Skocz do zawartości

Scena 3D: Brooklyn Building.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczęłem sobie skrobać Brooklyn'ski budynek, modelowanie niemal całe zakończone - pozostało parę dupereli [m.in. drabinka, chodnik..]. Teraz będę chciał się skupić na teksturowaniu i później na renderze. Zapewne polegnę [jak zwykle] w tej pierwszej fazie ale fajnie mieć wip'a. :)

 

Górna część budynku ma być z jasnej cegły, balkoniki zardzewiałe - dół to drewno ze złuszczoną farbą.

 

Komentarze mile widziane.

 

Taki progress :

brooklyn_progress_1.jpg

 

brooklyn_progress_2.jpg

 

brooklyn_progress_3.jpg

 

 

brooklyn_progress_4.jpg

 

brooklyn_progress_5.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dla mnie poprzednia ściana była lepsza

tutaj jest taka wycycana; owszem, są pewne nieregularności, ale tamta, bardziej brudna, spłowiała jakby, zużyta...

no i nie wiem, czy robisz z jakiegoś konkretnego zdjęcia, ale po prawej stronie masz większy odstęp między białymi "cegłami" a tym ozdobnikiem niż po lewej

ogólnie najs, model ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie czerwien nie podoba. ja bym mącił w szarościach naprawde albo jeszcze abrdziej te czerwien wyblaknął :P Ale i tak respect!

 

Propozycja: zrób klimacik brudny jak w GTA tylko z mniejszą bajkowością tj. przekolorowaniem. Syf kiła i mogiła, może mgiełka czy coś. Chyba że HDRI jakieś spoko i powinno to załatwić. Oblookaj screeny z nowego GTA IV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Narazie ciężko mi idzie bo jestem pomiędzy wczasami a wczasami ;)

 

Strasznie mnie stresuje texturowanie :) bo nie wiem jak to z kolorem dobierać...jednak wybiorę chyba jasne cegły.

 

Chłopaki...chcielibyście max syf ale czy na codzień każdy budynek się rozpada w oczach jak koło niego przechodzicie? :D

 

Jeszcze jakbym mógł wymusić na was komentarze ' za dużo tego...za mało tego' to byłoby pięknie, bo sam sobie nie poradzę :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod oknami są jakies ciemne plamy, na cienie to nie wygląda, pewnie miało symulować zacieki, ale troche Ci nie wyszło. najlepiej to skombinuj jakies fotki z takimi wzorami zacieków i pomiksuj w PSie, w sumie robi się to całkiem szybko i prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i według mnie na pewno brakuje ubytków. Może fakt, nie musi sie rozpadać ale to stary budynek, niech mu braknie cegły, rurki w barierce itp. Okna wyglądają troszkę dla mnie jak nałożone i są zbyt blisko tych jasnych cegieł narożnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem całość na podstawie zdjęcia...tylko że zaginęło mi na tydzień przed pracą więc wszystko co tu jest to starałem się zapamiętać ;) Budynek nie miał aż tak poniszczonych cegieł a okna były umieszczone blisko ozdobników, (około 30cm od krótszych cegieł). :)

Zaraz zacznę paćkać w teksturze i niebawem wrzucę update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio wygąda zawodowo... szczególnie te zabrudzenia pod parapetami...

nie wiem czy ciemniejsza texturka nie wyglądałby lepiej, ale to chyba później wyjdzie z całością :)

Jest szansa na większą rozdziałkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio to jest coś proszę pana... i troszkę mnie wyobraźnia poniosła, ale... dziwnie wyglada ta drabinka (sama drabinka jest ok.), tak jakby prowadziła tylko z jednago piętra na drugie... nie powinno być gdzieś tam czasem takiej wysuwanej drabiny w dół na ziemie? W końcu to w imię ewakuacji ;-) Jak to często w cudownych amerykańskich filmach widać, jak cudowni amerykańscy bohaterzy zjerzdzają po tej drabince w dół i lądują zazwyczaj w koszu na śmieci?!? Czujesz klimat?!?

Tak tylko się czepiam, bo lubię takie klimaty he he... Poza tym fajnie wygląda ta tyrknięta roleta po prawej :)

Pozdr&czekam na kolejny up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, teraz zacieki o niebo lepsze. własnie o takie coś mi chodziło :)

nie wiem jak tam stoisz z modelingiem i jakie masz referki (a jesli jakies masz, to na ile ich sie trzymasz) ale chyba moznaby jeszcze nieco pofantazjować z tym gzymsem na samej górze. zazwyczaj gzymsy przy krawędzi dachu są najbardziej przekombinowane, a u Ciebie jest taki sam, jak ten nad witrynami sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Spróbuję jeszcze klasyczną cegłę z tym samym brudem :)

 

JunioR - pomyślę, ale raczej nie...graffiti jest oklepane w poniszczonych budynkach CG ;)

mkk3a - jak dobiorę ostateczne ujęcie to faktycznie zastanowie się nad gzymsem jeśli będzie widoczny.

HXL - drabinka będzie w miejscu gdzie na balkoniku pierwszego piętra jest dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar textury dużo za duży. na wysokosci okna masz 12 cegieł, licząc standardowo 6cm + 1cm na spoinę to masz łącznie 84cm wysokosci okna. a miedzy parapetami, czyli dla jednej kondygnacji, jest 20 cegieł - czyli jakies 140cm (i tak nie licząc grubosci stropu - niech bedzie 30cm, wiec pomieszczenia mialoby 110cm) . wiec sam widzisz ze cos tu nie gra. ja bym pomniejszył tex mniej wiecej dwukrotnie. oczywiscie są rozne rozmiary cegieł, ale 6cm to taki standard.

 

a zeby nie było ze w PL cegły mają 24x12x6cm to pozwole sobie zacytować wikipedie ;)

 

In the United States, modern bricks are usually about 8 × 4 × 2.25 inches (203 × 102 × 57 mm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ye, that's better now :) faktycznie czerwona cegła lepciejsza... choć te sexi zabrudzenia nie są teraz aż tak widoczne niestety... (no i wszystko się wyjaśniło apropos drabinki)...

mkk3a - może to po prostu amerykańska cegła - coś jak 60, a nie 50Hz w gniazdku, he he :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo i to jest ten kolor! trafiles :D to lubie ten klimat moze byc pozwalam Ci dalej robic :p Nie no naprawde klasa juz powoli wygląda... proponuje na cegły wykonczeniowe i narożne, kolor szary, betonowy... Powodzenia dalej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a - może to po prostu amerykańska cegła - coś jak 60, a nie 50Hz w gniazdku, he he :-P

 

dlatego wlasnie zacytowalem wikipedie, aby uniknąć takich tekstow, ale jednak sie nie udało :P

 

chveti - wiesz, studiuje sie budownictwo a ostatnio pracuje na budowie, to mam wyczucie w takich sprawach. tym bardziej ze np. wczoraj wlasnorecznie przeniosłem ponad 200 cegieł na drugie pietro, a dzis poprzekladalem kolejną setke i parenascie oczysciłem z zaprawy - wiec co jak co, ale do cegły to mam oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przecież "modern bricks" a w dodatku "usually" tak więc proszę się nie czepieć :-P

a tak poważnie to chveti powiedział, że poprawi, także bez stresu...

swoją droga mkk3a mam nadzieję, że przyśni Ci się dziś coś milszego niż cegły. Pozdrawiam.

[stay cool ;-)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności