Skocz do zawartości

Ktory monitorek ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

acha zapomniałem napisać że ja się przesiadłem na lcd i jestem bardzo zadowolony :P oczy mi odpoczywają - po całym dniu siedzenia przed kompem czuję się jakbym wracał z urlopu wypoczynkowego na Majorce a to czy czerń widać w 100 % czy nie to mnie to wali , na matrycy MVA kolorki są dość dobrze odwzorowane - poza tym oczy są ważne i to że nie musze juz robić okładów z torebek po herbacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy uważają, że tylko (a może przede wszystkim?) DTP potrzbuje super kolorów. W DTP nikt nie będzie malował nieba mieniącego się miliardem kolorów.

Z drugiej strony kiedy przejrzałem wątek "pokaż swoje studio" i zobaczyłem te wszystkie 15" i 17" Fujinxy czy inne Papasonixy to może rzeczywiście coś w tym odpoczywaniu jest... a może nie trza było wlepiać japy w kineskop tylko siedzieć w przyzwoitej odległości? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomijam fakt, że jestem daltonistą, więc jedynym sposobem dobrania koloru jest wpisywanie numerków.

Poza tym, remedy, to ty a nie inni wydają sie byc ortodoxami. Jedyne co mówisz to nie, nie i nie. Nigdy w życiu i takie tam.

Wolę LCD bo jest miejsce na biurku, mniej prądu zużywam, nie mam problemu z cerą (w końcu CRT to kaloryfer) i nie patrzę jak w żarówkę. Pomijam fakt, że celuję (ja osobiście) w więcej niż 20" i w panoramie, co w przypadku CRT jest kompletną porażką. A dlaczego, bo chcę i już.

A jeśli wymyślą coś lepszego od LCD o podobnych gabarytach to z checią przejdę na tę nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordy: każdy LCD w prównaniu z Sony GDM-900FW (24" panorama) jest porażką (jedynie rozmiarem mogą wygrać). Mówiłem to już dziesiątki razy, jeżeli siedzisz przed monitorem tak jak się powinno siedzieć to nie ma ani problemów z cerą ani z piekącymi oczami. Jakoś nikt nie pierdzili, że go od telewizora oczy bolą. o_O

Więcej miejsca? TAK! Mniej prądu? TAK! Taniej jeśli chodzi o rozmiar? TAK! Jakość? NIE/BRAK (do wyboru) ;D

No jakoś nie jestem w stanie pogodzić się z faktem gorszej jakości obrazu :(

LCD mam zamiar kupić - jako 2gi monitor do pasków narzędziowych bo do tego są w sam raz ;)

 

jaras: dzięki :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24" w CRT? Telewizor na biurku.

wynajmuje 55 m mieszkanie. Mam duże biurko, dwa monitory (LCD 19" i CRT 19") i ten crt'owski klamot mi przeszkadza a wokół niego panuje strefa śmierci.

Dupa tego klamota wystaje na tyle, że biurko musi odstawać od okna na 40 cm a i tak zawadza o parapet. Gdzie twoim zdaniem mam siedzieć? Biurko jest głębokie na 70 cm. a i tak wydaje mi się że mam go jak lampę do opalania.

Na biurku mam tableta, kupę płyt z materiałami do pracy, mikrofon, słuchawki, głośniki do komunikacji, modem, klawiaturę i myszki, dwie.

Chce życ normalnie a nie przejmować się pierdołami o wyzszości CRT na LCD.

 

I tak znowu zrobił sie konkurs o wielkośc fujary. Nawet jak powiesz, że co tydzień z CRT'a wypada napalona blondyna o smaku lodów śmietankowych, która będzie mi robic dobrze, to ja powiem, że mam to w dupie bo chce mieć przestrzeń do oddychania. Może nawet posadzic kwiatka bez choroby po promiennej.

Jakis czas temu chciałem kupić 32" tv Loewe. The beściak wśród TV bańkowych. Nie ma lepszych pod względem jakości obrazu. Minęło pół roku i wiesz co? Już mnie to nie interesuje. To nie Picasso na którego mam sie patrzyć i onanizować bo taki piękny. Szukanie dodatkowych pixeli w górę i w bok robi się śmieszne bo osobiście już tego nie zauważam. I tak chodzę do kina gdzie są ch... ekrany.

Wisi mi tez zgrywanie się na oldschoolowca siedzącego przez bańką w dziurawym swetrze.

Dzisiaj liczy się funkcjonalność jako całość a nie tylko laboratoryjne parametry podane w instrukcji obsługi. Taki Meats tez nie ma problemu z LCD jak i wiele (trudno ocenić czy większość) firm produkcyjnych. W każdym razie te co widziałem, korzystają z LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak większość ludzi słucha dziś trzeszczących MP3. Ta sama analogia.

Co do tej przestrzeni to widać, że nie potrafisz zorganizować sobie miejsca pracy (biurko pod oknem, o zgrozo!). Nie rozbrajaj mnie argumentem, że w 55m mieszkaniu nie masz miejsca na monitor CRT. Mam 60m mieszkanie, monitor CRT 19", telewizor 21" w tym samym pokoju, 32" panoramiczny w drugim, 2 lodówki i wszyscy żyją, nikt nikomu nie włazi na głowę, żeby przejść z pokoju do kuchni. ORGANIZACJA.

Nie lubię swetrów. ;)

W kwestii podsumowania - nie piję tutaj w moich postach do nikogo osobiście, polemizuję z opiniami i tylko tyle. :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam crt 19" Philipsa 109pi , nie narzekam, no może w rogach troche nieostro , i jak sie dobrze przyjrzec to rozczepienie kolorow takie sie robi przez co obraz wydaje sie nie ostry troszke. Remedy czy testowałeś monitory lcd z matrycami AS-IPS, IPS-PRO , czy wypowiadasz się tylko o monitorach z matrycami tn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie zadam proste pytanie ;)

 

Skoro lcd jest takie super genialne i bez wad to dlaczego wszystkie turnieje swiatowe WCG, CPL itp sa grane na CRT ? hmmm czyzby smurzenie i kiepskie czasy reakcji nie nadawaly sie do rozgrywania na tym turniejow ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności