Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wert: fajnie fajnie, jeżeli miałbym się czegoś już czego czepiać to minimalnie krzywo leżących okularów no i formatu przede wszystkim. Niewygodnie sie raczej ogląda 1000 px w góre jak caly ekran ma 768 (minus to co zabiera przegladarka). No i ewentualnie można by troche zapodac z lewej strony ciemniejszą barwę, może nawet lekko wpadającą w kolor tła, że niby takie oświetlenie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych, którzy są lepsi ode mnie w kolorze (leander na przykład, pozdr), proszę o komentarze.
hehe, to ja w takim razie czuje sie zobowiazany cos napisac ;)

 

W ogole to fajnie wyszlo. Osobiscie przeszkadza mi tylko zbyt duza lokalnosc koloru. Przydaloby sie jakies przelamanie w cieniach. Albo troche szarego, albo troche koloru dopelniajacego wzgledem jasnych partii, a najlepiej oba naraz. Aha, piszac "szarego", nie mam na mysli szarego, tylko zgaszenie ciemniejszego odcienia barwy wlasciwiej. Np umbra naturalna ma takie wlasciwosci. Wowczas uzyskasz lepszy kontrast kolorystyczny, wieksza glebie. Na ponizszych 2 pierwszych przykladach cienie sa wlasnie czyms na pograniczu umbry naturalnej i fioletu. W srodkowym tez sporo zieleni, ale to juz raczej wplyw otoczenia (niebo).

 

Wrzucilem filtr zeby lepiej bylo widac dominujace kolory.

 

twarze3-median-filter.jpg

 

ten pierwszy autorstwa Roberto Parady, drugi Theodore Gericault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale jestem w tym kiepski. Musiałem sobie przeczytać z 4 razy żeby cos zrozumiec...dzięki, następna pracka będzie lepsza. A, i nie zestawiaj mnie tak okrutnie z mistrzami, dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander: fajna technika do sprawdzania koloru

Wert: dzieks za inspirujące zdjęcie, musiałem to po prostu narysować:

 

spd006.jpg

 

cóż, wiele niedociągnięć, ale moge je sobie wybaczyć, zważywszy na to, że już od baardzo dawna nie rysowałem bez użycia outline'ów i spodobało mi się :) Wcale nie trwa to jakoś strasznie długo a i efekt jest innej klasy (chociaż troche trudno porównywać dwa różne typy rysunków). A i jakby ktoś potrzebował to wiedzieć, to zdjęcie wykorzystałem jako referke, nie było podłożone pod spód (zacząłem od szkicu ołówkiem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj, nie mam zielonego pojęcia :) Po 20 minutach chciałem sobie odpuścić, bo wyglądało tragicznie, ale zacisnąłem zęby posiedziałem, pomęczyłem i jest. Nie wiem jak u innych, ale mi bardzo pomaga to, że jak się skupie (i mam pod ręką dobrą referkę) to odrazu widze gdzie coś jest nie tak i odrazu naprawiam. A żeby nie było, że to wymaga jakiś specjalnych technik, to powiem tyle ze nie licząc tła wszystko było robione zwykłym okrągłym brushem z opacity od 10-90%, zaleznym od nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL -> gratulacje kolejnej rekomki i fajowego speeda ;) jesteś jak narazie na 3 miejscu ulubionych artystów 2d na tym forum...

 

leander a twoje jak zwykle bardzo klimatyczne - jakiego fonta używasz do podpisów silkscreena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, widze ze referka sie spodobala :) bardzo mnie to cieszy.

 

BeLiAL - świetny walorowo, kiepski rysunkowo (no, ale mój też nie był do końca...)

 

leander - no klasa po prostu....

 

zapraszam innych do własnych interpretacji! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL swietne! wyglada identycznie jak zdjecie, tylko jego warga ma ciut inny ksztalt, ale to niczego nie psuje, zuwazylam to po dluzszym ogladaniu obrazka, w innych postach widzialam ladne panie ktore narysowales, nawet trafila sie jedna do pokolorowania XD. ^^ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pędzel, dwie warstwy, trzy godzinki:

 

 

goblin3low1ex.jpg

 

 

I zbliżenie:

 

 

goblin3frag8bw.jpg

 

 

EDIT: po prostu musiałem jeszcze dorobić kolczyk :)

 

EDIT2: aaa! musiałem jeszcze zrobić horizontal flipa! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego :) Jakbym chciał to wszystko zrobić tak, żeby wszystko się zgadzało to bym musial nad tym jeszcze ladnych pare godzin posiedziec, ale wtedy juz niebylby to speed. Zreszta, co ja sie bede tlumaczyc, ja nie umiem rysowac :) (z rysunku odręcznego miałem naciągane 3,5)

 

A tak btw, to moze by tak zorganizowac tu jakieś Drawing Jam'y (np.; co 2-3 tygodnie), ktoś by zdobył jakieś fajne zdjęcia (najlepiej za zezwoleniem autora), wybrało by się jakiegoś prowadzecego. Myśle, że troche tu brakuje właśnie czegoś takiego, a każdy by na tym skorzystał.

 

No i taki badziew, pewnie wiecie skąd go wziąłem, bo pewnie nie tylko mnie cały czas atakuje jak sobie próbuje oneta poprzeglądać :confused:

 

spd007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL -> kurde na poczatku myslalem ze uzyles jakies pluginu i zmieniles to zdj tak... ale nie, Ty to naprawde narysowales!!! jestem pod ogromnym wrazeniem. pozdr

 

no wlasnie, wyglada jakby przefiltrowal zdjecie - niedobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amrun, fajniutkie kolory w tym ostatnim painciorze, chociaz moze czerwien nie do konca mnie przekonuje... chyba lepiej by wygladala bardziej zgaszona.

 

a ja wallem szkic jakims syfnym olowkiem, w sensie twardym i zamiast skanera cyfrak, wiec sie pobawilem w szopie, chyba troche przesadzilem... no ale dlatego wrzucam... przesadzilem? jezeli tak to jak bardzo?

 

01_autoportrato.jpg

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie kolory :) Gdyby nie okulary to gotów bym był pomyśleć, że rysowałeś to bez podłożenia referki.

 

A jeżeli miałbym się czego przyczepić, to na nosie cień chyba uciekł ;p (na dolnej części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belial, fajne tylko szkoda ze cienie czarne... a jakby tak w photoshopie uzyc Image>Adjustment>Selective Color... i zmodyfikowac nieco ta czern?:

 

Colors: Blacks

 

Cyans ~+95%

Magenta ~+15%

Yellow 0

Black ~-30%

 

Method: Absolute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kengi: wielkie dzięks za tipsa, nawet nie wiedziałem do czego Selective Colors moze sie przydać :)

 

Zrobiłem na początku tak jak mówiłeś (dla drzewka, które stoi bliżej ustawiłem nieco inne parametry dzięki czemu wyróżnia się od tła). Potem dodałem jeszcze: selective -> green : -10;+20;-35;0 a potem jeszcze zaznaczyłem pierwszy plan i poprawiłem: yellow: -7;+13;-7;+5

 

A czy jest zbyt niebieskie? Moze i jest, ale napewno jest lepsze niż to co było wcześniej.

http://forums.sijun.com/viewtopic.php?t=39304 -> wakacyjny thread na sijun'ie

http://www.picaroni.com/nature_yellow_flowers.jpg -> ref.

 

spd009b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności