Skocz do zawartości

Overpainting


weedlog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łukasz Jaskólski - o jezuuuuuuuu ;O ide się schować pod lodówke >.

dobra... musze się opanować... duży, duży, duży dzienx... ale... w świetle tego co napisał OmeN2501 i Reanimator, a co popieram, mój obrazek jest wbrew hmm.... logicznie prawdopodobnej wersji regulaminu, bo nie można zrobić dobrego overpaint, tylko bardziej tak repaint, jeżeli chodzi o kwestie w której poprosiłem o pomoc...

 

Cruzh3r - tu nie chodzi o to, że to wątek tylko dla elity, ale wątek tylko dla tych, którzy stworzą obrazek, niedomagający pod względem innym niż warsztatu..., wiedzą co niedomaga, ale nie wiedzą jak to poprawić... a kwestia poziomu obrazków to następny problem.... bo w sumie ktoś z lepszym warsztatem nie może domalować obrazka z gorszym, bo powstanie konflikt warsztatów ^^, nie wiem, może obrazek z gorszym warsztatem powinien być overpaintowany przez kogoś z minimalnie lepszym, ale wciąż podobnym... ?? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prackę która leży już chyba z rok. Co zrobić z pierwszym planem? Czy odwracać postać (skrzydła skierowane bardziej w stronę środka)? Ręce wiem że do poprawy :)

 

welcometohellwip5800hq3.jpg

 

 

welcometohellwip4800sq9.jpg

 

 

 

----

Edycja do postu Grzegorza:

 

Są inne wątki do pochwalenia się :) , nie pasi mi pierwszy plan strasznie i nie wiem co zrobić.

 

 

------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, myślę Szu że ta pracka jest tak dobra, że prawie nic jej nie trzeba ( chciałeś się pochwalić poprostu :P )

Może skrzydła ułożyłbym dynamiczniej- bardziej płasko w stronę widza na przykład i rzucił na nich jakąś błoniastą przeźroczystość bo teraz wygląda jakby miał z płótna te machacze. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ta praca nie kwalifikuje sie do OP bo teoretycznie nic nie mozna zasugerowac - przy takej koncepcji, kompozycji itd. nic jej nie brakuje. To ze zarowno koncepcja jak i kompozycja sa bardzo liche to juz inna sprawa :)

 

Moja sugestia bylaby taka - albo jeszcze raz pomysl o tym jak bardziej interesujaco przedstawic "uskrzydlonego demona w mrocznym otoczeniu" z podobnym schematem kolorow i po prostu zacznij od nowa a o tej pracy zapomnij. Albo zamaluj demona i zrob z tego calkiem interesujacy mroczny landscape z rzeka lawy wyplywajaca z pierwszego planu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo co wy, to wlasnie swietna praca do tego dzialu -jest co poprawiac i az sie chce :D Perspektywe trzeba ustalic, zrobic pierwszy plan, poprawic i zroznicowac trzeci, demonka (szczegolnie skrzydla) poprawic bo jest plasko oswietlony. Tylko kurde czasu dzis nie mam :/ a dlugo bez OP ta praca sie ewnie nie ostoi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym OP. Sam nie raz prosiłem znajomych o cos podobnego. Czasem pare kresek jest skuteczniejsze niż deliberacjie na temat "chodzi o to że" :D

 

A tu ku przestrodze...nie proście o OP bo może was spotkać to (to mój stary rysunek):

Skaven2_g.jpg

I poprawiona (lepsza)wersja:

Skaven2_fboobierat-hehe.jpg?t=1165875370

chodziło o to że rysunek zawsze jest lepszy jak są na nim gołe cyce i krew :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zmolestować jednego z potworków Thirdeye'a i wrzucam za jego zgodą. Designu za bardzo nie chciałem zmieniać, różnice wynikają z tego głównie, że Thirdeye zmienił go jeszcze już po moim mazianiu.

 

Celem było przedstawienie mojej wersji kolorystycznej, która wydaje mi się mniej plastelinowa i lepiej oddaje materię potwora.

 

lukasz01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim dziwnym zwyczajem zniszczyłem wszystkie naturalne kolory na rzecz zboczenia światłokolorowego, czyli lądującego statku i ciepłego płomienia :)

 

Może miejscami nie wyszło najlepiej, ale mychą musiałem malować :/

 

Kto teraz poprawi mojego demonka? :)

 

overmardukau4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no żart. Może Ty weź to i "róbta co chceta" go dokończ, bo póki co to sie na OP nie kwalifikuje. Zresztą Twój poprzedni "spieedzik" też.

 

 

hmmm. nie wiem jak mam to rozumieć, wrzuciłem dwa speedy pierwszy machnięty w 20 minut, drugi w około 35, uważasz je za bardzo dopracowane jak na OP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ktoś długo pracuje nad konceptem czy ilustracją i w pewnym momencie nie ma pomysłu jak go skończyć, ewentualnie czuje że pracy czegoś brakuje to potrzebuje świeżego spojrzenia, wskazówki - wtedy prosi o OP. W tej chwili na obu twoich speedach nie ma nawet wskazówki co do tego co chciałeś przekazać. O czym jest praca itd. Mówię że powinieneś nad nimi popracować chociaż parę godzin zanim poprosisz kogoś o OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś do piece Łukasz. Rysunek wygląda o niebo lepiej niż wcześniejsze wersje (Sorry Marduk :))

 

Zgadzam się też z thirdeye...takie rzucanie na zasadzie se pomalujcie chyba mija się z celem. Co innego gdy jest jakiś konkretny problem..czy tak zwany martwy punkt. No przynajmniej takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie ze powstał taki temat przynajmniej mogę sie do was zwrocic z problemem ktory zniecheca mnie do rysowania na tablecie. W sumie posiadam tablet 2 lata, ale zazwyczaj wykorzystuje go do bardzo prostego kolorowania postaci. No wiec problemem u mnie jest uzyskanie postaci ktora by wygladała zywo. Pewnie zwiazane jest to z uzywanymi przeze mnie kolorami. Moze ktos poradzi radą ?

 

oto rysunek nad ktorym mozna by bylo sie poznęcac.

lincxh6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PudSon

Łukasz pytanie zupełnie off topic Avatar jest twojej produkcji?? Bo dla mnie uosabia twój styl odkąd jestem na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tera ja:

 

 

nie wiem czy się nadaje,ale speed to nie jest;)

zabrakło pomysłu na resztę,poprostu się zacięłam,gdybyście mieli jakieś uwagi pomysły,popchnęli to w jakąś stronę,może by mi zeszła blokada...

z góry dzięki

( acha znam zasady,podejście,jeśli coś to ją wycofam:))

 

perska3kadr1rozmiarkopimb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oro, Siegmar: dzięki chłopaki za dobre słowo :)

PudSon: nie jesteś pierwszym , który pyta o ten avatar

to render z maxa przetworzony w imageready na gifa

zanimowalem model ktory robilem do UT2003 ( w sumie model skonczylem ale jakos tekstury sie nie chcialy pokazywac w grze wiec dałem se spokój )

az sie lezka w oQ kręci:

2002885902603410108_rs.jpg

 

Koniu: rób bardziej nasycone cienie bo inaczej pracka wychodzi mdła

no i wrzucaj jakis kolor na tlo jak zaczynasz malowac bo biel nie jest dobra na podkład

PS: genialny zarost zrobiłeś :)

2002423243263670564_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do "purple": nie jest to stuprocentowy Overpaintig ale jak zobaczyłem Twoją pracę to przyszło mi coś takiego do głowy(i chyba też to że w nazwie twojej pracy jest słowo "japan"). Nie zwracaj uwagi na wykonanie, to tylko koncept.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pank: wg mnie nie chodzi tylko o to, zeby cos domalowac, zrobilem rozsadna wg mnie korekte, aby bylo mniej plasko i kolorystycznie lepiej. Poprawilem skintony, pocieniowalem i dodalem dodatkowy kolor otoczenia, jak ktos chce to moze dalej malowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne prace

mant-raz jakoś dużo nie zmieniłeś dałeś tylko troche przepału ;)

czyżby overpainting sie już wszystkim znudził

 

hehe, rzeczywiście chodziło mi może bardziej o coś z tłem;)

 

Mr Pank: wg mnie nie chodzi tylko o to, zeby cos domalowac, zrobilem rozsadna wg mnie korekte, aby bylo mniej plasko i kolorystycznie lepiej. Poprawilem skintony, pocieniowalem i dodalem dodatkowy kolor otoczenia, jak ktos chce to moze dalej malowac :)

 

ale,też bardzo pomocne,teraz widzę,za co w ogóle się nie wziełam,i że to można jeszcze bardzo podciągnąć,dzięki serdeczne:)

 

ps: poza tym,że jest realniejsza,to cosik jej wyraz twarzy zmienił się z dobrej no...np:perskiej księżniczki, w jakąś wredną sukę (sorry za wyrażenie),wojowniczkę zła,czy tam inną lafiryndę...;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

help!

wrzcuam mojego robota z tygodniowego speedpaintingu...jak zwykle zaczalem mazac cos sie pojawilo i sie potem zacialem i tak mazalem juz raczej bez sensu..troche kolorki..troche detalu..ale nic konkretnego...moze ktos poprowadzilby to na jakis sensowny tor i otworzyl mi troche oczy...bylbym wdzieczny :]

 

2005079393672300513_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności