Skocz do zawartości

czacha


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

elo

dzisiaj miałem dzień wolny, więc postanowiłem zrobić jakiś modelik na szybko. Ponieważ ostatnio nie mam zbyt wielu okazji pomodelować organicznie wybrałem model czachy jako ćwiczonko. Trochę ponad 1k trisów 1024 x 1024 mapki (diffuse, normal, spec). Całość zajeła mi coś koło 8 - 10 godzin. Całość w maxie, normalki w ZB (dziękówa dla Klicka i Mario), tekstury to photoshop.

 

 

wipkoniec1uw9.jpg

 

 

render z wyostrzeniem:

 

wipkoniec3ma1.jpg

 

i jeszcze siateczka:

 

 

wipkoniec2ya7.jpg

 

 

mam nadzieję że się podoba, mimo widocznych błędów spowodowanych pośpiechem :/

 

pozdro 600 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Błędy:

-widać seamy

-tekstura jest tu i ówdzie porozciągana

-imo nos jest za gęsto zrobiony

-zęby by lepiej wyglądały jakby były połączone z czaszką

Mimo tych niedociągnięć (i faktu, że to speed) to czacha jest przyjemna w odbiorze (czyli cel został osiągnięty :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno, stac Cie na wiecej.

 

hyhy, zawsze to powtarzacie :P

 

No nic, tłumaczenie że to speed to żadne tłumaczenie bo miał to być model skończony, nadający sie do wrzucenia w roli wypełniacza do PF... Widzę że jednak bez zmian się nie obejdzie :) Nie traktowałem tego jako speeda, chciałem zrobić dobry model w jeden dzień (trza pracować nad wydajnością).

 

Dzięki z comentsy ze wszystkimi właściwie się zgadzam, dawajcie tego więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem...czy jak robiles ta czache to miales jakiekolwiek referencje? bo ludzka czaszka to raczej nie jest...(ogolny ksztalt, proporcje, osadzenie zebow)

 

co do textury na poczatku myslalem ze to txt 128^2 z ladnie osadzonym detalem na alphie...no ale niestety pomylilem sie 10x :/ jestem przekonany ze jabys z txt zrobil 512^2 albo nawet 256 to nic bys nie stracil...moze poza sztucznym peknieciem z tylu

 

co do trisow to sa bardzo nierowno rozlozone...niewiadomo po co dales tyle na szczeke z przodu skoro caly tyl glowy wyglada jakby mial polycount o polowe mneijszy...to samo zeby...lepiej byloporzadna txt zrobic z normalem na zakrzywionym plane'ye (jakies 12 faceow max)

 

optymalizacja tak samo lezy w okolicach oczodolow , nosa oraz skroni...polowe mozna wywalic...

 

ogolem jakby to mialo 50% parametrow ktore podales powiedzialbym ze dosc a tak to powiem ze mozesz lepiej ;] a co do tempa to zapewniam ze nikt ci na zrobienie podobnej czaszki nie da calego dnia w pracy :>

 

ps. jestem dzis wku4@#$@ i moze zbyt krytyczny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, z tym się zgadzam.

 

Szczególnie jeżeli chodzi o część czołową - czoło wydaje się za niskie, wygląda przez to trochę jak małpa :D

 

modelowałem na referkach, ale chyba nie wziełem pod uwagę tego że na fotach mam perspektywę, a modeluję w rzutach front, left - przez to wyszło zniekształcenie... do tego doszło jeszcze to, że chciałem model zrobić dość masywny, tak jakby należał kiedyś do jakieś twardego gościa. Dlatego poroźciągałem trochę referki w shopie.

 

No, takie tam tłumaczenia - z tym brakiem anatomii to racja i zgodziłem się z tym zarzutem już wcześniej, postaram się pomęczyć jeszcze w wolnej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólniej bryły to się raczej się nie przyczepię bo jak wiadomo czaszka czaszce nierówna :) ale:

-skoro poprawiłeś już czachę to i mapowanie można by było troszkę zmienić (najbardziej rzucą się mi w oczy: seam na czole, w oczodołach i rozciągnięta tekstura na kości policzkowej oraz czubku głowy)

-spróbowałeś zarysować zęby (i bardzo dobrze :) ) ale nadal zęby imo za bardzo wrzynają się w żuchwę a te zarysy „koron” nad górnymi zębami są za duże

Pewnie znasz ten adres ale jeśli ni to może się przydać:

http://www.glendale.edu/skull/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz czacha wyglada duzo lepjej, mozna by jej cos tam jeszcze na texturze maznąć, na ale w koncu to speed, mnie tam sie podoba, w grze jeszcze chyba lepszej nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności