Skocz do zawartości

Finished 2D: Vehicle Concept


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Koncept ten powstał już jakiś czas temu, ale chciałbym poddać go Waszej ocenie. Jest to koncepcja myśliwca inspirowanego samolotami z czasów II wojny (coś pomiędzy Spitfire'em i Mustangiem). Wszystko oczywiście w klimacie Gwiezdnych Wojen. Komentarze mile widziane.

 

3319402259_0f25635a88_o.jpg

Edytowane przez peter_f
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Typowy design szkoleniowy Scotta Robertsona. Wyeliminowałeś pomysł skrzydełek więc uniknąłeś kilka problemów z tym związanych ale na dobrą sprawę nadaje temu wymiar bardziej wyścigowy. Nie podoba mi się tło do którego użyłeś tej samej palety kolorów co do ścigałki. Sprawia to nieprzyjemne wrażenie zlewania. Chyba że to pojazd do przemieszczania w ekstremalnych warunkach temperaturowych (skojarzenia z "Lost Planet").Mimo wszystko przydał by się jakiś

kontrast. Generalnie jednak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe fakt wiecej tu churcha, robertsona i innego gnomona :P niz mustanga ale design zajebisty. wykonanie tez w porzadku, jak mowia wyzej moglby byc lepiej z ciemniejszym tlem (np ciemniejsze niebieski - niebo) albo bardziej kontrastujacym - teraz wyszla jakas idylla ala aldeeran ale zbytnio sie wlasnie zlewa. maluj dalej bede czekal, to moj klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki bardzo za opinie. Dobrze jest wysłuchać konstruktywnej krytyki:)

serio

faktycznie paleta barw jest bardzo jednolita, może za bardzo, wynika to z mojego przywiązania do mianownika kolorystycznego( :) ). Będę musiał się nad tym w przyszłości bardziej zawiesić. Kontrast - słuszna uwaga - do zmiany. Jedno czego będę bronił to siebie przed zarzutem "zalatywania" Robertsonami. Akurat na tyle jeszcze wystarcza mi wyobraźni, żeby wymyślić coś samemu:) Scotta Robertsona bardzo cenię za jego rewelacyjne wykłady odnośnie rysunku, jednak to nie jego rysunki spowodowały, że koncept ten powstał. Spitfire i Mustang są moimi ulubionymi myśliwcami. Pojazd ten jest nimi inspirowany, a słowo inspiracja jest tu kluczowe. Inspiracja nie jest równoznaczna z zapożyczeniem. Ze Spita "wziąłem" proporcje w umiejscowieniu kokpitu no i te piękne elipsy, których Spit ma mnóstwo, a z Mustanga ogólny charakter czyli polerowane blachy (dzięki którym wygląda jak pocisk), powierzchnię antyodblaskową przed kokpitem etc. Ryan Church - kolejna inspiracja, choć to raczej wykorzystanie narzędzia jakim jest komputer.

Szu

Dzięki.

Morbid Karbid

Słuszna uwaga co do odbić. BTW: piękne pracki na stronie, naprawdę super, gratulacje:)

designboot

Koncept z innego punktu widzenia:) To jest naprawdę sztuka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje sie, ze przestudiowales gnomona churcha z shiny vehicles. mi sie bardzo podoba i jak na nowicjusza to...radzisz sobie fantastycznie :) az boje sie pomyslec co bedzie potem, dobre masz ogolne czucie bryl i technike, wiekszosc pomniejszych bledow na pewno szybko sam wyeliminujesz, a reszte wytkna Ci ziomy na max3d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidiasz, Stemider, mant-raz, Amrun, Morbid Karbid, dziękuję bardzo za komentarze:)

Stemider

Szczerze mówiąc to zawsze byłem wpuszczony w "latawce" a designem samochodów interesuję się od niedawna tj. od czasu kiedy zobaczyłem (szczególnie w pracach studentów szkół projektowych), że samochód nie musi być nieforemną cegłą z kółkami, a może być dziełem sztuki. No cóż, samochodu jeszcze nie próbowałem bo poszczególne elementy składowe w projekcie powinny być dobrane tak by miało to sens (przynajmniej tak mi się wydaje). Niestety na samochodach się za bardzo nie znam, ale jestem otwarty na wiedzę więc może spróbuję.

BTW: Nie miałem pojęcia, że istnieje taka strona jak KOAD. Zaoszczędziłbym kupę czasu gdybym wiedział, że zdolne ludziska postanowili podzielic sie wiedzą:). Na szczęście na forach takich jak to można się wiele nauczyć od prawdziwych speców jak Wy.

mant-raz

co do "shiny vehicles" Ryan'a to zobaczyłem to jakis czas po tym jak ten koncept już powstał. Church zainspirował mnie sposobem wykorzystania kompa jako narzędzia. Co dziwne to zacząłem intensywnie rysować po tym jak obejrzałem zakupiony u Adka "Car4Ever". Związku tu nie ma żadnego ale fakt jest faktem, tak było :)

P.S. Co do przydomku "Church dla ubogich" to chyba się nie doceniasz:)

Amrun

Dziękuję. P.S. Pokłony przed Twoim talentem. Przepiękne prace! Ogromny szacunek!

Morbid Karbid

Dzięki wielkie :) Co do nowicjuszostwa ( :) )to nie ma to znaczenia, bo i tak w moim przekonaniu niewiele umiem, a cały czas się uczę. Wielu z Was dorównuje poziomem Churchowi, Tiemensowi czy Mullinsowi, więc fajnie, że chcecie się podzielić swoją wiedzą z nowicjuszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skorygowałem nieco koncept według Waszych korekt. Uplastyczniłem jeszcze nieco pojazd (parę szczegółów jak lotki, reflektory czy światło pozycyjne) no i starałem się przyciemnić tło. Ponieważ ściemnianie niebardzo wychodziło zdecydowałem się na lekką zmianę klimatu (też o wschodzie słonca ale parę minut wcześniej :) ):

 

3319402259_0f25635a88_o.jpg

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, śmiesznie wyszło. Ale przyznam, że jak ją zobaczyłem, to pierwsza myśl była ale ktoś "zerżnął" czyjąś pracę, gdzieś już to widziałem, dopiero jak przyjrzałem się dacie posta, to się właśnie wyjaśniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za komentarze i za fronta. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że tego ostatniego to się kompletnie nie spodziewałem. Ale nie ważne ile czasu minęło, bo to zawsze niesamowita radocha zobaczyć swój obrazek w headerze ;)

"kliment woroszyłow": heh, dzięki Wojtku bardzo :)

"smiler": dzięki, ale Lucasowi to się chyba już nie przyda :)

"hcpiter": ogromne dzięki, za słowa i gwiazdki; takie słowa od Ciebie to zaszczyt

"MF": dziękuję bardzo, bardzo :)

"makak": śmiesznie, ale miło ;)

"SEB": nie pomyślałem nad tym że ta nazwa by pasowała. Ale to design z bardziej "civilized days..." ;)

"Urbanboogie": dzięki za miłe słowa. Możliwe że to co robię się zmienia, chociaż trudniej mi to dostrzec. Ale na pewno oglądanie prac innych osób wiele wnosi do tego co robię. Dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności