Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] projekt wnętrz domu jednorodzinnego


Gość ma+

Rekomendowane odpowiedzi

projekt wnętrz domu jednorodzinnego

 

 

architektura wnętrz: tamizo

 

większośc modeli + opracowanie 3d: kome

 

 

swid001.jpg

 

swid002.jpg

 

swid003.jpg

 

swid004.jpg

 

swid005.jpg

 

swid006.jpg

 

swid007.jpg

 

swid008.jpg

 

swid009.jpg

 

swid010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie pokazane, ale Panowie i Panie... przeginacie z tym modernizmem;) W takim domu lepiej w kasku chodzić, bo można się o kanty porozbijać;P Wizytę u psychologa dorzućcie gratis do realizacji;P Dobra, trochę pożartowałem, ale to tylko moja subiektywna opinia. Wiem, że taki styl, taka marka, ale lecicie trochę na jedno kopyto, ale może o to w tym chodzi(?) Przyznaję, że się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Świetne projekty i prezentacja. Aczkolwiek.... przydał by się tam jakiś akcent kolorystyczny. Wszystko ma klasę, ale jest smutne. Jest to trochę za bardzo monochromatyczne i sterylne. Jeśli bym mieszkał w takim otoczeniu szukał bym każdej sposobności żeby wyjść na zewnątrz i pojechać nad jakieś jezioro, czy do parku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI się wydaje że w tym projekcie brakuje czegoś z "jajem" Oczywiście jest bardzo ładne połączenie nowoczesnego stylu z klasycznym kandelabrem, ale jest to raczej "projektowy epizodzik". BO to patrząc na pierwsze 3 rendery spodziewałem się co zobaczę w następnych. Touch ma rację. Do tych form przydało by się coś innego co jednocześnie przełamywało by przewidywalność a jednocześnie jednolity charakter. Np. jakąś formę obłą. Jakiś zieloną plazmę w kształcie "bezkształcia" wychodzącą ze ściany a będącą np półką. To tylko przykład.

Jest już tak że jeśli jest fajny element ale powieli się go 100 razy traci na wartości. Więc wtedy dobrze dać jakiś element z goła inny który tłumaczy stokroć powtórzonych elementów...Ale się rozpisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny kibel.

ale w reszcie brakuje mi troszke ciepełka ktore było np w projekcie jakiejś pracowni któa na stronce obczajałem. możliwe ze niepodobami sie venge. kolor jasny klon, albo jakaś acajaou...

no i jakoś tak brakuje zdecydowanego klimatu. no nie wiem cholera.

 

a kuchnia bedzie brzydka jak sie postawi cokolwiek innego niz biale szarebadz czarne. jak sie postawi chociazby kilkaowoców w chromowanej miscebedzie niefajnie..

 

no ale poziom wizualek ładny jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swid005 dziwnie rozwiązane, ale to moje ulubione miejsce w mieszkaniu :)

szacunek dla kome że umiał się dopasować do stylu Tamizo

btw. sekretarzyk ni z gruchy ni z pietruchy.

podejrzewam ze to inwencja twórcza kome ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze mnie Pan za kogoś kim nie jestem :(

pogieło cię z tym "Panem" ? wiosenna deprecha czy co? więcej asertywności, musisz być bardziej medialny i wogóle... ;)

a serio to jeszcze raz szacunek, rendery sam miód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pokazane, ale Panowie i Panie... przeginacie z tym modernizmem;) W takim domu lepiej w kasku chodzić, bo można się o kanty porozbijać;P Wizytę u psychologa dorzućcie gratis do realizacji;P Dobra, trochę pożartowałem, ale to tylko moja subiektywna opinia. Wiem, że taki styl, taka marka, ale lecicie trochę na jedno kopyto, ale może o to w tym chodzi(?) Przyznaję, że się na tym nie znam.

 

Touch uwierz mi , że nie wszyscy lubią meble od Bodzia, ciepłe kolorki i reprodukcje słoneczników van Gogha na ścianie... i to wcale nie oznacza konieczności odwiedzenia psychologa.

 

btw. sekretarzyk ni z gruchy ni z pietruchy.

podejrzewam ze to inwencja twórcza kome ;)

 

Peter ta grucha i pietrucha to nasza robota , kome w to nie mieszaj ;) ... pojawiła się na życzenie inwestorów którzy chcieli mieć w swoim domu tego typu akcenty (tak samo jak beton). prawdopodobnie podobnych elementów znajdzie sie jeszcze kilka w całym domu ale nad tym jeszcze pracujemy...

 

dzięki wszystkim za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma+ ---> To że ktoś Cię krytykuje, nie znaczy, że musisz spychać go w najbardziej przeciwległy Tobie nurt. Jeśli rzeczywiście tego nie rozumiesz, to jest to bynajmniej nie ze szkodą dla mnie, a dla Ciebie. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogieło cię z tym "Panem" ? wiosenna deprecha czy co? więcej asertywności, musisz być bardziej medialny i wogóle... ;)

a serio to jeszcze raz szacunek, rendery sam miód!

 

nie wiosenna. ogólnie życiowa ;) nic nie muszę. mogę być taki jaki tylko zechcę :cool:

dziękuję. twoje słowo wiele dla mnie znaczy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma+ ---> To że ktoś Cię krytykuje, nie znaczy, że musisz spychać go w najbardziej przeciwległy Tobie nurt. Jeśli rzeczywiście tego nie rozumiesz, to jest to bynajmniej nie ze szkodą dla mnie, a dla Ciebie. Pozdr!

 

touch nie miałem na myśli konketnie twoich upodobań. specjalnie użyłem skrejnego porównania żeby wzmocnić przekaz. zauważ, że ożywianie minimalizmu kolorem, szalonym elementem , meblem , stostujemy w naszych projektach bardzo często.nie zawsze jednak ma to sens i jest uzasadnione. ten projekt z założenia miał być biało-szary. to nie nasze widzimisie, ale upodobania/wytyczne klienta. fakt, że jest to akurat bardzo bliskie moim klimatom to inna sprawa.

 

a to że beton = bunkier, kąt prosty = kask, a biała/szara ściana = wizyta u psychologa, to totalna pomyłka. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie respect zreszta Tamizio to Tamizio wiec wszystko jasne , ale na marginesie mowiac ,poprostu nie wierze ,ze Pani domu czy Pan nie walnie gdzies kapci gaci , ksiazki gazety ,ze o szklankach nie wspone , oczywiscie moze to byc ich letni dom w ktorym sa 3 razy w roku ale wtedy i tak by rozwalili ten projekt w pi.... . Za to detektyw Monk posral by sie z e szczesia :) Pozdomizio :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Przyjemnie minimalistyczne.. tylko perspektywa troszkę zniekształcona na niektórych renderach.. a szkoda.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pokazane, ale Panowie i Panie... przeginacie z tym modernizmem;) W takim domu lepiej w kasku chodzić, bo można się o kanty porozbijać;P Wizytę u psychologa dorzućcie gratis do realizacji;P Dobra, trochę pożartowałem, ale to tylko moja subiektywna opinia. Wiem, że taki styl, taka marka, ale lecicie trochę na jedno kopyto, ale może o to w tym chodzi(?) Przyznaję, że się na tym nie znam.

 

Lepiej bym tego nie ujął:)

Na pierwszym renderze właściwie nie było by różnicy jakby był czarno biały.

 

Podobają mi się firanki, szkoda ze leżą na ziemi.

 

Ogólnie pozytywnie (choć klimat troche mroczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

rewelacyjne renderki! naprawdę dobra robota

trochę mnie przerażają te ściany betonowe (wiem, rzecz gustu) ale dla mnie za zimno, brak ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak bardziej pragmatycznie; to co mnie interesuje w tym wątku to średni czas każdego obrazka i w jakiej rozdzielczosci bym renderowany, i tu zwracam sie do Kome.

 

Architektura jak zwykle trzyma wysoki poziom.

 

Pozdrowienia dla załogi Tamizo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderki ładne, światło super. Budynek ciekawy, ale wystrój wnętrza... hmmm

Aż się dziwie, że w drzwiach klamki są... to wygląda jak jakiś ponury szpital - krematorium. Człowiek, który będzie w czymś takim mieszkać złapie depreche po tygodniu... ja bym złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większosc poszła tak jak mówi kome. z dwoma wjątami. przedpokój poleciał zaskakująco szybko - poniżej godziny , a któryś salon ponad 5h.

 

intel core 2 duo 6600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za koment. prawda jest taka, że to projekt nie skończony. to co pokazujemy to prezentacja wykonana na pierwsze spotkanie z klientem. koncept spodobał się , nawet bardzo i teraz pozostaje go jedynie 'doszlifować'. dodam jeszcze tylko tyle , że wykonane to zostało w bardzo krótkim czasie. w momencie kiedy klient do nas trafił zatrzymał budowe... terminy gonią , ekipy czekają więc trzeba było w zasadzie opanować przestrzeń i sprawdzić co gdzie sie zmieści... tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam również wrażenie,że trochę za wcześnie u Was tamizowcy na to,żeby podawać ten sam ,,odgrzewany,, jadłospis.

 

Nie no kolejny koleś co oczekuje skoku cywilizacyjnego w każdym nowym projekcie. Po Twoich tego nie widać a są całkiem strawne :P ;) :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kome:

Dzięki za te informacje. Podejrzewam ze sporo zyskałeś przez brak szyb. Całosc prezentuje sie bardzo efektownie, i dlatego drobne mankamenty nie rzucaja sie w oczy(texturki +/-). Idea przedstawiona celnie. To najwazniejsze.

 

W sumie spodziewałem sie krótszych czasów. Jak na "szybkowizkę" dla klienta takie czasy to sporo...

 

Tamizo: Pozdrawiam i gratuluje dobrego podania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinero errata:

Biuro JEMS, które bardzo szanuje, owszem zaczynało od projektów MC Do.. i "Castoram" ale to naturalne w tym czasie. I dzieki temu teraz moga sobie pozwolić na bardzo przyzwoitą, choć jednak zachowawczą architekture. Ale taka chyba kolej rzeczy w naszym kraju. I żadne biuro nie ma powodów sie usprawiedliwiać.

Projekt to usługa. Jeśli uda sie w tym zawrzeć element artyzmu- doskonale. Ale to nie to jest celem. Liczy sie świadomość projektanta. Co z tego że zaczyna sie od blaszaka albo klocka. Nefryt to też blaszak, ale jaki- klasa. Tak jak projekt Kareza. Niby pudełko ale ze szwajcarskim mechanizmem.

 

Forma zawsze zostanie formą. Czasem szkoda dyskusji na nią. Lepiej poswiecić chwile refleksji na treść projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektant powinien po prostu być wszechstronny.

To już indywidualna kwestia przyjętej strategii. Konsekwencja w wypracowywaniu własnego stylu jest chyba jednak bardziej opłacalna. Efektem tego są klienci wybierający architektas wg portfolio a nie wg książki telefonicznej.

Dobrze jest jednak nie mieć klapek na oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własny styl trzeba mieć. robienie projektów dla kasy wbrew sobie jest nieetyczne ;)

Zasady Etyki Zawodu Architekta - stan prawny od dnia 18.12.2005

 

1.5 Reguła:

Architekci rezygnują z umowy o pracę, jeśli zakres obowiązków wymaga kompromisów zawodowych, grożących możliwością utraty zaufania publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizki rzeczywiście czeszą, jakbym zobaczył coś takiego pierwszy raz to kupuję z miejsca / znajomi sie posrają / ;-)

Touch masz rację ..., może jest to temat do dyskusji o minimaliźmie wogóle (granice brutalności) Nie widać tu uczucia, widać perfekcję w każdym detalu ale brakuje czegoś co by to zmiękczyło, może nie musi to być akcent kolorystyczny ale coś co tchnie w to wnętrze trochę życia, temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własny styl trzeba mieć. robienie projektów dla kasy wbrew sobie jest nieetyczne ;)

 

peter_muler - ja ten zapis rozumiem trochę innaczej

Jest to chyba ochrona architekta, uzytkownika przed naciskiem pracodawcy - inwestora (patrz JW Construction, wielka płyta etc.)

 

Jeśli chodzi o etykę imho nieetyczna może być z drugiej strony chęć twórczego spełnienia się za wszelką cenę...

 

P.S.

Jeśli wasz klient kocha Zumthora to gratuluję klienta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności