ obiektów, prędkość oraz wszelkie zewnętrze czynniki mające wpływ na przebieg zdarzeń.

 

FumeFX ma mieć bardzo prosty i intuicyjny interfejs, ma też pozwalać na szybkie osiągnięcie ciekawych efektów, nie ograniczając jednocześnie sporej swobody użytkownika. Wtyczka ma się pojawić na rynku pod koniec bieżącego roku, co ciekawe jednak producent już miesiąc temu chwalił się wykorzystaniem jej przy pracach nad filmem "Superman: Powrót".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Symulacja ma charakter fizyczny, a więc pod uwagę brane są wszystkie siły biorące w nich udział i rzeczywiste aspekty zjawisk, takie jak grawitacja, temperatura, ciśnienie, układ obiektów, prędkość oraz wszelkie zewnętrze czynniki mające wpływ na przebieg zdarzeń.

 

to wszystko juz jest w mayi od kilku lat;);)

 

ogien na tych filmikach jest cienki... duzo ladniejszy i bardziej realistyczny wychodzi fluidami:P

 

dym tylko robi ogromne wrazenie :)

Link to comment
Share on other sites

serwus :)

no juz widziałem - wyglada to pięęęknie . Przypomnam tylko ( jak zawsze w takich sytuacjach), że graficy to taki sam target jak gospodynie domowe itp - i my też jesteśmy kuszeni/okłamywani reklamami.

Na takich filmikach jest zwykle wszystko możliwe, a potem d... :(

Fajność tych symulacji zbliża sie do czegoś , co mnie wbiło w fotel kiedyś - symulacje cieczy ze scanlinestudio (chyba niemieckie)

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Rowniez jak poprzednicy powiem ze wgniata w fotel realistyka. Wspolpraca z pluginem jest rowniez bezproblemowa - nawet na slabych komputerach przy zmniejszonych detalach ognia i dymy pracuje to wszystko w miare szybko i skladnie. Oczywiscie jezeli chcemy osiagnac super realistyczne efekty bedzie trzeba nauczyc sie cierpliwosci :D. Ponizej zamieszczam malutki plik wideo z plonacym teapotem i mala szczegolowoscia ognia i dymu - i tak wyglada ladnie.

 

Pozdrawiam.

 

http://www.mragowo.mm.pl/~stanek3d/ogien5.avi

 

 

ps: przepraszam za brak polskich liter - chwilowo nie ma mnie w domu i nie mam dostepu do polsko jezycznego kompa :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy