Skocz do zawartości

Fotografia: HDR


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uwaga! user falcom miał tutaj dwie fotki. zostały usunięte z powodu przekroczenia wielkości postowanego obrazka. proszę na przyszłość o przeczytanie zasad jakie sa w dziale fotografia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mi sie udalo:

Pierwsze próby, teraz już wiem co robić, a czego nie :)

Ważka

1min.jpg

Bajzel

2min.jpg

Klucze

3min.jpg

Kowadlo

4min.jpg

Kwiatek

 

I nie ma kwiatka :D

 

 

Wiem ze za duze iso mialem ustawione, ale zauwazyłem dopiero na kompie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, świetny topic, zachęcił mnie do spróbowania swoich sił w tej technice, bo mimo że widziałem już kiedyś tego typu zdjęcia to nawet nie przypuszczałem, że samemu tak łatwo uzyskać podobny efekt, dzięki Illy za oświecenie ;)

 

A poniżej moje pierwsze próby (Canon A510 + statyw):

 

oryginał:

 

kranty7.th.jpg

 

hdr (3 zdjęcia, skok co 2EV, obróbka Photomatix + PS):

 

kranhdr01je5.jpg

 

---

 

oryginał:

 

chataow0.th.jpg

 

hdr (5 zdjęć, skok co 1EV, obróbka Photomatix + PS minimalnie):

 

chatahdr01ej6.jpg

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Mam nadzieję, że wątek troche ożyje, zwłaszcza że ostatnio jest idealna pogoda na zdjęcia w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem przy zachmurzonym niebie niestety dlatego pokazalem ta fotke w takich barwach a chcialem sie wybrac przy pelnym sloneczku zeby ukazac maximum kolorow co zapewne uczynie dzisiaj albo jutro :)

a noca tam tez jest ciekawie przeciez;)

pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MENU (ten przycisk po lewej od ekranu) --> ikona aparatu z nr 2 --> pierwsza pozycja to AEB. KRęcąć kółkiem nastaw wybierasz różnice ekspozycji. Wtedy pojawia Ci się ikonka na wyświetloaczu trzecz prostokątów, czarnego, w paski i białego, to znaczy, że robisz z tą opcją.

Żeby zrobić trzy pod rząd z różną eksp. wystarczy trzymać dłużej spust migawki.

 

A co do składania ich, to używamy photomatrixa, halo, na początku topica są linki i miejsce, z którego można pobrać program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przesukiwałem Google ze smutkiem, bo myślałem, że znów trafię na naciągaczy z plug-in'ami za $20, ale ta opcja jest już w "stock'owym" CS2 wieć jupi :) zrobię fotke za oknem, bo nie mam czasu iść dalej :)

 

 

Zrobiłem kilka zdjęć i jedno minimalnie poruszyłem i to już bardzo widać... Trochę poprawiłem, ale miejscami powychodziły bardzo "funky" kolory i muszę stwierdzić, że Photomatix w tym miejscu wygrywa (jak narazie) :>

 

Ok mój dzisiejszy eksperyment z HDR:

testly9.jpg

 

Te programy dziwnie modyfikują niektóre obiekty i dodają dziwne efekty np. na tym moim w miejscu tych rur nad torami po prawej widać jakieś stożki światła... tego tam nie było na żadnym ze zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumpy, podobają mi się tory, tylko chyba jednak ciut przegiąłeś z przekrzywieniem ich, natomiast druga fota taka zwykła, nie widać, że to hdr na moje oko.

Hehe tak patrzę teraz, to na tym poniższym zdjęciu też chyba średnio widać. :D

Tero jo:

xxxhdrmis3aly8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności