Skocz do zawartości

Scena 3D: Mustang


torm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

torm: szanuj powagę galerii 3d. wiem, że się pewnie cieszysz z kolejnej w Twoim mniemaniu udanej pracy ale w porównaniu z innymi pracami jakie tutaj wiszą wypada to bardzo ale to bardzo słabo. praktycznie praca nie nadaje się nawet do wipa. po prostu zacznij od nowa, przejrzyj helpa, poczytaj tutoriale i wtedy może będziesz miał coś co jest warte pokazania. póki co niestety praca jest w standardach lat 90-tych gdzie królowały komputery 486 a karty grafiki pokazywały 16 kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm: szanuj powagę galerii 3d. wiem, że się pewnie cieszysz z kolejnej w Twoim mniemaniu udanej pracy ale w porównaniu z innymi pracami jakie tutaj wiszą wypada to bardzo ale to bardzo słabo. praktycznie praca nie nadaje się nawet do wipa. po prostu zacznij od nowa, przejrzyj helpa, poczytaj tutoriale i wtedy może będziesz miał coś co jest warte pokazania. póki co niestety praca jest w standardach lat 90-tych gdzie królowały komputery 486 a karty grafiki pokazywały 16 kolorów.

 

Tweety hmmmm wiesz szanowanie galeri 3d troche sie mija z celem,gdyby kazdy mial szanowac to by bylo pusto nowa praca pojawiala by sie rz na miesiac/moze raz na dwa a chyba nie o to chodzi, pojawienie sie pracy nawet zalosnej ma na zasadzie uswiadomienie autorowi nad czym ma pracowac co poprawic, gdyby nie pokazal na forum pewno by myslale ze jest dobrze i by sie nie uczyl tylko robil takie shit'y :)

 

tak samo mozna powiedziec "szanujcie WIP..." i wtedy wip bylby totalna pustka

 

pamietaj ze nawet najgorsza krytyka jest czasami lepsza od pochwaly bo sie w "piorka" obrosnie i skill nie rosnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot :) wiem o tym meine lieben misiaken, ale bez przesady. przecież nie po to ludzie robią wipy, żeby ktoś wrzucał coś takiego do GWF. po prostu zaraz obok wizek, prac Pioniera czy Klicka taka praca to jakieś nieporozumienie. nie chcę, żeby torm zamknął się w sobie tylko żeby najpierw zaczął jakiegoś wipa a nie od razu uważał, że praca jest skończona :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgoze sie z Nielotem007.. może w pojęciu torm'a praca jest skończona.. a to że mu nie wyszło na standardy AD 2007 albo na standardy tej galerii to inna srawa.. Odsylanie ludzi do tutoriali i do helpa też nie jest za fajne ;) po to jest to forum żeby ludzie mogli kolege naprowadzić na pewne wymogi..

 

co do pracki to niezła psychodelia :D ma swój dziwny klimat:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cala (bardziej lub mniej) konstruktywna krytyke:) hehe

 

dziwna sprawa.. bo robilem wczesniej rownie (lub nawet bardziej) gowniane prace i nikt nie probowal mnie zlinczowac:P

 

tak czy owak... co macie na mysli mowiac "poprawny bump" ? i dlaczego moj taki nie jest...

 

btw. zdaje sobie sprawe z tego ze moje prace nie sa moze mistrzostwem swiata.. ale wrzucam je tu wlasnie po to zeby uslyszec.. "masz niepoprawny bump".. poza tym w regulaminie forum nie ma chyba nic na temat poziomu prac... a jesli komus przeszkadza zanizanie poziomu to niech omija nicka "torm" z daleka... przynajmniej do czasu;) hehe

 

aaaa i mam jeszcze jedno pytanko.. jesli nie chcecie ogladac takich zalosnych prac.. to moze ktos moglby mi podac namiary na jakas dobra szkole grafiki 3d.. czy sa wogole takie w polsce?.. panstwowe? prywatne? w kazdym razie chodziloby mi o cos takiego gdzie moglbym sie nauczyc obslugi 3ds maxa poznac jakies ciekawe techniki... a nie wkuwac tony niepotrzebnych bzdur.. jesli ktos z was uczeszczal do takiej szkoly... lub zna od znajomych to prosze o pomoc:) z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torn, kursów jest wiele i studium policealnych, wystarczy zajrzeć do neta, raczej są płatne, ja miałam kiedyś pójść na kurs 2, czy 3-miesięczny gości co mieli coś wspólnego z takimi produkcjami jak "Shrek" czy "Lord of The Ring", ale nie poszłam-D R O G I E to było jak chorubcia, choć rodzina mówiła, że się dołoży, to i tak bym zbankrutowała...ale nie wszystkie są tak profesjonlne i tak drogie, teraz robię 2rok prywatnego studium grafiki w Warszawie, opłaty trochę ponad 200zł miesięcznie, poszukaj na necie, a też coś znajdziesz dla siebie...

 

ps: Mustanga pokaż, to on tu jest najnajnaj ważniejszy;) reszta (sory) jest kompletnie do kitu, ale mustang ma jakiś potencjał, posiedziałbyś nad nim na VIPie przez 2/3 tygodnie i mogłaby być bardzo dobra praca...

bump mapping, cóż...http://en.wikipedia.org/wiki/Bump_mapping :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaa....

 

Powiedziałbym niezła praca jak na czasy DOSowe. Nie bardzo rozumie co tutaj jest tematem pracy - mur? Kosz na śmieci? Bo chyba nie samodchód który wystaje kawał poza kadr. Kosz ma złe proporcje, podobnie jak puszka. Wszystko ma dziką saturacje. To tak na początek bo materiały i światło kompletnie od nowa do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple - torM a nie torN :P (za duzo mody na sukces:P) wlasnie dlatego pytam... bo ostatnio sam sie zapisalem do takiego studium :P i jedyne czego sie nauczylem to robic pilke i nadgryzionego loda w CorelDraw ;P a co do mustanga to juz byl na tym forum:

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=25591 - wip

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=25966 - finished:P

 

a co do tynku to na murarce sie za bardzo nie znam;P

 

Hynol nie wiem... najpierw mi sie wydawalo ze glownym tematem jest sama "ulica" i kontrast kolorow w odniesieniu do rzeczywistosci... ale pozniej odpalilem photoshopa dodalem troche dymu i okazalo sie ze to jednak "Palenie gumy" i tutaj moj blad ze nie dalem tego w tytule ale wtedy jeszcze na to nie wpadlem;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to "moda na sukces"-chyba jakiś serial brazylijski czy inny tak? w każdym bądź masz w niku napisane "torm"-przynajmniej tak widzę, a co to ma do tego serialu to nie wiem:)

ps: no już nie tłumacz się, kadr jest zły i koniec, daj inny rzut kamery i po ptokach, no i popoprawiaj błędy i idź na VIPa

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol nie wiem... najpierw mi sie wydawalo ze glownym tematem jest sama "ulica" i kontrast kolorow w odniesieniu do rzeczywistosci... ale pozniej odpalilem photoshopa dodalem troche dymu i okazalo sie ze to jednak "Palenie gumy" i tutaj moj blad ze nie dalem tego w tytule ale wtedy jeszcze na to nie wpadlem;P

 

Kontrast jakich kolorów w odniesieniu do jakiej rzeczywistości? :) Kolory i ulica są rzeczywistością. Jakbyś chciał coś takiego bardzo poetyckiego zrobić, to raczej szara, odrapana ulica (nastrój dołowy do bólu) i jakis rzut stojący w rzeczywistym kontraście do tego co na około. Z tym że sam rzut to też nie mogłoby być jakieś nie wiadomo co, ale wizerunek jakiejś alter rzeczywistości raczej (skoro mówimy o kontraście między jakimiś rzeczywstościami a nie kulturami). Bardzo eksploatowana metoda (za bardzo imho). No i tutaj spalona kompletnie.

 

Co do umieszczania grafik w dziale finished - troche szacunku panie kolego dla prac innych, którzy dopiero w pewnym momencie, po opanowaniu warsztatu w stopniu podstawowym zaczynają pokazywać nam co stworzyli. Bardzo lubie wejść na finished i pocieszyć się ślicznymi renderami współforumowiczów. Lubię też wejść do WIPów i pomóc na miare swoich możliwości. Za to nie lubie wejść do finished i załamać się nieco poziomem prac. Bez urazy - ucz się i poprawiaj swoje prace. Będzie coraz lepiej. Nie karz nam jednak uznać tego za coś z oglądania czego będziemy czerpać radość i natchnienie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o graffiti toTOY !

 

Ostatnie rendery mustanga z WIPa są lepsze od sceny finalnej!

 

A co do dobrych kursów. Jest przynajmniej tyle co ludzi na forum, bo każdy sam (z tutoriali i wymiany poglądów na forum) się tego wszystkiego nauczył.

W szkole dużo się nie nauczysz. Nie ważne jak jest dobra i czego ma Cię nauczyć. Wiedzę i umiejętności zdobywasz sam - szkoła może Ci tylko w tym lepiej lub gorzej pomóc oraz konfrontować Twoje poglądy oraz doświadczenie. Dla przykładu w szkole muzycznej (żeby osiągnąć zawodowy poziom) spędza się 12h na dobę. z czego 98% to ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. A nauczyciel na koniec wysłuchuje kilku minut tego co potrafisz i każe grać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności