Skocz do zawartości

Overpainting


weedlog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich :) jestem nowy na tym forum :)

 

nie wiele narazie umiem ;( lecz mam nadzieję się poprawić :)

 

lasrq0.png

 

może ma ktoś ochotę się z tym pobawić :) taka sobie stara pracka xD :P lecz nic dawno nie robiłem w 2D bo głównie to siedzę w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, Biglebowski ze skupiasz swoj talent na takiej tematyce.

 

 

 

Szkoda, ze nie jest egoista i proboje choc troche swojego talentu przekazac innym? Jestem zupelnie innego zdania. Bardzo dobrze, ze pokazuje innym co i w jaki sposob pociagnac. Zdaje sobie sprawe, ze po 90% osob, ktore przeczytaja ten watek, cala ta wiedza splynie jak po kaczce.. ale sa i tacy co cos z tego wyniosa i dla tych 10% uwazam, ze warto! Zreszta jakby kazdy byl tak uzdolniony jak Biglebowski to ciezko byloby znalezc komus prace w tym zawodzie.

 

 

 

 

maciekG

Nie mam wielkich umiejetnosci, jest to predzej proba podtrzymania tego tematu.. bo zdaje sie, ze troche upada, niz poprawienia tej pracy (ktora imho jest calkiem niezla)

 

 

2005079393672300513_rs.jpgmaciejg.jpg

Nie podobala mi sie ta glowa.. mam nadzieje ze nie masz mi za zle ze ja usunalem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To walnij i jak nie wyjdzie to zapodaj, tu nie chodzi chyba o to żeby robić robotę za ciebie.

 

Coś ty nie mam zamiaru czekać żeby mi ktoś moją robotę sprzątną, Prędzej na background bym sobie ustawił :D

 

Edit:

 

żeby nie było że nic nie robię ;]

 

robocikjg8.jpg

 

Poległem xD

 

zle ma głowe przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, Kiełbaster :) Obrazek nabrał od razu życia. Jak pokazałem to koleżance to oceniła to jako klatkę z filmu :D

Z tymże moim zdaniem wyszło to troszkę za mroczno i trochę pośladki krzywo wyszły... ale i tak jest super :)

 

Koleżanka robiła cukierkowy rysunek dla swojego 2-miesiecznego synka, niestety nie ma jak go skończyć, a i tak dziewczynkę rysowałą z maluszkiem na barku i wymaga kilku poprawek, może ktoś pomoże? :)

 

http://img404.imageshack.us/img404/4792/zima21yq9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noiprox, to nie ma być wątek typu "nie miałem już czasu to skończcie za mnie" tylko "mam ogrom czasu i aż się palę, żeby to wypieścić ale utknąłem"

 

Cóż, trzeba by spisać regulamin...

 

Shaggi, zmaltretowałem Twojego zwierzaka.

Moim zdaniem, powinieneś bardziej przemyśleć anatomię. Jasne, że potwory i inne takie nie muszą mieć prawdziwej, jednak powinny wyglądać tak jakby mogły się poruszać.

Dobrze jest się tutaj podeprzeć anatomią zwierzęcia najbardziej zbliżonego do naszego potwora. Sam ekspertem nie jest, co widać :)

Całość zrobiłeś bardzo płasko. Są wypukłości ale wygląda to tak jak płaskorzeźba. U -Pa6L0- nie jest wiele lepiej, za dużo białych blików i do tego czarne dziury.

Musisz zbudować bryłę całej postaci i potem dodawać bryły poszczególnych mięśni, tak aby nie zaburzyć całości. Pamiętaj skąd pada światło i analizuj jak zachowa się w konkretnym miejscu (także to odbite).

 

Bardzo ważną, rzeczą jest kontur bryły. Nawet drobne niuanse w jego kształcie mogą mieć duży wpływ na czytelność. Porównaj krawędź grzbietu w naszych wersjach. Nie wynika ona z niczego lecz jest złożona z kolejnych brył kości i mięśni, które się ze sobą łączą.

 

Kolejna sprawa to kolory. Nie budujesz barwy. Barwa to coś co powstaje w mózgu patrzącego po przefiltrowaniu kolorów jakie wpadają do oka. Jest to skomplikowane zjawisko psychofizyczne. Zupełnie inaczej wygląda czerwień, cieniowana fioletem a zupełnie inaczej cieniowana ciemną czerwienią o tym samym tonie. Dodanie np. żółtych plamek na styku cienia i światła również wpłynie na barwę.

 

Zbudowanie barwy jest nieodzowne w malarstwie klasycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy rysunek, który wstawił noiprox jest mój. Ja go poprosiłam o wstawienie tutaj (bo ciężko znaleźć czas nawet na założenie profilu) i jeszcze mu się za to dostało :/

Nie wiem czy w ogóle zobaczyłeś na rysunek. Jest praktycznie skończony, ale opieka nas moim kochanym 1,5 miesięcznym maleństwem zajmuje tak dużo czasu i koncentracji, że nawet już nie mam pomysłu jakie wnieść tam poprawki, a jak mówi przecież sam założyciel tematu "Ktoś kto robiąc jakiś obrazek utknie gdzieś po drodze mógłby zapodać ją do pomęczenia przez innych." :)

Nie rozumiem więc o co chodzi z tym, że proszę o pomoc przy mojej grafice... może po prostu źle trafiłam :/

A chciałam rysunek powiesić synkowi na ścianie przy łóżeczku, to był zły pomysł, żeby z tym tutaj pisać, strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Weedlog :)

Zanim napisałem swój pierwszy post tutaj, czytałem większość postów w tym temacie, żeby zorientować się o ogólnych zasadach panujących tutaj, i natknąłem się na tą regułę o której napisałeś. I całkowicie się z nią zgadzam! Gdyby nie ona, faktycznie po jakimś czasie mogłoby dojśc do absurdów typu 'mam szkic postawy postaci, ale nie mam pomysłów płeć, strój, na szczegóły i kolory, proszę, pomóżcie'.

Jak Selion wspomniała, prosiła mnie żebym wrzucił ten obrazek. Zrobiłem to właściwie bez większych obaw, bo wydawał mi się całkiem wykończony, jakby szedł prosto do druku :) Ale może 'gotowy rysunek' to względne pojęcie. Nie byłem sam w stanie pomóc Selion, ponieważ takie klimaty jaki jest w jej obrazku kompletnie do mnie nie pasują, dlatego sądziłem że może ktoś na tym forum znalazłby się kto by miał jakąś koncepcję na to jak to podszlifować :) Widziałem co wyprawiacie tutaj ze skończonymi obrazkami i pokazujecie że obrazek tak naprawdę nie jest skończony, i byłem pewien że z tego obrazka wyciągniecie ostatnie poty.

Jeśli co do poziomu wykończenia obrazka pomyliłem się, to przepraszam, mogę zmodyfikować poprzedni post i wszyscy zapomnimy o sprawie.

 

PS. ten potwór wyszedł Ci zabójczo :> ale nie wiem czy trochę nie przesadziłeś, bo calkowicie zmieniłeś rysunek :D

 

OK, rozpisalem się trochę, ale koniec offtopu. Mam starszy obrazek od aniołki którą wrzuciłem tu wcześniej:

wyverndc2.jpg

A tutaj link do większej wersji:

http://img440.imageshack.us/img440/1971/wyverndc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, weedlog zrobił ładny retusz

 

Czy ktoś może to pokolorować, jestem ciekaw jakby to wyglądało w kolorze

szkic miał być na Minibitwe "Egzorcysta",ale jakoś tak wyszło..

demon z przodu trzyma dziewczynkę która jest opętana,przed nim czołgający sie ze strachu egzorcysta,a w tyle tona demonicznych gości i takie tam

oczywiście postaram sie to skończyć ale jestem ciekaw koloru w waszym wykonaniu

dzięki

mffws67egzorcystagx2.jpg

 

wersja big

http://img217.imageshack.us/img217/8523/mffws67egzorcystabigzq4.jpg

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi komixy marvela przypomina,te grymasy sa miejscami jakby zywcem zerzniete, fajne twarze,ale juz strasznie nudne,przyznasz sam ze masz slabosc chyba do mord z takim szyderczym usmieszkiem. No i to razi, ze twarze zazwyczaj dopieszczone choc nudne,i anatomia daleko odbiegajaca od anatomii;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi komixy marvela przypomina,te grymasy sa miejscami jakby zywcem zerzniete, fajne twarze,ale juz strasznie nudne,przyznasz sam ze masz slabosc chyba do mord z takim szyderczym usmieszkiem. No i to razi, ze twarze zazwyczaj dopieszczone choc nudne,i anatomia daleko odbiegajaca od anatomii;]

 

 

Każdy rysuje to co lubi, mi akurat podobają się, ma własny styl i czego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wyjadaczy 2d. Czy można tu wrzucać skończone prace? Jestem cholernie ciekawy co jakiś wymiatacz zrobił by z mojego rysunku, ale on generalnie skończony jest :). Jeżeli komuś by się chciało to tu jest link CAMARO

, moje poprzednie wersje tego są tu..CAMARO MOJE

robie teraz kolejny wózek 2d i szukam inspiracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neboog2sv3.jpg

nie jest to specjalny wypas ale costam wyskrobałam. Napewno brakowało przestrzeni bo były tylko 2plany - pierwszy z drzewem no i niebo. No i jak to zrobiłam. Dużo roboty to nie było. NAjpierw wzięłam pędzelek jeden ze standardowych i zrobiłam kilka plamek na drzewie ciemnych zeby dać mu troche liści i troche plamek jasnych zeby bylo widac ze swiatlo przez nie troche przeswituje. potem skopieowałam je 2 razy. Jedno powiększyłam i jeszcze raz nałożyłam na drzewo i gdzieniegdzie wymazałam gumką. Drugie rozciągnełam, zdeformowałam i wstawiłam na tło a potem to głównie to manewrowanie przesuwakami od kolorów, kontrastu na warstwach i takie tam. na końcu kilka plamek jasnych zrobionychzwyklym pedzelkiem o lekkim opacity i wszycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy overpaint ;p, macie jakieś sposoby na ogień? bo ten który wykonałem mnie nie zadowala

 

adbvadboafjbnaofjqb3.jpg

 

fajnie, pomysł jest fajny, rzeczywiście jakoś "ucharakternia" tą babkę ;)

 

co do ognia, to zerknij w google-napisz fire tutorial photoshop, wypluje Ci mnustwo tego, będziesz mógł sobie wybrać co chcesz ;)

ale można też namalować ogień;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

overpaintij3.jpg

 

Troche się pobawiłem. Nie do końca ten sam efekt.

 

- Ustawiłem tak światło żeby była większa równowaga światła i cienia co dało konkretniejsze kształty.

- Zimniejsze odcienie czerwieni w cieniu, cieplejsze w świetle

- Podstawowym błędem jest malowanie odblaskiem gdzie popadnie. Im więcej tym bardziej płaskie wychodzi. Unikać najjaśniejszego białego oraz najciemniejszego czarnego jak ognia i zostawić sobie na kilka miejsc.

- Większy pędzel na ogólne kształty, najmniejszy na detale na głowie.

- Troche zmodyfikowałem głowę na bardziej kanciastą żeby był większy kontrast kształtów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności