Skocz do zawartości

Centralwings - problem


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

hej ho

 

od razu mowie, jestem troche zdenerwowany :)

 

sprawa wyglada tak iz okolo miesiaca temu kupilem bilet na lot w dwie strony z manchesteru do warszawy (23.12.2007 - 05.01.2008) i wszystko okej i fajnie gdyby nie dzisiejszy mail od central wings o tresci:

 

nazwa tematu: ...:::ZMIANA GODZIN LOTU - TIME CHANGE:::...

 

'.. informujemy, że godziny Państwa lotu ... WARSZAWA-MANCHESTER

w dniu 05 stycznia 2008 uległy zmianie. Planowo wylot miał się odbyć 05

stycznia o godzinie 07:10, lądowanie o godzinie 08:55. Obecnie wylot

odbędzie się 04 stycznia o godzinie 07:15, lądowanie o godzinie 09:00. Za

wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy.'

 

 

szczerze mowiac jestem zmieszany (nazwa tematu a tersc maila to dwie rozne rzeczy), rozumiem gdyby zmienili godzine wylotu, ale czy oni maja prawo zmieniac dzien wylotu? ktos kiedys moze spotkal sie z czyms takim?

 

pozdrawiam

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pewnie ze maja prawo zmienic dzien lotu

 

ale daj mi chwilke, zaraz dopisze wiecej

 

http://www8.centralwings.com/pl/130/index.html

 

01.gif§11 Obowiązki przewoźnika podczas transportu lotniczego

6. Przewoźnik dopuszcza możliwość obsługi danego rejsu innym typem samolotu niż podano oryginalnie w rozkładzie lub samolotem innego przewoźnika.

 

§23 Odwołania i opóźnienia

1. Przewoźnik dołoży należytej staranności, aby Pasażer wraz z bagażem rozpoczął podróż w odpowiednim czasie zgodnie z obowiązującym w dniu podróży rozkładem.

 

wg mnie: w danym dniu zgodnie z rozkladem, danego dnia niestety bedziesz mial zgodnie z rozkladem

 

3. Przewoźnik nie ponosi wobec Pasażera odpowiedzialności z tytułu odwołania rejsu, w przypadku kiedy poinformuje o tym fakcie Pasażera:

a. co najmniej na dwa tygodnie przed rozkładowym terminem odlotu lub;

b. w okresie dwóch tygodni i nie później niż siedmiu dni przed planowaną podróżą, z zastrzeżeniem, że zaproponuje Pasażerowi re-routing, pozwalający mu odlecieć nie wcześniej niż 2 godziny przed rozkładowym czasem odlotu i przylecieć do miejsca docelowego nie później niż 4 godziny po rozkładowym czasie przylotu lub;

c. na mniej niż 7 dni przed rozkładowym terminem odlotu, z zastrzeżeniem, że zaproponuje Pasażerowi re-routing, pozwalający mu odlecieć nie wcześniej niż 1 godzinę przed rozkładowym czasem odlotu i przylecieć do miejsca docelowego nie później niż 2 godziny po rozkładowym czasie przylotu.

Imho dupa blada. Ciesz sie ze napisali ci to 1,5 wczesniej a nie tydzien :)

Ogolnie mozesz jeszcze poszukac jakis unijnych albo miedzynarodowych paragrafow lotniczych ;p. Niestety ja do tego dzisiaj glowy nie mam. Ale wydaje mi sie ze paragraf 23 punkt 3 wszystko tlumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem na szybko do regulaminu centralwings... nie znalazlem nic na ten temat, ale ... to jest bardzo ciekawe :D :

 

"Overbooking" to praktyka stosowana przez większość przewoźników lotniczych, która polega na odmowie przyjęcia na pokład pasażera pomimo potwierdzonej rezerwacji i ważnego biletu. Często się zdarza, że pasażerowie, którzy posiadają potwierdzoną rezerwację, bez uprzedniego poinformowania przewoźnika, nie stawiają się do odprawy. Celem umożliwienia jak największej liczbie pasażerów dostępności miejsc w samolocie, przewoźnik może potwierdzać rezerwacje ponad liczbę miejsc przewidzianych w samolocie. W takim przypadku może okazać się, że pasażer pomimo potwierdzonej rezerwacji i ważnego biletu spotka się z odmową przyjęcia na pokład samolotu. Celem uniknięcia takich sytuacji, przewoźnik w pierwszej kolejności wywoła osoby chętne do przelotu w późniejszym terminie.

 

W przypadku zaistnienia overbookingu Przewoźnik zobowiązany jest na żądanie pasażera udostępnić pisemną informację o przysługujących pasażerowi uprawnieniach, w tym również o prawie do rekompensaty.

 

edit:

a jednak jest:

 

"3. Przewoźnik nie ponosi wobec Pasażera odpowiedzialności z tytułu odwołania rejsu, w przypadku kiedy poinformuje o tym fakcie Pasażera:

 

a. co najmniej na dwa tygodnie przed rozkładowym terminem odlotu lub;

 

b. w okresie dwóch tygodni i nie później niż siedmiu dni przed planowaną podróżą, z zastrzeżeniem, że zaproponuje Pasażerowi re-routing, pozwalający mu odlecieć nie wcześniej niż 2 godziny przed rozkładowym czasem odlotu i przylecieć do miejsca docelowego nie później niż 4 godziny po rozkładowym czasie przylotu lub;

 

c. na mniej niż 7 dni przed rozkładowym terminem odlotu, z zastrzeżeniem, że zaproponuje Pasażerowi re-routing, pozwalający mu odlecieć nie wcześniej niż 1 godzinę przed rozkładowym czasem odlotu i przylecieć do miejsca docelowego nie później niż 2 godziny po rozkładowym czasie przylotu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Heh. Mam bardzo podobną sytuacje.

Również około miesiąca temu kupiłem bilet w obie strony Londyn-Kraków ( 23.12.2007-6.1.2008) .Jakiś czas temu otrzymałem maila on Central shitu ,ze zmieniaja date powrotu z 6.1.2008 na 7.1.2008. Nie podając powodu.

 

Po mimo,iż bardzo mi to nie przeszkadza zdenerwowalem się i napisałem im maila ,iż żadam rekompensaty za poniesione straty jakie spowoduje zmiana daty powrotu.

Nikt nie raczył nawet odpisać.

 

Poźniej zacząłem czytać regulaminy itp. i niestety ale kupując bilet jednocześnie zaakceptowałem regulamin.A regulamin jest to już wiecie.

 

Kto czyta regulamin przy kupnie biletu lotniczego?? :)

Może 0.1% ze wszystkich podróżnych .

 

Swoją drogą , zdzierstwo panuje niesamowite właśnie w tym okresie.

Central wings miał najtańszą oferte , bagatela zapłaciłem 370 funtów.

I oni niby są tanim przewoznikiem :) Rozumię kupując bilet 2 tygodnie przed odlotem ale nie prawie 3 miesiace!

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnych lotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie linie lotnicze - chciałeś - masz;)

A co lepiej wydac 1000F na BA albo Lot`a ? Wiesz ile kosztuja bilety w okresie swiat ?!

Co do tego to dziwna sprawa kurde, ja lece easyjetem wiec modle sie zeby nic nie namiesszali :/ A prawo takie maja jak cie uprzedzili ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy no lol, kupno biltu to troche inne gabaryty niz kupno domu prawda ?
no ale do kogo miec pretensje o nie przeczytanie regulaminu czy umowy?

Lol.

Dobre porównanie ... bilet lotniczy 370 funtow kredyt powiedzmy 150 tys

no ale do kogo miec pretensje o nie przeczytanie regulaminu czy umowy?

Plusem jest to że uprzedzili o tej sytuacji...
obowiazkiem

A co lepiej wydac 1000F na BA albo Lot`a ?
LOT pewnie jakiegos malego turbosmiglowca daja, ja godzine w czyms takim wytrzymuje, BA nie znam

Wiesz ile kosztuja bilety w okresie swiat ?!
Polaczki wracaja do domu na swieta. Dziwisz sie? Rezerwuj juz bilet na swieta 2009.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej wydac 1000F na BA albo Lot`a ? Wiesz ile kosztuja bilety w okresie swiat ?!

Co do tego to dziwna sprawa kurde, ja lece easyjetem wiec modle sie zeby nic nie namiesszali :/ A prawo takie maja jak cie uprzedzili ;]

 

Hmm... nikt przecież nie mówił, że latanie jest tanie. Jak chcesz zaoszczędzić, jedziesz autokarem.

Co do różnic w cenach pomiędzy Tanimi Liniami Lotniczymi, a LOT-em, na przykład:

daymon zapłacił w CentralWings'ie 370funtów. Przy obecnym kursie funta, daje nam to ok. 1900zł

Ta sama podróż w przypadku LOT-u, to koszt 2246zł, czyli różnica niecałych 400zł, a to nam daje (skoro koledzy zarabiają w funtach) jakieś 78 funtów.

Więc ja naprawdę nie wiem, czy warto bawić się w tanich przewoźników. Ale przyznam, że jakby nie patrzyć, ceny są bardzo wysokie ogółem, bo już tylko trochę drożej ma ktoś, kto wraca na święta z... Nowego Jorku (JFK-Warszawa-JFK: 2761 zł)

 

Jak by nie było, życzę chłopaki bezpiecznej podróży i udanych świąt;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj. Idea taniego latanie to nie jest to ze lata sie caly czas tanio.

Tanie linie to glownie:

- brak jakichkolwiek wygod, masz fotel i koniec

- mozliwosci rezerwacji gdzie jak jest pusty przelot to jest mega tanio, a im bardziej zwieksza sie oblozenie tym jest drozej. Cena rosnie tak dlugo jak jest popyt. W pewnym momencie popyt sie konczy (albo i nie) i jesli sa jeszcze wolne miejsca wtedy nadchodzi tak zwane Last Minute

 

A nie ze jak linia nazywa sie tania to bedzie tania caly czas. Wiadomo ze jak jest jedno ostatnie miejsace w Wigilie albo inne swieto to oczywscie moze i kosztowac 10x wiecej niz w Lufthansie czy innym Star Aliance.

No i to przeliczanie. Chcesz taniej, jedz stopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja te wyliczenia podałem dla konkretnego okresu (23.12.2007-06.01.2008) Więc tym bardziej wiedząc, że takie obłożenie jest w święta liczenie na tańszy przelot (ok, trochę taniej jest, jednak z problemami, jak mamy przykład) to robienie sobie złudnej nadziei. Do tego jak sam piszesz, komfort.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu to roznie na to sie patrzy :) za `darmowe` napoje czy wygodniejsze siedzenie trzeba owiele wiecej zaplacic, jezeli lot trwa dluugo to moze odgrywa to jakas rolee ale jezeli mowa o locie z uk do polski to nie warto przeplacac bo i tak jest ok a 2 godziny to bez problemu mozna wytrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli lot trwa dluugo to moze odgrywa to jakas rolee ale jezeli mowa o locie z uk do polski to nie warto przeplacac bo i tak jest ok a 2 godziny to bez problemu mozna wytrzymac :)

 

dziekuje, w wizzair po godzinie lotu do niemiec chce wysiasc bo moj taboret w kuchni jest wygodniejszy

 

Kurcze, no mieszkac na wiosce ... 7 godzin w pkp do warszawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tanimi liniami, dlatego ja zawsze latalem BA lub Lotem. Walkow nie bylo i wlasnie o to mi chodzilo bo wczesniej mieszkalem 300km od najblizszego lotniska i jak by mi tanie linie przesunely lot o kilka godzin to bylby zonk.

 

Nie rozumiem tez ludzi ktorzy rzucaja sie na tanie linie. Czasem wcale nie sa takie tanie. Kiedys moj wspolokator rezerwowal bilet na swieta (to byl chyba sierpien, rezerwowal na grudzien) i u wizzair'a na jakies tam konkretne dni wyszlo mu okolo 190Ł z ciekawosci w tym sasmy czasie sprawdzilem BA i bylo to okolo 120Ł. Ja normalnie kupujac bilet z wyprzedzeniem okolo 4-5 tyg placilem 45-50Ł w jedna strone Londyn-Warszawa niezalenie czy to LOT czy BA, cena prawie zawsze ta sama. Mysle ze dla kogos pracujacego w anglii nie jest to duza kwota a i w samolocie mozna zjesc i piwa sie napic :)

 

Inna przygode (Ryanair) mial moj znajomy gdzie kupujac bilet zostal poinformowany o limicie bagazu 20kg (info na stronnie www) spakowal sie, a jak zajechal na lotnisko to okazalo sie ze moze wziasc tylko 15kg, doplata za dodatkowe 5kg kosztowala go okolo 60Ł. Tanio nie wyszlo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ho Wszystkim

 

Oczywiscie czytalem regulamin przy zakupie biletu, jednak bylo to prawie dwa miesiace temu wiec pamietalem tylko ze maja prawo zmienic godzine odlotu, nie pamietalem ze maja prawo do zmiany dnia wyloty lol. Zeby bylo smieszniej, dzis dostalem drugiego maila z nastepujaca informacja:

 

'Uprzejmie informujemy, że godziny Państwa MANCHESTER-WARSZAWA

w dniu 23 grudnia 2007 uległy zmianie. Planowo wylot miał się odbyć 23

grudnia o godzinie 18:20, lądowanie o godzinie 21:45. Obecnie wylot odbędzie

się 23 grudnia o godzinie 09:45 lądowanie o godzinie 13:10. Za wszelkie

utrudnienia bardzo przepraszamy.'

 

robi sie ciekawie...

 

MF wlasnie mi wkleil na gg nastepujacy fragment:

 

"Dzis zostalem milo zaskoczony przez Centralwings. Otoz, poltora miesiaca temu kupilem bilet z Cork do Warszawy na 26 grudnia poniewaz na 22 nie bylo juz wolnych miejsc. Kilka dni temu zobaczylem ze sa wolne miejsca na 22 gdudnia, byc moze dodatkowy lot, postanowilem wiec dokonac zmiany w rezerwacji liczac sie ze doplace ok. 150 euro. Zadzwonilem wiec do Centralwings z checia zmiany rezerwacji i jakiez bylo moje zdziwienie ze moge dokonac tego BEZ ZADNYCH DOPLAT poniewaz wczesniej Centrawings przesunal godzine wylotu z Cork. W takim przypadku pasazerowi przysluguje jedna, BEZPLATNA"

 

wszystko okej tylko zastanawiam sie czy podjac jakies postepowanie w tej sprawie czy dac sobie spokoj i czekac majac nadzieje ze znowu nie zmienia dnia/godziny odlotu/przylotu.

 

zastanawiam sie czy bilet ktory posiadam bedzie wystarczajacym argumentem zebym mogl wejsc na poklad samolotu, sam nie wiem skoro sa na nim inne dane niz w rzeczywistosci? daymon, jak Ty sie na to zapatrujesz?

 

Chcialem tanie linie lotnicze to mam? sorki ale troche juz nieaktualny tekst, lecialem LOTem na interview do uk cena wyniosla ok 2200zl (bilet kupiony 2 dni przed wylotem) i w porownaniu do warunkow jakie zaoferowal Ryanair (ktorym pozniej lecialem do pracy w uk) nie byly takie super hiper, cena lotu ryana wyniosla 400zl... bilety kupilem miesiac wczesniej.

 

Wspomne ze na lotnisku w Warszawie jeden pan mocno krzyczal ze wydal majatek na lot LOTem ktory mu calkowicie odwolali w ten dzien.

 

Mysle ze zalezy jak sie trafi, ani ja ani nikt z moich znajomych ktorzy latali tanimi liniami loticzymi zadnych nieprzyjemnosci z podrozowaniem nie mieli (no poza tymi ktorzy probowali Wizzairem), wiec dlaczego mialbym wybrac LOT w dzien zakupu biletu, na koniec jeszcze podam cene mojego biletu ktora wyniosla 200funtow.

 

zebym wiedzial ze to central wings to pl firma to cuzlbym sie lepiej ;)

 

'ak by nie było, życzę chłopaki bezpiecznej podróży i udanych świąt'

 

dzieki i wzajemnie :)

 

czolem

pionier

 

 

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dobre kilkadziesiąt lotów mam już za sobą i zmiania dnia wylotu pierwszy raz mi sie przytrafiła.

 

Zastanawia mnie tylko to,że z tego co widze jest sporo osób którym zmienili date wylotu.Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że może to nie być wina central wings.

Wiadomo, wszystko ustalają porty lotniczne a firmy przewoźnicze są uzależnione od nich.

 

Ale jeżeli jednak jest to wina central wings a wydaje mi się to bardziej prawdopodobne to klientów traktują jak pionki na szachownicy przestawiają gdzie im się spodoba.Poprostu mają ich gdzieś.

Większości osób przestawili date powrotu (tzn wylotu z Polski)czyli da się przeżyć, co by było jakby zmienili date wylotu do polski np z 23.12 na 25.12 :) Wole nie mówić :)

 

To samo się tyczy osób które maja loty łączone, a mogą się takie przypadki zdarzyć.

 

Anyway , raczej dam sobie spokój bo nadchodzą święta i po co sie niepotrzebnie denerwować :)

 

Pozdrawiam i życze nie otrzymywania maili od central wings:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomne ze na lotnisku w Warszawie jeden pan mocno krzyczal ze wydal majatek na lot LOTem ktory mu calkowicie odwolali w ten dzien.
to jest dla mnie calkiem smieszne. STac kogos na samolot to juz mysli ze niewiadomo co mu sie nalezy i ohohohoh. Na pewno dostal jakas rekompensate. Ale oczywiscie ile to on nie wydal i jemu sie nalezy. Zalosne

 

moj brat wlasnie polecial do kanady i napisal mi ze tyle ze znajomym na pokladzie wypili butelek tych malych alkocholi ze po godzinie juz ich nie dostawali bo mysleli ze jada pekaesem
ojciec jak lecial do argentyny to wysylal najmlodszego w ekipie na koniec samolotu po piwo w kolko (bo male, oni spragnieni) bo stewardesy nie nadazaly

Narzekali ze palic nie mozna i zero atrakcji (bo w malym samolocie potrzesie a w 747 nudno)

współczuje Wam doświadczeń, na 80 przelotów nigdy nie miałem żadnego problemu

(Lot i Luftwaffe)

mi raz sie spoznil 8h i dostalem rekompensate, raz nie wylecial i musialem z wawy lecec, tez dostalem rekompensate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się opłaca. Za bilet Katowice-Stockholm Skavsta zapłaciłem (Wizz) 97zł, za bilet Stockholm-Skavsta - Dublin 309SEK. Więc tanio.

 

Ale patrzyłem na bilety na święta i poniżej 300EUR nie ma nic. To już lepiej lecieć tradycyjnymi liniami niż "Tanimi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności