Skocz do zawartości

Scena 3D: Deska


Glob

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem już dłużej:P od dawna planowałem zrobic jakąś prace z deska ale dopiero teraz sie za to zabrałem:D jak narazie wymodelowana jest cala deseczka i musze jeszcze ją umieścic na jakiejś fajnej miejscowce:D w koncu musialem taka prace zrobic jak na skatera przystalo:D

 

vdek1xf3.jpg

 

 

vdek2bi7.jpg

 

vdek3aq7.jpg

 

vdek4qa1.jpg

 

Komentarze mile widziane:D Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naprawdę fajny model:) pozostaje ci tylko go fajnie otwxturować;) co do miejscówki to może zrobisz coś takiego jakby ktoś spalił trik na rampie a deska poleciała sobie w kosmos??.... no może nie w kosmos...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny i jak scenka bedzie dobra to bedzie git!Tylko takie2-3 małe ale:

1. Trucki troche na moje oko za blisko łożysk są...

2. pod base-plate'ami przydałaby sie jakaś podkładka znaczy pod każdym z nich coby drewno troche zabezpieczyć przed pekaniem

3. Aż sie prosi żeby deska z truckami nie była za 50zł z tesco wiec proponowałbym jakieś oznaczenia na truckach...nie wiem co jest teraz na topie,jak ja jeździłem to GrindKing, Venture, Independent i chyba cos takiego było jak Trucker?Coś by się przydało w każdym razie!Z tym że wtedy wypadałoby je upodobnic do tych firmowych bo tak wygladaja jak takie bezimienne wlasnie, a na przykład z tego co pamiętam GK robił kingpiny na imbusa...ale to oczywiście Twój model:)

Pozdrawiam

P.S. mam do sprzedania Deck Birdhouse'a taki jak byl w thps3 albo 4 ze szkieletem Falcona...ale nie wiem który to numer dokładnmie...jeżdzone miesiąc czyli prawie nówka, przywieziona z USA z fabryki Tonego Halika:) zainteresowanych na pm zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty:D Co do miejsówki to myslałem zeby ja umieścic w bardziej streetowych klimatach np przy poreczy na schodach tak jakby upadla po nieudanym triku na niej...albo przyjakims mureczku. Cos w tym stylu:D

 

Swinger76: No koleczka z lozyskami mozna z milimetr odsunac. Pod base-plate'ami nie umieszcze podkladek bo sam jezdze bez:D Trucki modelowalem na podstawie moich Destructo a one nie maja tylu znaków szczególnych co np Grind Kingi bo GK maja wszedzie jakieś wciecia i dziury a moje maja klasyczny ksztalt tylko maja maly napisik Destructo na base-plate'ach:D Tylko jest jeden problem:P nie mam pomyslu jak moge wymodelowac takowy napisik:P Coz dopiero sie ucze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!Destructo mi uciekło...cóż...nie jeździłem juz chyba z 5-6lat...pewnie bym sie zabił teraz:) Jeśli chodzi o napis to w sumie nie wiem czy ten napis na Twoich truckach jest wklesly czy wypukly.Jak wklesly to modelujesz sobie taki napisik i mozesz go pozniej booleanem wyciąć...ja wklęsły to w sumie ta sama metoda:) przynajmniej tak mi sie wydaje ze byłoby najszybciej...Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz maly update czyli trosze poprawione trucki:D

 

Radkokan: no to jak skonczysz modelowac to wrzucaj odrazu to porownamy:D

 

pikSar: Dzieki:D Nakretki sa wymodelowane ze zwyklego boxa:) tak btw to nie mam pojecia co to jest modelowanie vxy...

 

a tutaj siatka:

vdek5siatkaoq5.jpg

 

Swinger76: z napisami juz jakos sobie poradzilem:D

 

vdek5lh7.jpg

 

vdek6mz9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnie!Ale że mam czepialski dzień to powiem że brakuje Ci cuba gumki taj gdzie truck wchodzi w basplate (nie tam gdzie kingpin tylko to drugie) i na wszystkie polamane kości Tonego Halika...odsuń te kółka od trucków i daj tam oś:)!no i jeszcze jak bardzo chcesz to dorób napisy na łożyskach...jakieś Speed Demons albo coś w ten deseń! Skateboarding is not a Crime! Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swinger76:Dzieki:D Nie spodziewalem sie ze ktokolwiek dostrzeże takie szczegóły i bedzie o nich wiedzial:P Ale mimo wszystko uwazam ze ta gumka jest tam zbedna bo i tak nie bedzie jej widac...a kolka odsunalem juz doslownie milimetr...oś tam jest ale przeciez nie moze jej byc widac od srodka kolka bo nie daloby sie jezdzic jakby kolka byly tak odkrecone:P

 

Yaro16: Dzieki! deske robie ze swojej wlasnej prawdziwej:D wiec moge wsyzstko dokladnie obejrzec i zmierzyc:D

 

Kolejna porcja renderow tym razem oteksturowany truck:

 

vdek8kk8.jpg

 

vdek7rr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super czekam na gripa i resztę otexturowania

papier ścierny mozesz sobei wziąsc z gry tonego hawka powinna byc dobra

na truckach daj jakies brudy zarysowania, zreszta jak duzo jexdzisz to wiesz ze od 50-50 trucki sie troche scieraja;d i sie robia prostokątne;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dizeki za komentarze:D teraz sprostuje wszystkie niejasnosci bo sporo ich sie namnożyło:P podkladki nie zrobie pod truck bo jezdze bez i mozna jezdzic bez niej i wcale nie jest niezbedna jak to juz pisalem na poczatku i kolega #pawel tez...kolor gumek i trakow jest taki jak moje trucki w rzeczywistosci bo robie swoja deske na ktorej obecnie jezdze:D...

 

Zdjecie mojego trucka...

dsc00151mh0.jpg

 

I kieruje do was pytanie bo napotkalem problem i nie mam pomyslu jak moge sobie z nim poradzic:/ Otoz probelm jest w tym ze ustawilem material multi sub object i przyporzadkowalem tekstury do poszczegolnych polygonow: grafike pod spodem a na krawedzi warstwy...tylko ze jak mam zaznaczone w opcjach edit poly ikonke polygonow to warstwy renderuja mi sie ladnie a grafika na deku jest znieksztalcona...obrazki ponizej...

 

ustawienia1we8.jpg

 

vdek14zf6.jpg

 

vdek17pb3.jpg

 

a jak odznacze polygony i zrenderuje to mam odwrotnie: grafika dobra a warstwy rozciagniete...

 

ustawienia2yq5.jpg

 

vdek15dy1.jpg

 

vdek16qy2.jpg

 

o co chodzi?...mam nadzieje ze w miare jasno zobrazowalem problem... Pomozcie! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nic nie widze bo jakieś małe te rendery...sproboj rozłożyć sobie ten blat normalnie uvw i poprostu zrob jedna teksture...ewentualnie, jak robilem Tomcata to robilem tak: Bralem kadłub, zaznaczałem wszystkie polygony, rozkładałem, układałem mapowanie, sprawdzałem checkerem i co było źle poprawiałem juz na polygonach znaczy po jednym. Wygladalo to tak ze bralem to co max rozlozyl i zaznaczając na okienku mapowania element wyskakiwało mi na modelu co do niego nalezy, nastepnie dodawalem i odejmowalem poligony ktore mi pasowaly i klikalem na rozklad tylko tych zaznaczonych...mysle ze na desce mialbys....moze z 5 mapek...znaczy elementów na jednej mapce bo tomalo skomplikowany obiekt!Nie wiem czy sie to przydało co napisałem ale mam nadzieje ze troche tak:) Poza tym git tylko dawaj wieksze renderki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłbym dek uvw tylko ze nie umiem sie tym shitem obslugiwac...chyba bede musial troche pokombinowac z tym i sie nauczyc tylko ze jak narazie nie znalazlem tutoriala ktory by mi to ladnie zobrazowal...ale dzieki za podpowiedz:D wiec mecze sie z tym dalej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak zostalem zjechany za moje swinie:P postanowilem odkopac deske:D jako ze podczas przerwy zmienialem deske 2 razy wiec trzeba bylo zmienic grafike na taka jaka mam obecnie:D rzucilem rowniez wstepna texture na kolka...

tak wyglada moja deska po odkopaniu:P

 

vdek22no4.jpg

 

 

czeka mnie teraz najtrudniejsza czesc czyli niszczenie grafiki:D (w rzeczywistosci jest latwiej;)

 

kome........ zreszta wiecie co macie robic:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze praca przyciaga uwage wielu osob:P...ale mimo wszystko wrzucam maly update...

 

tym razem gorna czesc decka juz z girpem (papierem sciernym)...

 

 

vdek24gl7.jpg

 

 

skoro wczesniej nie wiedzieliscie co macie robic to teraz wam powiem: KOMENTUJCIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do studia to wlasnie nie za bardzo wiem jak zrobic dobre studio i poprostu robie boxa z modyfikatorem normal i daje swiatlo:P...na gripie nie ma ani noisa ani bumpa tylko tekstura papieru sciernego:P a jeszcze apropo studia to studio zniknie niedlugo bo mam zamiar zrobic jakas fajna miejscowke i tam zaprezentowac dek:D

 

dzieki za pozytywne komentarze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:D narazie jeszcze nie wiem do konca co to bedzie za miejscowka ale mysle nad odwzorowaniem jakiejs slawnej amerykanskiej miejsowki...ale to jeszcze nie jest pewne jak sie zabiore do niej to wtedy pomysle co dokladnie chce zrobic:D Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy te zniszczenia maja jakis sens czy nie maja zadnego...to nie sa jeszcze skonczone zniszczenia ale potrzebuje rady czy ide w dobrym kierunku...juz tak mi sie to opatrzylo ze nie potrafie obiektywnie ocenic...

 

vdek25he1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary.Otarcia w deche, ale... jak robisz nose czy tail slida, to zawsze ocieraja sie trucki przy sliderze. pozatym mógłbyś dodac otacia na samych truckach od 50-50 i tym podobnych trickow . Pozatym otarcia po boardslide'dzie to takie troche fakie ;) Ale ogólnie git. zabrałeś mi temat do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty:D mslalem ze bedzie gorzej;)

 

graphitt - aktualnie pracuje nad truckami i wszystkimi zdarciami z nimi zwiazanymi:D nie mysl ze to tak zostawie...trucki sa nowe a maja byc ostro zgrindowane:P praca nad nimi trwa:D

 

a teraz wrzucam ostateczna wersje zniszczen deka...

 

vdek28bbz1.jpg

 

jak narazie tyle...traki w trakcie niszczenia:D be patient...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się troche bujam na desce więc moge stwierdzić że:

 

-trucki gdzieniegdzie są za cienkie a gdzieniegdzie za grube

 

-może już troche za późno na kształtowanie blatu ale (jestem upierdliwy?) wygląda troche na salonówke ;P kwestja profilu, proponował bym zaokrąglić jeden rożek który powstał przed noskiem i... może tak:

 

vdek24gl71updatesb7.jpg

By raiden8 at 2007-09-27

 

reszta bardzo wery :D

 

PS moja wizja scenki:

 

złamana na pół deska (widoczne nieregularnie połamane warstwy) leżąca pod betonowymi schodami ;p przynajmniej nie będzie trzeba robic skatera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności