Skocz do zawartości

Teczka 2D: Thalion


Thalion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz)rum - dzięki:) ten ostatni to tak dla "wprawki" zrobiłem, po dłuższym zastoju, więc pewnie zabrakło co nieco;)

 

OmeN2501 - dzięki za krzepiący komentarz! ciesze się, że zauważyłeś to nad czym ostatnio najbardziej staram się pracować:)

 

CzAk1 - w swoich pracach staram się przede wszystkim o to by miały "klimat", dzięki:)

 

regnar - Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi czas nic nie wrzucałem, więc ponownie nieco większy update:

 

kilka speedpaintingów (tych tygodniowych):

hd_finished.jpg

 

colossus.jpg

 

coś na specjalne COW "DEEP":

deep_finished.jpg

 

koncept na DACAB:

cab32__finishedc.jpg

 

challenge corner #3:

eow_finalkopia.jpg

 

arktyczny dinozaur na COW #121

avrisaurus_finalkopia_.jpg

 

 

dwa "finished 2d":

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=50069

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=50815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy bardzo fajny and rybki tudziez inne stworki bardzo mło sie ogląda szczególnie krab - oswietlenie i kolorki super ! wspomne jeszcze na coraz lepsze backgraundy jak dla mnie ..oby tak dalej i do przodu :)

w postaci dosyc plasko ubranie ale mysle ze o ym wiesz doskonale..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No człowieku, wyobraźnia idzie w parze z ręką i wyczuciem. Ja dopiero zaczynam w 2d, ale po obejrzeniu prac z forum Twoje najbardziej mi się podobają. Mógłbyś przedstawić pokrótce jakiś "workflow" jak się zabierać i jak ćwiczyć aby rysować i kolorować takie klimaty. Ja na razie po za ołówek się nie wychyliłem. A jak to jest? Od razu rysujesz tabletem czy skanujesz rysunki, a potem je obrabiasz? Jak dobierasz perspektywę oświetlenie i kolorstykę? Ciekawy jestem jak powstają takie rysuneki jak: Dilophosaurus, Storm Bringer czy Wielki swór z rogiem na brodzie podobny do hieny, ale dużo większy(eskimos i renifer w odwrocie). Jak znajdziesz chwilę to odpisz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987 - wiem doskonalne;) muszę jeszcze wiele popracować nad pewnymi elementami... nad postaciami chyba najbardziej;) dzięki za komentarz!

 

viater - miło mi za taką opinię:) co prawda wciąż jestem raczej uczniem niż uczącym w digital paintingu... ale mogę co nieco wyjaśnić. Ogólnie rysuję od razu na tablecie, nie skanuję szkiców (bo nie mam skanera) ;) Oświetlenie, paletę barw dobieram według tego co mi przyjdzie do głowy, często inspiruję się jakimiś fotografiami, czasem jakąś pracą która mi się spodoba. Mój "workflow" to generalnie najpierwszkic i potem maluję kolorkami, ale to nie jest reguła. Jak na razie z takich "step by step" podsyłam proces powstania smoka: http://i192.photobucket.com/albums/z139/thalion_art/legendgame_steps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odpowiedź.

No, no imponujące... Ja tabletu jeszcze nie mam, ale mam dostęp i czasem jak prubuję coś nabazgrać to dokładnie tylko bazgroły mi nim wychodzą. Jakoś nie czuję tego, że jak rysuję po powierzchni to gdzie indziej (na monitorze widać efekt).

Dzięki za smoka, tylko z tego co widzę to ty raczej operujesz odrazu plamami barw i tak powstaje obrazek? Bo jak zawsze zaczynam od konturów i w tym widzę największą trudność. Trudno opanować mi perspektywę i proporcje ciała w nią wkomponowane.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tahalion, pewnie juz ci to kiedys mowilem, ale na wszelki wypadek powiem raz jeszce. Wez sobie wiaderko czarnej farby, tak żebyś mial jej trochę. Następnie wez duży gruby pędzel, taki naprawdę spory. Wez zanurz pędzel w czarnej farbie i, uwaga bo teraz bedzie trudna czesc, uderzaj nim rytmicznie w głowę powtarzając "nigdy nie będę używał czarnego koloru do cieniowania" :P

 

Pracki naprawde fajne, i kadry i detale i już miejscami całkiem świadomie bryle tworzysz, ale te kolory sa strasznie biedne, zero w nich zycia, zero jakichś niuansów jak choćby SSS. Bierzesz jeden kolor, smarujesz nim caly obiekt i cieniejesz czarnym (tudzież ciemniejszym bazowym) - nie tedy droga. Baw sie odcieniami, rożnymi kolorami do cieniowania, rożnymi trybami mieszania a zobaczysz jak ci sie prace ożywia.

 

Najprostrzy eksperyment to po prostu zastąp standardowy czarny do cieni jakimś kolorem otoczenia, nawet nie musi być do końca ciemny i zobacz jaki efekt wyjdzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viater - Czasem zaczynam od konturów czasem od szkicu, to zależy od tego jak mi jest w danej chwili wygodniej. Szkicu zazwyczaj używam gdy potrzebne są mi np. bardziej sprecyzowane kształty, proporcje... a plam gdy mogę sobie pozwolić na większą swobodę ;)

 

OmeN2501 - ale tym pędzlem to trzonkiem, skuwką, czy może częścią z włosiem o głowę uderzać? :P a tak na poważnie... to Ty zawsze wiesz jakie błędy wytknąć człowiekowi:) co prawda czarnego nie używam do cieniowania (raczej tak jak dalej napisałeś ciemniejszym bazowym), ale muszę nad barwami popracować... i pracuję (a przynajmniej tak myślę)... a może jakiś tutek do Imagine FX walniesz o stosowaniu barw itp? ;)

 

a teraz czas na kolejne prace:

 

koncept stworka-katapulty na COW:

yamayamma_finishedkopia.jpg

 

takie jesienne ćwiczenie:

autumn.jpg

 

speedpainting:

straznikkopia.jpg

 

i zainpirowana Tolkienowskim "Hobbitem" ilustracja:

mirkwood_finishedkopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, ta inspirowana hobbitem pracka spoko, juz nie taka mono-kolorystyczna, jak w wiekszosci twoich...

OmeN2501 - ale tym pędzlem to trzonkiem, skuwką, czy może częścią z włosiem o głowę uderzać? :P

....to pędzle masz ze skuwkami w domu?....a to ciekawe;]

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas nieco odkurzyć teczkę i wydobyć ją z niebytu, przed nowym rokiem :)

Tak więc poniżej prezentuję następujące prace, których w teczce jeszcze chyba nie pokazywałem:

 

 

"Mountain Castle in the Snow" EOW#101:

EOW101_Thalion.jpg

 

"We Humans" It's Art Magazine Challenge"

wh_fin_forum.jpg

 

"Journey"

journey_final.jpg

 

Bitwa 2D max3d.pl

nipw__finished_higher_res.jpg

 

"Obieżyświat"

strider_fin.jpg

 

4 z 6 ilustracji dla portalu Elendilion:

wiosna-lato.jpg

jesien_przedzimie.jpg

 

"Nietoperz-rosiczka"

db_final.jpg

 

 

"Beor Stary"

beor_the_old.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pracy zamkowej, do której odwołał się icecold...

Otwórz ją jeszcze i pokombinuj. Przeskaluj ludzi, radzę ci tak samo, ale pobaw się też tą wieżą, wydłuż ją i spróbuj osadzić jakoś niżej na tej górze. Ice jak zwykle ma rację :)

 

Bardzo podoba mi się ta praca z It's Art, jak również ta z bitwy. W sumie nie ma się do czego przyczepić w nich, dobrze ci wyszły postaci, klimat jest, palety super. Tylko w pracy z bitwy zielone drzewo po środku jest wyraźnie oderwane od rzeczywistości. Jakbyś je zmniejszył, to na moje oko byłoby lepiej.

Ale tak to bomba, masz z czego być dumnym. Maluj dalej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności