Skocz do zawartości

Telefon komórkowy.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam ograniczony budżet do 550 -600zł na telefon.

Nie chcę wydawać na niego fortuny więc więcej nie dam.

Zastanawiam się między 2 telefonami , a mianowicie Motorolą E1000 a Nokią 6630.

 

Za Motorolą głównie przemawia:

-zawsze miałem motki i nie narzekałem

-jest kilka ponad 100zł tańsza niż 6630 (duży argument)

-2 aparaty (kamery)

 

A za 6630 :

-Rozbudowany OS

-Większa funkcjonalność

 

Ogólnie porównanie tych 2 telefonów można zrobić na http://www.mgsm.pl/compare.xhtml

 

6630 - wypada ze średnią 7,56

e1000 - wypada ze średnią 7,47

 

Ceny(allegro)

6630 - bdb stan ~ 600zł

e1000 - bdb stan ~ już od 470zł

 

Może ktoś z Was miał styczność z tymi telefonami i mógłby mi opisać wszelakie za i przeciw?

 

A może ktoś ma lepszą propozycję na telefon za tę cenę?

Mój główny wymóg to odtwarzacz mp3 + slot na kartę pamięci.

 

Chodzi o to że telefonu długo nie zmieniam i mam nadzieję na coś co nie będzie za stare zbyt szybko ale i coś co będzie wytrzymywać użytkowanie intenstywne przez okres około 2-3 lat ;)

Motorola e1000

motorola_e1000_add_58.jpg

Nokia 6630

nokia_6630_1.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

rok temu kupiłem sobie nokie n-gage classic, zaraz po tym kumple też sobie kupili, na nudnych lekcjach graliśmy w colina, one, red faction, wormsy itp (przez bluetooth). niestety ktoś też chciał mieć mój telefon:( ale jedyny telefon jaki kupie (w takiej cenie) to będzie n-gage:D symbian rox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nokie 6630 i jestem z niej zadowolony :D Ten telefon ma dużo funkcji jak np. obsługiwanie pdf ale tak naprawdę nigdy nie miałem okazji z tego korzystać :) O wytrzymałość telefonu nie musisz się obawiać, po pierwszym tygodniu zleciał mi bardzo efektownie ze schodów i nadal działa :) Co do mp3 działa i gra OK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jest prawdą to co piszecie, ale motorola nie korzysta z symbiana I DLATEGO JEDYNYM ROZSąDNYM WYBOREM JEST NOKIA 6630

 

tylko z nia sa czasami klopoty z dzwonieniem i guma z obiektywu się zciera wiec lepszym wyborem jest 6680 ( polecam, mam taką od roku;))

 

a jak ktos nie jest przekonany do symbiana to polecam www.my-symbian.com i natychiast zmieni zdanie, są nieograniczone mozliwosci, dzieki roznym programom mozna miec wszystko, od cyfrowego zooma x20 po gadu-gadu i gameboya advance'a! dodadkowo na symbianach mozna obejzec filmy a avi i innych formatach, a tym nie poszczycie sie prawie zaden inny system;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L7?? to ta co sie łamie w kieszeni??:/ osobiscie nie polecm jej... moze ma dobry glosnik, ale niestety zalety na tym się kończa:/ a pozatym drab -> trzymales kiedys w ręku ten telefon? jak tak to wiesz, ze po 2 sms'ach rece bolą mocno;) nokia moze i ma duzo nieprzemyslanych telefonow, ale i wsod nich sa tez prawdziwe perełki

 

masater -> no pewnie tyle ze gdzie kupisz taką motorole, a itak watpie czy to bedzie dobre rozwiazanie... przeciez w stanach juz kilka lat temu byla motorola na windowsie i jak sam sie domyslisz ona sie nie sprawdzila i nikt juz dzis o niej nie pamieta, wiec nie licz na linuxa;)

 

jak dla mnie dyskusja do niczego nie prowadzi - wybór jest prosty

 

POTRZEBUJESZ TELEFON DO ROZRYWKI - wybierz 6630 bo ma nieorganiczone mozliwosci aplikacji

 

POTRZEBUJESZ TELEFON DO ROZMOWY, SMSóW - wybierz 6630 bo na motoroli e100 ciezko sie pisze spms pzry tak oryginalnej klawiaturze;)

 

i tonie jest tak jak niektorzy mowią kwestia przyzwyczajenia bo mialem juz nokie 3650 i siemensa sx1 i jakos mi nie przypadly do gustu ustawienia klawiszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja raczej o racjonalne powody proszę bo do tej pory mnie nie zawodziła.

 

Każdą motorolę jaką mialem w ręku obługiwało się inaczej. Inne menu, skróty, opcje.

W dodatku jak ktoś niezna telefonu to dostaje szału przy jego obsłudze.

Nokia to marka. Skandynawia. Najlepsze najdokładniejsze najprzydatniejsze rzeczy. To pomału tak jak Volvo.

No a Motorola. Tak jak ktoś pisał, ziomy, dresy, polska i bmw. Amen.

 

Pozatym cena. Po dwóch latach ta nokia będzie kosztowała 2x więcej niż motorola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis bardzo dobrze napisał:

Pozatym cena. Po dwóch latach ta nokia będzie kosztowała 2x więcej niż motorola.

 

Jezeli chveti masz zamiar sprzedac jeszcze ten telefon to zwroc uwagę jak telefonu obu producentow traca na wartosci. motorola traci mocniej na wartosci niz nokia, jednak mniej niz np. sony ericsson, jednak mysle ze w tym przypdaku nie powinno byc duzej rozbierznosci cen gdyz nokia juz duzo nie stanieje bo to nokia, a motorola juz duzo nie stanieje bo e1000 to bardzo stary model i w momencie wejscia na rynek kosztowal ok 1200, pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Już lepiej zainwestuj w Sony Ericssona, na przykład K750i ( http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10242&zone=pp&lm=pp1&pid=10242 )

Na allegro stoją w okolicach 600zł, a telefon i firma na pewno solidna. Nokia to masówka, a Motorola - chyba więcej niepochlebnych opinii słyszałem niż pochwał dla tych telefonów. Polecam Sony Ericssona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia to masówka

 

No a co ma być innego?

Nieznam telefonu który niebyłby produkowany masowo.

 

Nokia to marka która budowała swoją pozycję przez lata. I dlatego ludzie mają do niej takie duże zaufanie. dlatego też kosztuje drożej niż inne telefony w swojej klasie. dlatego że jak kupię Nokię to wiem że to telefon komórkowy a nie jakies cholera wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że prawie każdy telefon jest produkowany w ilościach hurtowych, mówiąc o masówce miałem tutaj na myśli minimalny wysiłek jaki nokia wkłada w opracowanie każdego kolejnego modelu. Jadą zwyczajnie na swojej pozycji na rynku i tyle. Poza tym krytyczna opinia na temat czekogolwiek to moje jak i każdego z nas prawo, więc się wyspokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorola a925 - ok 500 (pewnie nawet mniej) zlociszy na allegro - ma mp3 i karte pamieci duzy ekran co udogodnia odwarzanie filmow z napisami! pelnometrazowy film zajmuje ok 100mb na pamieci. ma symbiana. dla mnie elegancki telefonik (pewnei duzy minus beda gabaryty)...

 

SE k750i - zacny fon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności