Skocz do zawartości

Filmy nominowane do Oscara (2007)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiecie, czy przez net będzie można gdzieś oglądnąć całą ceremonię?

Można niby w TV (podobno TVP ma robić transmisję) ale nigdy nie wiadomo, jak to będzie z tłumaczeniem :/

 

EDIT:

No właśnie, ale oglądałem w tamtym roku i ten tłumacz niezbyt ciekawy był...

 

A pora? Co tam jedna nieprzespana noc...:) poza tym , polski w szkole rano, więc będzie czas na drzemkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli chodzi o pore to jest lipnie. Jeszcze nigdy nie udało mi się obiejrzeć ceremoni, choć już nie raz chciałem :/

 

EDIT -> A tak swoją drogą filmik 'No Time For Nuts' wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co myślicie o tegorocznych Oscarach?

Najbardziej podobał mi się sposób, w jaki DeGeneres prowadziła ceremonię.

 

Beznadziejnie trochę, że Santaolalla dostał po raz drugi Oscara za score (liczyłem na Navarrete'a). W sumie była to powtórka z tamtego roku - te same dźwięki, instrumet - generalnie nic nowego, choć z drugiej strony, w filmie było całkiem dobrze...

 

Oscar za film animowany poleciał do pngwinów - w sumie dobrze, bo w Carsach niczego ciekawego nie było...

Efekty specjalne - nie widziałem żadnego z tych filmów, ale dobrze, że Superman nie dostał - ten film to, moim zdaniem, zupełne dno.

 

Najgorsze co było w tym roku, to studio w TVP - żenada ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty specjalne - nie widziałem żadnego z tych filmów, ale dobrze, że Superman nie dostał - ten film to, moim zdaniem, zupełne dno.

 

No to widziałeś czy nie? ;)

 

Jedyne co mnie interesowało to efekty specjalne. Cieszy mnie bardzo wygrana Piratów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genmeralnie Superman, jako odgrzewany kotlet to film, którym nie warto się interesować - nie lubię takich filmówGarunkowo też do mnie nie przemawia - denna fantastyka. Może kiedyś był dobry, ale po tylu latach ile można podziwiać wciąż to samo.

 

A jesli chodzi o VFX to widziałem gdzieś kilka ujęć, do tego jedna scenka wyświetlana przed wręczeniem nagrody. To oczywiście nie przesądza o poziomie VFX w całym filmie, ale taki ogólny wniosek wyciągnąłem. Podejrzewam, że poprawny... W każdym razie nie chciałem, by dostał Oscara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karrde -> hehe nie wiem jak Posejdon ale mi Davy Jones o wiele bardziej się podobał niż Clark Kent ;)

Trzeba jednak przyznać, że kilka fajnych scen było w Supermanie.

 

piotrek -> ale czy to ważne, że odgrzewany kotlet? Patrzymy na stronę wizualną, a nie... merytoryczną ;) Kiedyś też już zrobili film ze Spider-man'em w roli głównej, a mimo to nowy spidey został odebrany z wielkim entuzjazmem (przynajmniej w stanach i przeze mnie ;) ) + dostał oscar'a za efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem wszystkie 3 filmy.. z czego Posejdona i Piratow w kinie.. Posejdon - woda.. ogien.. bardziej techniczne nowinki, szczerze mowiac nie zaimponowal mi tak bardzo.. aczkolwiek 2 minutowy mastershot na poczatku filmu (all mental ray ;) - taka ciekawostka dla fanow) raz jeszcze ukazuje geniusz teamu pod skrzydlem Lucasa. Superman, fakt... kolejny krok w strone digital double, ale.. po prostu blednie przy kazdym ujeciu z Davy Jones'em w Piratach.. to czego dokonala ekipa ILMu z Knollem na czele to jest po prostu mistrzostwo. W pelni zasluzony Oskar za VFX dla Dead Men's Chest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a Ja nie oglądałem jeszcze piratów :/ Musze obejrzeć jak najszybciej i popodziwiać efekty na Oscara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZY ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"The Danish Poet", reż. Torill Kove

Raczej mnie to zaskoczyło..choć nie widziałem. Raczej stawiałem na "dziewczynke z zapałkami":P

 

NAJLEPSZY DOKUMENT

"Niewygodna prawda", reż. Davis Guggenheim

Z tego za to jestem zadowolony;]

 

No i oczywiście za VFX dla Davy'iego i za ta ich super ośmiornicę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności