Skocz do zawartości

Postać 3D: Technology


Dr. eA

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nadszedl juz czas zebym mogl pokazac swoje wypociny, czyli projekcik nad ktorym od jakiegos czasu pracuje.

 

Zalorzenia: portret kobiety-agentki z przyszlosci. Ubrana w skore, na glowie futurystyczny helm.

Jak bedzie wygladal final to sie zobaczy. Poki co koncepcja jest taka.

 

 

03.jpg

 

Szkice helmu jeszcze nie powstaly bo koncepcja jest nowa (po spedzeniu polowy dnia przy shag-hairu:)) ale zarys pomyslu mam juz w glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z anatomią? Wydaje mi się, że łuki brwiowe powiny się lekko obniża na zewnątrz i bardziej wystawać. Ogólny kształt czaszki, też chyba nie jest najszczęśliwszy. Powinna być lekko rozszerzona ku górze. Najlepiej przyrównaj do jakiego blueprinta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona chyba nie miala byc super-mega-hiper-ultra-fullwypas realistyczna...? Jest utrzymana w pewnej konwencji, wiec dla mnie anatomia jest ogolnie spoko (tylko te konciki ust...)

 

bacry - kobiety maja delikatniejsze luki brwiowe od facetow, czaszka tez (z tego co mozna wywnioskowac z jednego rendera) tworzy zamknieta, spojna bryle...

 

a nad materialami faktycznie powiniennes popracowac bo na razie wyglada jakby ja ktos zalaminowal... ale jak to poprawic to ci nie powiem bo sam nie nie wymiatam w brazillu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super-mega-hiper-ultra-fullwypas realistyczna moze nie, ale jednak chcialbym zeby byla chociaz w polowie-super-mega-hiper-ultra-fullwypas realistyczna. Taka bardziej sci-fi.

Co do kurtki, miej wiecej taka zostanie, no chyba ze zdecyduje sie na skore, jeszcze nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to kwestia... stylu

 

bo to jest tak niby wszystko ok.. oczy ma, usta ma, nos ma, ale to wszystko jest takie oble i nijakie, jak nadmuchany balon... bez charakteru... spojrz na \"niggasa\" klicka - niby postac karykaturalna a ile tam sie dzieje... łuki brwiowe, kosci jarzmowe, miesnie mimiczne. Glowa ludzka jest niezwykle bogata w rozne niuanse. tam az sie roi od roznych struktur, ktore az sie prosi zeby modelowac. Siadź przed lustrem i dotknij swojej twarzy, sprawdz gdzie jest miekko, gdzie jest twardo, naduś uchwyc w palce tu i tam (tylko nie za mocno :D) sprawdz gdzie mozesz wyczuc twarda kosc, a gdzie jest tylko skora, a potem siadz do kompa i to wszystko miesien po miesniu wymodeluj. No chyba ze nie lubisz modelowac... ;) - to zostaw tak jak jest...

 

na dowod moich slow zalaczam rozklad wszystkich tych tkanek ktorych brakuje w twoim modelu ;) (no prawie wszystkich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie z Toba i zgodzic i zaprzeczyc. Zgadzam sie ze rzeczywiscie glowa to masa tkanek ktore charakteryzuja glowe i nie wszystkie uwzglednialem. Ale nie zgodze sie ze wszystkie one widoczne sa u 25-cio letniej kobiety urzywajacej kremow vishi i avon\'u na zmiane:) Co innego klicek: on robi starszego, chudego, faceta ze zmarszczkami na czole. Pozatym zaakcentowal kilka elementow tekstura, ktorej ja jeszcze nie mam. Nie sadzisz ze dodajac te elementy na twarzy jednoczesnie ja postarze?

 

Edit: stylistyka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu jest pies pogrzebany. mam klopot z wypowiadaniem sie w tym topicu, bo nie moge powiedziec zeby w twoim modelu byly jakies wyrazne bledy anatomiczne. z drugiej strony na pewno (?) sie ze mna zgodzisz ze tej postaci jest blizej do komiksu niz do reala. nie wiem gdzie wyznaczyles sobie granice \"stylistyki\", ale porownujac z Twoja wczesniejsza praca wydaj mi sie ze jest to troche jednak maniera...

 

zeby nie byc goloslownym podam ci przyklad:

 

tak to prawda ze mezczyzni maja wydatniejsze luki brwiowe, a kobiety delikatniejsze, ale jednak je maja! ty pominales ten szczegol i czolo laczy sie bezposrednio z oczodolem. Nawet najlepszy krem nie przesuwa kosci. Efekt starosci o ktorym piszesz to zwiotczenie miesni, czyli osuniecie sie pod wplywem sily ciezkosci w dol. uwydatniajac miesnie twarzy uzyskasz co najwyzej efekt \"ostrych rysow twarzy\". to juz jest kwestia wyczucia kiedy rysy stana sie ostre. Sęk w tym ze twoj model rysow twarzy nie posiada wlasciwie wcale. Posiada tylko elementy wspolne (nos, oczy, usta) a pomiedzy nimi sa gladkie wypelnienia.

 

wylacz na chwile maxa (albo chociaz zminimalizuj ;) )

wejdz na jakas stronke z ladnymi, mlodymi kobietami :D i popatrz na ich twarze, a z pewnoscia zobaczysz ze po blizszym przyjrzeniu sie mozesz podzielic policzek na kilka plaszczyzn - na przyklad tuz pod okiem jest lekko skosna prowadzaca od dolnej powieki do dolnej czesci oczodolu w czasce, pozniej (czasem) mozna wyroznic zatoki nosowe (ale czasem) itd itd...

to nie musza byc jakies mocne bruzdy, ale jestes na tym etapie modelowania ze wszystkie takie szczegoliki wzbogaca twoj model. Wymodelowanie kobiety wlasnie dlatego jest takie trudne, bo trzeba wyczuc ta granice kiedy przestac(no ale tobie daleko do przegiecia w druga strone jak na razie). Na twoim miejsu podszedlbym troche odwazniej do sprawy, albo dla wprawy wymodelowal jakiegos staruszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehmm ... moze to pomoze:)) , sorki ze prawie wszedzie wciskam ten obrazek, ale wydaje mi sie ze jakos rozwiaze zaistanily problem:) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojej wypowiedzi kru ustosunkuje sie jutro bo teraz ide spac:) W zamian za to zostawiam renderek, juz chyba ostateczny etap modelowania bo w koncu to mi ma sie podobac nie Wam:D Moze masz racje, mam taka maniere, taki \"styl\" modelowania niekoniecznie poprawny. Trudno to zmienic. Jak bede robic karykature moze bedzie mi latwiej dac osobowosc tworzonej postaci.

Wszelkie komentarze mile widziane!!

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea: raczej wykonanio/upodobania... po prostu ta twarz nie wyglada na dziewczeca, i to nie przez brak wlosow... no nie wiem, mi sie szczeka niepodoba... tzn, jest chyba za duza ;)... acha, jeszcze popraw zuchwe... na boku glowy... heh, nie wiem jak opisac to miejsce ;D... no ale mysle, ze skumasz o co mi chodzi ;)...

po prostu popatrz na kolezanke/dziewczyne/nauczycielke(joke) itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - kru: masz racje. Po prostu jeszcze jestem cienki. Po to jestescie zeby mi to udowadniac. Dzieki temu wlasnie sie ucze. Takto bym zostawil model glowy, a tak daje kolejne rendery z nadzieja ze moze to wlasnie te, ktore sie spodobaja:)

Zaczalem modelowac helmet ale chyba jeszcze nie czas zeby ujrzal swiatlo dzienne. Poczekam az zaakceptujecie glowe.

Oto ona:

08.jpg

 

I po modyfikacjach szyji

08c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm ... popracowal bym jeszcze nad jej uchem wedlog mnie jest za duze i ma za duzo szczegolow przy takiej postaci kilka faldek w srodku wystarczy no i w tym widoku od tylu wychodzi jaki to jest placuszek:) nadaj mu troche wiecej grubosci

calkiem fajnie wyszly usta podobaja mi sie

nosek nie powinien byc nieco mniejszy??

no i ta helmo-masko-czapka mi sie zupelnie nie widzi:)

pracuj pracuj wedlog mnie twarz ma bardziej kobieca niz moja Biatch:) u mnie to wogole wyszla makabra:)

 

Cheerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie...

 

a konkretnie: ta wypustka z prawej - jak bedzie obracac glowa to bedzie zahaczac o kolnierz kurtki - ja bym taki kask od razu wypieprzyl i kupil sobie wygodniejszy

 

w ogole to musi to byc cholernie niewygodne

 

tak w ogole - wykonanie kasku moze byc - nawet fajnie ci wyszlo - ale koncepcja mi w ogole tutaj nie pasuje - no nie wiem - w kazdym razie to twoj kask - wiec rob jak uwazasz

 

i jeszcze - ten dolny element kasku (ta obrecz) - wyglada jakby zaraz miala ta pania zdekapitowac - ja bym sie bal takie cos zalozyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat stanę w obronie hełmu.

Tzn DOBROWOLNIE też bym go jej nie dawał - ale kto powiedział, że ona chciała go nakładać?

Może na wojnie Claymore\'m została zraniona :)

Jeżeli ktoś zna system rpg Shadowrun - wcale nie tak mocno różniące się hełmy nosili \"dekerzy\" na wielu rysunkach, które nie wystąpiły w podstawce.

 

A ha i pytanie do autora - czy to też będzie ŁYSA postać? Domyślam się, że tak a chętniej bym ją widział we włosach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja mam książkę anatomy for artists... tj. powiedzmy, że bez twardej oprawy, ale niestety skanera brak. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to można ją zamówić w księgarniach netowych - naprawdę warto!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj takie piersi beda zdecydowanie bardzij opadac, chyba ze przewidujesz stanik to spoko, ale nawet wtedy beda mialy inny ksztalt nieco takie jak sa obecnie to musialaby miec rece podiesione do gory.

jak to ma byc agentka to zdecydowanie powiksz troche miesnie( jak nm madonna miala w teledysku do austin powersa) nie zabardzo bo wyjdzie miesniak, ale teraz ma zdecyowanie za chude chociazby ramiona. co do kasku to zrobilbym bardzij przylegajacy, no moze blizszy twarzy , zeby tez moze pelnij funkcje ochronna tez, szczegolnie ta czesc co zakrywa twarz. bo tak to sprawia wrazenie strasznie masywnej i mogacej latwo spasc czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesnie troche juz wyostrzylem. Nie ma byc to jednak kulturystka. Nad kaskiem pomysle, moge ta lewa strone bardziej opuscic na ucho. Jako ze agentka dziala w pojedynke, musi unikac bezposredniego kontaktu z wrogiem to helm wyostrza jedynie zmysly. Funkcja obronna bylaby skuteczna chyba jedynie wobec broni bialej.

Dam render jak bede w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jest ok ale:

cos ze szczeka mi nie pasuje, chyba troche za waska

ten helm troche duzo zaslania i wyglada zbyt masywnie, chyba ze ma sluzyc do ochrony twarzy no ale wtedy powinien zaslaniac jeszcze wiecej

 

P.S. dlaczego aNdREa skoro jestes facetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności