Skocz do zawartości

Bitwa 3D: Zagubiona mrówa.Definitywnie koniec.


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko że Kopernik nie stworzył teorii heliocentrycznej, tylko ją udowodnił. A co do Picassa - ten człowiek miał warsztat, który był naprawde imponujący i swoje kubistyczne poszukawania zaczął mając spory "klasyczny" dorobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Remedy: Twoje podejscie jest skrajnie inne, poniewaz:

  • Kopernik najpierw poddal wszystkie teorie doglebnej analizie, zadnej nie odrzucal ad hoc, Ty sie boisz zaszufladkowania i nawet nie starasz sie poznac natury zjawisk, ktore odrzucasz.
  • Teoria Kopernika korzystala ze wspolczesnych odkryc a rownoczesnie byla osadzona na odkryciach starozytnych Greków. Ja Tu widze lad, porzadek i postep. U Ciebie jest anarchia.
  • Kopernik sprzeciwil sie "twierdzeniu 'Ziemia środkiem wszechświata' będącym rodzajem pochlebstwa dla ludzkości". Ty robisz cos dokladnie odwrotnego. Odrzucajac wielowiekowe tradycje wykazujesz sie ludzka pycha.

 

Ło ło ło ło ło. Trochę się rozpędziłeś. Po pierwsze, przykład z Kopernikiem podałem jako pewien schemat postępowania, a nie kropka w kropkę parafrazę sytuacji z grafikami/artystami.

Po drugie, strasznie nadinterpretujesz to co mówię. Cały ten kompozycyjny bełkot przerobiłem na wszystkie strony (te wszystkie "zasady"). Na jakiej podstawie zarzucasz mi brak ich znajomości?

Skąd się Tobie wzięła ta teoria o pochlebstwie dla ludzkości też nie wiem. No i dopełnieniem jest ta wielowiekowa tradycja - widać przez setki lat w duchu tradycji wierzyli, że Ziemia jest pępkiem wszechświata, mimo, że niektórzy ludzi mianowali się uczonymi.

Wrócę jeszcze do szanownego Picassa, który jest doskonałym przykładem. Jakich zasad on przestrzega? On i cały nurt kubistyczny? Stworzyli sobie własne zasady? To jednak można?

Nie widziałeś ani jednej mojej pracy, a zarzucasz mi chaos i Bóg wie co jeszcze. Zupełnie jakbyś nie polemizował z moimi poglądami, a jedynie ze mną jako osobą.

 

Najlepsze jest jednak to, że Simple_man po zmianie kompozycji (którą wielu krytykowało) teraz do niej wrócił i już się podoba. xD

Przypomniała mi się pewna scenka z Jetsonów, kiedy to matka poszła do fryzjera zmienić fryzurę, bo jej się opatrzyła. Po kilkunastu próbach fryzjerka zaproponowała jej taką jak miała na początku - spodobała się jej, taka "nowa". ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że Kopernik nie stworzył teorii heliocentrycznej, tylko ją udowodnił. A co do Picassa - ten człowiek miał warsztat, który był naprawde imponujący i swoje kubistyczne poszukawania zaczął mając spory "klasyczny" dorobek.

 

Jego klasyczny dorobek jest tak marny, że szkoda gadać. Na naszym forum są więksi artyści od niego. Sam kubizm powinien być opatrzony zakazem nazywania tego sztuką. Padlina jakich mało. Zresztą już geneza tego mówi sama za siebie. Desperacja, alkoholizm i narkotyki, depresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest jednak to, że Simple_man po zmianie kompozycji (którą wielu krytykowało) teraz do niej wrócił i już się podoba. xD
Kompozycja to cos wiecej niz uklad linii i obiektow. Simple_man w kazdej wersji zmienia nasycenie, ostrosc i efekty atmosferyczne poszczegolnych czesci obrazu wplywajac tym samym na ich ciezkosc. Kompozycja ciagle sie zmienia.

 

Co do Kopernika, nie lubie jak ktos w dyskusji zaslania sie wyrywkowym cytatem lub autorytetem. Udowodnilem Ci jedynie, ze to byl malo trafny przyklad na obrone Twoich racji.

 

Wszystko co napisalem opieram jedynie na Twoich slowach w tym watku, nie na Twoich pracach czy doswiadczeniu. Ono tu nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Simple_man - fakt to miejsce na ocene pracy a nie na dyskusje, którą powinno się kontynuować gdzie indziej.

 

Wróciłeś (prawie) do pierwotnej kompozycji. No cóż - skoro czujesz że tak jest najlepiej to chyba właściwa decyzja tuż przed nominacjami. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, teraz background tak nie odciąga wzroku.

Ale na mrówce zrobiły się dziwne kolory, ten różowy odblask na głowie, myślę że to przez tą postprodukcję? tak jakby za mała głębia kolorów w tym miejscu.

Gratuluję nominacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię taki klimat :] i w zasadzie teraz kiedy przeglądam twój wątek trochę dokładniej myślę że oczywiście (pomijając to co Ania mówiła o odciąganiu wzroku) to każda wersja tła pasowałaby. Bo stworzyłeś bajkowe postacie - czyli że wiadomo co to za postać ale nie koniecznie jest ona realistyczna fotograficznie. a skoro one nie są to każde tło może być :] bo to ty decydujesz o regułach świata który stworzyłeś (bajkowe kolory, zormydlenia etc) :] jak patrzę na tą pracę to chciałbym zobaczyć film z tymi bohaterami i o zzaginionej mrówce. :] przypomina mi się super film Mrówka Z więc napewno odwaliłes kawał świetnej roboty!

 

ps. A no i oczywiście ostatnia wersja najlepsza:] pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA HA HA a to niespodzianka, wracam z weekendu na wsi i...mam nominacje!!!

Tak na prawdę to wiedziałem już wcześniej, poprosiłem brata żeby mnie poinformował, jak tylko będą wyniki, czy sie dostałem i... YES, YES, YES!!!

Dziękuję bardzo to już mój drugi raz, mam nadzieję, ze tym razem będzie lepiej, chociaż prace konkurencji pozbawiają mnie złudzeń co do mojego miejsca w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zrobiony las, tło roślinne - bajer. To jest to co mi się podoba i nierzadko przewyższa podobne elementy w pracach konkurencji. To co mi się z kolei nie do końca podoba to postacie - nie chodzi o techniczna stronę - raczej ich przekaz i wyeksponowanie na tle lasu. W Twojej pracy las i grzyb sprawiają wrażenie głównych bohaterów, a postacie są jakby dodatkiem. Krótko mówiąc - technicznie super, przekaz średnio.

 

Ale widać jak warsztacik podskoczył - to najważniejsze :D

Pozostaje nieco popracować nad merytoryczną stroną prac - kompozycja, oświetlenie itp (moja największa bolączka sic!)

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności